|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
2.7.2015 22:24:13   
branki*
bubi,a kako ste utvrdile da je bas na gluten?
bzv...mozes kasnijje palentu na vodi,onako redje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 4:58:17   
milicicak
Bubi user posted image
Mozes da uvedes palentu. Skuvas na vodi pa onda izmiksas sa Allernovom. Ja sam pravila 100ml vode i 5 kasicica palente skuvam. Kad se ohladi u to dodam 150ml Allernove i izmiksam. Bude kao kupovna kasica.
Mozes da uvedes i brokoli i ja bih uvela bananu, jabuku, breskvu i meso (curetinu ili teletinu). Ne znam zasto cekas sa uvodjenjem voca. Ako slabije napreduje svakako joj treba kaloricnija hrana.
Rosi, drzi se user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 8:09:03   
Rosita
Milicicak :*
Bubi, potpisujem milicicak. Palenta, meso, voce, sve sto ide po kalendaru uvodi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 9:45:30   
Peace*
Chris, ja nisam raumela šta pitaš. user posted image

Bubulence, Allernova je jako skupa, čisto da znaš, i ukus se čudan, treba ti strpljenja da dete prihavti (mada je moj prihvatio kao iz topa, baš sa 5,5 meseci).



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 10:13:34   
Christabel
Peace, pitala sam da li je za bebin stomacic bolje da joj prvi nemlecni obrok bude vecera zitarice ili rucak povrce + da ima redovno isprobavanje namirnica pre podne?

bubulence, ja preko tela ne vidim kolika ti je beba. Ja bih uvela to sto su devojke rekle - tikvicu, sargarepu, krompir. pirinac, jabuku, kajsiju, krusku, bananu, sljivu, bundevu, karfiol, brokoli pa redom... Umesto palente moze kukuruzno brasno, ne mora da se miksa

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 11:04:45   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Christabel

Peace, pitala sam da li je za bebin stomacic bolje da joj prvi nemlecni obrok bude vecera zitarice ili rucak povrce + da ima redovno isprobavanje namirnica pre podne?



Hm, ja mislim da nema univerzalnog odgovora. Većina prvo uvodi večeru. Ja sam to poslednje jer nisam znala šta da dam, mi nismo nikad koristili alernovu, sad mi je bezveze što smo se mlatili i nismo pokušali, ne da pije nego baš ovo što milicicak prica, sa žitaricama, ali dobro sad... Bezglutenske žitarice manje mogu da smetaju probavi, kapiram da povrće može više da stvori gasove... neko povrće... U suštini, možda večera.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 11:10:56   
Rosita

IZVORNA PORUKA: bubulence

hm, evo i mene u ovoj temi, na zalost...
zakljucak nase dr pedijatra a i moj jeste da je Marija alergicna na kravlje mleko i 99% na gluten.


Ok, ti to uzmi kao hipotezu. S tim sto ja ne bih nikako pucala na toliku verovatnocu na gluten, na mleko ok. Znam da ima raznih misljenje, ali cini mi se da je gastro rekao da je verovatnoca za reagovanje na gluten preko majcinog mleka mala i to jedino ako bi neposredna reakcija bila bas, bas jaka. Ispravite ako gresima, milicicak, ima ovde strucnih.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 15:30:24   
milicicak
Ja sam npr, veceru uvela tek kad je T imala oko 6,5 meseci, mozda malo kasnije. Prvo sam joj uvela rucak, povrce i dosiavanje dok nisam uvela meso. Al ja sam meso uvela sa oko 5,5 messeci. Posle toga sam uvela vocnu prepodnevnu uzinu i tek posle veceru. I sve nove namirnice sam isprobavala prepodne.
Bubi, misli da je Rosita u pravu za gluten ali davno sam to cackala i stvarno se vise ne secam. Allernova je najjeftinija u Apotekarskim ustanovama Beograd, kosta oko 1900 din. Budi spremna da je platis i do 2500... Necu da te plasim, mini buba je mesecima odbijala da pije Allernovu. Sa palentom je prihvatila za nedelju dve, ali nije htela da je pije dok je jedne noci nismo prevarili u snu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 17:22:51   
Christabel
Moja beba odbija i moje mleko na flasicu, ne znam kako bi ta specijalna prihvatila. Za sad mislim da joj stavljam moje mleko u te kasice u koje treba. A svesna sam da sto kasnije krenem s tom dohranom, teze ce je prihvatiti.

Ni meni nije bas najjasnije to oko glutena. Koliko znam, postoji alergija na psenicu ali ne i na ostale glutenske zitarice i intolerancija na gluten (na sve glutenske), ali ne znam kako se to kod beba manifestuje - npr.ako ima sluzi u stolici, da li to moze da bude i od psenice / ili glutena uopste

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 22:36:56   
bubulence
hvala devojke na savetima, mislila sam da se meso uvodi kasnije. ali cemo probati sutra...
zakljucile smo da je gluten u pitanju jer dok sam bila na hrono ishrani nije bilo ni trunke sluzi u stolici, i krenem dva dana da jedem i opet se pojavi sluz. sada par dana opet ne jedem i juce i danas stolica skroz ok...
meni je ok i tako kako ste rekle, da alernovu mesam sa palentom ili nekim pahuljicama jer ja jos uvek imam mleka i dalje cu insistirati na sikenju...
jeli sada ok da joj uvedem i drugi obrok? znaci ima rucak oko pola 1 i ostalo je sve sikenje

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 22:40:23   
branki*
bubi,ja bih uvela drugi obrok komotno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 22:41:49   
bubulence
ok, probacemo sutra pa cu videti kako ce nam ici...
koliko boka ima obroka, nemlecnih? ustvari ajde u drugu temu da te pitam

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 22:46:07   
milicicak
Bubi, uvedi drugi obrok slobodno.
Ja sam meso uvela rano (T je bila sitna beba, samo na mom mleku, bojala sam se anemije). Mozes da sacekas sa mesom ako je ks u redu.
Ako mislis da slabije napreduje kreni sa zitaricama za veceru (pirinac i palenta sa Alernovom).
Ako mozes da izdrzis ishranu bez glutena, samo napred ali mislim da neces biti sigurna da joj gluten smeta dok joj ne das da proba....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 22:49:58   
bubulence
da. pa dr mozda zato i nije htela da kaze da je u pitanju gluten 100% ngo 99 user posted image .
videcemo...
sutra cu probati onda da joj uvedem i taj drugi obrok pa cemo videti... ona je prvo krenula lepo da rucka, ne mnogo ali je bila zadovoljna a sada nece da jede... krene i onda pocne da vozi traktor :P (brrrrr brrrrr brrrrrrrrrrrrrr) i tako pola sata , sve dok ne sklonim hranu...
nadam se da ce joj se meso dopasti... jabuka joj se nikako ne svidja...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.7.2015 23:01:06   
milicicak
Ja bih uvela veceru. A jabuku probaj pecenu da joj das mozda ce joj se vise svideti

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
4.7.2015 8:30:30   
branki*
bubi,ili joj uvedi neki miks-jabuka i sargarepa npr.ima takva kupovna kasica.,ako nece samostalno jabuku.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.7.2015 7:39:03   
degu
dala sam joj kašičicu jogurta, stomačić je nije boleo, ali čini mi se da ima malo više gasova. Stolica je jedna bila ok,videćemo dalje user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.7.2015 7:45:59   
milicicak
user posted image user posted image user posted image
Degu, drzim palceve

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.7.2015 7:49:39   
degu
user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
13.7.2015 22:56:14   
little_one
Nas sutra hospitalizuju za provokacioni test. Nisam ziva. Ne znam sta da ocekujem. Prick test nam je bio negativan. Drzite nam palceve!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 10:39:40   
Peace*
user posted image biće sve super! Misli pozitivno!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 11:34:10   
bubulence
LO ne znam kakav je to test ali drzim fige da bude sve dobro!
ovako je kod nas: mleko (alernova ili kako vec) nema sanse da pije, ni da pije niti da pravim kasice, proba i onda samo zatvori usta i nema sanse da pije. evo 9. dan je danas kako pokusavam i mislim da nam nece ici ... slane kasice slabo jede ukoliko je samo povrce, meso sam joj dala 2x i pojela je sve. da je bilo jos , jos bi jela. od voca hoce samo breskvu ali ne samu nego sa pirincem. jabuku ni kuvanu ni pecenu...
e sad, moje pitanje, sta mislite o sojinom mleku za kasice? njoj ne treba mleko da pije, ima mog mleka dovoljno, uvela sam joj meso i lepo je sitija, tacno vidim po njoj ali jos nismo uspeli da uvedemo taj drugi obrok, zitarice. da li bih smela da probam sa tim mlekom?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 11:45:55   
branki*
bubi,zene ce znati bolje,ali je soja takodje veliki alergen,mom bozi su izbacili i gluten i soju .ja ga ne bih davala.pravi joj meso onda cesce sa povrcem,a breskvu joj i daj sa pirincem,zasitnije je.jesi probala palentu na vodi sa vockom nekom?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 12:00:58   
bubulence
probala sam palentu sa jabukom , nije htela, pa sa breskvom, isto nije htela...
da, soja je alergen... ne znam sa cim da joj pravim pahuljice... da li bih mogla sa cajem, vodom...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 12:30:25   
Peace*
Molekuli soje su veoma slični molekulima kazeina (valjda, sad se već slabo sećam), te organizam ume da ih meša. Dođe do reakcije na soju iako dete nije alergično na soju. Zbog toga se kod dece alergične na kazein ne daje soja.
Ja sam sve pravila na vodi.
Palentu sam kuvala na vodi, ali sam dodavala šećer, pa zatim mešala sa voćem.
Možeš da kuvaš palentu i na vodi u kojoj si kuvala voće.
Pahuljice nismo koristili, moja dr je bila protiv kupovnih pahuljica.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here