|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.10.2013 23:07:30   
jovicaa
Lokice tek sada sam videla pitanje, ujutro sisa i ponelad malo sisa oko 14 h... ali ja mislim da jako malo isisa. U tolu dana nekad pojede kiselo mleko ili pije kefir, nekad i ne
Za veceru uglavnom jede milupine 7 corn sa mlekom nista drugo nece i to ponekad pola solje, nekad 2 zalogaja nekad celu solju i pred spavanje od 150 do 300 ml dohrane... kako lad, nemamo nista odredjeno varira sve iz dana u dan, posto vise nije jesan.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 13:27:31   
viktori
Da li mesate mlecne proizvode sa mesom?
Ako dajte nesto sa jajetom, jel im posle ne dajte meso?
Drugarica me zvala i kaze tako njoj rekla dr, pa me zanima jel to stvarno tako i kod vas...

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 13:32:51   
little_one
Ja nikad ne mijesam meso i mlijecne proizvode....nekad sada za dorucak uz jaja joj dam malo sira al uz rucak nista mlijecno ne dajem....to je zbog iskoristivosti gvozdja iz mesa, jer kalcijum otezava apsorpciju istog pa se ne preporucuje...al je ok uz rucak dati nesto svjezeg povrca (salata) ili da pojede neku vocku nakon rucka bogatu vitaminom c jer isti pomaze iskoristivosti gvozdja iz mesa...

Evo jedan clanak o tome!

< Poruku je uredio little_one -- 25.10.2013 13:35:24 >

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 14:01:28   
viktori
Hvala za clanka oma cu da ga iscitam. A jel joj dajes jaje i meso isti dan?

< Poruku je uredio viktori -- 25.10.2013 14:02:26 >


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 14:07:15   
little_one
Kazu da ne bi trebalo al pocesto joj spremim sad (tek od godine smo tako poceli) ujuutro za dorucak jaje a za rucak opet meso...al joj vise ne dajem jaje u rucku vec samo za dorucak...

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 16:19:28   
Zemunka85
Kako dajes jaje za dorucak?
Men je to .. ne znam ...

Kajganu mi bojkotuje, a kuvano ne znam sa cim bih ...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 16:34:44   
little_one
Isprzim na maslinovom ulju...ono izmijesam i u tek zavrseno dodam kasiku abc sira i sve pojede....bas voli...a zasto sam stavila abc sir u ovu kombinaciju nemam pojma....moze da se isprzi i na luku i paprikama, probala je jednom od mene i htjela je...al mislim da svi trebaju sacekati sa przenjem do godine...barem ja nisam ni dinstala ni przila do godine....tek poslije godine u ovih zadnjih mjesec dana sam pocela dinstati i pomalo prziti (samo jaja za sada)

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 20:43:39   
viktori
Da. Kada dajem kajganu, ne dajem mu meso, a jos uvek mu muckam sa povrcem. S tim sto ja njemu ne dajem meso svaki dan, jedno vreme sam bas svaki dan davala. Nije se bunio. E sad moje pitanje je vise evzano za npr napravim projaru ili neku piticu npr jedno jaje kad se smucka za vecu masu, da ako pojede 1/8 u parcencetu pite ili npr u makaronama domacim sa zumancetom, e pa to me zanima jel onda i tada preskacem meso?
Nadam se da nisma mnogo iskomplikovala sa ovim mojim pojasnjenjem user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.10.2013 20:58:40   
little_one
Ma ne, mislim da nema potrebe toliko cjepidlaciti....sigurna sam...slobodno daj meso i kad napravis i pitu i proju i sta vec radis sa jajima...to je zanemariv odnos...

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.10.2013 22:42:34   
adulence
ja sam danas kuvala pileci paprikas i pre nego sto sam ga zacinila,odvojila sam ivi u serpicu pojela ga je tako slatko...
zene da vas pitam jel ok raspored ujutru i uvece sisa a izmedju dorucak rucak vecera,s tim sto nekada ne veera ako je dobro jela taj dan i da uvek u toku dana neko oe izmedju...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.10.2013 22:50:58   
pocahontas
mi imamo taj raspored od nekog njenog sedmog meseca, ujutru sisa, onda voce, zatim rucak, vecera i sisa pre spavanja. tek pre nekih mesec dana smo uveli dorucak koji i sad nekada preskoci i tek jede voce u 11h.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.10.2013 22:54:10   
adulence
meni je malo cudno da kazem dorucak jer joj je dorucak oko pola 11,tj ona sisa kad se probudi sto jje uglavnom pola8 i doruckuje posle tri sata i e voce nego bas dorucak a vocke su nam za uzinu,,,

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.10.2013 22:54:52   
Snelle
Kod nas je ovako bilo i dan danas je tako:
- doručak
- užina
- ručak
- užina
- večera
Ujutru i uveče je sikila. Danas više ne user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.10.2013 22:58:35   
pocahontas
pa kontam da je ok sve dok se ona ne buni...eto ova moja je do pre mesec dana prakticno doruckovala voce, a izmedju obroka nije nista jela, s tim sto je i voce i rucak jela u kolicini od oko 350 gr.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.10.2013 23:01:50   
adulence
hvala zene,kontam da ce sama smanjiti razmak izmedju jutarnjeg podoja i dorucka....i da ccce dorucak biti u vreme kada bi trebao da bude...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
27.10.2013 1:10:03   
viktori
vidis adulence ja sam skroz zbunjena nikolinim rasporedom

nama je ritam sledeci
sisa ujutru posle sat trazi dorucak fino sve pojede
posle jutarnje dremke
ponovo klopa
zatim rucak koji takodje nista ne odbija
vecera sad varira jer menja ritma ove poslepodnevne dremke
i pred spavanje sisa ako ne sisa probudi se oko 22h i trazi da sisa.

Pritom on NISTA jos nije odbio osim popare koju ja isto nikako ne volim a ni mm.
Sta mislite sta bih mogla jos da mu uvedem od noviteta u klopu sa 10 meseci?

< Poruku je uredio viktori -- 27.10.2013 1:13:42 >


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
27.10.2013 1:26:24   
adulence
Pa ne znam sta ste sve uveli mi smo svo povrce osim pasuljs...meso junetina piletina czretina riba...jaje celo uvedeno...mlecni proizvodi svi...zitarice...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
27.10.2013 4:52:59   
jovicaa
viktori mozes ribu, belance, pecurke, paradajz, i svasta jos nesto, to sto kaze adulence, zavisi sta ste do sad uveli...
samo jako oprezno sa belancetom, ono je bas jak alergen... mada i riba i pecurke i paradjz su.. ali mi smo sve to uveli vec, cak sam i med uvela, i citruse smo poceli u zadnjih mesec dana, ali u jako malim kolicinama.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
27.10.2013 4:55:13   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: adulence

ja sam danas kuvala pileci paprikas i pre nego sto sam ga zacinila,odvojila sam ivi u serpicu pojela ga je tako slatko...
zene da vas pitam jel ok raspored ujutru i uvece sisa a izmedju dorucak rucak vecera,s tim sto nekada ne veera ako je dobro jela taj dan i da uvek u toku dana neko oe izmedju...

odlican raspored, nama je bas ovakav savetovao pedijatar... samo sto kod nas nema reda, zato sto slavimo kada pojede makar nesto..
mozes da ubacis neku uzinu eventualno u vidu keksa ili nekog prirodno cedjenog soka i sl..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
27.10.2013 6:03:14   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: pocahontas
voce i rucak jela u kolicini od oko 350 gr.



bas dosta porucka. Moja i dalje stoji do 200 grama maksimalno da pojede. To onako mojom odokativnom metodom merim ali vidim da nije kolicina nista vece vec sad ne jede blendirano vec gricka pa valjda se zasiti opet od iste kolicine hrane.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.10.2013 10:00:40   
Misha i Ljisha
jutros sam joj pravila testo sa pavlakom i malo sira. Morala sam da je hranim viljuskom da bi jela. Pre neki dan sam je hranila velikom kasikomuser posted image . Hoce da bude velika zenska.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.10.2013 11:35:52   
adulence
Ja se premisljam sta ovoj maloj da kuvam...hmmmm....ja ivu vrlo cesto hranim viljuskom i bas joj se dopada...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.10.2013 13:55:50   
jovicaa
ja danas pravim corbu sa povrcem, prvo sam na maslinovom ulju izdinstala crni luk pa dodala malo neke piletine, batak i krila, to kuvala prvo samo, pa izvadila tu piletinu kad se skuvala, i sad sam tu ubacila onu rusku mesavinu frikomovu, dodacu malo tomatina i vadim za maksima, a nama cu jos da zacinim...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
30.10.2013 10:04:31   
Misha i Ljisha
vidis jovice ja bih mogla danas nesto slicno za ovu moju.

Nego kad ste poceli deci da dajete onako po red sos supa meso meso supa sosuser posted image . ja bih sve da joj napravim neki sos ma bar od paradajza ali se nesto bojim. ne znam ni ja zasto. Jel smeju oni sos od mirodjije??? Nekako bih da joj uvedem ono sto mi jedemo a mi bas volimo sosove pogotovo od mirodjije. Mm ga obozava i stalno me tera da ga pravim

Inace joj sad stalno menjam kasike (ima ona svojih 5 kasika) ima cak i kasiku koja je zakrivljena da bi ona lakse jela sama ali je kasika napravljena za desnoruke a ona uglavnom uzme levom rukom pa joj je dodatno nezgodno. Nece da jede ako joj je sve dosadno. Tanjir tj sve u tanjiru mora biti sareno (doduse i ja sam takva volim sareno da jedem) i stalno menjam rekvizite kojima jede

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 30.10.2013 10:06:25 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
31.10.2013 13:41:05   
Misha i Ljisha
mila majko ako ova moja pojede bukcuris koji joj pravim svaka njoj cast. Pravim neku corbu od povrca ali sam bas zbuckala sve sto imamuser posted image . Izvadila iz zamrzivaca i kukuruz, i boraniju i grasak ma svega po malo. Mirise lepo al videcemo ukus.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here