|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
31.10.2013 21:13:33   
adulence
Mi smo danas bili kod mog tate na rucku i on je pravio musaku i aupicu...omlatila je sve...opet rucka lepo...milj ja sam ivi pravila paradajz sos...inace ona obozava paradajz...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 7:02:59   
adulence
zene sta kuvate danas?ajmo predlozi...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 9:36:34   
jole82
Od danas smo zvanično u ovoj temi user posted image
Hm...za doručak ćemo poparu, a za ručak musaku od tikvica, malo patlidžana i baby mix-a, preliveno žumancetom i pavlakom, preko sa malo parmezana (to mu više dođe umesto soliuser posted image )
Da posle naravno i voće neko sa žitaricama...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 1.11.2013 9:46:13 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 9:44:29   
lokica77
Jole dobrodosleuser posted image
mi cemo za dorucak palentu sa pavlakom
rucak: batak i karabatak sa krompiricem i kelerabom i paradajz corbica
vecera:neke zitarice videcemo


_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 9:55:38   
little_one
Jutro mame! Jole, evo vas vec u devetom mjesecu user posted image

Nego samo sam htjela da spomenem, neko je rekao da mogu i sampinjoni da se uvedu/gljive...ja mislim da je rano za njih, i da se cesto ne preporucuju cak ni do druge godine....mi nismo jos uveli i ne planiramo skoro...eto cisto da provjerite ipak, znam da nisu preporucljivi...iskreno, ne znam iz kog razloga, al sam na vise mjesta to vidjela pa nisam ni razmisljala o njima....

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 10:55:14   
Misha i Ljisha
LO ja sam procitala da generalno pecurke deci ne treba davati ni pre 12 godina starosti.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 11:00:52   
little_one
Ih 12 mi je nesto i previse..al moguce da i ima smisla zasto ne...

A stvarno da vam kazem, koliko mi brinemo o ishrani nase djece i ne mozemo puno da pogrijesimo, to sam sigurna, a toliko puta precujem u prolazu u gradu, mame koje pitaju svoje klince od 3-4 godine pa na vise hoce li do meka da nesto pojedu user posted image oni i nemaju brige sta ce da jedu...i ne razmisljaju....nazalost

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 11:03:22   
adulence
mislim da je bebilina pricala da su zdrae pecurke,ali nisam sigurna mi smo za dorucak mladi sir,paradajz i kiflicu ,za rucak cemo grasak piletinu i krompir pire,a za veceru ,jos uvek ne znam,mozda palenticu...
jole dobrodosle...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 11:14:31   
Misha i Ljisha
evo ja sad bas guglam (uglavnom guglam na engleskom) i nalazim neke kontradiktorne stvari ali vecinom pise oko godine moze, negde pise od 8, negde od 6, negde od 11 meseci, nasla sam jedno mesto gde pise od 3 godine i kazem procitala sam na jednom mestu od 12 godinauser posted image . U svakom slucaju ne davati sveze (mozda su ovi gde pise 12 godina mislili na sveze pecurke).


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 11:51:30   
jole82
Hvala bolje vas našle user posted image
Ja dobila još pre od kume onu knjigu od Jasminke Komnenović..od prvog obroka do školske užine...
Tamo isto piše da pečurke smeju od uzrasta 9-10meseci (str. 39...čisto ko ima knjigu da vidi gde piše)
Al u istom poglavlju piše da sme da se krene sa prazilukom..ali...u prethodnom poglavlju od 4-8 meseca stoji recept Pire od krompira, praziluka i graška (str. 34) Hm I praziluk i grašak do 8 meseca user posted image a ovamo piše tek posle...
U svakom slučaju mislim da ne treba žuriti sa pečurkama...ikao ih ja obožavam...ima vremena kad će da ih jede...ima toooliko drugih namirnica

< Poruku je uredio jole82 RR -- 1.11.2013 11:52:25 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 15:23:07   
Misha i Ljisha
ja nemam tu knjigu ali su kao i u toj knjigi kontradiktorni sami sebi kao ne sme i onda recept sto ti kazes. Ja sam dala grasak kad sam imala svez u basti znaci dunja je imala pola godine i boraniju isto tako. Cak je imala vise problema sa karfiolom nego sa graskom recimo. Ma ovo moje dete sve naopakouser posted image .

Imam pecurke u frizideru i bas sad posle ovoliko citanja sam i pomislila da joj mozda spremim onako kao na rostilju (ja to samo stavim u rernu i tako ih iskreno najvise i volim iako su mi u domu u Belgiji svi govorili da izdam kuvam 1001 nacin da pripremite jelo s pecurkamauser posted image )

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 16:25:11   
2002m
vase bebe lepo ruckaju palentu a mojauser posted image to je jedina namirnica koju ona nece da jedeuser posted image
za dorucak je ruckala zitarice sa bananom a za rucak: belo meso,krompir,spanac.....veceru smisljamo.
u zamrzivacu imam mladu boraniju,da li dajete bebama,od koliko meseci sme? ja ni grasak jos uvek nisa uvela(planiram ovih dana)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.11.2013 21:55:11   
Misha i Ljisha
2002m sme i boraniju i grasak ne brini. A palentu je i ova moja prestala da jede tj jede je ali nije vise toliko odusevljena valjda je sad probala ukusnije stvari pa vise nece palentu.

ja mozgam evo sta cemo sutra. Klacemo petla verovatno pa cu praviti supicu i za nas pa joj mozda dam po redu sos supa meso.

Adulence ja planiram uskoro da pravim paradajz corbu, nadam se da ce joj se svideti. Malo valjuscica unutra i zdravo djaci. volim kad ima nesto na kasiku sto se kaze zbog njene stolice.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
5.11.2013 9:52:07   
Misha i Ljisha
jao mame ja evo pocela da uvodim kravlje mleko. Kuvala sam joj sutlijas pa dodala malo mleka. Moram jer mi odbija ove kupovne kasice a ne mogu svoje mleko da izmuzem tako da polako krecem. Nadam se da ce proci sve ok. Mislim necu ja njoj dati da pije mleko jos dugo dugo ali moram u tako necem da joj uvedem jer prosto nece kupovno (a te kasice su jedino sto jede kupovno pa joj valjda dojadilo).

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
5.11.2013 10:47:23   
adulence
Miso i ja ivi pravim griz ,sutlijas i tako te one 7corn sa kravljim...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
5.11.2013 10:51:16   
Misha i Ljisha
pa da nekako smo morale krenuti. Doduse tvoja Iva je starija curica hihihi.. Ali kazem ovoj mojoj dojadilo pa cu krenuti i griz da joj pravim sa mlekom i tako te stvari. Mislila sam da necu ovo nikad reci ali mi je stvarno problem sto nece slatkouser posted image . Ja je zovem slaniša. Evo pocopala je kiflu za dorucak bez problema (ja samo malo skinula bas onu vecu so sa nje) ali slatko bas nece

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
5.11.2013 10:53:21   
jole82
Pa evo ovako MiLJ..dakle sa 9 m..uveli smo i gluten skoro i sve mlečno (kis. mleko, pavlaka, abc sir, mladi sir, jogurt, parmezan, kravica samo u kašicama/pireima i po malo)
Oko 7 pije ad mleko 210-240ml
Oko 11 doručak (palenta ili popara sa abc sirom..i ja ubacujem u poparu kravicu žutu...Kajgana od žumacnca sa kiflom i jogurtom iz čaše, projica sa jogurtom...nismo jojš griz probali-uskoro ćemo )
Okok pola 15 ručak (klasika.. ako je bilo jaje(žumance) za doručak, a dan je za jaje onda joj ne dajem, sem ako je bila projica pošto 1 žumance ide na celu količinu..meso-piletina, ćuretina, teletina)
Uveli smo od povrća ono osnovno da ne nabrajam...praziluk, crni luk, beli luk, prokelj, plavi patlidžan
Oko 18 kao večera tad jedemo voće ili samo ili sa nekim žitaricama..mogla bih sad tu griz da ubacim
Pred spvanaje oko 21 ad mleko 210-240ml

T više odgovara voće popodne..probala sam i prepodne da dajem, al brzo bude gladna..a popodne nam odgovara, taman premostimo do mlekca..I da ne gricka ništa izmedju..nudila sam je..al ona je u fazonu obrok je obrok i odmahuje glavomuser posted image
Tako je za sad kod nas user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
5.11.2013 11:14:05   
Misha i Ljisha
upravo to i moja ne gricka i nece nista a za rucak se bas napuca posteno da je do vecere (koja nam je oko 6 ili pola 7) mirna tako da ja nemam gde da joj ubacim popodnevnu uzinu al vidim i vi istouser posted image , ja se zabrinula da je ova moja jedina hihihi

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
5.11.2013 11:25:10   
jole82
Pa šta da radim sad..takvo je dete...možda se i to promeni..za sada imamo sve u danu što joj je potrebno i mleko i žitarice i meso/jaje voće...ne znam ni šta bih joj dala to izmedju kad ima sve u obrocima..i što kažeš i moja se napuca pošteno i ne traži i neće ništa između....Pije vode u pauzamauser posted image dnevno oko 250-300 ml I to je povećala , jer do skoro je pila oko 100-150, pa smo prešli na no spil čašu i sad pije više..Sokove joj ne dajem, a ne znam ni kad bi ih pila..mislim da nema potrebe, još uvek..to kad bude malo starija i aktivnija pa će joj trebati u pauzama...ima dovoljno soka u voću, što je i bolje nego kupovni...Verovatno da joj dam sok bi ga stukla, al posle ništa od ručka...bolje klopa nego sok...Naliće se ta soka za života-ima vremena..
Evo u pravo je doručkovala jer je mleko bilo u 7 45..poparu i to pun mali tanjir..onaj desertni, znači ne tacna od šoljice za kafu nego onaj što ide u komplet servisu...toliko ja mogu da pojedem i da budem sita par sati..user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
5.11.2013 15:31:16   
Misha i Ljisha
jole i ja tako razmisljam u toku dana ima sve sto joj treba i necu da je silim bezveze. dunja nije jos probala kupus, pasulj i naravno mesine ali planiram domacu slaninicu uskoro da joj dam. Vec sam napisala negde tata me ubedjuje da ce to biti dobro za njenu stolicu u fazonu da se podmaze hihihi..

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
7.11.2013 6:06:39   
Misha i Ljisha
kod mene u upotrebi svih sest trikova heheh..eto sta je zdrav razum ne treba majkama neki clanak da im to kaze
klik

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
9.11.2013 2:34:03   
viktori
Moje dete nece da pije vodu! U stvari nece nista tecno, eventualno kupovne sokice, a to ne zelim bas da mu dajem ako ne moram. Pritom on ne zna da guta nesto sto je voda! Kod njega mora neki konkretan ukus i obavezno da je gusto.
Smislila sam danas jer sam bila poluluda nista mi nije jeo, a ne lici na njega
skuvala sma kao knedle, ja ih nazvala njoke ahahhaha
zumance, griz i maslac, pa sam onako pravila male valjuskice iz ruke
Dodala abc sir i sve je pojeo. Dugo je bio sit. ne znam nikako nisma nacisto sto nece prvo vodu i tecnosti jer hocu polako da prestajem da ga dojim. E da kad da mu uvedem kravicu mlekce???
A drugo sto me brine on nece komadice hrane, jedino grize bananu.
Imate li neki predlog sa cim da mu "podvalim" da gricne nesto a da nisu komadici u hrani ima on i zuba i apetita al eto nece

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
9.11.2013 3:26:10   
viktori
opet nema onog uredi ?! da ne zbaoravim da kazem da sam nosala njegovu soljicu flasicu i pila jer hoce sve sto ja radim i sta cu kad ostane sa babom, dedom, tatom nece vodu osim kad sam ja tu i pijemo zajedno a i vise pljucne misli da se igra user posted image
e koliko je sati sama kuckam a sutra cu u putu d akljuckam a na predavanju da drzim sibice u ocima uzas kakva sam

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
9.11.2013 20:15:17   
Misha i Ljisha
Viktori moj bratanac ima tri godine i on i dalje nece da pije vodu. Pije uglavnom sokove a vodu retko retko kad. Srecom izgleda ima zube na moju familiju pa su mu svi zdravi ali ipak preteruje sa tim sokovima. Ali ne znam sta da kazem ni snajka ne pije vodu pa je valjda na nju (a ona je bas vitka zena i zdrava ali prosto ne pije vodu). Jedna pedijatrijska sestra mi je jos davno rekla ako nece beba da pije vodu da se ukapa par kapi limunovog soka i doda na vrh kasicice secera pa probaj tako

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
10.11.2013 21:10:12   
Misha i Ljisha
Moja seljancica je za dorucak jela belog luka i slanind a za rucak spanac opet sa belim lukom. Smrdi joj iz us ta fest.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here