|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2013 8:29:33   
nina26
ok, hvalauser posted image

pa polako i uvodim sve, evo punih 9m, a luk jos nije okusilauser posted image jedva sam cekala da joj malo bude ukusnija klopa, a patlidzan inace jedemo puno, pa sam mislila i to da joj uvedem,a i jako je zdrav. postoji izreka, 'ako hoces da vidis unucice svoje unucadi,jedi patlidzan'user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2013 10:47:14   
Zemunka85
Zene, ja sam se malo upd_ateovala :D i kupim jutros kinoa, mazi za dorucak. Skroz sam se zbunila. Ocekivala sam da naraste, nista nije naraslo. Kuvala sam 20min, po preporuci prodavacice iz zdrave hrane. Gde gresim? Kako vi to spremate? Koliko dajete po obroku? Ja sam ocekivala da mi to bude kao kacamak (seljanka, sta ces :D), pa da umutim sa k.m. proizvodima, ali ono nesto malo, sitno .. mogla sam samo da dodam vocu, da zgusne.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2013 11:29:44   
Bebilina
Zemunka ne raste on puno, samo koliko se raspukne i dobije malo volumen user posted image
Koliko si stavila? Ja nama kuvam po jednu soljicu za odrasle i pola se veliko dete. Soljica mi je od 75ml, znaci veca.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2013 13:18:41   
nina26
kad uvedem i ribu, kako onda treba da izgleda nedeljni meni?

konkretno mislim, koliko puta meso )teletinu, piletinu, zumance, ribu i povrce??

do sada sam joj davala, 4x teletinu, 2 x piletinu, 1x zumance, i 1x povrce, tako me je pedijatar savetovala, jer jos uvek dojim pa da joj ne smanjujem teletinu.e,. sada ako uvedemo i ribu, kako da spojim sve to?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2013 14:50:50   
Zemunka85
Hvala Bebilina. Stavila sam par supernih kasika. Dve-tri. Znaci vise.

Nina i ja dojim. Ja radim ovako - dva puta meso, dva puta ribu, dva puta jaje, jednom posno. Ribu dajem losos, a kada je mesni dan, random - pilece belo, pileci batak, curece belo, cureci batak, teletina.

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Zemunka ne raste on puno, samo koliko se raspukne i dobije malo volumen user posted image
Koliko si stavila? Ja nama kuvam po jednu soljicu za odrasle i pola se veliko dete. Soljica mi je od 75ml, znaci veca.


(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2013 22:05:42   
Torbica
Sto se zivine tice, nas pedijatar nam je jos sa prvim detetom savetovao da dajemo batak/karabatak jer je on bogat gvozdjem, dok ga u belom mesu ima jako malo. To se po boji moze videti a objasnjenje je u aktivnosti misica i boljoj prokrvljenosti nogu koje stalno rade, spram ledja. Tako da bebama nisam davala belo meso. Kod nas se vrti: jagnjetina, teletina, junetina i pileci/cureci bataci sto se mesa tice. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
29.7.2013 10:58:30   
Zemunka85
Kako davati grozdje?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
29.7.2013 11:52:28   
pocahontas
Torbice gde kupujes teletinu? ja te bombardujem pitanjima na svim temama o ishrani, gde vidim da si pisala ja tu pitam, uopste ne obracam paznju za koji uzrast je temauser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
29.7.2013 13:01:44   
Torbica
Neka draga, to su siroko primenjiva pitanja, pa svi uzrasti od 6 meseci ruckaju meso! user posted image
Moji svekiji su u Banovcima, pa meso uzimamo domace tamo na selu, a kad mi zagusti tj ako nestane, uzimala sam u Univeru, tu u Albi preko puta Satelitske pijace kod nas, bude bas lepe teletine. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
29.7.2013 21:50:04   
Moiraina
Kada ste dale krastavac? I kako? Mislim, ja ga jedem samo kao salatu, samog ili sa drugim povrćem, ali kako dati bebi? Ili je još rano za to...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
29.7.2013 21:54:56   
Torbica
Moiraina, ja nisam bebama davala krastavac, iskreno, nisam se setila. Sto kazes salata, a oni jedu ono gnjeceno meso sa povrcem ili zumancem... Ne znam. Ja sam Davidu dala paradajz da gricne da vidim da li ce hteti i hteo je. I to zato sto je video da ja jedem pa zakukao da mu dam. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
29.7.2013 22:08:07   
Moiraina
Ma i to što kažeš, šta će mu krastavac user posted image Nego, sad je sezona, pa sam pomislila da bi mogao da proba, jer mu onda ne bih dala do sledeće godine... Jedino da mu dam malo da gricne... Neki dan mu dala malo lubenice, parčence iz moje ruke, kako je slatko jeo... i onda kad je odgrizao veći komad sklonila mu a on u dreku user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
30.7.2013 15:13:36   
Sanchy
Ja M.dajem krastavac uz rucak kao salatu,svez,narendan..u njemu ima svasta nesto korisno belančevine,biljna vlakna,vitamin B,C,gvozdje,jod,kalijum,kalcijum,cink..sta znam svasta nesto pa st da ne..paradajiz mu dajem odavno,svez,izblendan pa uglavnom sa spagetima ,junetinom mlevenom i parmezanom,to obozava




(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
30.7.2013 15:44:41   
Moiraina
A kada si ga prvi put dala? Mislim, krastavac... A paradajz? Papriku? Mislila sam da te povrćkice dam ovih dana, a ne mogu da nađem papir gde sam pisala kada sam šta dala starijem.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
30.7.2013 17:23:52   
Sanchy
Paradajiz sam oko devetog meseca i to sam kupovala onaj Alnaturin u DM,bez ikakvih dodataka pa kako je poceo po bastama nasih prijateljauser posted image ,onda smo presli na svez,,a krastavac i papriku odmah posle znaci talko deseti mesec..mozda je trebalo obrnuto jer je paradajiz veci alergen ali meni je tada tako nekako vise odgovaralo..e sad papriku jos uvek dajem tako sto je ispecem pa je oljustim i onda ubacim u secka pa tako iseckanu u hranu...,plasim se one kozice da se ne zagrcne iskreno jer i meni sa svim zubima(jos uvekuser posted image )treba vremena da je sazvacem a kamoli njemu sa cetiri zubica..sta znam..

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
30.7.2013 19:42:06   
Moiraina
E dobro si me podsetila na taj Alnatura paradajz, mogla bih da počnem sa njim, pa posle da pređem na običan. A skroz sam zaboravila kako sam u početku davala starijem papriku, sigurna sam da je nisam pekla i ljuštila (mogla bih sada tako), ali ne sećam se kako sam dala, kao da je bilo pre sto godina.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
30.7.2013 20:14:15   
Torbica
Sanchy, suuuper! Nas bebac polako prelazi za nasu trpezu, pa nije ti losa ideja. Ali ovako, dok jedu gnjecene kasice, nisam davala. Jos malo pa ce i sam iz svog tanjira sa vise gomilica birati sam, pa sta mu se svidi. Sto se hranljivosti tice, slazem se, mada jede sveze voce dva puta dnevno, razlicito, pa valjda nisam jos dosla do salate. Nekad tako lepo jede sam, a nekad sve isprosipa, zavisi sta je u tanjiru. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
30.7.2013 22:03:25   
Bebilina
Mi krastavac i paradajz, kao i svezu papriku jedemo odavno, nesto od nekih 9-10 meseci, nesto i ranije. Paradajz je voce, tako ga moji oboje i jedu, cele pomodorino ili cherry, dam im i uzivaju. I cera ga je obozavala, a sinu je omiljen uz lubenicu, jabuku isl. I jabuku vec mesecima jede iz ruke celu, ne secem, ljustim, nista. Obicno na putu do skole izjutra izglodje 2/3 vece jabuke.
Ja sveze dajem sve sto sveze moze da se jede. Bebi tikvice (zucchini zeleni) i bebi kukuruz jedu sveze. Tikvice seckane na stapice, umacu u jogurt sa biljem, rendanim cheddar sirom isl. To su im uzine, piknici...
Sto se odluke sta ce i kako jesti to nije na meni. Ja serviram, malac se sam hrani od dana 1 cvrste hrane. Sad vec sam koristi kasiku i uvezbava viljusku, mnogo voli da nabada, onako s neba, ko vilom user posted image A jede isto sto i mi od 10m jer do tad je probao svo voce i povrce koje mi jedemo. Sve kuvam zajedno do zacinjavanja, onda njemu odvojim i dodam njegovu supu, nama nasu i svi isto imamo. Drugacije ne bi mogli, on uvek kidise na nase tanjire. Jedino sto zitarice u bilo kom obliku jos ne jede, ali i to cemo polako da uvodimo. user posted image
Jao jos 1 dan smo na ovoj temi i posle smo veliki user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
31.7.2013 0:01:05   
pocahontas
ja sam mojoj gospodjici danas ponudila djevrek sa jogurtom, za onaj obrok u 18h, jedva je pojela nekoliko kasicica i sve vreme se mrstila, osimim cvekle, ovo je jedino sto joj se nije dopalo, s tim sto je cveklu pojela, a ovo nije htela...a bas sam ocekivala da ce joj se dopasti..naravno sve je bilo izmiksano jer smo jos uvek zuba-bez user posted image
inace, ideja je bila da joj dam da proba, da vidim da li ce joj se dopasti pa da znam kad pocnemo da uvodimo dorucak da li je ova kombinacija opcija..
jos uvek imamo dva podoja (ujutru i uvece) i tri obroka (voce, povrce sa mesom ili zumancetom i pahuljice).

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.8.2013 8:47:09   
pocahontas
kako ste bebama spremale patlidzan?

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.8.2013 9:14:21   
Torbica
Poc, isecem na kockice i probarim da izadje gorcina, tu vodu bacim i dalje pripremam sa ostalim povrcem/mesom uobicajeno. Bitno je samo da izadje gorcina. user posted image Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.8.2013 12:46:19   
pocahontas
falaaauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.8.2013 13:27:55   
Torbica
user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.8.2013 14:12:04   
Zemunka85
Mamice, sa cime tj kako spremate ribu. Ja samo vrtim kukuruz i krompir....

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.8.2013 14:17:11   
little_one
krompir i blitva i maslinovo plus riba...tako i mi cesto klopamo ribu :)

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here