|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.10.2013 22:46:25   
little_one
Poc samo ti njoj daj nesto da drzi u ruci jestivo i brzo ce ona skapirati kako i sta...uzmi koricu hljeba ili bananu...mi smo prvo sa bananom poceli, i to jako rano je pocela da zvacka bananu...dok ne pokusate necete znati sta mozete...i gledaj da joj barem jedan obrok dajes kad i vi jedete da vas posmatra...a dok vam dodje druga beba vec cete i kasiku da koristite, ja vjerujem user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.10.2013 22:48:32   
pocahontas
user posted image user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.10.2013 22:57:32   
Torbica

IZVORNA PORUKA: pocahontas

ma ne pravi ona haos, nego uzme parcence u ruku i onda ga onako prstima izmulja, napravi pire od parcenceta i onda gleda u svoje musave prste, mislim, ni ne ostane nista sto bi mogla da stavi u usta...ne znam sta da kazem...valjda cemo to savladati do dolaska bebe, posto ako ne, vidim sebe kako jednu dojim, a drugu istovremeno hranim...


Poc, ja sam ovo radila! Mislim, nije to nista strasno, pogotovo prvi mesec dok je bebac skroz malen, jer on se "prikopca" na siku i ti uredno mozes drugu ruku da koristis. Ja sam ovo radila u situacijama kad Djole jede supu/corbu pa da ne bude mokar... Imao je 18 meseci kad je stigao bebac. Brzo smo se ustosili. Mada sam dojeci malog, ovoma dvoma citala price, i igrala se sa njima, sta ces, parola snadji se, u situacijama kad sam bila sama. I veruj mi, nista traumaticno ni stresno, rado se secam toga. Imala sam bas lepu energiju i veliku ljubav, mislim, kao i svaka mama, sve se to namesti.
Ja sam kao i LO, ranije davala bebama da ruckaju sami a i vrtici su odradili svoje. Evo i sad kad je najmladji krenuo ima situacija kad mi kazu - tvoje dete jedino jede samo! No, sve ce S to postici, nije bila motivisana ranije, ali evo, sad kad si krenula, samo strpljenja. user posted image ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
2.10.2013 0:53:49   
jovicaa
i ja sam hranila aleksa i maksima istovremeno, ne bas dojila, ali hranila obojicu, da. pocahontas tek ces kada dobijes drugu bebu shvatiti za sta si sve sposobna i sta sve mozesuser posted image
ma dajem ja njemu da brlja, nije meni zbog haosa, nego sta ce uopste pojesti tako, jedino to.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
2.10.2013 12:09:40   
pocahontas
zene sta bih ja bez vas user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 13:42:21   
jovicaa
sad pokusavam da mu dam nepasirano. samo seckam na sitne komadice, i grasak zrno samo zgnjecim medju prstima i dajem mu da sam jede. on nesto izbrljavi, ali to je bukvalno neuporedivo manje nego sto je jeo kada je bilo pasiranouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 15:15:55   
adulence
i mi isto jedemo komadice,ali je ja hranim,a kazite mi kada kazete da sami jedu,jel hvataju prsticima ili?ne zamerite prva beba....hihihi

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 15:27:30   
little_one
Adulence ona bukvalno sama sebe nahrani, prsticima naravno...kasiku i viljusku ne zna sama...mada ponekad i to radimo ja joj navodim rukicu a ona jedino nepogresivo zna da potrefi usta al ne zna da zagrabi sama ili da nabode viljuskom nesto sama...dosta i ovo mislim user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 16:09:00   
adulence
hmmmm da tako sam i mislila...samo ne znam kako da jede sama neke stvarcice da kazem koje imaju kao neki sosic ili tako nesto,ona ovako pite ,bananu,grodje jede vec sama...lo pitah te za grozdje i ja sam ivi isto tako dala sa kozicom po pola i kada je kakila iskakila je cele kozice,jel to znaci da vise ne treba da joj dajem sa kozicom ili je to normalno...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 18:53:16   
jovicaa
nase jedenje rukama se uvek zavrsi sa 2 zalogaja u ustima i 10 na podu... znaci nema sanse da tako pojede neku kolicinu, kao sto kaze pochahontas vise se igra sa hranom... ali nece ni tako ni blendovano, valjda je neka faza, nadam se

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 21:30:38   
little_one
Adulence pisala sam ti tamo na temi od 6-9 jer si me i tamo pitala....uglavnom davala sam grozdje, ono krupno stono, citavo sa kozicom, sjeceno na polovine ili cetvrtine i samo vadila kospice a mirisavku sam samo pucila direktno u usta jer se kozica sama odvaja pa je ni mi ne jedemo jer je nekako teska i meni za progutati.... a sad vidjeh da si pitala jel normalno da iskaki kozicu, meni nije....nisam primjetila a zagledam se uvijek user posted image da vidim da nije nesto ostalo nesvareno....sve bude uredno svareno...e jedino mi nije varila lubenicu kad sam joj dala, i ostajali su komadici kako ih je grickala (sto je cudno jer je ona skoro citava sama voda) i nisam joj htjela vise davati jer mi se cinilo da je jos teska za nju...mozda bi i ti trebala da sacekas jos malo sa grozdjem...neko ne preporucuje grozdje ni do godine....


Jovice, daj mu da se igra a ti inkognito provuci po koju kasicicu u usta...on jede i uci se sam da jede....barem smo mi tako u pocetku a nekad i sad tako kad krene da mrljavi pa bi se igrala...



< Poruku je uredio little_one -- 3.10.2013 21:33:01 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 21:53:23   
nina26
Moja se mukica obradovala pre neki dan,kad sam posle citanja ovde, joj dala u rukicu bananuuser posted image joj srece njeneuser posted image ali, ona sta god joj dam u ruke, prvo ga izgnjeci, isti slucaj kao kod Poc, i onda ga baci. Ustima ga ni ne prinosi, kao da ne kapira sta treba da se radiuser posted image ja joj prinesem ruku, ona celu saku gurne u ustauser posted image

tako da sam batalila to sada, hranim je ja, pa kasnije cemo opet da pokusamo..

Nego, neko je pisao kako se prave osvsene pahuljice za bebe? Cini mi se da sam procitala da se kuvaju u mleku, ali mi mleko nismo probali, mislim kravlje. Jel zna neko ?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.10.2013 22:00:29   
adulence
Hvala lo...i ja sam pomislila da to nije ok...pa sam prestala...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.10.2013 0:12:30   
viktori
Evo ceo deo protiah i bas sam lepe ideje pokrala mame :-) Hvala puno.
E sad interesuje me koje makarone kupujete za malce. Moj ima 9 i po. Jako voli da jede. I nista ne odbija user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.10.2013 22:09:05   
lokica77
viktori, ja dajem K i integralne i ove obicne bele nebitno koji oblik(grkljancic,radijator,ravna...), a sto se proizvodjaca tice kupujem Danubius ali samo zato sto cini mi se oduvek i kupujem samo njihovu testeninu, ti mozes bebcu dati onu koju i inace kupujes

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.10.2013 22:11:10   
jovicaa
nina26 mozes samo da ih potopis u vodu, ili u jogurt, ostavis da odstoji neko vreme i onda ubacis neko voce i izblendiras, i bude super.
mi se i dalje mucimo, nekada jede vise, nekad manje.. vise ne znam ni sta da mu dam. danas sam mu pravila poparu, i zgadio se, hteo je da povraca... i onda opet standardno skoro jedino sto zeli da jede milupine 7 corn zitarice i mleko.. i meni se vise smucilo da mu to dajem, ali sta da radim kad je to jedino sto zeli da jede.

< Poruku je uredio jovicaa -- 14.10.2013 22:12:55 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.10.2013 22:12:01   
adulence
Zene pisite malo vise ...ne znam vama ali meni ponestaje ideja...mi se isto mucimo par dana sa klopom ali danas sam joj nasla caku...ubacila sam je u dubak i dok je bila raspolozena za jelo dala sam joj povrce da jede e onda kada je krenula da okrece glavu iscepkala sam meso i stavila prred nju,sve je sama pojela...izgleda da je smara da joj guram kasiku u usta...

< Poruku je uredio adulence -- 14.10.2013 22:16:41 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.10.2013 22:17:01   
jovicaa
kod nas je jako jednolican jelovnik:
dorucak voce+ pahuljice(ovsene, jecmene i td), ponekad ubacim i jogurt.
za uzinu nekad gricne malo integralnog hleba, plazme ili onih pirincanih galeta...
dajem mu onako i jabuku ili sargarepu, ali vise se igra, nego sto jede.
rucak povrce + jaje, riba, ili neko meso(piletina i teletina najcesce), ponekad i samo povrce bez mesa ili jaja
vecera palenta sa jogurtom i pavlakom, sto retko hoce da jede, tako da uglavnom na kraju jede mleko i milupine 7 corn zitarice.
jedno vreme je hteo griz, sad ni to nece... jedino u cemu se davi su pite sa sirom utopljene u masti, koje pravi moja svekrva, ili tako neka ekstremno nezdrava peciva, koja mi ponekad vrlo retko jedemo, pa mu otkinemo malo.. ali to mu ne mogu davati.
ne znam sta bih jos mogla da ubacim.. sve sugestije su dobrodosle..

< Poruku je uredio jovicaa -- 14.10.2013 22:18:27 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.10.2013 22:22:14   
adulence
Ja ivi pravim pitu bez trunke ulja,samo jaja i jogurt,onda proju...za dorucak integralna kifla i pavlaka ili kiselo mleko...cini mi se da postaje jako jednolicno...rucak kao i kod jovice vecera budu neke pahuljice sa mlekom,a za uzinicu jede voce...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
15.10.2013 9:12:22   
Misha i Ljisha
Ja gledam da dorucak bude slan. Znaci jede proju s jogurtom, palentu s pavlakom ii jogurtom, poparu opet s necim mlecnim, peceno zumance na puteru sa hlebom i jogurtom ili abc sirom (konacno sam ga kupila), napravila sam kiflice i upakovala po 4 kom u zamrzivac pa joj s vremena na vreme ispecem za dorucak, tostiran hleb obozava da gricka, a kad ispucam to onda se desi da dorucak bude i sladak, u smislu griza s vocem ili neka kupovna kasica tipa hipove probiotik kasice koja se pravi s vodom, ili nestle zitarice i sl. Vecera nam je takodje problem ali to uglavnom bude mlecno i slatko. Za uzinu standardno voce, danas ce dinju. Juce sam joj za rucak dala musaku od tikvica koju sam pravila za nas i to bez mesa. Gledam da joj uvalim beli luk kad god mogu zbog imuniteta.

ako neko hoce mogu napisati recept za kiflice sjajne i lake. A i za tu musaku. Oni sad mogu vec svasta a opet mi nekako problem da smislim meni. Mada kad covek pomisli i mi dosta vrtimo iste obroke ako ne nedeljno dva puta onda bar u 10 dana. user posted image

Nesto mi nema apetita. I dalje se nije vratila na staro od kako je bila bolesna pa se sad vec brinem i turam joj sisu kad god mislim da bi joj trebala. Ali vidim hoce ona sama da gricka pa nam obrok traje i po 45 min ali pustim ja nju da mrljavi. Malo pojede ali razmisljam i ja kad sporo jedem oset_im sitost nakon male kolicine hrane pa tako mislim da sad i ona, jer joj vise ne dajem kasasto da je ja hranim jer onda smo gotove za 10 min i jela je vise tako.


< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 15.10.2013 9:19:33 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
15.10.2013 9:43:40   
Misha i Ljisha
samo jedan podatak posto vidim da ste pitale za makarone. Makarone (za Danubiusove sigurno a verovatno i ostale) se prave od stocnog brasnauser posted image Ja sama pravim rezance tj makarone il kako god. Ne treba puno truda verujte mi i dok mi prokljuca voda na sporetu vec su umesene i isecene. U njih stavim naravno samo vodu i brasno i to malu kolicinu vode pola solje i onda brasno po potrebi , umesim, razvijem oklagijom i isecem dervisem. Davala sam joj nasuvo s pavlakom a iskreno razmisljam se da joj jedan dan napravim i nasuvo s makom. Nemam pojma jel smeju mak. Znam da su babe davale mak deci da bolje spavaju i kuvale caj od makauser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 15:22:38   
viktori
vidis to me i zanimalo dal ide jaje tj zumance u njih, jer moja svekrva pravi sa jajetom...ma nije tesko al kad imas dete koje non stop zeli kod tebe odlozis i ono sto je lako...da mak smiruje al ja ne znam iskreno ne bih mu jos davala mak...dovoljno je kad ja jedem strudlu sa makom pa posle doji...a ima logike mak stvarno smiruje user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 18:50:17   
jovicaa
meni je problem sto skoro nista nece da jede, sta god pokusamouser posted image
juce uopste nije hteo svoj rucak... ja mu ponudila nas pasulj, koji je pravila sveki i to sve onako sa zaprskom i to je hteo... ali gde mu to mogu dati... bzv

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 19:22:15   
adulence
Tako i meni iva,danas sam joj dala punjene paprike za nas pravljene i to je olizala....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 19:31:14   
lesica
Pa spremajte bebcima isto što i sebi, samo na kraju sebi začinite, i naravno bez zaprški...

Porasla deca, hoće "konkretnu" hranu user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here