|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 20:49:24   
Misha i Ljisha
isto i kod nas user posted image

neko stavi jaja neko ne (mislim u testo) ali u kupovnim nema jaja ni u jednoj testenini bez obzira da li pise posno ili ne.

Ajd neko za taj makuser posted image (ne zbog smirivanja vec ja cesto pravim nasuvo s makom pa ne znam da li da joj dam da proba)

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 20:59:08   
lesica
MiLj...čaj od maka baš je džaba... user posted image

Elem, ja sam mislim dala mak negde posle godinice, a isto tako i u vrtićima gde je ista hrana i za jaslice i za vrtićke grupe, mak se uredno daje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 21:53:57   
Misha i Ljisha
sad cu ja da ukucam u google poppy seeds pa ce da vidimo sta kazedu hihihihuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 21:57:34   
Misha i Ljisha
poppy seeds tj mak je na tabeli kao najmanji alergen od svih semenki user posted image tj seeds hehehe a vec je jela susam koji je spram maka daleko veci alergen (po toj tabeli koju gledam) znaci go go poppy seeds


eh da inace po toj tabeli je spelta visok alergen

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 16.10.2013 21:58:41 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.10.2013 22:07:03   
milicicak
MiLj, sta je nasuvo sa makom? I kako se pravi? :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 6:37:58   
Misha i Ljisha
mi to ovde zovemo nasuvo s makom, to je ustvari testo s makom. Znaci domaci rezanci sa makom i secerom. Neko voli prvo da skuva mak u mleku ili vodi ali mi ga ne kuvamo. Takodje je kod nas popularno i nasuvo s krompirom i nasuvo sa sirom.To su bakini recepti. Nasuvo s makom nam je po tradiciji uvek na trpezi za Badnji dan.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 8:38:33   
milicicak
MiLj, hvala puno user posted image moji od maka prave strudlu i makovnjacu ali uvek mak popare u mleku.
Ako te ne mrzi, napisi kako se pravi ta posna varijanta :) hvala jos jednom

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 10:45:10   
Misha i Ljisha
nista nista.

dosla sam samo na kratko dok se moja igra na podu. JELA JE SAT VREMENA user posted image . Mislim ona sama a ja pored nje dzedzala jer pije jogurt zenska iz case. Popila bogme casu jogurta, jedno i po parce tosta i zumace.

Milicicak hocu

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 12:24:03   
Misha i Ljisha
milicicak ja napravim rezance kako sam objasnila, znaci samo voda i brasno. Umesim i razvijem oklagijom i isecem dervisem na siroke rezance. Kuvam ih u vodi s malo ulja i oni brzo budu gotovi cim se svi rezanci podignu na povrsinu kuvam ih jos dva tri minuta i to je to.

Mleveni mak i secer pomesam. Ja to odokativnom metodom ali recimo oko 300 grama maka i 100 grama secera. Mozes i secer u prahu, obican secer ili zuti svejedno je to ionako ide po ukusu. Kad su rezanci gotovi ocedim ih naravno i dodam mak i secer i to je to (naravno mleveni crni mak). E sad neko voli da popari mak sto se kaze onda samo u 2dl vrele vode tutnes mak i secer i mak upije vodu pa tim prelijes rezance. Mozes da ih poparis i sa mlekom. Mi to bez mlekauser posted image . I gotovi su rezanci s makom. Iskreno ni priblizno mi nisu lepi kad se pravi sa gotovom testeninom. Prosto domaci rezanci daju neki car tom slatkom obroku.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 16:44:28   
milicicak
MiLj, hvala user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 20:12:28   
Misha i Ljisha
nista. moras jesti rezance s makom kad se vec i u Balesevicevoj pesmi spominjuuser posted image

Danas se za rucak napucala posteno iako je opet dugooooo trajalo al dobro. Malo joj ja ubacim, malo ona gnjeci malo ona stavi u usta i tako u krug. jela je curece belo sa pire krompirom i pecenom paprikom i belim lukom. Hleb takodje voli da glaba i drzi u ruci pa mi cak dobro nekad dodje ona zine zbog hleba a ja joj ubacim ostalu hranuuser posted image . Napila se vode kao smuk posle toga.

Sutra nemam pojma sta cu. Mislim ja to uvek kazem pa smislim ali nam je frizider bas nesto prazan, moracu da vadim iz zamrzivaca nesto. Nemam pojma sta cemo. Mozda nama skuvam grasak pa odvojim za nju. Ja kuvam super grasak nikad nisam omanulauser posted image . Nego ja ne stavljam u grasak klasicnu zaprasku vec samo u malo vode razmutim brasno i mlevene slatke paprike. Da li da joj odvojim pre tog čina ili moze tako da jede "zaprzeno" ajd da kazem????

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 17.10.2013 20:16:56 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 20:24:21   
jovicaa
moje dete nista nece da jede, osim ad mleka... ufuser posted image ne znam vise sta da mu dajem.
kako spremate rucak sada kad su vec malo stariji, imam osecaj da mu je dojadilo bareno povrce, on ce sad godinu napuniti, ne znam kako bih mogla da napravim zanimljiviji ukus?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.10.2013 20:37:45   
Misha i Ljisha
evo ja sam mojoj pravila belu corbu. Izdinstala sam crni luk na puteru, dodala sargarepicu, zelen, celer i persun i pilece belo meso (koje sam prethodno na blic prokuvala) i dinstala tako zajedno, ubacila sam cak jedan list lovora i dva zrna bibera, onda sam nalila vode i ubacila brokoli i krompir. Malo sam osolila i dodala persunov list. (ja nemam problem sa soli ionako jako malo solim da mm stalno dosoljava kao ludak). Kad se zavrsilo procedila sam (izvadila biber i lovor) i dala joj corbicu u koju sam stavila malo pavlake a povrce i meso sam joj iznjecila. Jako je bilo ukusno a posto sam pravila vecu kolicinu i mm i ja smo jeli. Eto danas sam napisala sta sam pravila i iskreno to bih i ja jela za obrok, meso , pire i salata. Sta ces bolje od toga???

Nemoj da mu blendiras vise, ja cak mislim sto im je na tanjiru zanimljivije to im je lepseuser posted image a ako nesto mogu sami onda su bas bitni i ruckaju. Dunji za dorucak dam kiflice i ona sam rucka cak je ni ne gledam ili proju i slicno.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 0:14:50   
jovicaa
Kod nas se svaki put zavrsi na teskom brljavljenju, sa par pojedenih zalogaja, kada jede sam.. a i im a samo 4 zubica...
Corbica bas zvuci njami.. mozda je budem i nama pravila. Vec sam izvadila neko belo meso za kinesku za sutra..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 2:28:46   
Misha i Ljisha
ima samo 4 zubicauser posted image hahaha... Dunja ima tri,a njen drugar nema nijedan pa mu mama ne pasira nista. Muljaju oni to lepo,i nisu blesavi. Da vidis kako Dunja lepo pljune ako je odgrizla vece parce neceg. Zato je nekad ni ne gledam dok jede vec pored nje raduckam nesto i krajem oka je posmatram. Naravno ako se meni ucini da je parce preveliko turicu prst u njena usta i izbaciti.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 7:08:12   
adulence
Ja sam juce stavila u kesu za pecenje,batacice,krompir,bundevu i sargarepu to sve od povrca na kockice,malo maslinovog ulja i zacina i u rernu...meso joj iscepkala i povrce pred nju sve ke omlatila,a ima 5 zubica...i bas lepo zvace...

< Poruku je uredio adulence -- 18.10.2013 7:14:17 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 11:22:36   
jole82
Hm...mozda je mojoj dojadilo da je ja hranim, plus ima 8 zuba user posted image
Mada kad sam probala npr bananu da joj dam sama da jede...uzme komdaic i mulja ga po rukama...n zna ka ustima da krene,....doduse to se desilo dva puta...moracu da pocnem vise da joj dajem da jede "sama"..mozda i ja tu gresim sto nisam ranije pocela da joj dajem...moguce da je zub zeza i ovo sto hoce sama, pa se ujedini u blagu histeriju...
Uhh...probacu danas..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 11:33:33   
Janncica
A mozda je neka rednja(sto kazu babe)...user posted image I meni S bas slabo jede,a uvek je jeo kao mecava. Baca se na onoj stolici posle petog zalogaja,pa udari glavu,pa urla. On ne zna da zvace.Samo guta,pa ako ima komadic, grca. Ne smem da ga ne gledam dok glaba koricu,jer odgrize veliko parce,tako i krusku i bananu,a hoce da ostri zube.user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 11:40:48   
Olga75
Jovice , on je skoro godinu dana , sto mu ne das nesto u rucicu pa da sam proba, mozda mu je smor sto ga tretiras ko bebce user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 12:01:32   
jole82
Da da Janncice...ne znam sta su se malci urotili svi zajedno protiv hraneuser posted image
Mozda imaju neku tajnu temu na forumu za njih, pa nocu dok mi spavamo chatuju i kuju paklene planoveuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 12:26:26   
adulence
Uh sto volim sto se ovde sve vise pise bas je bilo zatisje...evo jole i misa vi jos malo pa u ovu temu...nego zene ajde pisite sta ste sve do sada uvele od klope da vidim da nisam nesto slucajno preskocila...pa da se dopunjujemo...jako dugo.nisam uvela neku novu namirnicu

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 12:42:29   
Misha i Ljisha
Adulence ja sam uvela ribu ali mislim da sam to negde i napisala. Svidja joj se. Uvela sam susam. Uvela sam joj sve mlecne proizvode ukljucujuci i mleko kroz proju, kiflice i sl. Belance takodje, rekla mi patronazna da ne moram da odvajam prilikom pravljenja tako neceg belance od zumanceta i eto nisam. I beli i crni luk, nekako sam dugo cekala da ih uvedem zbog njenog stomaka.

E sad iskreno jos malo toga je ostalo da se uvede. Manje vise sad sve ruckaju ja mislim da sad mozemo da radimo na ukusimauser posted image

Posto vezbamo prstice jesce sutra kuvani kukuruz, a danas je na meniju grasak. Jako je smesna jer se iznervira kad nesto ne moze da uhvati

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 18.10.2013 12:47:22 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 12:48:51   
adulence
Ja jos uvek nisam uvela ribu to cu sada za vikend nadam se da moze saran idemo.kod mog tate na rucak pa ce to biti na meniju...sto se luka uvela cak je pre neki dan kod moje baba jela mladi luk sama baba joj iz baste donela...i beli sam ovih dan...pa da to ju to manje vise...mlecno uvedeno sve...jaje celo takodje...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 13:47:34   
lokica77
K nece da jede nista ako nije izblendano tj jedino bananu i kiflu sa pavlakom ili kiselim mlekom uspevam da joj... pa mogu slobodno reci podvalim, a o tome da ona sama rucka mogu samo da mastam, ne znam da li je to moj propust ali tako je. Kad joj ne izblendam nego samo usitnim ona jednostavno nece da jede i kraj, bas sam se nervirala zbog toga a sada sam pustila da prodje neko vreme pa cu za koji dan opet pokusati.
Sto se uvodjenja novih namirnica tice ja cu ovih dana kelerabu i kupus to jos nisam, mislim da sam svo ostalo povrce uvela, a od voca mi je ostala pomorandza i ananas i to cu ovih dana

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 15:23:38   
adulence
Moje dete malopre pored svoje klope pojela je iz mog tanjira kup
us salatu...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here