|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
31.5.2010 18:42:45   
New Mom
Svako veče oko 20.30h. Posle ručkamo i spavanjac (doduše, trenutno prvo se izvrištimo zbog grčeva). Mislim da je to divan način da se stvori rutina koja je bebama neophodna.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
31.5.2010 19:13:26   
Anck Su Nmaun
Svako vece oko pola 9 , rucki i na spavanje  ...  bebe se ne isprljaju toliko ali ipak je lepo da ih osvezimo pred spavanje..... 

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
14.6.2010 13:38:27   
Pilence81
Kao i moje drugarice iznad,u 20h30min kupanje,rucanje i spavanje do 02h nocuuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
14.6.2010 13:42:13   
jacikaci
Kupanjac otprilike u 21 h, onda siskanje,bluckanje i spavanjac! Mada,od kad krenuše ove vrućine,kupamo se dva puta, sad oko 14 h kad se probudi i ovo regularno uveče user posted image .

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:21:04   
Sirga
Moja Masa ima cetiri meseca,posto su sad vrucine kupam je skoro svako vece.U pocetku kad se tek rodila kupala sam je dva puta nedeljno i to u cistoj vodi ili sam dodavala moje mleko u vodu,posto sam je dojila samo 6 nedelja sad je kupam iskljucivo u cistoj vodi.Jer sve ostalo detetu isusuje kozu.Namazem je posle HIPP-ovim uljem(od badema).Babica koja me je porodila kaze da nije videla cistije bebe a donela je na svet preko 8000 beba,ona kad se rodila nisu je kupali,samo su je umotali u peskir i stavili pampers ni ja nisam mogla da verujem da nisam videla svojim ocima.Posto je vec kupas svako vece nemoj koristiti kupke i sampone kupaj je u cistoj vodi i posle toga je namazi sa bademovim ili maslinovim uljem.Videces kakvu ce kozu da ima.user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:25:19   
minavb
IZVORNA PORUKA: Pilence81

Kao i moje drugarice iznad,u 20h30min kupanje,rucanje i spavanje do 02h nocuuser posted image

Ovako i mi, uz dranje posle kupanja. Inace, i patronazna i doktorka nam rekose da se bebe vise ne kupaju svaki dan. Ameri ih cak kupaju samo jednom nedeljno. Ne mogu to da zamislim po ovoj vrucini, moram da ga okupam kad se jadnicak oznoji.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:28:09   
mihi
Jeste Mina ja sam pisala negde o tome da se bebe više ne kupajhu svakog dana ali ja Miloša tuširam dva puta dnevno po ovoj vrućini i kupam uveče ( izlazi napolje pa se isprlja ko prase).

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:31:19   
Ana RR
Sirga, molila bih te da ne pišeš slovima u boji jer je to protiv pravila foruma.

Sve o pravilima možeš pročitati OVDE.

Ana RR

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sirga)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:32:32   
minavb
Nema sanse da ga ne okupam kad se jadnicak sav usoli od znoja. Jos i ovaj siroki povoj, skuva se covek.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:34:41   
mihi
MIna ja sam Milošu posle prvog UZ sa dva meseca skinula širok povoj to je čisto smaranje dece i roditelja, pampers jeste širok povoj. Razumem za decu koja imaju neki problem sa kukovima ali za zdravu decu to je stvarno pogotovu po ovoj vrućiniuser posted image .

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:37:21   
minavb
Rekoh ja to mom pedijatru ali zena navalila-"Ne skidati pre 3. meseca!"Cak i uz kukova ne zakazuju pre 3.meseca u nasem DZ. Da posizis!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 14:42:51   
New Mom
Po ovoj vrućini user posted image uveli smo i po dva puta dnevno da se kupamo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 17:26:18   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: New Mom

Po ovoj vrućini user posted image uveli smo i po dva puta dnevno da se kupamo.


Isto...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
21.7.2010 18:39:59   
gagana83
I dalje svako vece oko 21.15-21.30. a kad je vruce kao sto je ovih dana istusiram je i jednom preko dana ili napunim bazence pa se tu brckauser posted image

Zbog toga sto ima suvu kozu kupkom je kupam na 3-4 dana,a inace samo cistom vodom.


< Poruku je uredio gagana83 -- 21.7.2010 18:40:54 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 12:51:16   
Zoka81
Koliko dugo moram da pazim da bebi ne udje voda u usi kod kupanja?
Ja nisam znala za to pa nisam ni pazila.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 12:55:45   
LillyT
Zoko, nama je rekla patronažna da samo posle kupanja lepo obrišemo uvo onim štapićim s graničnikom. Lara nam često sklizne s kupka, pa joj se uši nađu u vodi, ali ja ih posle dobro osušim i to je to. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 14:58:22   
goda
Izgleda samo ja svoju bebu kupam ujutru,svi ostali uveče user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Mi se kupamo pred podnevno spavanje svaki dan,oko 11:30h - 12:00h. Preskočili smoi samo 2-3 puta,ali je zato bila sva kisela od mleka i jedva sam čelkala da je okupam. Sada ima 3 meseca i vidim da voli da se kupa,gica se smeši se guče sve kad se kupa. Nakon kupanja siki i spavanjac.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 16:47:27   
upgrade011
A kako mackate bebu posle kupanja - celo telo ili samo pregibe (vrat, miskice, nogice, guzu...)? I da li mazete bebi lice i cime?

Sorry ako postoji posebna tema o tome ali ne mogu da je nadjem. 

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 17:47:35   
LillyT
Upgrade, ja nisam ljubitelj suvišnog mackanja. Namažem pregibe, s vremena na vreme je izmasiramo uljem i to je to. Ako ti beba ima lepu kožu, smatram da nije potrebno utrljavati je svim i svačim (mislim na kojekave kreme).



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 17:54:09   
choopa choops
Do nekih godinu dana smo je kupali svako vece. Onda svako drugo, trece sve zavisi. Sada ljeti se kupa skoro svaki dan, jer se oznoji. Nikad je nisam mazala poslije kupanja nicim, pa tako ni dan danas.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 18:14:40   
pepeljuga
bebu kupamo svake veceri, prija mu i voli da se kupa, to je neki njegov mali ritual posle koga lepo rucka i spava. posle kupanja se mazemo mustela losionom ali umereno, ne preterujemo, a i jako je blag i divno mirise. na lice mazemo mustela kremu za lice user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 18:19:44   
snješka
Kupam je svako veče od rođenja. Kad je hladnije vrijeme samo je istuširam, a kosu perem svaki drugi dan. Prvo smo je mazali stelatopia kremom, tijelo, a lice Pavlovićevom. Sada se maže Hipp losionom ili mlijekom za tijelo, a za lice i dalje koristimo Pavlovićevu. Do nedavno se tuširala Kosilijem, ali kako se pokvario, odn. nekako mu se miris promijenio na gore (čista hemija miriše iz njega) prešli smo na Bekutan i Hipp.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 18:28:57   
red sonia
i mi se kupamo svako dan...prvih mesec dana smo je kupali u kamilici,a sad koristimo kosili kupku i nicim je ne mazem...koza joj je superuser posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
22.8.2010 18:38:43   
upgrade011
Ja ga kupam svako vece, a jos isprobavamo razlicite kupke (Nivea, Bekutan, Kosili...) ali ga operem i Niveinim sapunom za bebe koji je bas blag. Njime mu nekad istrljam i kosicu a nekad je operem sa malo Kosili sampona. Posle ga mazem po svim pregibima na telu sa Pavlovicevom mascu, pregibe na preponama sa Jekodermom jer mu je tu najosetljivija koza, a ako ima neko crvenilo ili bar jednu tackicu koja lici na osip, taj deo namazem Niveinom kremom za osipe koja je stvarno odlicna. Ono sto mi ostane masno na rukama razvucem mu po telu. Jedino mu je lice osetljivo pa sta god da macnem pojave se neke sitne tackice ali mislim da to nema veze sa kremom jer se nekad pojave i kad nista ne namazem. Zato sam i pitala cime mazete lice. Nikako da nadjem sta mu odgovara.



(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
24.8.2010 21:23:36   
goda
Ja moju bebu celu mažem uljem nakon kupanja,osim po vrau i licu. Vrat i lice mažem kremom koju sam ja sastavila (negdje sam pročitala na forumua moja sestra je ovo pravila svojoj djeci),jednake količine pavlovićeve,jekoderma, pantenola,uljane ad kapi. U ovo sam zadnji put dodala i malo seba med za ojed i osip i super mi je. Ana je imala baš osip po lisu i vratu i nikako da spadne. Ni jedna krema za osip nije pomogla dok ovo nisam izkombinovala i sada je super. Tim joj mažem lice i vrat i prepone nakon kupanja bez obzira što sam već namazala uljem.

< Poruku je uredio goda -- 24.8.2010 21:34:56 >

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here