|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 15:25:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Ma sumnjali su na neke druge stvari... Prvo je dabl bio los, pa tripl odlican... Pa neke senke po unutrasnjim organima bebe... Pa raste sporije, pa raste brze... Nije mi jasno sta misle sada da rade i kakve posledice to moze da ima po tu jadnu zenu??? Sta bre znaci prekid trudnoce u 30. nedelji? Kako je ovaj svet okrutan...


U 32. nedelji sam izgubila bebu najverovatnije zbog boginja.Radila sam TORCH i on je pokazao da je upravo ta Rubela kako se već zove uradila svoje... mada, niko se detaljnije nije time bavio, sve je to surovo i neću o tome ovde, opet...
Nisam imala pojma šta je bre TORCH  a danas smatram da svaka trudnica treba da uradi taj test i to na samom početku...
Čak i ako joj lekar ne spominje sama na svoju ruku treba da ga uradi ...

Jer ovo - da ti dr kaže u 30. nedelji ma da bre spomene prekid ...
svaka čast toj ženi, ne smem ni da zamislim kako joj je i kako podnosi tu neizvesnost.(jer kod mene je sve bilo brzo, nisam bila svesna toga šta mi se dešava...)

Nije mi jasno... ako su već sumnjali, pa majku mu da se ranije uradilo ...
Ne daj bože da nešto ne bude u redu...izvini draga ako sam gruba ali sam zaista istraumirana ... i možda nisma prava osoba da priča i sad savetuje tu nešto ...
a savet nemam..
Taj double većini žena bude katastrofalan... triple ju je zavarao ... po meni trebalo je  odmah da je šalju da vadi plodovu vodu  a ne sad da je maltretiraju, ne može žena ni da se raduje ...
...prekid znači ono najgore.
Na njenom mestu bih konsultovala  više lekara.
Ovo nije mala stvar.
ma ... user posted image ja njima svima ...

< Poruku je uredio kaliopi -- 17.5.2010 15:26:23 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 15:42:55   
pahulja76
kaliopi, mnoge zene ne znaju sta je TORCH kao sto ni ti nisi tada znala dok ih dr ne posalje da ga urade (sto je nekada i kasno) ili ovde na RR ne procitaju... posto se tebi eto desilo to tek u 32. ned.  (a verujem da nisi jedina, NAZALOST) onda bi trebala obaveza lekara da bude da trudnice odmah salju na ta testiranja po utvrdjivanju trudnoce... al vidis kako je to kod nas sve bzv uredjeno... i sad, u mnogim apotekama, kada je registrovan utrogestan ne moze da se nadje osim po ceni kad se prodavao na "crno" a kao trudnice nista ne placaju, trudnice imaju prednost..... user posted image user posted image user posted image
eto, sad u gradskom zavodu za javno zdravlje nemaju reagense da urade TORCH a na infektivnoj nece da ga rade trudnicama... znaci, ili da placamo abnormalne cene kod privatnika ili da cekamo user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pahulja76 -- 17.5.2010 15:43:40 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:01:05   
Anoniman
Plaćaj abnormalnu cenu, draga .
Nema druge.
U odnosu na saznanje koje ćeš dobiti... a to nema cenu.

I meni je ta priča da li prodata ili ne uglavnom zagrizla sam se jer nemam izbora sem da odem privatno.A nemam ni živce da se smaram po državnim ustanovama sa kojima opet nemam od nekih ranijih rez dobro iskustvo.

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:03:58   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Plaćaj abnormalnu cenu, draga .
Nema druge.
U odnosu na saznanje koje ćeš dobiti... a to nema cenu.

I meni je ta priča da li prodata ili ne uglavnom zagrizla sam se jer nemam izbora sem da odem privatno.A nemam ni živce da se smaram po državnim ustanovama sa kojima opet nemam od nekih ranijih rez dobro iskustvo.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ps. kaliopi, izvini sto pitam, koliko je proslo od gubitka bebe? hoces li uskoro opet pokusati  da user posted image ?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:07:03   
Anoniman
Od 12. septembra .. dakle ... tačno 8 meseci.

Hoću, uskoro ... eto i ja se njakam sa lab. user posted image
čekaj jesi ti to uradila ili treba da ga uradiš?
Nisam sad skontala ... user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:09:37   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Od 12. septembra .. dakle ... tačno 8 meseci.

Hoću, uskoro ... eto i ja se njakam sa lab. user posted image
čekaj jesi ti to uradila ili treba da ga uradiš?
Nisam sad skontala ... user posted image



treba... radila sam samo toxoplasmosu u III mes. a sad me ovi iz gn. savetovalista poslali da uradim celokupan TORCH posebno za hepatitis i rubeolu, valjda zato jer je cista kod bebe na jetri pa da i to provere...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:17:08   
Anoniman
I šta je bilo sa toxo?
Uradi što pre, bićeš mirnija ...user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:19:19   
pepino
Ja sam odlucila ipak da radim Torch na pocetku trudnoce....Ako zabebim...user posted image
....i ako se opet nesto ne predomislim....user posted image
Ova glava luda u poslednje vrijeme jedan dan bi ovo,drugi ono....user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:19:32   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: kaliopi

I šta je bilo sa toxo?
Uradi što pre, bićeš mirnija ...user posted image user posted image



pa, posto ga nisam prelezala dr mi rekla da se cuvam macaka i hrane sa kioska (a ko za inat u mojoj okolini macaka koliko hoces)... sada cu ga ponoviti da vidimo ima li promene...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:38:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepino

Ja sam odlucila ipak da radim Torch na pocetku trudnoce....Ako zabebim...user posted image
....i ako se opet nesto ne predomislim....user posted image
Ova glava luda u poslednje vrijeme jedan dan bi ovo,drugi ono....user posted image
user posted image user posted image user posted image



Tvoja odluka draga , ne može tebi niko da naredi ili da ti se umeša....user posted image

Uradiš ga na popčetku user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:40:04   
pepino
Faja Kalic maji...user posted image user posted image user posted image
A jel tako pametnije...?????user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 16:52:45   
Anoniman
Ne mogu ti reći šta je pametnije ... Kad izgleda doktori to ne umeju, kako bih ja mogla... user posted image
Mogu ti reći kako ću ja uraditi ... s obzirom da sam već radila TORCH i imam uvid u to na koje viruse imam  a na koje nemam antitela...Ponovići CMV i Toxo pre pre trudnoće.

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.5.2010 9:06:25   
prase
Zene! Verovale ili ne, torch test je dao odlican rezultat kod one moje poznanice, a ponovljeni UZ je otkrio da tih "rogova" vise nema! Radila je i amniocentezu (valjda kordocentezu u ovoj nedelji?) i rezultati su takodje super!

user posted image user posted image user posted image

I sad... dok se radujemo sto je sve u redu... ja ne mogu da se ne zapitam: majka mu stara, da li je moglo bez toga??? Taj napredak tehonologije i nauke je, izgleda, doneo i odneo sto-sta...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.5.2010 9:12:09   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: prase

Zene! Verovale ili ne, torch test je dao odlican rezultat kod one moje poznanice, a ponovljeni UZ je otkrio da tih "rogova" vise nema! Radila je i amniocentezu (valjda kordocentezu u ovoj nedelji?) i rezultati su takodje super!

user posted image user posted image user posted image

I sad... dok se radujemo sto je sve u redu... ja ne mogu da se ne zapitam: majka mu stara, da li je moglo bez toga??? Taj napredak tehonologije i nauke je, izgleda, doneo i odneo sto-sta...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.5.2010 0:05:46   
Anoniman
Uf Prase, dobro je ...user posted image
...baš sam razmišljala o toj ženici a da je ne poznajem ...user posted image

Eh, znaš kako draga - zašto jednostavno kada može komplikovano??? user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.5.2010 0:12:07   
isidora88
da vas pitam jel sve trudnice rade torch test? koja je njegova cena? kada se radi?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.5.2010 0:16:07   
Anoniman
Isidora draga imaš sve na prvim stranicama ...
user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.5.2010 13:06:01   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: isidora88

da vas pitam jel sve trudnice rade torch test? koja je njegova cena? kada se radi?


isidora, ja sam malopre zvala 2 lab. u mojoj blizini, u jednoj je cena 11.700 a u drugoj 13.000 za kompletan TORCH a rezultati se cekaju 3 dana. Ne znam kakvo je stanje u N. Saduuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.5.2010 14:36:17   
Anoniman
Tamo gde sam radila TORCH cena je 9000 din. (Novi Sad)

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.5.2010 22:22:42   
bratzz
Ja sam sve te analize radila u drzavnoj bolnici u 13. nedelji i nista nisam platila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.5.2010 8:03:05   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: bratzz

Ja sam sve te analize radila u drzavnoj bolnici u 13. nedelji i nista nisam platila


ne bih ni ja bratzz placala al ovi u GZZZ-u nemaju reagense i ne mogu da izvrse analize... sad se raspitujem za privatnike i da li cu moci posle da refundiram troskove jer imam uput svoje dr iz dz-a a vec duze vreme ne mogu da ostvarim svoje pravo u drzavnoj ustanovi.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.5.2010 16:18:42   
Anoniman
Pa odradi drzavno ono shto mozesh...za shta imaju reagense....a ostalo privatno...ipak je manja suma nego da sve platish privatno....user posted image


(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.5.2010 17:38:35   
Daca88
Ja sam torch radila besplatno u higijenskom,sa uputom ginekologa jer kad sam prvobitno otisla sa uputom lekara opste prakse nisu hteli da mi uvazeuser posted image a posle mene je usla devojka sa uputom opste prakse(znam po imenu doktorice da je lekar opste prakse)i nju su primiliuser posted image veze ili ne nemam pojmauser posted image .Meni nisu primili taj uput nego su mi rekli da donesem od ginekologa.
Radili su mi rubeolu,toksoplazmu i citomegalo virus.
Rezultati su bili za 4-5 dana.
Herpes i ono ostalo sto se ubraja u torch mi nisu radili,nisu imali reagenasauser posted image
A kada sam privatno htela da odradim ostatak nije mi bilo dobro kada sam cula cenu,pa sam odustalauser posted image
U oktobru sam radila to u higijenskom,a u novembru kada sam htela da odradim ostatak privatno,tada sam saznala da sam trudna,pa sam odustala jer su mi trebale pare za druge analize u trudnoci,pa nisam imala i za jedno i za drugouser posted image
Da li ima svrhe da uradim ostatak torcha kada se porodim,ili mi je tada nebitnouser posted image
Da li vredi videti sta sam prelezala a sta ne,da znam da li sam imuna kad mi jednog dana dete donese nesto iz vrtica il odakle vec,ili da iskuliram pa ako nisam imuna prelezavacemo zajednouser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.5.2010 19:17:23   
cipiripi
Da je Kali tu znam sta bi ti napisala...
A posto nije evo ja da ti kazem...
Te infekcije, virusi , nisu za igru..pogotovo CMV i Rubella...
Realno ja ne vidim svrhu da ih radis kad se porodis...iskreno.. jer to su infekcije koje ugrozavaju bebu a kad je rodis tebi je glava mirna user posted image
Rubella ti predstavlja virus boginja..cisto da znas..ja sam ih prelezala i meni je onaj parametar iGG pozitivan 144 je! a ide do 10..to znaci da imam trrajna antitela u krvi. Prelezala sam i CMV..takodje imam antitela..

Sto se tice decice..lakri znaju sta moze da ih stanje u odredjenom uzrastu tako da nemoj da se sekiras..
Vidi cisto ako mislis da ces biti mirnija i ako si sad pri paricama odradi to sto ti je preostalo user posted image cisto onako... user posted image

user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 22.5.2010 19:18:25 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.5.2010 18:03:27   
Daca88
Evo Kali da ti odgovorim ovdeuser posted image
Znaci torch sam radila u oktobru,kada sam zatrudnila ali nisam znala da sam trudna.
Uradila u higijenskom rubellu,toxo,i citomegalo.
U novembru htela privatno da uradim ostatak,ali saznala da sam trudna,pa odustala jer mi privatno bilo skupo(11.000),a u higijenskom i bolnici za ostalo sto spada u torch nisu imali reagenasa.
Rubelu sam izgleda imala,jer pokazuju nalazi da sam imuna,tj nalaz mi je valda 136 onih jedinica.
Fazon je sto se ja ne secam da sam ikada imala rubeolu,a i mama kaze da je nisam imala,a ona bi se barem secala,a nalazi mi pokazuju ipak imunitet,pa onda valda ako sam imuna necu je dobiti,mada me to malo buni kako da sam imuna ako se keva ne seca da sam imala,ali dobro,srecna sam ako je to tako.
Na toxo sam negativna 0 su mi jedinice,znaci nit je imam,nit sam je imala,pa eto malo da se pazim posto imam macke,ali macke nisu u kuci nego u dvoristu,vakcinisane su,sa kakom se ne bavim,a posle mazenja dooobro operem ruke,i jos dezinfikujem sa bakteri stopom.
Citomegalo mi je isto pokazao da imam imunitet,bio je ako se dobro secam 52 jedinice,tako da sam ga nekada imala,verovatno u vrticu.
Igm su mi svi bili 0,sto je znacilo da nisam infektivna na te stvari bila tada,a Igg su bili pozitivni,a koliko ja znam to je vazno da se gleda jer to je prelezana bolest i imunitet.
Herpes mi nisu radili...neznam sta se sve smatra herpesom,ali ja sam imala kao beba jedan oblik herpesa na licu,to je proslo brzo kaze mama,imala sam herpes simplex(valda tako)na prstima desne ruke,to je isto proslo brzo sa nekim kremicama i lekicima,a secam se i da su mi previjali to sa zavojima jer je ludacki svrbilo,pa ja rascesala,ogulila kozu i raskrvarila sveuser posted image .
Imala sam kao mala,male boginje,tako da sam i to prelezala,a protiv velikih boginja sam vakcinisana bila kao beba,pa ih valda necu dobiti posto sam vakcinisana...
Zaista mi je tesko da sada izdvojim 11.000 da privatno uradim sve.
Sta bi jos trebala da uradim,sta sve spada u torch sem ovoga?D

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here