|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
11.3.2019 22:25:27   
Filadendronka
Bubi, mislis IgM ti je pozitivan? IgG ti je pozitivan bio i na prethodna dva nalaza i to je ok da bude pozitivno. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
11.3.2019 22:36:47   
bubulence
Da, moja greska. IgM je sada pozitivan.

Dr infektolog iz SO kaze da njoj to nije nista zabrinjavajuce za trudnicu, da se u trudnoci te vrednosti menjaju. Bitno je samo da se u roku od 2 nedelje ne ucetvorostruce... Pa me je malo smirila. Ali sutra svakako idem u NS na polikliniku pa cemo videti. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
11.3.2019 22:55:31   
Filadendronka
Videcemo sta ce ti reci lekar cija je to uza specijalnost. Svakako, to polje je kod nas dosta neistrazeno, jer se generalno mali procenat trudnica testira i drzavi/RZZO-u nije prioritet lecenje toxopl. i ulaganje u istrazivanje. Javljaj sta ti kaze doktor, mada mislim da se sve svodi na nagadjanje dok ti ne odrede starost infekcije. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 7:04:57   
bubulence
Slazem se, sve je kao ''nadamo se da nije nista'', a niko nista konkretno da kaze. Javljam se danas popodne 😘


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 7:23:47   
Milena18
Bubulence, nadam se da će ti danas popodne laknuti ☺


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 7:43:38   
bubulence
I ja se nadam draga Milena❤️


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 7:55:05   
milicicak
Bubi, samo da te grlnem i kazem da je sve u redu. Svi rezultati ukazuju na to da se infekcija desila u skorije vreme ali sigurno pre trudnoce. Nadam se da ce te specijalista umiriti danas.
Mazi tibu i ljubi devojke😘

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 7:56:43   
emicaa
Bubi bice sve dobro,drzim palceve i mislim na tebe ❤

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 9:21:25   
bubulence
Emi, znas da te volim ❤️


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 9:30:21   
bubulence


IZVORNA PORUKA: milicicak

Bubi, samo da te grlnem i kazem da je sve u redu. Svi rezultati ukazuju na to da se infekcija desila u skorije vreme ali sigurno pre trudnoce. Nadam se da ce te specijalista umiriti danas.
Mazi tibu i ljubi devojke😘


Mili draga, hvala na recima podrske❤️

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 20:46:17   
bubulence
Vadila sam privatno krv da se odredi starost infekcije. Doktorki je cudno sto je vrednost porasla, odnosno sto je sada vrednost pozitivna.

Rezultati ce biti tek za 7 dana, do tada mi je dala neki lek koji se nabavlja uglavnom u Madjarskoj... 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 20:48:09   
lesica
Bubi draga, biće sve to ok.
Ljubim vas sve puno, mazi tibu user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 21:44:20   
Filadendronka
Bubi, je l’ Spiramicin ( Rowamicine)? 

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 22:11:37   
bubulence
Jeste draga, je li to dobar lek?

Lesice ❤️

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
12.3.2019 22:35:21   
vonavoj
Bubi,grlim. Nije ti trebao ovaj stres,ali bice sve to dobro.Inace kod nas se ne rade te analize..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 7:13:12   
Filadendronka
Bubulence, pisem ti pp, naci ce se neko pametan da u buducnosti krene da se leci preko foruma i uzima terapiju na svoju ruku.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 7:40:38   
bubulence
Von ne rade ni ovde, mene su poslali jer sam trebala na amnio. A ova dr infektolog kaze da bi trebalo da rade sve trudnice.

Filadendronka, vazi draga ❤️ 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 8:28:42   
Milena18
Ja sam sama tražila da radim, umislila sam bila svašta jer sam celog života spavala sa mačkom u krevetu. Lekar je mislio da nije potrebno, ali mi je dao uput da bih bila mirna.

Bubulence, a kakve veze imaju ta dva? Pa amniocenteza ne bi ni mogla da pokaže bilo šta povezano sa toksoplazmozom, ili možda ja nešto nisam lepo shvatila. U svakom slučaju, nadam se da će se pokazati da je briga bila bezrazložna i da ćeš uživati do kraja trudnoće.


< Poruku je uredio Milena18 -- 13.3.2019 8:31:51 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 8:49:47   
bubulence
Milena, zato je i rekla da idem u BG na neki institut jer to nije klasicna amnio. Ali se uzima nesto da se vidi da li je beba inficirana. Nisam najbolje zapamtila jer sam bila jako iznenadjena... 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 9:00:06   
Maslacak15
Nema to veze sa klasicnom amnio nego je nacin da se dodje do uzorka od bebe da bi se ustanovilo da Li je beba inficirana. Onda se radi PCR na toxoplasmosu. Ali meni nije jasno zasto se odugovlaci nedeljama? Ako misle da je opasnost realna da je infekcija akutna trebalo je odmah da ti daju terapiju. Pro Tom meni rezultati i dalje ukazuju na infekcija u bliskoj proslosti.

Ali toksoplasmosa moze da izazove niz problema kod bebe Ali ne i hromozomske aberacije. Bice sve OK bubi.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 9:13:38   
nata11
Bubulence ja se ne razumem ali ti saljem 🤗

Bice sve ok. 



_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 9:17:48   
bubulence
Nato ❤️.

Maslacak, dala mi je neki sirup da odmah pocnem da ga pijem, ali nema da se kupi u Srb, evo pozvala sam 32 apoteke u NS i BG. Moram ici u Madjarsku, ali to mogu tek u nedelju 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 12:14:47   
vonavoj
Za sta je taj lek?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 12:37:37   
bubulence
To je ab, koji valjda sprecava da infekcija dodje do bebe. Ako sam dobro razumela. Juce sam bila prilicno zbunjena kod dr. Ocekivala sam da ce reci da je to sve super i da idem kuci, pa sam malo bila sokirana i nisam bas najbolje zapamtila neke stvari


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
13.3.2019 12:44:17   
eca89
Bubi ❤️

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here