|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 21:44:45   
marijana22
Neiskusna buduca mamauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 21:51:19   
Anoniman
ne brini, G je i sa 4,5 kg nosio 56, a toliko brzo rastu da je nesto nosio jednom, nesto dva puta a nesto nijednom (OVA neiskusna mama je prelepu zekicu cuvala za posebne prilike i pitaj me da li je prerastao a da ga nije obukao user posted image ). sad nista ne cuvam, sve se nosi kad nam se cefne !

(odgovor članu marijana22)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 23:22:37   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Uh bre ljubičice, kud mi nisi javila! Bravo za kupovinu user posted image




Ma i mi naisli poslenjeg dana. To je trajalo 4 dana i sve su razgrabili... Nije da te tesim, ali za decake i nismo videli nista specijalno, samo za devojcice user posted image

< Poruku je uredio ljubičica -- 22.2.2012 23:24:47 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 23:34:42   
marijana22
E sad sam proverila uzela sam u aksi kompletic, jako sladak (verovatno cemo ga izneti u njemu ako u medjuvremenu ne nadjem nesto zanimljivije). Velicina je 56..........user posted image Nosice ga bar jedanput

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 23:55:00   
ljubičica
Ma nosice ga, sta se sekiras. Mada, koju god velicinu da kupis ima da izraste iz njega da neces ni primetiti. Sta ja da kazem sto sam nakupovala brdo od 47-53 ... ma ima da ih teglim dok ih ne razvucem na 62 ako treba user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
23.2.2012 0:19:09   
Mariya
Veličina stvarno zavisi od proizvođača. Ja sam kupila dosta stvari br. 56 u Mađarskoj u Baby center i h&m, koje je nosila baš dugo, čak 2-3 meseca, dok je npr ivonine bodiće br. 62 izrasla sa nepuna 2 meseca.. Iako je mm visok i krupan, rodio se sa 2900, a i na uz mi je dr. rekao da beba nije velika, pa još rođena 2 nedelje pre termina sa 3100 i 50 cm, tako da sam ja maksimalno iskoristila 56ice

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
23.2.2012 1:24:50   
ljubičica
Pa da, zavisi od proizvodjaca. Mada je meni to bezveze, 56, 62 su cm i trebalo bi kod svih da budu isti. Nije to ono 0-1, 3-6 itd pa da ima razlike....

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
23.2.2012 7:39:24   
bea83
IZVORNA PORUKA: marijana22

E sad sam proverila uzela sam u aksi kompletic, jako sladak (verovatno cemo ga izneti u njemu ako u medjuvremenu ne nadjem nesto zanimljivije). Velicina je 56..........user posted image Nosice ga bar jedanput


nosiće ga, ne brini, jedino ako se rodi sa 4kg i više možda stigne da ga obuče jednom,dvaput...

Mi smo sve pokupovali i pozajmili 62 i nadalje jwe smo očekivali veeeelikuuu bebu ali rodio se 3 nedelje ranije sa 3250g a izašao iz porodilišta sa 3000g jedino kompletić za izlazak je bio knap i evo posle 15 dana(sad imamo oko 3500g) najviše njega nosimouser posted image sreća pa ima milion delovauser posted image

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
23.2.2012 9:36:09   
marijana22
Toga se i plasim, da ce biti preko 4kg: Oboje smo bili krupne bebe......... Ma dokupicemo u svakom slucaju, nece ostati go. Nego mi je zao za te lepe stvarcice.......

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
30.1.2016 21:53:22   
IvanaSK RR
Znači, za izlazak da uzmem 56 odelce, i dve, tri stvarcice u toj velicini. Ostalo da bude vece. user posted image

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
5.2.2016 14:00:14   
marijana22
Pre cetiri god pisah na ovoj temiuser posted image

Mislim da je za izlazak najbolje da se uzme 56. velicina, moja deca su bila krupna na rodjenju (4100,3950) i 56 im je bio ok. Deca prvih meseci brzo napreduju pa za cas sve prerastu.. Moji su taj 56 nosili mozda mesec, mozda i manje zavisi od proizvodjaca jer velicine bas i nisu iste.
Naravno bebe koje su manje su verovatno duze nosile tu velicinu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
5.2.2016 15:36:53   
IvanaSK RR
Hvala :). Sin je imao 3300 i 49 cm, ne verujem da ce ova beba biti nešto mnogo veca.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
5.2.2016 15:45:37   
Maraj
Ja mislim da se sa vecom garderobicom ne moze pogresiti. A sa malom uvek. Zaboravljate na siroki povoj. Meni je L rodjen sa 4050gr a izasli sa 3900gr. Kupila sam mu za izlazenje 62 i bila mu je taman. Racunajte na siroki povoj. Mi nismo nikad nosili 56 velicinu
Mislim da smo i 62 nosili 2-3 nedelje. Bolje da im je vece. Unervoze se kad im je tesno. Pogotovo kad hoce da se protegnu a ne mogu jer im je zeka knap zbog sirokog....
to ke moje iskustvo a i moj stav da je za decu uvek bolje broj vece....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
5.2.2016 15:56:37   
BubaBubica
Ja sam uzimala 56 prvi put i sve je bilo knap i nije dugo nosila. Drugi put sam imala posle starije Bube, sve je ostalo kao novo a pošto se rodila sitnija, i 56 joj je bilo preveliko pa mi je tetka dala garderobicu koju su nosili njeni blizanci, ne znam ni koji te to broj bio, ta garderobica joj je bila dobra. Sve to zavisi od bebe a i od proizvođača, a ono što stoji jeste da ne možemo da predvidimo kakva će se bebica roditi. user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
10.3.2017 12:56:49   
Mariya
Računajući da će biti malecki kao sestre kupila sam nešto odeće vel. 56, i 62 i dobila od kume nešto stvari, računajući da će mi biti dovoljno za prvih mesec-dva. Međutim, pošto se rodio velik, baš to što sam mu kupila vel. 56 još može da nosi pošto su malo veće stvari, 62 mu je knap, a sve što sam dobila i što je ostalo od devojčica mu je malo!!! Pelene vel. 1 su mu jedva bile dovoljne, odmah smo prešlli na 2, a sad osimo 68 odeću, dugi su mu rukavi i nogavice ali mu zbog trupa treba jer je tu baš dugačak... Tako da moram da mu kupim novu odeću jer skoro ništa što sam pripremila ne mogu da mu obučemuser posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
10.3.2017 13:13:53   
Anck Su Nmaun
Draga sa koliko se rodio?
Mi smo odmah na 62 i pelene 2, ali to sve zavisi i od proizvodjaca. Neka 62 mu je bila ok, neka velika

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
10.3.2017 13:29:39   
Duškić
Ja sam za porodiliste,tj izlazak imala spremljeno 56 i 62..moji su krupni bebci bili..user posted image i dugacki mecici.. Sto kaze Anck, odmah veca pelena user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
10.3.2017 14:09:36   
Anck Su Nmaun
Pa u vecini slucajeva ako ste sitnije gradje i beba ce biti manja i suprotno, naravno ima izuzetaka, pa se tako treba i voditi. Moje svo troje
3.800
3.500
3.850 ...tako da je bilo besmisleno uzimati bilo sta drugo a i ja i mm visoki.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 10.3.2017 14:10:30 >

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
14.3.2017 21:17:10   
Mariya
Anck, rođen je sa 4310g i 52 cm. A devojčice 3100 i 3300, 50 cm obe. one su stale i u vel. 50 i nosile 56 sa mesec ana a onuser posted image
90% stvari 56mu nisam ni obukla.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
15.3.2017 7:41:50   
Anck Su Nmaun
Uhh pa tolika beba u 56 .. tesko user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
15.3.2017 7:47:12   
AnaAna1
Mnogo ste me bacile u rebus :) ja nosim devojcicu, i nadam se da bude negde kao sto sam ja bila (53cm, 3350g), pa sam kupovala 56 za prvu ruku, ali kad sam procitala temu zamenila sam neke zekice za 62, i kupila neke 68... joj ne znam ni ja sta da radim, sve me strah necu imati dovoljno stvari u kuci kada stigne pa da ce neko morati da trci u radnju po bodice, jer sada imam par bodica i zekica 56, par 62 i par 68...narocito sto nemam predstavu u sta cu da je oblacim kada pocnemo da izlazimo iz juce tamo u junu i julu mesecu(poradjam se na kraju aprila) ? U cemu ste ih vi "set_ali" u kolicima? Sta se tada oblaci?

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 15.3.2017 7:48:15 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
15.3.2017 7:55:06   
IvanaSK RR
AnaAna1, to ti je dovoljno za početak. Za šetnju sve zavisi kakvo vreme bude, ali mislim da u tom periodu bodic dugih rukava recimo 62 ce biti ok. Dole neke pantalonice u toj velicini. Cebence, pokrivac. Ili bodi kratkih rukava pa preko majica dugih... 56 nemoj previše kupovati, vise stvari kupi 62.A ni ne treba ti mnogo stvarcica, dolazi leto.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
15.3.2017 8:01:25   
MishMash
Ana, moja šmizla je imala 3540gr i 49cm, a ja pametna nakupovala sve u veličini 62. Njoj je i 56 bilo veliko, tj. dugačko. Moj savet ti je da ne gomilaš odeću dok se bebica ne rodi, za prvo vreme imaš, a lako ćeš dokupiti. Osim ako nije baš, baš krupna beba, mislim da sa veličinom 56 za početak nema greškeuser posted image

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
15.3.2017 8:01:29   
Mariya
Anck, nismo mislili da će biti tolika bebauser posted image
Ana, 62, pa uvek možeš da podvrneš rukaveuser posted image (mada znam da to ružno izgleda).
Ako možeš pozajmi odeću od drugarica, rođaka, da imaš za početak dok ne vidiš koja će joj vel.odgovarati.veličine nisu iste,sve zavisi od proizvođača.
Moje iskustvo je da se kod domaćih,ariljskih, nakon nekoliko pranja svaki komad skrati u dužinu i ode u širinu. Ja sam prezadovoljna h&m bodićima, oni rastu sa detetom.
Bebu oblačiš kao sebe, plus 1 sloj a taj sloj je ćebence.
Znači ako je divan sunčan junski dan sa 25 stepeni, ako si ti u kratkim rukavima i šorcu onda i bebu tako obučeš. A ako se porodiš krajem aprila,vi ćete početi šetati već u maju,osim ako ćeš da držiš i sebe i dete 40 dana u kući, po dobrom narodnom verovanjuuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 15.3.2017 8:05:31 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
15.3.2017 8:07:11   
emicaa
Ja sam uzimala 50 za oboje i nisam pogrijesila jer oboje su bili mrvice.Jedva nagurali na 3 kg.Meni mnogo ruzno izgleda kad na bebi sve visi,zato sam i uzimala manje brojeve.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here