|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
16.7.2012 20:19:56   
NadaR
Mislim da je i to dio problema što sama sebi nabijaš tenziju .. Imamo divnu zdravu bebu , što ne uživam .. Čini mi se da tako raste i neki osjećaj krivice .
Daj sebi još malo vremena . Pokušaj sa nečim što te je ranije činilo srećnom ,šetaj ,čitaj nešto ako ti bebana dozvoli .Biće sve u redu . Uskoro . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Victoria)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Postporodjajna depresija
16.7.2012 23:35:44   
Victoria
Moguce Nado,ja sebe sama jos vise potresem kad se unervozim,kao pokusavam da se smirim a sve mi gore...Htela sam danas da zakazem razgovor kod psihologa ili psihijatra kako god ,ali tek me mogu primiti u avgustu bas se dugo ceka... zvacu ujutro opet da vidim jel mogu kod druge dr da se zakazem pre...Svi su iz porodice uz mene,i savetuju me da odem na razgovor pa u ostalom ne moze mi skoditi...
Nadam se da ce se uskoro sve srediti,a i vidim da nisam sama na svetu kojoj se ovo desava...

_____________________________

Nema na svetu ružnih žena. Postoje samo žene koje ne znaju da bi sa malo truda mogle da budu lepe...
Dior

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Postporodjajna depresija
17.7.2012 8:27:21   
Modessty
Victoria kao da slušam sebe kad čitam tvoj post. Proveri hormone štitne žlezde. Ona kad poludi utiče tako na psihu.
Ja sam čak napala fizički svog muža i to držeći bebu u rukama.

(odgovor članu Victoria)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Postporodjajna depresija
17.7.2012 13:36:54   
Victoria
Draga za koliko je tebe to proslo tj smirilo ti se??
Hocu videcu sa svojim lekarom da mi da uput...a jel tebe bolela ta stistna zlezda ili nisi nista osecala (mislim na bol)?

_____________________________

Nema na svetu ružnih žena. Postoje samo žene koje ne znaju da bi sa malo truda mogle da budu lepe...
Dior

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Postporodjajna depresija
17.7.2012 13:47:59   
Olga75
Victoria , mislim da je najbolje da odes kod strucnjaka , kreni sa hormonima ali poseti i psihijatra
to tebe jako opterecuje , nemoj da se mucis
sve smo ( skoro ) prosle baby blues , neke i pravu postporodjajnu depresuju a ako je stvarno ona u pitanju moras da se lecis
sto pre kod strucnjaka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Victoria)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Postporodjajna depresija
17.7.2012 15:23:35   
jance
victoria draga moja, ja sam bila ali prava azdaja negde do mesec dana posle porodjaja, ni sada kad se setim tog perioda ili citam svoje postove ovde na forumu od tada,bukvalno ne prepoznajem samu sebe. isto sam imala svu mogucu pomoc koju covek moze da zamisli, ali mi je sva ta pomoc uzasno smetala. dete mi je bilo zdravo, zahvalno, spavao je 20 sati dnevno a ja sam samo plakala i histerisala, spavala i bila u krug nervozna. nisam se igrala sa detetom, nisam ga mazila, samo sam ga gledala kao nekoga ko mi je poremetio dosadasnji zivot. valjda tu sa njegova puna 3 meseca sam se nekako pomirila sa svim, da jednostavno nazad nema, da cu se buditi nocu od sada pa nadalje, da cu biti puno sama u kuci sa njim, da sam ja ta kojoj se zivot promenio, ostali ce se vratiti svojim zivotima koji ce ostati nepromenjeni. e tek sam tada pocela malko da se organizujem, da idem u setnje, u posete, prestala sam da budem grozna prema muzu i svekrvi, jednostavno mi je sve leglo. ako je pocelo, znaci da ce se i zavrsiti. tu naravno mislim na nespavanje, izolaciju i sve ostalo... svakim danom sam sve blize npr vikendu kad ce nas mm spakovati u kola i idemo u pohode.. za to sam zivela... i tako su prolazili dani i nedelje, i evo, bebac ima 9 punih meseci, pun je energije, dani mi prolaze jako brzo, muz je skontao da moram makar svaki drugi dan da izadjem iz kuce pa mi cesto ostavlja kola ili me posle posla vodi negde i tako. sve je na kraju leglo. jesam i do sada nervozna, mali je opet poceo da se budi zilion puta nocu, ali i za to postoji resenje, i to ce proci....
sad cekam drugo dete, hormoni mi opet divljaju, ocekujem da ce mi biti duplo teze, ali se tesim da ce se i to brzo zavrsiti, pa cu ja onda lepo imati dvoje dece, mocicu da se zaposlim i da nastavim sa svojim zivotom kako sam htela i zamisljala. opet cemo da putujemo, da idemo u posete, da idem na kafu sa prijateljicama, ovo je samo kratak ispad iz sina koji ce proci. nemoj me pogresno shvatiti, volim ja svoje dete, ali njegovim rodjenjem nisam izgubila svoju licnost ko sto mi se u pocetku cinilo. jeste se moj zivot promenio, imam puno novih odgovornosti, ali trenutno ne gledam na to tako crno ko sto jesam tih prvih mesec dana.
poenta ovog kilometarskog posta: pokusaj da gledas na sve na varijantu sve ce to proci.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Postporodjajna depresija
17.7.2012 23:47:26   
Victoria
Jao draga hvala na ovolikom tekstu,znas o ovoj temi je tesko sa bilo kim pricati a ovde smo sve prosle ili prolazimo kroz to...Blago tebi jer je to iza tebe...ja ne mogu nekad da se prepoznam misli su mi u haosu ,o snovima da ne govorim,budim se i placem koliko su grozni :((( Mada mi je lakse kad idem napolje iz kuce...samo da nebudu ove vrucine ja bebu i pravac u setnju svuda...

_____________________________

Nema na svetu ružnih žena. Postoje samo žene koje ne znaju da bi sa malo truda mogle da budu lepe...
Dior

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Postporodjajna depresija
2.1.2013 16:32:18   
jovicaa
ja od kada smo izasli iz bolnice nisam svoja uopste. ne mogu da se prepoznam. nemam volje ni za sta, ni snage.. najradije bih se zavukla u krevet i crkla. ne mogu da slusam bebin plac, ludim od njega. i imam strasan strah od bolesti, stalno se bojim da ce se opet razboleti, bas sam u agonicnom stanju.
pre bolnice sam ceo dan bila aktivna, ma sve sam stizala, bukvalno, a sada jedva ono osnovno.. mislim funkcionisem ja, ali u dusi mi je pakao.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Victoria)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Postporodjajna depresija
2.1.2013 16:39:46   
jovicaa
victoria, batali pomoc i ako mozes baci se malo na kucne poslove i sl. i radi na sebi, ofarbaj se, izdepiliraj, bla bla. ako ti vec svi oko tebe pomazu.
idi negde sama, sa drugaricama, ili sama u soping, te stvari jako pomazu! znaci izadji iz kuce i budi sto vise fizicki aktivna i u kuci i van nje.
to je mene spasilo, samo sad me je tako zakucao ovaj bronhitis i bolnica, da ne znam gde se nalazim. prosto se kajem sto sam osnovala porodicu, znam da grozno zvuci ali osecam se kao kreten, losa majka ...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Postporodjajna depresija
2.1.2013 16:54:54   
bojanica7
joj, jovice, nemoj da te grize savest sto se osecas, to je tako normalno, naisao period.... prosto ti se skupilo svasta... jos s mirovanjem pred kraj... jednostavno kad ti se desavaju stvari koje ne mozes da kontrolises, onda se ne osecass najbolje. prvo mirovanje koje ne odgovara tvom temperamentu, pa onda ona zutica, ipak se to oduzilo... pa sad taj bronhitis, i bolnica... verujem mi, toliko je normalno stos e tako osecas. i ne bi bilo normalno da cvrkuces a desavaju ti se bvze stvrai... izguraj jos malo, bices ti opet superiska.user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Postporodjajna depresija
4.1.2013 10:53:16   
adulence
prvih nedelju dana sam se grozno osecala sama sa soom kada mi je beba bila u narucju ja sam bila presrecna i kad j ona bila u pitanju ja sam bila najsrecnija,ali sama sa sobom sam bila nekako nesrecna i prazna i to je trajalo nedelju dana plakala sam kao kisa stalno,a onda sam jedan dan sredila sebe od glave do pete,pocela da sredjujem po kuci i bila srecna sto konacno mogu sve da radim... smesno ce zvucati ali sto mogu da se obrijem kao covek KONACNO...mm je bio sve vreme uz mene znam da sam bila nepodnosljiva ali hteo je da prica sa mnom i hvala mu puno i eto to je proslo kao da nikada nije bilo tog glupog perioda i sada svaki dan sve vise i vise uzivam u svojoj bebici i svom zivotu...nisam ja bila u depresiji depra je cini mi se mnogo gora ali da je bio jedan gadan period bio je...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 11:57:26   
Janncica
Da se pridruzim klubu... user posted image
Preko dana sam ok. Nije mi tesko sa njih dvoje,cak i kad sam sama po ceo dan sa njima. Veseli smo i raspolozeni.
Ali... user posted image Uvece me uhvati tako neka tuga... Samo placem. mm se vec ljuti na mene zbog toga jer nabijam tenziju i sebi i njemu i deci.
To je uvek pred spavanje. Mislim da je od umora... Sve je super dok ne legnem u krevet. I placem,bukvalno bez razloga. I ne mogu da zaspim. Ili zaspim,pa se brzo sama probudim i nema sanse ponovo da me uhvati san.
Jedva se smirim. I jos mi gore,jer nemam razlog. user posted image
I sad mi je ovo smesno dok kucam...a veceras ce opet biti tuzno. user posted image
Valjda ce uskoro proci. user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 12:06:02   
adulence
janncice a ti uzmi pa veceras procitaj ovaj post pa da ti bude smesno...sala mala,nemoj se ljutis,tako je i meni bilo preko dana sve super zezamo se kako legnem haos,nekako proslo je samo od sebe,ali sto ti kazes onako bude bzv u kuci ..na svu srecu pa je brzo proslo,drzim palceve janncice...ljubim vas sve ...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 12:11:00   
Janncica
Posle prvog porodjaja sam bila jako nervozna i samo sam se svadjala...
Mislim da je bolje ovako,ali mi zao sto vidim da mm strepi svaki put kad ulazi u sobu uvece...user posted image user posted image
Uopste ne mogu da se obuzdam kad krene.
Nema mi druge... cekam da me prodje.user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 12:16:23   
jovana13
jao jancice draga sve smo ili bar vecina to prosle. Samo cekaj da prodje. Ja sam i plakala i bila nervozna ma mogla sam oci mm da izvadim i kad bi me pitao nesto obicno tipa sta radim. Sad vidim da sam se tako ponasala jer sam verovatno u podsvesti mislila da je on kriv za sve sto mi se desava. Ali to je iza nas. Samo izdrzi draga,procice uskoro!

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 12:19:05   
Lu
Janncice nije to bez razloga, naravno da postoji razlog i nešto što ti se nakupilo (svjesno ili podsvjesno), u svakom slučaju je super da plačeš to ti je ispušni ventil, ne bi bilo dobro da se potiskuje, kakav god osjećaj biouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 12:27:28   
jovicaa
jancice samo placi, pa porodila si se pre 2 nedelje, to su strasne promene... normalno je svako osecanje.
ja sam bila u bas jakoj depresiji posle prvog porodjaja... grozno je bilo, i trajalo je par nedelja.
a sada sam mnogo bolje podnela, samo sam sad imala tu jaku krizu, ali srecom trajala je kratko. ali eto taman kada sam se ponadala da sam ovaj put preskocila desilo se.
mislim da je to normalno i da svaka zena prodje kroz to, neko odmah posle porodjaja, neko posle par meseci, sve zavisi.
ali hormoni su cudo, a trudnoca, porodjaj, dojenje, sama ta promena kada dobijes decu prolazi uz haos od hormona.
bicemo mi ok, za jedno desetak godinauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 12:39:36   
cockic
mene je taj osecaj da mogy da se zaplacem svaki cas tek yhvatio kad sy ciklysi nesto krenyli da me zezajy od septembra posle mora dobijala sam ali je nesto dyze islo braon pa onda krene pa kraj opet braon a kod gin sve ok i evo ovaj sam dobila 4 janyara i to braon se i dalje nesto nalazi na ylosky ne kolicinski ali ima sve cekam stace i od kad mi je tako imam taj osecaj da mi se stalno place a isto nema razloga evo ja mogy i sad user posted image

yvek se setim onog leteceg starta emisija ona sto bese na pinky kad davase pare oko 1000 ko moze da se rasplace ja bi se sad obogatilauser posted image svaki dan 1000-ka plakanjem zaradim 30.000 malo li je na ovy krizyuser posted image

a meni se i smeje i place bas neki cydni hormoni mene rade...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 13:04:37   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: jovicaa

bicemo mi ok, za jedno desetak godinauser posted image


e, a onda, pubertet user posted image

ja ne mogu da kazem da sam depresivna, ali da sam osetila uticaj hormona, vala jesam. ono sto me najvise baca u ocaj je kad place, a ja ne mogu da provalim razlog i sta god da uradim ne prestaje. to se, srecom, ne desava cesto, ali tada mi je najteze. a sto se tice mog plakanja, tu me hormoni cepaju jos od kad sam zatrudnela, mozda se sad malo smirilo, ali i dalje mogu lako da se rasplacem. prvih sest nedelja nakon porodjaja sam bila jako uvredljiva, cim mi neko kaze nesto sto mi se ne svidja ili uradi nesto sto mi ne prija (uzme bebu u ruke) ja odlepim. sva sreca i to prodje. ovo za drzanje bebe je pretilo da predje u bolest, prvih 6 nedelja nisam nikome, sem naravno mm, dala da je drzi u rukama.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 13:08:28   
Anoniman
uh, ne zelim ni da se setim prva 2 - 3 meseca nakon porodjaja user posted image  cinilo mi se kao da traju citavu vecnost...

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 445
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 14:56:41   
vukosava
Meni su ovde u skolici za trudnice vise pricali o postporodjajnoj depresiji nego o pravilnom disacnju na porodjaju. Rekli su da je mnogo cesta pojava, cesca nego sto se misli posto ne idu sve zene kod pihologa da traze pomoc posto je to pogotovu u zemljama kao sto je nasa tabu tema. A problem je koji je veoma ozbiljan. Moja jedna komsinica iz tatinog sela je pokusala da se samoubije, srecom su je spasli, danas kad je sve proslo sasvim je ok i majka i supruga. Ali zavrsila je u bolnici. To su jako ozbiljni problemi. Veoma teski. Pogotovu sto zena ni ne pomislja da se ikome pozali jer je odmah necovek, neadekvatna majka...

Evo ko zna Engleski kako ovde kod mene to tumace:

user posted image
Klikni da vidis koliko zena Pominju cifre od 11.7 % do 20 % (znaci maltene svaka peta zena). I videcete, onim zenama koje je nisu imale nikad nece sasvim biti jasno o cemu pricate. Ima raznih faktora, od prkliknioblema sa porodjajem, dojenjem, bolesnom bebom do starosti majke.

Klikni za bas dosta informacija sa medicinskog sajta

Video sa simptomima

A ovakve su stvari o tome pustali nama u skolici

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 15:01:45   
Olga75
p[a ja mislim da se svaka porodilja suoci sa onom blagom depresijom , baby blues i to je to
u jednom momentu se svi ti hormoni pokarabese i buuuum
to je normalno , e sad ako to traje i ako se ne mozes " izboriti " sa tim onda ima i strucna pomoc
to nije sramota , to je bolest , kao kijavica , kao bilo koja bolest
i to prodje ako se na vreme uoci i leci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Postporodjajna depresija
12.1.2013 16:48:21   
vukosava
Jeste. Ovde kazu da baby blues ima 75 % porodilja, postporodjajna depresija se desi kod 11-20% zena, a ode u tesku psihozu kod 1 od 1000 zena.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Postporodjajna depresija
14.3.2013 9:25:53   
kunigunda
Nisam nešto primetila da me hvata depresija. Desi mi se da sam nešto neraspoložena, raspoloženje mi je u minusu i bezvoljna, ali sve su to momenti koji su mi se dešavali i pre porođaja. Reakcija na svakodnevnicu, promenu vremena...user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Postporodjajna depresija
5.4.2013 16:51:55   
Figaro88
Meni je posle porodjaja bilo uzasno.Nije mi odmah bilo lose,pocelo je posle nekih dva meseca.Trebalo mi je godinu i po da se icupam,imalo je dana kada sam razmisljala i o samoubistvu,bas je bilo lose.Ja mislim da je razlog teska trudnoca,boravak u bolnici,pa onda infekcija rane,spor oporavak,nisam mogla da dojim a stvarno sam htela,bolovi,sve se nekako skupilo.Nadam se da nece biti isto ako uspem opet da ostanem trudna,bas me plasi to....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu kunigunda)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here