|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 11:14:16   
Peace*
Nisi mi rukopis prepoznala?! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 11:18:23   
Didy
Diabla user posted image
Moj sin se nagutao zelene plodove vode i bio u inkubatoru i odvojen od mene 6 dana, s tim što smo bili oboje u porodilištu, razdvojeni, mogla sam da ga viđam dva puta na dan po 5-10 minuta, jednom uveče, jednom ujutro, nisam mogla ni da ga dodirnem, samo da ga gledam kroz staklo. Znam tu tugu, nemoć i osećaj praznine vrlo dobro, tako da te razumem. Plakala sam kao kiša. I on je plakao dugo i mnogo i često kao beba, i sada je osetljiv prilično i znam još uvek da pripišem to sve tome što nije bio sa mnom tih prvih dana. Vremenom sam se osnažila i naučila da odagnam takve misli kad me spopadnu. I isto sam jedva mleka imala, sestre su rekle da je to zbog stresa i razdvojenosti, i to me je mučilo dugo. Ali kada sagledam stvari realno iz ovog ugla, mogu slobodno da kažem da je on jedno srećno dete i da mu ništa ne fali. Ne daj sebi da preuzmeš krivicu ni za šta. Razmišljaj pozitivno, budu tu za svoju decu i za svog muža, uživaj u malim stvarima, njihovim osmesima i malim licima koja se tako brzo menjaju i odrastaju. Normalno je da se osećaš tako, nisi jedina i nikako nisi najgora. Kako vreme prolazi, biće lakše, uskoro ćete da se priviknete jedni na druge i na nove odnose i uloge. I ne treba da te bude stid što se tako osećaš. Jesi po drugi put mama, ali je novo iskustvo jer sad ne možeš apsolutno da se posvetiš prvom detetu. I ne treba. On već polako treba da se osamostaljuje. Nisi mu mogla lepši poklon podariti. Videćeš te sreće kad počnu zajedno da se igraju i smeju, kad starije dete počne učiti mlađe kako da se obuje, obuče, opere zube, nacrta nešto, složi slagalicu. Onda shvatiš da je sve bilo vredno truda.
I, da, svakodnevna šetnja, beba će zaspati odmah, ti ćeš moći sa starijim na igralište ili gde poželite. Ili ostavi mlađe mami i posveti se samo starijem, zaboravi skroz na bebu. Dobro je da imaš podršku muža.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 11:23:59   
Didy

IZVORNA PORUKA: Peace*

Nisi mi rukopis prepoznala?! user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 15:33:28   
anajid
Diabla draga,nemoj se izvinjavati,sve mi mi manje vise kroz to prosle.Mene je uzasno mucila griza savest,jer prosto nisam stizala Andriji prici,on 2,5 god a ova dvojica se rodili.Bilo mi je strasno,svako vece kad svi legnu ja sam plakala ko luda.Kad smo dosli iz porodilista,pa sutra dan mm vodio Andriju u vrtic,a ja....na vratima ga pratim i nikada necu zaboraviti onaj njegov pogled i suzeuser posted image
Boze koliko mi je tada bilo tesko.Kad sam shvatila koliko on pati,ispisala sam ga iz vrtica i bilo mi je pretesko sa njima trojicom,ali nisam imala srca da ga odvajam od sebe.
Tvoja osjecanja su normalna i to ce proci...Teski su ti momenti,ja mislim svim mama koje dobiju drugo ili trece dijete.Pa nije kraj svijeta i ako ne dojis.Nego sta je bilo-bilo je,zivot ide dalje,ti ces sve to sa lakocom prebroditi i zubice i temp....i sve ostalo,nista ne brini.user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 15:59:48   
jovicaa
diabla, kada nesto krene kako da kazem "malo naopako" posle porodjaja, kako nije planirano, zene to jako tesko dozive i tesko se oslobadjaju tuge kada ih obuzme... tako je i meni bilo posle prvog porodjaja, posto nije sve bas islo svojim tokom.
procice... a ako ne popusti, mozda da popricas sa nekim psihologom, cisto da bi tebi bilo lakse...
najprirodniji tok stvari je da sa svojom bebom dodjes kuci i dojis je, a posto kod vas nije bilo tako, ti to tesko podnosis psihicki, mislim da je skroz prirodno i da ce popustiti samo.. opusti se i pokusaj da uzivas koliko god je to moguce, set__aj, nadisi se svezeg vazduha, napuni energijom..

mada ja bas nisam bila svoja psihicki ni dugo posle drugog porodjaja, kada smo zavrsili u bolnici, sve mi se preokrenulo. oset__ljivi su jako ti prvi meseci posle porodjaja. drzi seuser posted image

i nama je maksim bio nervozna beba, samo nosanjeee, ali nosaj ga i uzivaj u tome, meni vec sad to nedostajeuser posted image i zao mi je sto vise nisam uzivala.
a zbog dojenja uopste nemoj da se nerviras, imali ste komplikacije i zbog toga ne dojis, kakve veze ima....
anajid je lepo rekla, sigurna sam da svaka mama kada dobije, drugo, trece i td. dete ima period kada se oseca lose, preispituje, oseca kao da ne posvecuje dovoljno paznje starijem detetu i sl. samo ces se opustiti u jednom momentu i sve ce biti lakse, ali treba vremena.

< Poruku je uredio jovicaa -- 6.5.2014 16:06:05 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 20:42:38   
Diabla
Ma, sta ce meni psiholog pored vasih divnih rijeci i podrske! user posted image user posted image user posted image user posted image

Svaki post sam iscitala po 3 puta... i tako cu svaki dan. Zaista mi bude lakse kad znam da je jos neko prosao slicno. Koga god sam u svojoj blizini pitala da li im je bilo slicno, svi govore ne... Mozda je to u CG tabu tema, ili glume ne znam. Ja sam iskrena, i ne mogu da sakrijem kad mi je tesko.

Danas sam 3 puta izasla vani. uujtru smo svo 4 setali, bebac je bio manje-vise dobar. Miran kad se vozi, cim stanemo pobuni se. Tako mali, a tako prgav user posted image Problem, takodje, je sto sve vagam sa prvim djetetom, za koje, naglasavam jos jednom, je od prvog dana bio andjeo, mogli smo sa njim na put oko svijeta. Pa sam poslije isla u nabavku, pa na postu po paket iz Ali Expressa (najveca radostuser posted image ), pa kod kume... I dosla sam kuci svjeza. Mm se bavio bebom, malo ga je zekio, ali sta sad. Neka se i on navikava user posted image .

HVALA jos jednom svima!!! Cak sam sad nasla svoje stare postove na ovoj temi, i vidim da me je pustilo tada poslije mjesec i par dana. Pa sam onda ja tjesila zenice da ce sve proci. Tako mi se daleko cini taj dan...

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 20:43:53   
Diabla

IZVORNA PORUKA: Peace*

Nisi mi rukopis prepoznala?! user posted image user posted image user posted image

Pa po rukopisu sam i skonatalauser posted image Jer sam prvo post procitala, pa vidim Peace sa zvjezdicom i onda pretpostavih da je neko od ex moderatora.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 20:46:19   
Ana RR
Diabla, samo da ti pošaljem jednog grlišu user posted image

Nemam iskustva sa ovom temom ali verujem da će sve doći na svoje mesto, kao što je i prvi put. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Postporodjajna depresija
6.5.2014 20:47:24   
jovicaa
meni vec delujes mnogo pozitivnijeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 8:34:03   
Peace*

IZVORNA PORUKA: jovicaa

meni vec delujes mnogo pozitivnijeuser posted image


I meni! user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Diabla


Miran kad se vozi, cim stanemo pobuni se. Tako mali, a tako prgav user posted image Problem, takodje, je sto sve vagam sa prvim djetetom, za koje, naglasavam jos jednom, je od prvog dana bio andjeo, mogli smo sa njim na put oko svijeta.


Uvek kad smo seli, ja sam kolica ljuljala nogom. Čak ima jedna fotka, Marko meni u rukama, kafa na stolu, i drugaricin sinčić je prokomentarisao "Vidi, beba ne da mami da pije kafu!" user posted image
Ovaj ostatak nisam razumela? Porediš svoju decu? Nemoj to raditi, garant su sasvim različiti. Moji su k'o d*pe i oko. user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 8:34:55   
Peace*
E, Diabla, i daj javi se po nekada i kad izađeš iz depre. Nema te već čitavu večnost! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 8:51:38   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Peace*

Moji su k'o d*pe i oko. user posted image


user posted image user posted image user posted image
Joj i moji, poootpuno razliciti!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 13:05:24   
Brand new mama
Klinci rastu brzoooo,a moji cak ni fizicki ne lice:) Imaju samo isti nosuser posted image Ja sam bila uzasno potistena kad sam dobila drugog sina,ne depresivna,samo sam se osjecala kao da sam pepeljuga(duga prica)... Ali,ka se hormoni smire i povratis svoju snagu-sve nestane kao utvare u "Bozicnoj prici"...Kisses i o mene,ljubi svoje momke i pisi nam jos ponekad,ne iskljucivo u ovoj temi(uskoro ces je prerastiuser posted image )

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 16:32:16   
Diabla
Danas sam vec malo bolje. Mada je to kod mene promjenljivo. Citam vase postove, to mi dodje terapija. Zao mi je sto ne provodim vise vremena na forumu. Ali, s obzirom da sam sve pozaboravljala u vezi bebe, sigurno cu jos gnjaviti. Uglavnom, zadnjih par god, sam jako slabo na kompjuteru. Sto od previse obaveza i posla, pa po kuci, a i imam problema sa glavoboljama, pa svako duze zadrzavanje ispred ekrana, dobijem stravicnu glavobolju.

Evo se za zlo danas posjekoh na noz dok sam krompir gulila, i to iz medju palca i kaziprsta, pa mi stalno "zijeva" rana i jedva kucam user posted image . Odoh jos par tema procesljati. Imam 1001 pitanje, taman kao da sam rodila prvo dijete i to sa 15 godina. grom me sprziouser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 16:44:04   
serpica
Diabla citam sta pises i zelim t da sto pre prodje to stanje,a vidim da vec prolazi polako,ne mogu ti pomoci jer nisam prosla kroz to ali ti zelim pre svega dobro zdravlje i strpljenje jer to je neophodno da bi mogla da funkcionises i posvetis se deci. Uvek je lakse podeliti problem,rasteretiti se,odmah je vec lakse.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 16:49:48   
Diabla
Hvala Serpice! Ja se divim zenama kao tebi. Ti ih imas troje i nisi kroz to prolazila. To ja zovem zena-zmaj!
Znam da ce proci, proslo me je i sa prvim. Samo treba vremena. Vidim svoje stare postove, i tamo sam kukala, ali me je brzo proslo pa sam druge zenice tjesila. Uf!

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Postporodjajna depresija
7.5.2014 17:00:35   
serpica
Samo napred i uspeces sigurno a kad se sretnemo posle 6 meseci ponovo smejacemo se ovim postovima jer ce nam izgledati manje strasno uvek je tako.Nisam ja zena zmaj daleko od toga imam samo zivce ko konopce i jaku snagu volje to je sve,pronalazim mir u malim stvarima i malo spavam da bih sto vise vremena imala za sebe,umorna jesam i to boga mi dosta ali sve zaboravim kad im osetim rucice oko vrata.
Skoro me je mladja pitala da li je tesko biti mama? Rekla sam ne,malo sam je slagalauser posted image
Ljubi decicu i odmaraj koliko mozes sve se to vrati kroz par godina veruj mi,ja cak razmisljam o jos jednoj bebi ako bog da zdravlja i srece.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 12:11:31   
Diabla
Evo mene opet user posted image user posted image . Danas mi je jako krizni dan. Ustala sam bez volje i snage, iako sam se naspavala. Ne mogu ovaj osjecaj prepisati umoru.

Znaci ja sam samo placljiva i razdrazljiva, i istresam se na starijem djetetu vikom user posted image user posted image user posted image i to me najvise boli, jer ne zelim touser posted image Samo pocnem vikati ako me malo iznervira. Inace, sama sam od ponedeljka do petka, mm je dezurni. Mama naleti na kratko, jer radi. Vani ne mozemo jer je vrijeme shugavo. Navodim sve ovo kao mogucu posledicu mog trenutnog stanja. Uf!!!
Vec je proslo 34 dana i mene jos ne prolazi. Da li je to baby blues ili prelazi u depresiju? Kad je vrijeme da se obrati psihologu?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 12:24:42   
Torbica
Diabla, ne postoji strog vremenski okvir - kad je vreme javiti se psihologu. Cim razmisljas o njemu, javi mu se, on ce najbolje moci da te posavetuje. Srecno! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 12:59:19   
Diabla
Torbice, A sta da kazem psihologu? Da apsolutno nemam jednog razloga da se ovako osjecam? Izbacice me user posted image Sto je najgore, ja sam svjesna svega, da sve prolazi i da me najljepse tek ceka. Ali dzaba, kao da sam omadjijana.

Ja sve prepisujem hormonima. Malo mi mm nedostaje, sve je lakse kad je tu- ne da mi pomaze ili radi oko djece, nego jednostavno mi njegovo prisustvo prija.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 15:41:01   
jovicaa
pa ako je proslo samo 34 dana i nemas bas neke suicidalne misli i sl, kontam da pustis onda jos malo da vreme uradi svoje.
ja sam bila izgubljena posle maksimovog bronhitisa, danima ,da ne kazem mesecima. mozda ne tako intezivno kao ti, ali bila sam haos, sad to shvatam kad se setim ....
a sa aleksom jedno 2 meseca posle porodjaja sam se lose osecala, a prvih mesec dana sam bukvalno zelela da umrem...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 15:45:46   
Diabla
Ja jovice, strasnouser posted image

Nemam nikakve crne misli, (bez da zapalim autom po Evropi, dok mi muzika tresti sa radijauser posted image ) samo placem, imam neku muku u stomaku i slabo jedem... Prodje oko 12 sati i ostatak dana sam ok. jutra su mi najgorauser posted image .

pitam to za psihologa jer sam citala da baby blues traje maksimum 15 dana od rodjenja djeteta. Izgleda da meni samo treba vremena... 'bem ti zensko! Sad sam sretna sto nemam djevojcicu, bar znam da se njih dvojica nece patitiuser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 16:05:16   
anci kv
u svakom slučaju razgovor sa psihologom prijaće ti


_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 17:07:34   
jovicaa
diabla.. zavisi i kod kog psihologa bi isla.. ako bi u drzavnu, tamo nece pricati sa tobom, mislim nista vise od lose vam je, evo vam antidepresivi... a to je opet bzv, bolje da se preskoci terapija, ako je moguce.
a mozda ako bi isla privatno... posto psihoterapija u drzavnoj ne postoji vise. ali probaj jos malo da sacekas, barem da prodje onih famoznih 40 dana...

te simptome koje opisujes identicne sam i ja imala u tim periodima, sa aleksom odmah nakon porodjaja, pa sledecih mesec, dva. a sa makijem tako intezivne kada je imao mesec i tri nedelje, pa smo zaglavili bolnicu i jos jos jedno nedelju dana posle bolnice, bila sam pa ja mislim pred nekom psihozom, ne smem ni da mislim na sta sam licila u bolnici.. samo sam plakala... strasan je taj osecaj.. bas se secam kako sam na silu zbog dojenja gutala hranu u bolnici posle prvog porodjaja. procice te... stvarno verujem u to... a ako ne popusti posle jos nekog vremena, bolje se obrati psihologu... pa cak i ako ti prepise nesto, ti ne dojis koliko sam razumela, tako da nije strasno. pregrmeces to... iskreno saosecam sa tobom, tacno znam kako je teskoban taj osecaj u stomaku i srcuuser posted image
tu ti je i aktivnost jako bitna, gledaj da budes sto vise zauzeta u toku dana i tako ce i proci. nemoj da sedis i mislis o tome. ali opet pazi da se ne preforsiras, moras i da budes naspavana.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Postporodjajna depresija
13.5.2014 21:03:21   
Anoniman
Diabla, ja sam se grozno osecala prvih 6 meseci, ne znam da li je sve bio baby blues, al jbg...

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here