|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
29.8.2014 8:36:56   
Peace*
Nemojte misliti da ja tako po kuci kukam i placem, naprotiv, drzim se i ustanem, i okupam ih i nahranim, i idemo u setnju, i sve po redu funkcionise. Pevam pesmice, pravim kule i garaze, vozim proklete kamione po kuci i naravno, borim se sa stalnim pravljenjem djubreta, nereda i smrada. Kako tako mala bica mogu toliko da opogane kucu, pitam se... Ako ceo dan vredno radim, i neprekidno perem, presvalcim, cistim i sredjujem, kuca je na kraju dana ista kakva je bila to jutro, kao da nista nisam radila.


Čekaj, gde si tu ti? PONEKAD serija i drugaica? Nisam ni ja bila bolja, ali kad sam se trgla i odlučila da se nered rešava drugačije, i psihički sam bila bolje.
Shvatila sam da ne vredi igračke sortirati. Imam ogromne kutije u dečijoj sobi, i u dnevnoj je prvo bila ogradica, a zatim sam držač za novine pretvorila u držač za igračke. Zašto, zato što je to način da za 5min potrpaš igračke unutra, da bude prividan red. A onda po nekada razvrstam. user posted image Jednostavno, ne može sve.
"idemo u šetnje" je meni bio jedan extremno dosadan deo dana ukoliko starije dete nema društva. Pokušaj da uloviš drugara iz parkića, koji ima koliko-toliko normalnu mamu.

I ja imam utisak da bi kod tebe mnogo pomoglo da skineš kg. Imam utisak da je to okidač, jer, kad bi skinula kg, i ti bi imala šta da obučeš kad izlaziš iz kuće, i bila bi namirisana, "stegnute kravate" i sa ponosom bi šetala gradom uz tu decu.

Da sam na tvom mestu, ja bih danas krenula ili hrono, ili bih našla nutricionistu da mi napravi jelovnike, dovoljno je 2-3 jelovnika da platiš i da shvatiš logiku kako šta kombinovati. Dok nisam probala, nisam verovaala da samo ishranom (bez vežbanja user posted image ) za 6-7 nedelja sa struka može otići i 10cm... user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Postporodjajna depresija
11.9.2014 10:15:49   
Ushtipak
Hvala, sad cu da se raspitam pa da probam! Inace, saznala sam u cemu mi je problem sa stomakom, dobila sam pupcanu kilu koja mora da se operise, a posledica je trudnoce. Eto meni jos jednog razloga za lepo raspolozenje user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Postporodjajna depresija
11.9.2014 11:08:10   
Mala Elena
Ova depresija moze da bude jako opasna, zato se treba sto manje nervirati ..koleginica koja je inace bila jako otvorena, pricljiva itd je cak zaglavila u Lazu. ..steta , rodila tek prvo dete , mlada. ..user posted image prica se da je imala kao mala blazi oblik sizofrenije ali ne znam koliko je tacno , pa je u trudnoci kulminiralo. ..sve u svemu, muz je istog trenutka napustio, i odveo dete. Eh sta sve moze da ocekuje jednu majku. Tuga.

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 11:06:36   
doktorkakristal
USTIPAK procice samo prihvati da treba vremena,najbitnije je da ako imas mogucnosti odvojis vreme za sebe makar sat vremena dnevno,nek neko pricuva decu,odgledaj dobar film idi do frizera i u neku setnju,vremenom ce sve biti mnogo lakse

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 16:14:43   
Jole84
Uštipak draga pozdravljam te puno i pružam podršku,srediće se sve to...samo hrabro! I kao što rekoše žene ko šiša nered,pa ne može uvek da bude cakum pakum. Kad se srede kilogrami sve će da dođe na svoje. Kod mene je bila neka slična situacija ali ne do te mere. Nekih mesec dana sam stalno plakala,za sve i svašta. Nisam mogla da se prepoznam. Ne znam zašto to nisam podelila ni sa kim,tj znam...jer sam jako dugo želela ovu mrvu i kako onda da se požalim nešto?! Eto,to je moj rezon bio,doduše bezvezan. Toliko sam konstantno bila umorna i iscrpljena a povrh svega sa grižom savesti što ne dojim. Kad mi je pala na pamet činjenica da me možda stigla depresija posle 3 meseca nekako se sve sleglo i kad sam razgraničila da depresija nema veze s ljubavlju prema bebi,prošlo je. Samo od sebe. Nemam ni sad mnogo vremena,nekad ni da se očešljam,ali šta je tu je,trudim se koliko mogu.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 16:17:11   
doktorkakristal
JOLE odlicno receno user posted image suocavanje pre svega sa sobom i priznati sebi da te nesto muci onda sve postaje lakse

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 16:30:04   
Jole84
Pa upravo to dr user posted image To mu dođe pola rešenja. Mada prošao mi je i prvi ciklus pa možda i to ima veze.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 16:50:36   
Žapkić
znam da će me mnoge od vas napasti zbog ovoga što ću sada napisati, ali meni , prosto, pojam te tzv"postporođajne depresije" je apsolutno nepoznat... Nepoznat u smislu: kako neko može da padne u depresiju zato što je na svet doneo novi život?
OK-razumem ja da postoje zene koje pate zbog toga što ne izgledaju isto posle porođaja, što imaju višak kilograma, što su enispavane, umorne, nezadovoljne svojim druđštvenim zivotom , pažnjom koju dobijajau i šta ti ja znam čime još... Ali, isto tako smatram da žene koje kasnije dobiju svoju decu ređe "boluju" od ovog sindroma.

Opet kažem, neka me niko ne shvati pogrešno, ali posle svega špto sam preživela da bi moje dete došlo na set-kako sam mogla da budem depresivna?!? Ja sam bila najsrećnija osoba na celom svetu! Prezivele obe, došle kući zive i zdrave (ok-ja manje-iše zdrava, ali to nije bitno)-ma kud će čovek da poželi veću sreću!!!

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 16:52:15   
Žapkić
OMG-kucanje mi je "sedi jedan"! Još se nisam razbudila!!! A mrzi me da ispravljam...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 16:56:42   
Jole84
Žapkić meni je upravo zbog tog razmišljanja bilo još gore. Čekala je toliko dugo i sad kad je konačno držim u rukama,ja da budem plačljiva,pa to je za osuđivanje! I onda me je samo stiglo da nisam mogla da se sastavim danima. Nije bitno kako se zove,da li je depresija ili je neispavanost,prosto naiđe. A i ja sam mislila da mene to ne može da strefi. Mada sam sigurna da je kod mene bio hroničan umor i "soljenje pameti" sa svih strana. Hvala bogu prošlo je i nije dugo trajalo,ali ne znači da moju Milu volim manje ako neko vreme nisam znala šta mi je i ako sam bila razdražljiva bez razloga. Došlo samo od sebe i hvala Bogu otišlo. Ne bi trebalo da osuđujemo bilo koga jer vrati se kao bumerang.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 17:57:01   
doktorkakristal
ZAPKIC veruj da ima veze sa hormonima tipom licnosti,sposobnoscu osobe da se snalazi u novoj situaciji,da ne bude da pametujem pricam sa doktorske strane,desava se nazalost sve cesce ili se ranije o tome nije pricalo,ja poznajem masu zena,neke su prihvatale i priznavale problem,druge negirale iako je bilo ocigledno,sta znam ,da nije lako nije i trebaim pruziti podrsku razumeti ih,mislim da je najstrasnija ta krivica sto kaze JOLE cekas,zelis vise od svega i odjednom ta tuga,niko ne zeli da mu se to desi niti to svesno radi ali jbg jace je od tebe,podmukla i vrlo zajeba... stvar,kod vecine prolazi sama od sebe,kod manjeg broja zahteva lecenje
i jos nesto te zene NISU MANJE DOBRE MAJKE

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 17:58:56   
branki*
meni je shvatljiva pp depresija..i sama sam prosla kroz slicno,mozda nije bas bila u tolikoj klinickoj meri,ali je bilo,i pored toga sto sam bozu dobila putem vto i pored toga sto je jedva ostao ziv nakon skoro 3 meseca borbe.
opste,sveukupno nezadovoljstvo,iscrpljenost stalna,nespavanje konstantno,grudi pune modrica od izmuzavanja na svakih 3 sata 5 meseci,ja u panicnom strahu za bozu-ako kine,ako prdne,ako kaki,ako ne kaki,ako jede puno,ako jede malo,visak kg,masna kosa,nemam sta da obucem,prepirke sa mm oko boze,nerviranja ako svekrva i moja mama hoce da pomognu jer ja znam bolje od njih sta treba,nerviranja ako mi ne pomazu jer,eto,boli ih uvo!moja frustriranost nemogucnoscu da sve postignem oko stana,cistoce ,rucka...da bude kao pre....lose sam podnela taj pocetak bas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 21:40:37   
serpica
Ja sam citala da negde trudnoca ili porodjaj budu okidac za depresiju. Ima to naravno veze i sa hormonima i novonastalaom situacijom,ali evo primera radi,u depresiju padaju i ljudi posle gubitka drage osobe,posle gubitka posla ili raskida,u trenutku donosenja neke vece odluke. Sve to moze da bude uzrok depresiji,ali se neko lakse nego teze nosi s tim. U nekim trenucima jako je bitno imati nekog pored sebe,pa makar i da se isplaces pred njim. Strah od nepoznatog je drugi razlog za depresiju,bar tako kazu dr.
i da dodam,ja sam stvari prihvatiala takve kakve jesu,ako nesto ne mogu da promenim ne vredi da se zbog toga nerviram,placem,izjedam. jednostavno,to je tako i tako mora biti,prihvatim i idem dalje. Bilo je tesko naravno,ali sam se izborila.

< Poruku je uredio serpica -- 12.9.2014 21:42:45 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 22:15:52   
Žapkić
Drage moje, nemojte misliti a sam mojim postom osudjivala bilo koga. Naprotiv-samo sam iznela svoje mišljenjeuser posted image
OK-imala sam i ja dane kada mi je budvalno dolazilo da udaram glavom o zid, ali to je trajalo najviše sat-dva.

Možda sam ja sve to oko nespavanja, kmečanja, zvocanja, soljenja pameti i ostalog lakše podnela zato što sam imala toliko godina koliko sam imala dada se Tina rodila, što sam je toliko dugo čekala, što sam u trudnoći provela 6 meseci u bolnici, bukvalno vezana za krevet, što je od moje 3 bebe jedino Tina prezivela, što smo jedva izvukle zive glave... Možda, suled svegza toga sto sam prezivela-depresija prosto nije našla svoje mesto...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 22:20:31   
branki*
zapkic,naravno da niko ne misli,bar ja nisam ni pomislila touser posted image
svako je imao drugacije iskustvo,razliciti smo tipovi licnosti,razlicito reagujemo,razlicite su i bebe....


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2014 23:42:25   
Žapkić
Branki, user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 7:52:52   
doktorkakristal
ZAPKIC taman posla niko te nije sthvatio pogresno user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 9:07:36   
Torbica

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

ZAPKIC veruj da ima veze sa hormonima tipom licnosti,sposobnoscu osobe da se snalazi u novoj situaciji,da ne bude da pametujem pricam sa doktorske strane

user posted image Nazalost, to nije tako lako kontrolisati, kad se pokarabase hormoni u vecoj meri, nekim zenama zaista treba strucna pomoc. Kad kazu - "to je jace od mene", zaista je tako...


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 9:51:57   
Mala Elena
Ma hormoni su cudo ! Ova depresija nikako ne sme da uzme maha jer dolazi do poremecaja licnosti .Znam jednu rodjaku sa muzevljeve strane koja je imala tu depresiju, tek nakon par godina je uhvatila kriza, deca joj vec bila vec velika, tinejdzeri .Zakljucavala se u wc , legne u kadu place , vristi ili se jednostavno ukoci pa onda razvaljuju vrata. ...ma, kad sam slusala nije mi bilo dobro. .
U trudnoci se ne treba nervirati, sto vise izbegavati jer je to stanje okidac za gotovo sve bolesti. Nabujali hormoni kurslus naprave.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 10:02:23   
Mala Elena
Zapkic : kako neko može da padne u depresiju zato što je na svet doneo novi život? OK-razumem ja da postoje zene koje pate zbog toga što ne izgledaju isto posle porođaja, što imaju višak kilograma, što su enispavane, umorne, nezadovoljne svojim druđštvenim zivotom , pažnjom koju dobijajau i šta ti ja znam čime još...
Ja isto mislim...jedino ako je bitnije sve ovo drugo nego sam taj zivot . Ja znam da ima takvih mama . Naravno da je svakoj zeni bitno da lepo izgleda ali to nije tada prioritet, zna se sta je.
Drugo, mora se shvatiti 24-casovna odgovornost prema tom malom bicu, kad se obracunas sam da sobom pa kazes :stani pa ja sam tom detetu majka a ne isfrustrirana maceha , onda sve bude kako treba.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 10:31:03   
doktorkakristal
ne moze doci do poremecaja licnostio jer se sa odredjenim tipom licnosti radjamo te crte se ne menjaju i ne ispravljaju
postoji postporodjajna depresija i postporodjajna psihoza,depresija se moze prevazici i bez lekova ako je blazeg oblika,kod tezih lecenje antidepresivima,psihoterapija u vidu razgovora,nakon toga se vise nikad ne mora pojaviti i sledeci porodjaji ne moraju dovesti osobu u to stanje
posporodjajna psihoza hospitalizacija i antipsihotici,najcesce kod osoba sa vec postojecom anamnezom o porodicnim opterecenju psihoticnim bolestima ili je osoba imala neku psihoticnu epizodu ili porodjaj bude okidac za psihozu,moze se pojaviti ponovo

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 10:38:41   
big mum
Napisaću vam kako to izgleda iz prve ruke -nažalostuser posted image

Ne sramim se toga,jer to nije nešto što treba da se krije da bi se osoba okarakakterisala kao jaka i snažna ličnost.Mi smo svi ljudi od krvi i mesa imamo osjećaje nismo roboti.Ovo svima govorim u nadi da će se neka novopečena majka pronaći u mojoj priči.I da čuje to je to sasvim normalno te da ona nije loša majka/žena.I da se to dešava i najsnažnijima.

Rođenjem prvog djeteta sam upala u neku vrstu ppd.Ustvari je kasnije uspostavljena dijagnoza .Anksiozni poremećaj praćen napadima panike.
Toj je najmračniji period mog majčinstva kojeg nikad nisam zaboravila ali sam iz njega izvukla veliku pouku.

Sa navršenih djetetovih mj dana počela sam da imam jake strepnje u vezi djeteta,osjećala sam jak nemir imala napade gušenja, lupanje srca.
Kasnije je bivalo sve gore da bi doseglo tu razinu da su ti napadi bili svakodnevni i po 7-8x u toku dana.Dojim djete,imam napade gušenja,komplet tjelo mi se trese.user posted image .
Sama u kući mm je radio non stop.
Kad sam se pojadala sestri ona me je uzela za ruku i odvela kod psihijatra-hvala joj do neba na tome.


Na kraju se ispostavilo je porođaj bio samo okidač.I da je u pitanju nagomilami stres koji je tad kulminirao.
Izgubila sam oba rodtelja u kratkom vremenskom periodu,dva spontana pobačaja, djeverova saobraćajna nesreća 15 a svekrova smrt 7 dana prije poroda,Prijevremeni porođaj i ostanak u bolnici sa bebom 7 dana.Bez ičije pomoći ,iscrpljena nenaspavana .I najvažnije pogrešno mišljenje koje sam imala prije.A to je savršeno majčinstvo o kome su mi pričali a niko mi je rekao pravu istinu jer ih je bilo sramota da sebe prikažu kao "labilnu ženu"

Dobila sam savjete i terapiju koju sam koristila narednih 6 mj.i naravno osjećala sam se pouno bolje i tek tad uživala u svojoj maloj princezi.

Sa drugim djetetom mi se to nije javilo javilo jer sam bila poučena prijašnjim iskustvom i znala sam se izboriti sa problemom.

Nadam se da će ovo moje iskustvo pomoći nekome i da će bez ustručavanja tražiti stručnu pomoć ako vidi se sam ne može izboriti sa svojim osjećajima.



< Poruku je uredio big mum -- 13.9.2014 10:41:08 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 10:50:22   
mali_mis
Ne znam da li sam bila depresivna posle porodjaja, bila sam tuzna, ali ne zbog toga sto sam rodila dete, vec zato sto me je snaslo nesto novo, nepoznato. Nisam imala podrsku onog cija mi je podrska najvise trebala, istog onog sa kojim sam sa toliko radosti pravila bebu i cekala dve crtice. Nisam imala dovoljno mleka, izludjivalo me je to cak i kad sam u pocetku pokusavala da podojim bebu, cujem komentare "Nemas dovoljno mleka, gladan je, ajde da mu damo adaptirano". To me je bolelo uzasno, jer sam zelela da ja nahranim nasu bebu, jer je majcino mleko zdravo za njega, a ne da mu tutnem flasicu u usta i zavrsim posao. I ta recenica da nemam dovoljno mleka me je stalno proganjala, toliko da sam postala nervozna svaki put kad trebam bebu da podojim, pa naravno da ni to nije uspevalo. Kad mi je mleko skroz nestalo, onda sam dobila divan kompliment da nisam dobra majka jer ne dojim svoju bebu. E to me je zabolelo kao da mi je neko iscupao srce. Ali i trglo me je. Nisam vise dozvolila negativnim mislima da mi se motaju po glavi. Citala sam ovde iskustva mnogih mama, koje su imale iste probleme, i to mi je dosta olaksalo, jer nisam jedina koja nije mogla da doji, koja se spetljala oko toga.
I to mi nije poremetilo licnost, samo sam postala jaca osoba.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 11:09:34   
doktorkakristal
BIG MUM user posted image kao sto sam rekla ne mora se vise ponoviti
MISU okolina cesto izludi majke sa takvim komentarima,posebno ako od sveg srca zelis da dojih ,a ne krene kako treba

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2014 11:57:50   
Mala Elena
Ti komentari sa strane su...uh! Kao da ljudi, namerno ili nenamerno , zele da ti otezaju...meni moja svekrva, verujem nesvesno, kaze :" Ma tebi su mekane grudi , ti nemas mleka, moj ti je savet da kupimo adaptirano mleko da se dete ne muci." A ja evo i sad dojim. Nekad su stvarno mekanije ali pocela sam sa kasicama pa upotpunjujem.
Tako isto sestra: " Je li , jel si nervozna? Pazi se ppd, svako kad tad u nju zapadne!" , ko da mora svako, srecom ja nisam.
Ti nemili dogadjaji kad izgubis nekoga su jako nezgodni ...veliki je stres, tebi se BM sve skupilo i onda se kasnije ispoljilo . Bitno da je sada sve u redu.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here