|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
15.5.2013 19:03:22   
Maraj
drugo,meni nije jasno zasto si pila klomifen i mucila se sa svime time kada on nije znao da li su ti jajovodi prohodni. Uzas. Prvo ti probaj sa hsg-om pa onda ako su zapuseni jajovodi idi na laparo. Nema smisla da ti radi laparo, to je ipak operacija. Sta ako su ti prohodni, ispada da te je bezveze "seckao" a mozes sve to da odradis hsg-om. Pogledaj temu HSG

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
16.5.2013 9:25:43   
gospa
Hvala puno Maraj,ma sad sam i ja skontala da moj doktor nema pojma samo je htjeo da izvuce pare a isla sam 4 mjeseca kod njega sa terapijom klomifen 3 4 puta mjesecno na pregled,e ja sam iz sarajevo mene innteresuje gdje mugu ja da uradim hsg i kolko to kosta ja neynam trebala bi da odem nekom drugom doktoru pa onda opet moram sve iz pocetka...hvala ti punooo <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
8.6.2013 12:51:42   
Cuftas
E, pa, devojke, ovo je pesma od operacije, prošle godine sam radila klasičnu, sad laparo, tj. celioskopiju i ne može da se poredi. Jedina zamerka je što mi nisu lepo namestili katetar ovaj put, inače, ujutro te operišu, popodne ustaješ, jedeš keks i čaj... Normalne žene idu sutra kući, mene su zadržali jedan dan duže zato što sam bila poslednja na programu pa da prodje pristojno vreme.

(odgovor članu gospa)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
8.6.2013 13:03:26   
Meisje
user posted image user posted image user posted image bravo nenormalna!

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
10.6.2013 12:58:09   
Cuftas
Nisam ja kriva što sam nenormalnauser posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.6.2013 0:52:02   
seki
Mene ceka laparoskopija,zakazala sam u opstoj bolnici Uzice...da li je neko tamo radio,kakva su iskustva?
Da li sme da se ima odnos pre laparoskopije?user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.6.2013 1:51:02   
dunja RR
Koliko znam ne sme, zbog bakterija.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu seki)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.6.2013 8:27:31   
Maraj
meni su rekli NE u tom ciklusu kada radis laparaskopiju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
7.7.2013 21:51:02   
seki
Cao svima evo i ,ja da podelim svoje iskustvo sa vama laparoskopije koja mi je radjena u opstoj bolnici Uzice.Primljena na odeljenje 1.7,odmarala malo,caskala sa zenama iz moje sobe,posle me pozvao doktor na pregled i postavio mi par pitanja.Vratila se u sobu dosla je sestra koja nam je dala neku tecnost(prah koji se rastvara u 1,5l) da pijemo i rekla da ne smemo nista vise da uzimamo osim toga.Pila to i posle jedno 1,5h sledi trckaranje soba-wc jedno 2 sata..Za svo to vreme dolazi sestra koja nas obilazi,meri temperaturu..Sutra oko 5h nas bude i vode na klistriranje i onda oko zavili mi noge u zavoje i u 9h mene su odveli u salu...operacija je prosla dobro(sa tim sto mi je kad sam imala vanmatericnu pre 2 godine desni jajovod prilikom vadjenja drena urastao za zid stomaka)taj jajovod nije diran jer kako doktor kaze on vise nije u funkciji a levi je prhodan.Posle sam se malo teze probudila iz anestezije sa bolovima uzasnim,dobila injekciju za bolove koji su se smanjili posle jedno 1,5h.Nisam imala dren,katetar su mi izvadili kad sam ustala posle operacije jedno 2h i sutradan sam oko 12 otisla kuci.dobila palitrex kapsule i neke vaginalete koje jos nijsam pocela da koristim jer krvarim i dalje...bolovi su prestali,pocela sam da jedem normalno.Kontrola za 7 dana tj.meni u sredu....Eto to je moje iskustvo,ako imate neka pitanja slobodno...user posted image
Nadam se user posted image uskoro...

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
8.7.2013 14:01:40   
momaka
ja sam u petak yvala dok.da se dogovorim za laparo.i reko mi da dodjem danas da mi zakaze
ja danas lepo otisla do zrenjanina kad on kaze dodji u septembru preko leta neradimo operacije umalo me slog nije strefiooooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu seki)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
8.7.2013 23:33:30   
Anoniman
Koliko ste krvarile posle laparo.?

(odgovor članu momaka)
  Direktna veza do poruke: 811
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
9.7.2013 10:17:44   
Maraj
Ja sam dva-tri dana cini mi se. Al to nije bilo neko krvarenje vise po par kapi... Valjda zavisi i sta se radi u laparaskopiji

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
9.7.2013 14:04:54   
jess021
I ja sam nesto malo, koliko se secam, ali kao sto Maraj kaze, zavisi kakva je bila intervencija.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
5.8.2013 14:13:30   
nevenam82
Zdravo zenice evo i mene.Trebala sam da radim lap jos u martu,ali zbog raznih privatnih komplikacija odlozila sam je i najzad uradila 30.09.Radila sam u opstoj bolnici u Uzicu kod doktora Rada Markovica (kazu da je najbolji u ovom delu Evrope...).Moja iskustva su sledeca.U bolnicu sam primljena 29 ujutru.Doktor ima sobu za svoje pacijente u kojoj imate klimu,tv,fotelje,posteljine kao kod kuce sarene,zavese na prozorima kao u hotelu user posted image i po zidovima milion fotografija sa slikama beba,cijim je majkama pomogao da ih rode.Atmosfera opustajuca.Po podne sam popila neke tabletice za praznjenje i to je bilo sve za taj dan,naravno nista od hrane vise nismo smeli osil vode i bistrih sokova.Ujutru su nas probudili u 5 i otisli smo na klistiranje,a oko 7 nam je izmerene temperatura.Pre toga primila sam infuziju sa antibiotikom i nesto protiv tromboze u rame.Ja sam bila na druga na redu i op je pocinjala u 9...a ja sam u 15 do 9 bila na terasi i pusila cigaretu sa sve sestrom koja me je pozurivala i govorila kako nisam normalna i kako nas doktor ceka (nek ceka ceca)i kako cu dusu povratiti posle..Odvela me je u prostoriju koja je ispred sale.tu mi je umotala noge u zavoje,skinula me golu,dala mi infuziju i nesto za opustanje i izmerila pritisak.Posle ne znam koliko vremena mozda 15 min pola sata uveli su me u salu.Vezali rukici i nogice ,anesteziolog mi je stavila masku cula sam je par puta kako kaze disi disi dis iii...zzzzzzzzzzzzzzzzz...Budjenje je bilo malo gadno.Tresla sam se od hladnoce i boleli su me stomak pluca i ramene,od gasa.Rezove nisam osecala.Sama sam presla na svoj krevet i odvezli su me u sobu,dali infuziju,nesto protiv bolova i naravno opet antibiotik.Za pet min me je sve prestalo i ja sam zasovila.Nije mi bilo ni truncicu muka,a samo ja znam koliko sam pusilaaaaa i pusilaaaaa...!!!Kada sam se probudila imala sam povisenu temperaturu,ali nista strasno,dosao je doktor ubrzo i naterao nas da ustanemo i pohvalio me kako sam prava,vec imam i friziru i minjduse user posted image ...Sacekala sam da ode pa pravac terasa i cigiraci i doktor koji urla sto se pusi i ja koja mu kazem da ja moram pa taman me sad bacio sa treceg sprata i on koji pocinje da se smeje...Vece je proslo ok,ujutru vise nije bilo temperature.Ali je sok usledio kada je dosao doktor odveo me u sobu i pustio snimak operacije.Zene moje sta sem sve imala.!!!Materica je bila okrenuta ne znam kako i slepljena uz kicmu i sva obavijena priraslicama kao kada se struna obmota oko lopte,desni jajnik je jedva oslobodio posto je bio zavucen ne znam ni ja gde,a levi jajovod isto tako.Sredio je jajovode kroz jedan pici voda kao luda,a kroz drugi kaplje..jeeeeeeee.Imala sam jednu cisticu koju je busno i imam tri mioma na spoljnem zidu materice,kao tri sisice izgledaju,ali su jako mali i rekao je da ih necemo dirati.Kaze da sam ga bas namucila i da je operacija trajala jako dugo,ali sam sad ki nova,opravljena skroz!!!!user posted image .Kuci sam dosla sama,nisam htela nikoga da maltretiram da dolazi po mene,a mm je hteo da me ubije kad me je video na vratima .Ne daju mi nista da radim,a ja ko nova,nista me ne boli,cak sam neko vece i u tempo isla user posted image da potrosim platu koja stoji u banci jeeeeeee user posted image .Jedino sto non stop krvarim i sto od juce osecam pritisak na jajnicima i uopste na donjem delu stomaka,danas boli bas kao da dobijam,sto mozda i jeste jer sam proslog meseca dobila 9.danas je 5.i to mu dodje otprilike to.Pijem palitrex i prepisao mi le poliginax vaginalete,ali ih ne stavljam jer krvarim...Krv inace i izgleda kao menstrualna.Sutra skidam konce pa cu mu reci za sve to,ali sigurna sam da je sve ok...malo da pricekam pa da pravimo bebu user posted image maLU slatku cupavu user posted image .Ja bih to pocela cim pre,al sad treba uloviti mm koji je ne daj boze,samo me mazi ljubi i pizdi,osecam da ce bezati od mene dva meseca plaseci se da me ne povredi user posted image .Tako da drage moje SVE KOJE SUMNJATE PLASITE SE,NEODLUCNE STE NE CEKAJTE NI CASAC,PRAVAC REMONT(citaj lap.) ,osmeh na lice pa da sto pre na nekom drugom sajtu kukamo kako nas sve nervira,kako smo debele,ruzne,otekle i kako nam treba jos hrane!!!!!! user posted image .Drzim pesnice sve vas ljubim i navijam za vas!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
5.8.2013 14:14:37   
nevenam82
pardon datum sam omasila,radila sam 30.07.pukla zena skroz user posted image

(odgovor članu nevenam82)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
1.10.2013 14:43:59   
sanji
Ženske, treba mi hitna informacija. Sestra mi je u Banja Luci radila laparoskopiju i sad joj traže da nabavi neku ampulu PITRESSIN koju su morali da joj daju. Pošto ona nije imala svoju dali su joj inekciju neke žene koja je donela ali je mora što pre vratiti. Da li je neko od vas čuo za to i ako jeste da li znate gde se to nabavlja?

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu nevenam82)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
10.11.2013 13:22:16   
NinaR
Cao devojke. Da li je neka od vas radila laparoskopiju i histeroskopiju u Betaniji? user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: laparaskopija u ginekologiji
8.3.2014 20:39:30   
Taraoskar
Treba da nabavim antiadheziv intercoat gel. Da li neko zna gdje ga mogu naci prilicno mije hitno potreban za operaciju.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: laparaskopija u ginekologiji
15.3.2014 9:30:03   
Minja23
Drage moje,

trebala bih da radim laparoskopiju uskoro,11.03. sam radila hsg u opstoj anesteziji i dr.je rekao da su oba jajovoda zapusena.
Ja bih radila laparo sto pre ,ako je to izvodljivo zbog anestezije(ako je normalno da dva puta u dva meseca budem u totalnoj anesteziji)?user posted image
e sad za hsg ne verujem da je ista kao za laparo i druge zahvate jer hsg traje 5 min.
za vreme hsg-a nisam skidala sociva za vid,niko mi nije ni rekao,da li ih moram skinuti kada radim laparo?Iskreno corava sam bas na daljinu i jos mi treba kad me probude da ne vidim nista user posted image

i da li je neka od vas imala iskustvo kao ja i da je posle laparo ostala trudna,a da su oba jajovoda zapusena?

(odgovor članu Taraoskar)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: laparaskopija u ginekologiji
15.3.2014 9:55:30   
Maslacak15
Minja zavisi od tipa zapusenja. Oni ce pokusati sigurno laparoskopski da ih otvore. Ako je zahvat uspesan, mozes u vrlo kratkom roku ostati trudna. Znam sa slucaj zene koja je odmah nakon laparoskopije rodila dvoje dece u roku od 13 meseci. Sve zavisi od toga kako su jajovodi osteceni, ali to ce svakako bolje znati tvoj ginekolog koji ce te operisati, Pozdravljam te puno.

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: laparaskopija u ginekologiji
15.3.2014 10:18:59   
Minja23
maslacak ,hvala ti puno...uh procitah par tekstova pa mi nije bas kako treba...
meni na otpusnoj listi pise da se slepo zavrsavaju...user posted image
znas li mozda sta to znaci i ima li nade da se to "sredi" user posted image user posted image ?
user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: laparaskopija u ginekologiji
15.3.2014 10:39:54   
Maslacak15
Kao sto rekoh Minja to moze hirurg bolje da proceni. Pretpostavljam da ce probati. Neki tipovi zapusenja definitivno mogu da se srede jako uspesno laparoskopijom, drugi ne. Ali mislim da svakako vredi pokusati. To nije rizicna operacija iako je naravno prava operacija i nikom nije lako da se odluci da zahvat. U danasnje vreme, sve se uvek ide nekim precicama i ponekad lekari savetuju odmah VTO, ali mislim da je daleko bolje pokusati resiti problem pa da mozes da zatrudnis prirodno.

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: laparaskopija u ginekologiji
15.3.2014 12:13:57   
Minja23
hvala maslackic ,iz tvojih usta u Bozije usi user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: laparaskopija u ginekologiji
28.6.2014 18:58:54   
vesnam
Evo i ja odradila laparoskopiju. Skinut mi je miom sa materice i cista sa desnog jajnika. Bila sam u Opštoj bolnici u Subotici, naravno, kod Luke Anđelića, zbog njega sam i išla tamo. Elem, za sve koje treba da odrade ovaj postupak, ja bi Luku toplo preporučila, jeste da je papreno skup, ali vredi svaki dinar, divan čovek, i vrhunski stručnjak. Mene je operacija koštala 80.000, i još Intercoat gel koji mi je tražio 36.000 (kupljen u apoteci Janković u Novom Sadu, ako nekom treba, da zna, pošto ga u Beogradu nema, tj čeka se par dana da stigne a i skuplji je oko 4000). Operisana sam oko 14h, već sutradan sam puštena kući. Nisam imala ni dren ni kateter, oporavila se za 10ak dana, počela da radim posle dve nedelje. Sad se lagano spremamo za VTO user posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: laparaskopija u ginekologiji
15.7.2014 7:09:45   
sanjalica978
Da vam se prijavim da je i meni u petak radjena laparo. Ocisceno, produvano, sve remontovano. Radio mi dr Luka Andjelic. Sutradan kuci iz bolnice, bila na kontroli, u petak vade konce, pa idemo dalje :)
Nadam se trudnoci pre nego sto odluce da me stave na neku hormonsku terapiju.

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

IME
mara31

Koje je ima najlepse:

Vanja (18%)

Anja (35%)

Iva (48%)


Ukupan broj glasova: 220

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here