|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
17.3.2013 22:52:56   
jess021
nevenam82, ja koliko se secam pored briseva ti treba papa, hormoni, KKS sa krvnom grupom, vreme krvarenja, i ima jos nekih stavki iz krvi koje mozes naci na internetu, a treba ti misljenje kardiologa i inerniste zbog totalne anestezije

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nevenam82)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.3.2013 13:44:44   
nevenam82

IZVORNA PORUKA: jess021

nevenam82, ja koliko se secam pored briseva ti treba papa, hormoni, KKS sa krvnom grupom, vreme krvarenja, i ima jos nekih stavki iz krvi koje mozes naci na internetu, a treba ti misljenje kardiologa i inerniste zbog totalne anestezije



Hvala draga,a koliko vaze hormoni?Vadila sam ih pre odprilike 6 meseci?A kardiolog i internista ,da li je mogue da me pregledaju kada stignem u bolnicu ili moram pre?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.3.2013 13:59:53   
jess021
Ja mislim da hormoni vaze 6 meseci. Imala sam nalaz od kardiologa i inerniste pre operacije, jer je sve to trebalo da predam ranije, pa su me tek za 10-tak dana zvali da dodjem u bolnicu, u NS tako funkcionise.
Odakle si ti?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nevenam82)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.3.2013 19:28:04   
nevenam82
Iz Cacka,Danas mi doktorka rekla da su najvazniji brisevi i da nista ne treba drugo jer je to hirurska intrvencija,a ne operaija...E sad cekam da mi dr iz bolnice javi termin,pa se plasim da me ne vrati zato sto nemam to sve,a opet ne mogu da vadim rezultate bez njenog uputa...Da,a inace radim lap u uzicu jer je tamo najbolji gonekolkog za sterilitet u ovom delu evrope...tako bar kazu lekri,a i mnoge zene...sad ...zato se plasim,kad sam vec uspela da uletim kod njega,a jurim ga oko godinu dana,da me ne vrati zbog tako nekih gluposti...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.3.2013 12:54:08   
jess021
Znam da je hirurska intervencija, ali KKS, kardiolog i internista trebaju zbog totalne anestezije,a ne zbog same intervencije.
Nisam sigurna da joj je komentar na mestu!!
Probaj, pa ces videti, nadam se da ces uspeti.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nevenam82)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.3.2013 14:47:48   
nevenam82
Nije na mestu nikako ,ali sta da se radi...Imacu razgovor sa anesteziologom...valjda ce sve biti ok...ne bih da mi zbog toga ovo propadne.Sutra cu da odem kod lekara opste prakse da vidim da li mozda on hoce da mi da upute.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.3.2013 16:47:47   
imperial
Nevena,dr.koji ti radi laparoskopiju treba da ti da pripremu,tj.sta ti sve treba da uradis pre zahvata,meni je moj dr.napisao da dam krv i urin na kontrolu,snimak pluca,anesteziolog i kardiolog,sa tim ides kod svog dg.opste prakse da ti da upute i sve bukvalno mozes da zavrsis za dan,to ti je osnovna priprema jer ti ipak ulazis u anesteziju i to je operacija,tako da vidi sa dr.koji ce ti raditi da ti napise sta ti sve treba,pozzz

(odgovor članu nevenam82)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.3.2013 17:16:53   
mine
obavezno ti treba misljenje interniste...ne zbog operacije vec anestezije. Nemoj da ti to propadne sad bzvz
IZVORNA PORUKA: nevenam82

Nije na mestu nikako ,ali sta da se radi...Imacu razgovor sa anesteziologom...valjda ce sve biti ok...ne bih da mi zbog toga ovo propadne.Sutra cu da odem kod lekara opste prakse da vidim da li mozda on hoce da mi da upute.


(odgovor članu nevenam82)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
2.4.2013 14:29:27   
sunascee
Pozdrav svim devojkama, evo pridruzujem se i na ovoj temi. Ja sam pre sest godina radila laparoskopiju u NF kod dr Ane Mitrovic. Odstranjene su mi ciste sa oba jajnika i ustanovljena neprohodnost oba jajovoda. Preporuka doktorke je bila da se odstrane oba jajovoda i udjem u postupak za VTO. Ali da ne duzim previse tada nisam bila u braku i nisam planirala VTO. Prosle godine smo dosli do jednog lekara u Betaniji posto su tamo manje guzve i ne ceka se toliko za sam ulazak u postupak i rekao je da prikupimo sve analize i da odmah potom ulazimo u program za VTO. Tako je i bilo sve skupili usli u program i nazalost sve se zavrsilo neuspehom user posted image Mene sad interesuje da li su mozda jajovodi uzrok neuspele VTO inace sve ostale analize su mi ok? Da li je neko imao isklustva sa tim?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
2.4.2013 14:34:05   
branki*
sunascee,da li mozda postoji hidrosalpinx,odnosno da li su jajovodi zato zapuseni?ukoliko je to slucaj,pametno je da ih odstranis,jer ne sluze nicemu,a to onda moze da ometa implementiranje embriona.ako nema hidrosalpinxa,onda moze doci u malom procentu do vanmatericne prilikom vto,ali ne znam kako bi mogli biti uzrok neuspesne vantelesne.zelim ti puno srece!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sunascee)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
2.4.2013 14:48:49   
sunascee
Na otpusnoj listi iz NF pise kao dalja dijagnoza drenaza jajovoda, ma sta god to znacilo. Kontam ako treba drenaza verovatno tu nesto ne stima.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.4.2013 15:36:31   
Cuftas
Zakazana mi je laparoskopija i histeroskopija u NF za 03.06. Radi mi moja doktorka Biljana Arsić. Videla sam da Ivalina ide malo posle mene, vidimo se u bolnici user posted image

(odgovor članu sunascee)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.4.2013 15:46:36   
Verolina
Hoces ostajati u bolnici vise od jednog dana?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.4.2013 16:15:24   
Cuftas
Naravno, ima da ležim dok me drže, 2-3 dana sigurno, meni je to ko na ekskurzijiuser posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.4.2013 16:02:59   
Maraj
cuftas, trebalo bi da te puste 3. dan.
1.dan je prijem, 2.dan intervencija i sutradan kuci...

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
24.4.2013 10:42:53   
daca77
A jeste li imale povracanje nakon budjenja iz anestezije? Ja sam dusu htela da ispovracem nakon obicne operacije...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
24.4.2013 10:50:34   
J@n@
Dacka,posle anestezije sam bila kao novauser posted image -ni povracanje ni mucnina...blaga osamucenost i kasnije puno lepog sna...mmm...Bitna je priprema za laparo-posle prijema u bolnicu lagan dorucak zatim bez kafe,cigareta,sokova,oko 12h supica i od tada nista vise ali bukvalno nista-ni kap vode!Popodne klizma i to je to!Pridrzavala sam se toga i sve je bilo ok!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
24.4.2013 10:54:28   
daca77
J@no, i ja sam se pridrzavala, ali sam imala strasnu mucninu...davali su mi klometol i na kraju morali da ukljuce jos jedan lek, jer je bilo strasno...

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
24.4.2013 10:59:09   
J@n@
Dacka,draga,drzim palceve da ovog puta budjenje bude lepse i lakse dakle bez mucnine i povracanja!!!!Sigurna sam da ce sada sve biti drugacije tj. lakseuser posted image !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
24.4.2013 11:23:24   
daca77
Naravno...
Sada znam celokupnu preceduru...uh...kad se samo setim kako je bilo...

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.5.2013 17:47:51   
gospa
Drage moje dame ako moze pomoc,ja idem kod privatnog ginekologa i pokusavavan da ostanem trudna prvo sam isla sa terapijom klomifen i nije uspijelo trakalo je 4 mjeseca,i sad mi je rekao doktor da naredni korak je DIJAGNOSTICKA LPSC,e sad meni nije nista jasno trazila sam na internetu kao mora da mi probusi jajovode i da ta operacija kosta 2 500 hiljade,ako zna ikko ista nek pise hvala vam unaprijed <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.5.2013 18:07:09   
Maraj
gospa, pa zasto prvo ne ides na hsg. Ako ti tako dijagnostikuju neprohodnost ajovoda onda radi laparo. Mozda ti je sve ok a hsg je manje invazivan od laparo. Uzgred laparo kosta 25000 dinara u Frontu. Zasto bi davala toliko evra privatno?

(odgovor članu gospa)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.5.2013 18:10:40   
dunja RR

A u gradskoj bolnici je do skora bila besplatna (ne znam da li je i dalje).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
15.5.2013 7:36:24   
gospa
A sta je hsg,pa ynas sta on je meni rekao kao neynaju ti ovi po bolnicama to da urade kao on to najbolje radi kao nece dobro da urade,meni vise nije nista jasno ia kakjvog ja efekta imam sa tim neynam hvalallalallall

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
15.5.2013 18:59:49   
Maraj
A jaoj gospo, nemoj da se ljutis al meni taj tvoj dr deluje kao prevarant tj oce da te izvacari za pare... hsg je metoda snimanja prohodnosti jajovoda, samo ti ubace kontrast kroz grlic materice i prate kako tecnost prolazi kroz jajovode. Imas tu temu-pogledaj.

(odgovor članu gospa)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Koje vam je ime lepse
maslackic

Neodlucni

Aleksandar (45%)

Todor (19%)

Mateja (36%)


Ukupan broj glasova: 64

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here