|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 11:22:50   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trinny

Tasho, sad videh slicicu mrezastih gacica i nisu mi jasne! user posted image Jel to ide ko pelena? user posted image

E dobro da nisam ja jedina kojoj nije jasno


< Poruku je uredio gagana83 -- 15.8.2009 11:23:24 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 11:25:19   
gagana83
Mada ja mislim da u nasem porodilistu nisu dozvoljene nikakve gacice,ni obicne ni jednokratne. Samo mi nije jasno na sta ce da se drzi ulozakuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 27
   [Obrisana poruka]
15.8.2009 11:27:48   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 11:31:19   
Anoniman
A jel i njih mogu da nadjem u apoteci kao i mrezaste uloske? Uh, bre, ja mislim da mi se sad svi smeju sa ovakvim pitanjima, al ja moram da ih postavim! Gagana, mi tek ucimo o svim tim detaljima... user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 29
   [Obrisana poruka]
15.8.2009 11:31:27   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 11:35:30   
Anoniman
Mozes, sve imas u apoteci. Uzmi i uloske za grudi kada ti nadodje mlijeko. Mene je to spasilo, jer mi je bukvalno mlijeko curilo niz noge., a jako je ruzno kada ti se spavaciva zaprlja. Ako ne mozes naci gacice(koje su S P A S) mrezaste, javi pa cu ti ih ja poslati user posted image   Ja sam ih mjesec dana nakon porodjaja nosila da bi mi rana "disala". Tek zadnjih 10 dana sam provalila da se mogu prati, cak i u masini na 30 stepeni. U bolnici ih naravno bacas, jer ih nemas gdje prati niti susiti.


IZVORNA PORUKA: Trinny

A jel i njih mogu da nadjem u apoteci kao i mrezaste uloske? Uh, bre, ja mislim da mi se sad svi smeju sa ovakvim pitanjima, al ja moram da ih postavim! Gagana, mi tek ucimo o svim tim detaljima... user posted image


< Poruku je uredio Miljana_Hn -- 15.8.2009 11:37:00 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 11:43:33   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trinny

A jel i njih mogu da nadjem u apoteci kao i mrezaste uloske? Uh, bre, ja mislim da mi se sad svi smeju sa ovakvim pitanjima, al ja moram da ih postavim! Gagana, mi tek ucimo o svim tim detaljima... user posted image

Cuti,ja nisam ni cula da postojeuser posted image
Sad mi javila kuma koja se porodila pre 5 meseci,kaze kod nas je to zabranjeno,kaze da su neke devojke nosile pa im se doktori i sestre draleuser posted image Strasno
Al ja cu da probam da prosvercujemuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 12:05:52   
Jele
Ja sam te mrežaste gaćice kupila u apoteci, cene se razlikuju od APOTEKE DO APOTEKE, ali su jeftine. U porodilištu ih nisam nosila, budući da me je sve tako bolelo da nisam mogla da dignem nogu pri oblačenju, a non-stop sam menjala mrežaste Nivine uloške, jer mi se sve gadilo i prilično sam krvarila. Što se tiče straha od procurivanja uloška, nema mu mesta, budući da uložak treba što češće da menjate da oko rane bude čisto. Ja sam ih stvarno jako često menjala, tako da savetujem da poneste puno tih uložaka, nek se nađu. Takođe (a to sam već spomenula) su me spasili plastificirani podmetači za krevet. Imala sam neke tanke koje sam dobila i ti su me nervirali jer su se nekako gužvali i lepili za mene, bezveze. Nego ja sam za svaki slučaj ponela i više onih koje sam kupila za ispod bebe pri previjanju (uzela sam ih bila u Rodiću imaju neke roza i zelene figurice pozadi, a ima ih i merkatoru; ima 60x60 cm i 90X60cm), super su mi bili, nisu se pomerali stalno, gužvali i lepili za mene. Ima i u DM-u tih podmetača za bebe, ali su malo skupi, 10 komada 400 dinara, ali su za ispod guze u porodilištu dobri user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 13:48:38   
Shishica
Tema je super, super superasta!!
Jos nisam trudna, a ovo me mnogo zanima :)
Te mrezaste gace vam se navlace kao i obicne, na onoj slici su tako slozene.. Znam posto mi sestra dala nove, ne koriscene, jedne ili dvoje, ostalo joj posle porodjaja..mada ce meni verovatno trebati manje..user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.8.2009 14:10:43   
Anoniman
user posted image Ma otkud kao pelene! user posted image Obične gaće, samo mrežaste, mekane... milina! Ima u svakoj apoteci i smešno su jeftine (bile pre 3god kada sam se ja porodila). Ja sam bila na CR, tako da u Betaniji nisam nosila gaće, ležala sam stalno i ulošci (2 kom su mi stavljali) su prosto stajali među nogama, a ispod mene je bila podloška.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.11.2009 10:47:55   
Anoniman
Evo tema: Mrežaste gaće KLIK OVDE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.11.2009 10:57:57   
Anoniman
Meni jeste malo rano ili sam debil...ali:

  • HBS antigen - sta je ovo? kad se vadi?

  • Koprokultura -  znam sta je ali kad se vadi?
     
  • Ultrazvuk, poslednji
  • Urinokultura
  • RH grupa - uzmem onaj nalaz koji sam vadila na pocetku trudnoce gde pise krvna grupa i rh?

    (odgovor članu Anoniman)
  •   Direktna veza do poruke: 37
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.11.2009 10:59:56   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: OTI

  • Koprokultura -  znam sta je ali kad se vadi?
     
  • RH grupa - uzmem onaj nalaz koji sam vadila na pocetku trudnoce gde pise krvna grupa i rh?


  • Meni nisu tražili koprokulturu i nisam je radila.

    RH grupa, da, ta sa početka. Nije se menjala za 9 meseci. user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 38
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.11.2009 11:14:07   
    sephora
    hbs antigeni-pokazuju da li je osoba inficirana hepatitisom B (da li ima hepatitis B)
    vadi se krv i brzo bude gotovo...

    koprokultura-daje se stolica na analizu, ali po novom to se više ne radi, već umesto toga cervikalni i vaginalni bris u 9 mesecu (to pre nije bilo a sad ima)...

    krvna grupa sa rh faktorom-važno ako zatreba krv

    uput za željeno porodilište i overena zdravstvena knjižica...
    nislim da je to sve od papira

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 39
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.11.2009 11:15:54   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: Tasha RR

    IZVORNA PORUKA: OTI

  • Koprokultura -  znam sta je ali kad se vadi?
     
  • RH grupa - uzmem onaj nalaz koji sam vadila na pocetku trudnoce gde pise krvna grupa i rh?


  • Meni nisu tražili koprokulturu i nisam je radila.

    RH grupa, da, ta sa početka. Nije se menjala za 9 meseci. user posted image


    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  valjda nije, majku mu.

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 40
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.11.2009 11:16:39   
    sephora
    uput za vađenje krvi i briseve sa antibiogramom i uput za porodilište=daje ginekolog kada se porodilja približi terminu (otprilike od II nedelje po ulasku u 9 mesec-koliko se sećam) 

    (odgovor članu sephora)
    Direktna veza do poruke: 41
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.11.2009 13:18:25   
    Shishica
    Ma to opusteno.. o tome ce da brine ginekolog... valjda.... posto su neki malo i zabunjeni..

    Nego ovo je zanimljivo, ovo na sta se trose novvvci!!! user posted image Koje nemamo bas, ali.... user posted image

    Mozemo li mi kupiti konac za usivanje koji mi hocemo da nas ne siju sa nekim debelim??? Jel prihvataju to?

    (odgovor članu sephora)
    Direktna veza do poruke: 42
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.11.2009 14:27:26   
    Shishica
    Mozemo li mi kupiti konac za usivanje koji mi hocemo da nas ne siju sa nekim debelim??? Jel prihvataju to?

    (odgovor članu Shishica)
    Direktna veza do poruke: 43
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.11.2009 14:38:18   
    Anoniman
    Pretpostavljam Shishice da postoji pravilo kakvim koncem se šije, i da ne možeš da biraš.

    (odgovor članu Shishica)
      Direktna veza do poruke: 44
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    4.11.2009 22:42:58   
    Nanica1
    Ja sam bas zbunjena u vezi potrebnih stvari za porodilisteuser posted image Ako bi slusala savete svih mama onda bi mi bile potrebne 3-4 torbe! Jednostavno, ne znam da prosudim sta mi treba a sta ne! Znam one najosnovnije stvari, ali onda neko doda plazmu, neko vodu i sok, zatim pumpica, pa prekrivac za bebu, pa recimo ja imam na spisku 20 pampersa a vidim da se pominje celo pakovanje(inace, cula sam da se dosta krade pa ne znam sta je pametno?) Pa onda kazu najbolje da se spakujes u kese jer to nosis sa sobom a torbu ne mozes da vucaras svugde! Pa zaboga, zar ne mogu da mi sklone tu torbu na sigurno meto dok se ja poradjam?

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 45
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    4.11.2009 22:44:13   
    Nanica1
    Nisam napisala da cu se poradjati u Betaniji!

    (odgovor članu Nanica1)
    Direktna veza do poruke: 46
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    9.11.2009 16:47:09   
    Modessty
    Neznam da li je neko pisao - mene interesuje KADA ste počele da pripremate sve ono sa spiska sa prve strane?

    _____________________________

    Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

    (odgovor članu Nanica1)
    Direktna veza do poruke: 47
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    9.11.2009 16:52:12   
    gagana83
    Ja negde u osmom mesecu,mozda sam poranila. Kad udjes u 9 torba treba da ti je spakovanauser posted image

    _____________________________

    ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

    (odgovor članu Modessty)
    Direktna veza do poruke: 48
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    9.11.2009 16:54:57   
    Modessty
    Hvala Gagana! user posted image   Ja da znam kad da krenemo u šoping. U deveti ulazim 1. januara pa razmišljam da li da kupujemo krevetac i tako to u decembru ili da čekamo da prodju praznici?

    _____________________________

    Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

    (odgovor članu gagana83)
    Direktna veza do poruke: 49
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    9.11.2009 19:26:39   
    marince1
    ja sam sve to pocela da spremam ranije,jedno o jedno kad sam kako imala para i kad naletim na nesto sto mi se dopadne.Otprilike oko 6 meseca sam pocela.
    savet,ne preteruj sa garderobom za bebu.

    _____________________________

    Ko zna zasto je to dobro...

    Nista u zivotu nije slucajno!

    (odgovor članu Modessty)
    Direktna veza do poruke: 50
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
    Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
    Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
    EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



    image
    AnaTamara
    Preporuka budućim mamama!
    Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
    image
    Click Here