|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 15:38:43   
Lu
U našem je vrtiću super i moj sin ga sad,poslije početnog straha od odvajanja,obožava a i jauser posted image
On obožava i svoje tete i uvijek mi priča o njima kako ga maze a ja kad dođem sve mi ispričaju što je radio,koliko je jeo,sad je počeo da dira djevojčice i da ih štipka po licu ali tete kažu da to nije agresivnost nego on od dragosti nezna što bi pa ih dira ali kažu da će proći jer je on najmlađi u grupi i treba mu još malo vremena da se uklopi u zajedničke aktivnosti.
Takođe imaju uvijek izvješene najnovije slike o njihovim aktivnostima,zadnje slike su "igre na snijegu 2009."
Sada im tete pripremaju maske za maskenbal pa će imati priredbu.
Sina uvijek vodim kući čistog,urednog,presvučenog i veselog kakvog sam ga i dovela,da je drugačije sigurno više nebi išao u taj vrtić.
Bolesno dijete nisam vidjela u vrtiću,to je osnovno pravilo.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 15:41:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Bolesno dijete nisam vidjela u vrtiću,to je osnovno pravilo.


Na žalost, to je izgleda samo u tvom vrtiću, jer svi kukaju da su deca po vrtićima stalno bolesna. Ima ljudi koji nemaju kud sa decom i moraju da ih vode u zabavište i kada su bolesna jer ne mogu na bolovanje jer recimo imaju ugovor na određeno i nemaju prava na bolovanje.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 15:41:45   
Anoniman
e moja lu tako i treba da izgleda vrtic/obdaniste/zabaviste... kako ga ko zove, ali ja za takvo jos nisam cula u svom gradu na zalostuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 15:44:13   
eugenija
Lu, utopijski zvuči.. Drago mi je zaistauser posted image user posted image ! U kojem si ti gradu?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 15:45:29   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: lu

Bolesno dijete nisam vidjela u vrtiću,to je osnovno pravilo.


Na žalost, to je izgleda samo u tvom vrtiću, jer svi kukaju da su deca po vrtićima stalno bolesna. Ima ljudi koji nemaju kud sa decom i moraju da ih vode u zabavište i kada su bolesna jer ne mogu na bolovanje jer recimo imaju ugovor na određeno i nemaju prava na bolovanje.

Ali nema šanse da će ga primiti u vrtić zbog ostale djece!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 15:48:28   
Anoniman
Kod nas draga primaju bez problema.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 15:49:18   
Lu
Ja sam u jednom malom gradiću,provincija u kojoj skoro pa ništa nevalja,ali eto vrtić je nešto rijetko pozitivno.
Sad kad čitam vaša iskustva iz velikih gradova ja sam sretnica što se tiče vrtićauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 82
   [Obrisana poruka]
17.2.2009 20:08:23   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Idemo u vrtić!
18.2.2009 9:03:54   
eugenija
Nema na čemu draga... Žalosno je to što se dešava u našim vrtićima, kao što kažeš iz istog smo grada, i eto znaš o čemu pričam.. Ne bi ja ništa rekla, da se nisam uverila sopstvenim očima..
Treba nešto menjati definitivno... A predškolsko obrazovanje je na nivou grada, tako da su zatajile definitivno gradske službe. Vrtići trebaju imati svoje normative, a ne nikako trpati 30-50 dece u jednu grupu.. Mislim, toliko nelogičnosti, toliko propusta, a deca treba da budu najveća briga ovom društvu... No, da ne odem još i u politiku.. Hihihihii.. Staću ovde.
Što se tiče tetica čuvalica, opet tu poznajem neke druge lepše strane priče, i one su odgovorne i znaju da ako negde kiksaju, da će isključivo one biti optužene, pa mislim da i zbog toga više paze... A i uslovi su bolji.. dete je barem u okruženju koje poznaje... Dete zavoli tetu koja ga čuva, to je ljubav velika, definitivno.. Stvar poverenja jeste velika stvar, i u svim drugim odnosima, pa tako i tom odnosu roditelj-čuvalica. Poverenje ne nastaje samo od sebe, ono se gradi... Dobra stvar sa čuvalicama što u svakom momentu možeš nazvati da vidiš kako stoje stvari.. U vrtiću pak nemaš nikakve kontrole, ovde ti vodiš kolo... imaš barem neku kontrolu.. A mame su takve, sve bi da drže pod kontrolom, i niko bolje ništa ne zna od njihuser posted image Heheheheheuser posted image No, lako je meni pričati iz ovog ugla, verujem da su muke i dileme kad si u takvim nedoumicama oko čuvanja dece... Hm...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Idemo u vrtić!
18.2.2009 9:21:29   
sani
kod mene je bio slucaj da je kcerku prvo cuvala moja mama i mogu reci da sam tad bila najsretnija i najmirnija, onda se njoj pogorsalo zdrastveno stanje i nasli smo tetu koja je cuvala 6 mjeseci tj od 1.5god do 2.godine. a nakon toga sa 2.5 god je krenula u vrtic.
iskreno ja sad vec razmisljam sta cu kad podem raditi u februaru 2010god. za cuvanje druge kcerke  i moja odluka je teta jer mi je dijete od godinu dana previse malo za vrtic i vec sad pocinjem u potragu za tetom jer se ne zelim dovesti u situaciju da pet do dvanaest trazim tetu.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 85
   [Obrisana poruka]
18.2.2009 9:23:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sani)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Idemo u vrtić!
18.2.2009 9:26:55   
eugenija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Čestitam na odluci Gagi! 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Idemo u vrtić!
18.2.2009 9:32:16   
Anoniman
pec-pec-pec! user posted image

Tete čuvalice u drugu temu! Dadilja & baka-deka servis KLIK

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Idemo u vrtić!
18.2.2009 23:24:35   
guppy RR
Danas smo imali roditeljski sastanak. Rekli su nam kako funkcioniše cela grupa... divno, zaista.
Pokazali su nam još slika na računaru... kako se deca igraju sa kockama, sa testom, sa snegom (donesu im unutra sneg i daju tanjire, da oni nešto mese), .... pa su bojili sa voštanim bojicama, običnim bojicama, rukama (otisak dlana), prstima, čepom od flaša... pa plešu, slagali su kestenje, stavljali ga u flaše... pokazali su nam slike kako spavaju, kako se igraju u fiskulturnoj sali ...

... sve u svemu... nemam reči.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Idemo u vrtić!
22.2.2009 22:28:46   
Anoniman
Ja sm svoje dete dala u jaslice kad je imao 1.5 godinu, i super se uklopio. U grupi ih je bilo svega 12.dece. Sa njima su radili jedna medicinska sestra i vaspitacica. Jako sam zadovoljna sa njima. Moje dete ih je obozavalo. Ove godine je krenuo u stariju jaslenu grupu, tu ih ima 24. Ove nove vaspitacice bas i ne voli kao prethodne, mozda zato sto ga grde ponekad, ali voli da ide da se druzi sa decom. I super je stekao higijenske navike, druzeljubiv je, ima drugare i devojkuuser posted image . Higijenski uslovi su im sasvim prihvatljivi, deca su cista i zadovoljna.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Idemo u vrtić!
17.3.2009 10:59:04   
Anoniman
Evo, pokupila sam prijavu, potvrdu sa posla, treba da odem do ambulante po potvrdu, i da predam sve za vrtić... user posted image  Iskrena da vam budem, uopšte ne znam dal sam srećna zbog toga. Kako deca brzo rastu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Idemo u vrtić!
17.3.2009 12:16:47   
Jeca*
Ne znam šta da ti kažem....ja sam mog Luku prijavila za jaslice kad je imao manje od 2 meseca. Da bi uspeli da upadnemo....Znam kako ti je user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   [Obrisana poruka]
17.3.2009 12:19:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Idemo u vrtić!
17.3.2009 12:22:42   
Anoniman
Pa mislim da bi morao ići među decu, mislim da bi morao da nauči da se u većoj grupi izbori za sebe, a to ne može sa 4-oro dece sa dadiljom u parku da nauči.
Ali bih ja najviše volela da zadržim dadilju, i da on ide na poludnevnvi boravak u zabavište, i da ga dadilja pokupi onda, jer razmišljam, šta ću kada krene da bude bolesta kada krene u vrtić? ne mogu stalno da budem na bolovanju.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 94
   [Obrisana poruka]
17.3.2009 12:26:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Idemo u vrtić!
17.3.2009 12:30:24   
Anoniman
Znam... zato bih da zadržim dadilju.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Idemo u vrtić!
17.3.2009 12:56:05   
Jeca*
Sin moje sestre ide i u vrtić, a i zadržali su dadilju. Pa ona vodi u vrtić i dovodi kući na ručak, a sestra i zet dolaze kući sa posla tek oko 18h. To je bio jedini način...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Idemo u vrtić!
17.3.2009 13:01:08   
Dora
ja sam ZA vrtić! Dete mora steći imunitet, a bolje u vrtiću da boluje nego kad krene u školu. Druga stvar, ako je dete krenulo na vreme u vrtić (a to su jaslice), lakše će to podneti nego sa 4-5 godina. Moji obožavaju vrtić. Bili su stalno bolesni, ali ih nisam ispisala... Sad su ok... i vreme je :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Idemo u vrtić!
23.4.2009 14:56:04   
Lu
Jao kako sam uzbuđenauser posted image
U pon. idem na svoj prvi roditeljski sastanakuser posted image
Biće to više kao neka radionica za roditelje,držat će nam predavanje peagog,
da se malo bolje upoznamo sa radom vrtića i njegovom ulogom u životu djece ali i grada.
Ja nešto jedva čekam,pročitala sam neke stvari na što pripremaju za sastanak i baš sam oduševljena.
Prava djeteta,roditelja,NE diskriminaciji svakog oblika,odgoj,igranje itd...
Imaju i neke nove projekte s kojima nas žele upoznati.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Idemo u vrtić!
27.4.2009 22:34:32   
Lu
Na sastanku smo pričali mnogo o (ne)toleranciji u našem društvu,okolini i odgajanju djeteta u duhu tolerancije i prihvaćanja različitosti.
Radili smo i test prvo sami pa onda grupno za stolom,zanimljivo a sutra ću ga postaviti ovdje baš me zanimaju i vaši odgovori.
Malo sam razočarana,zamislite neki roditelji govore svojoj djeci da se ne druže sa nekim od djece,užas to stvarno nisam očekivala.
Nije voditeljica imenovala nego samo upozorila na tu vrstu netolerancije ali sigurno se taj roditelj prepoznao.
Još me nešto razočaralo,mali odziv roditelja,nije mi jasno kako roditelje ne zanima gdje i na koji način njihova djeca provode većinu dana,kako da oni i sami pomognu djeci da se tu osjećaju što bolje i da surađuju sa odgajateljicamauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here