|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.1.2014 10:15:07   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: daca77

Zbog IR uzimam Glukophage 1500 dnevno. Medjutim, nakon izbacivanja glutena iz ishrane, secer mi je strasno pao i jako lose se osecam-krece se i do 3,2, 2h nakon obroka.Sta mi savetujete?


Poštovana, korekcija dijete i u saglasnosti sa svojim endokrinologom smanjenje doze leka.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:54:09 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.1.2014 12:27:14   
baki78
dobar dan...
radila sam hormone za pripremu VTO i nalazi za stitne zlezdu su ovakvi
TSH 1.406mlU/L ref.vred.0.550-4.780
TT4 182.3 41.3-162.5
TT3 0.83 0.92-2.79
doktorka mi je rekla je to fiziolosko povecanjetj smanjenje jer je TSHdobar. Dali verovati tome ili trebam proveriti jos nesto ili kod jos nekog?
Malo sam zbunjena.
Hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.1.2014 15:53:44   
isidora88
Moze li pojasnjenje zasto lek za stitnu treba uzimati nakon vadjenja krvi?
Mene je vise doktora savetovalo da uvek pre vadjenja krvi popijem lek jer ce samo tako prikazati pravu vrednost, kao ukoliko ne popijem moze biti povisen, dr bi onda dao vecu terapiju i preslo bi se u hipertireozu.
Pozdravuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.1.2014 16:17:29   
lesica
Nasa korisnica tanja992 je postavila pitanje:

'' REZULTATI:

Prolaktin: 591+ uIU/mL (102/ 496)

TSH: 4.300+ uIU/mL (0.270- 4.200)

FT4: 19 pmol/L (12- 22) ''



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
29.1.2014 12:42:54   
Snekile7
"Potrebno je uraditi testove na urođene i stečene trombofilije i tek onda pokušati sa dodatnom terapijom za naredni VTO postupak. "
Postovani, hvala na odgovoru.
Bila sam kod hematologa, htela da radim dodatne te analize za vto, trombofilije, on mi uradio krvnu sliku, kaze dobra je i da nema nikakvog razloga da mi radi trombofilije jer niti sam imala spontane, samo jednu neuspelu vto, trombociti mi ok, nemam u porodici nikog sa trombofilijama i tako da ni on ne htede da mi radi trombofilije, kao ni endokrinolog ogtt (jer kao sto je rekao, nemam policisticne jajnike, prolaktin i ostali hormoni ok, nisam gojazna, glukoza ok). Ostaje mi jos da vidim za la ana i aca,  Sta vi mislite o svemu tome. Ja sam pokusala, ali ne vredi, nemam nikakve indikacije da radim sve to. Nece da mi rade.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.1.2014 0:32:25   
Anoniman
Moli doktora da mi odgovori,bezuspesno radimo na bebi vec dve godine imali smo problemcica par koji smo resili...sada me zanima moj AmH iznosi 0.85..imam 26 doktori kazu da to nije tako strasno,cak sta vise doktorica koja se bavi bracnim sterilitetom mi je rekla da je to ne moguce za moje godine,pa me zanima vase misljenje jako sam zabrinuta..tek za malo jace od mesec dana idem na prvu inseminaciju...bojim se ako one uspeju a ako mi AMH bude padao da necu imati uslove za VTO o trosku drzave...hvala unapred...i molim za odgovor..

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
31.1.2014 18:00:46   
dunja RR
Večeras se šalju pitanja doktorima, požurite ako imate pitanja, odgovori stižu uskoro user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
31.1.2014 19:27:59   
17 joka
Poštovani mene interesuje da li terapija Gluformina 3x500mg pteti u samom postupku VTO to mi je rekla jedna DR. nije specijalista endokrinolog
naravno da mi je moj endokrinolog rekao da nema nikakvih problema da ga pije i čak i u trudnoći pa me to pomalo buni, znam da mi Gluformin čini samo bolje stanje jer imam IR

evo i mojih rezultata štitne zlezde pa mi recite da li su dobri? napominjem da pijem Eutyrox 25mg svaki dan i selen

FT4 11,39
TSH 2,49
Anti TPO 23 <34

unapred hvala!

< Poruku je uredio 17 joka -- 31.1.2014 19:29:05 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.2.2014 14:45:57   
Brbljivica
postovanje !
ja sam pred treco vto ,imala sam jedan sponatni nakon prve vto ,druga neuspela (u kojoj sam otkrila poviseni LAC ) ,primala fraxiparin i aspirin ) .
uradjen je samo MTHFR ,LAC ,APCR ,ANTIFOSFOL..ANTITELA...,BETA2GLIKOPR ANTITELA. PROTEIN C ,PROTEIN S ,ANTI TPO - (pred drugu vto )
Sve ovo je ok ,osimLAC koji je povisen .11og sam zakazala privatnu konsultaciju kod imunologa ,uputila me je klinika za vto .obzirom da imam godinama muke sa visoko sedimenatcijom zadnji put je u januarau 2014 bila 60 ) ,bolom u zglobovima ,nesanicom,nervozom ,debljanje u predelu stomaka ,godianma lecim ureaplazmu (kao da bolujem od SIDE nedaj Boze ,i niko ne uspeva da iskoreni tu bakteriju koja ne daje nikakve simptome ).
prolaktin mi je bio povecan pa sa na bromokriptinu 2x1 ... zbog zadjeg nalaza TSH (5,4 ) sam bila upucena endokrionologu ,koji je odradio FT4 (11,8 ) I ULTRASENZ TSH (2,1 )-i rekao da nema potrebe zaa terapijom.
korisitim medne proizvode godinama zbog imuniteta ,nezna sta vise da radim .razmisljala sam ogtt test sa insulinima da uradim ,ali neznam dali ce mi to predloziti uopste imunolog .
druga vto je bila 9 j celija i oplodjena 3 embriona (2-8c.elijksa i 1 -10 celisjki ) ,beta je bila 0 . nas problem je osim ureaplazme ,oligospermija (iako moj covek ima vec dvoje dece )
zelela bih da cujem Vas predlog i Vase miljenje .hvala unapred .


_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 11:25:25   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: baki78

dobar dan...
radila sam hormone za pripremu VTO i nalazi za stitne zlezdu su ovakvi
TSH 1.406mlU/L ref.vred.0.550-4.780
TT4 182.3 41.3-162.5
TT3 0.83 0.92-2.79
doktorka mi je rekla je to fiziolosko povecanjetj smanjenje jer je TSHdobar. Dali verovati tome ili trebam proveriti jos nesto ili kod jos nekog?
Malo sam zbunjena.
Hvala


Poštovana, hormoni su u redu. Zlatni standard kontrole funkcije štitaste žlezde su hormoni TSH i FT4.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:54:24 >

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 11:26:37   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: isidora88

Moze li pojasnjenje zasto lek za stitnu treba uzimati nakon vadjenja krvi?
Mene je vise doktora savetovalo da uvek pre vadjenja krvi popijem lek jer ce samo tako prikazati pravu vrednost, kao ukoliko ne popijem moze biti povisen, dr bi onda dao vecu terapiju i preslo bi se u hipertireozu.
Pozdravuser posted image


Poštovana, prema svim savremenim protokolima Evropske tiroidne asocijacije, Američke tiroidne asocijacije, Nacionalnog vodiča dobre kliničke prakse za lečenje bolesti štitaste žlezde Republike Srbije i drugih asocijacija u svetu, kontrola hormona kod pacijenata koji su na supstitucionoj terapiji tiroksinom se radi tako što se uzorak krvi za analize uzima ujutru, PRE popijene doze leka. To je prava mera količine hormona u krvi.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:54:32 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 11:27:22   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: lesica RR

Nasa korisnica tanja992 je postavila pitanje:

'''' REZULTATI:

Prolaktin: 591+ uIU/mL (102/ 496)

TSH: 4.300+ uIU/mL (0.270- 4.200)

FT4: 19 pmol/L (12- 22) ''''




Poštovana, postoji nesrazmera u hormonima TSH i Ft4, da li ste na supstitucionoj terapiji pa još nije postignuta prava doza? Ili postoji skok titra antitela na štitastu žlezdu i subklinička hipotireoza, za koju niste do sada znali? Prolaktin blago povišen , što se vidja u subkliničkoj hipotireozi ili kao posledica stresa prilikom vadjenja krvi.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:54:40 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 11:28:08   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Snekile7

"Potrebno je uraditi testove na urođene i stečene trombofilije i tek onda pokušati sa dodatnom terapijom za naredni VTO postupak. "
Postovani, hvala na odgovoru.
Bila sam kod hematologa, htela da radim dodatne te analize za vto, trombofilije, on mi uradio krvnu sliku, kaze dobra je i da nema nikakvog razloga da mi radi trombofilije jer niti sam imala spontane, samo jednu neuspelu vto, trombociti mi ok, nemam u porodici nikog sa trombofilijama i tako da ni on ne htede da mi radi trombofilije, kao ni endokrinolog ogtt (jer kao sto je rekao, nemam policisticne jajnike, prolaktin i ostali hormoni ok, nisam gojazna, glukoza ok). Ostaje mi jos da vidim za la ana i aca,  Sta vi mislite o svemu tome. Ja sam pokusala, ali ne vredi, nemam nikakve indikacije da radim sve to. Nece da mi rade.



Poštovana, napisala sam svoje mišljenje u prethodnom odgovoru.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:54:48 >

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 11:29:17   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Moli doktora da mi odgovori,bezuspesno radimo na bebi vec dve godine imali smo problemcica par koji smo resili...sada me zanima moj AmH iznosi 0.85..imam 26 doktori kazu da to nije tako strasno,cak sta vise doktorica koja se bavi bracnim sterilitetom mi je rekla da je to ne moguce za moje godine,pa me zanima vase misljenje jako sam zabrinuta..tek za malo jace od mesec dana idem na prvu inseminaciju...bojim se ako one uspeju a ako mi AMH bude padao da necu imati uslove za VTO o trosku drzave...hvala unapred...i molim za odgovor..


Poštovana, prava procena funkcije jajnika se vrši na osnovu hormona FSH, LH i estradiola koji se rade 2. Ili 3. dana ciklusa i istovremenog ultrazvučnog pregleda jajnika. Tek onda treba uzeti u obzir i vrednost AMH pa na osnovu svih rezultata reći kakva je ovarijalna rezerva.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:54:55 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 11:30:03   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: 17 joka

Poštovani mene interesuje da li terapija Gluformina 3x500mg pteti u samom postupku VTO to mi je rekla jedna DR. nije specijalista endokrinolog
naravno da mi je moj endokrinolog rekao da nema nikakvih problema da ga pije i čak i u trudnoći pa me to pomalo buni, znam da mi Gluformin čini samo bolje stanje jer imam IR

evo i mojih rezultata štitne zlezde pa mi recite da li su dobri? napominjem da pijem Eutyrox 25mg svaki dan i selen

FT4 11,39
TSH 2,49
Anti TPO 23 <34

unapred hvala!


Poštovana, Gluformin ne može da šteti VTO postupku, a ni kasnijoj trudnoći. Kod Vas, obavezna korekcija doze Euthyroxa.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:55:05 >

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 15:51:50   
17 joka
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: 17 joka

Poštovani mene interesuje da li terapija Gluformina 3x500mg pteti u samom postupku VTO to mi je rekla jedna DR. nije specijalista endokrinolog
naravno da mi je moj endokrinolog rekao da nema nikakvih problema da ga pije i čak i u trudnoći pa me to pomalo buni, znam da mi Gluformin čini samo bolje stanje jer imam IR

evo i mojih rezultata štitne zlezde pa mi recite da li su dobri? napominjem da pijem Eutyrox 25mg svaki dan i selen

FT4 11,39
TSH 2,49
Anti TPO 23 <34

unapred hvala!


Poštovana, Gluformin ne može da šteti VTO postupku, a ni kasnijoj trudnoći. Kod Vas, obavezna korekcija doze Euthyroxa.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Poštovani da li ste mislili na povećanje doze Eutyroxa?

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:55:24 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 16:48:29   
viktori
Postovana.
TSH 4.06
FT3 4.86
FT4 13.9
pijem eutirox 50 mg
Imala sam u prethodnoj trudnoci problema sa povisenim TSH koji je u sedmoj nedelji bio 36.6 pa su mi odmah dali eutirox koji sam pila celu trudnocu i kontrolisala tsh kao i navedene hormone. Takodje sma pila verapamil jer mi je bio visok puls.
Planiram drugu trudnocu, ali mi je receno da moram hormone da dovedem u red. Oni su posle porodjaja (pre 13 meseci) bili 0.05 a sad su opet poceli da skacu. Sta mi predlazete. Neku jacu terapiju ili da sacekam sa trudnocom neko vreme?
Takodje me zanima da li ponovno lupanje srca moze biti izazvano skokom hormona.
Unapred puno hvala na odgovoru.

< Poruku je uredio viktori -- 3.2.2014 16:49:34 >


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 19:30:40   
jella_88
Ko mi može reći šta zna o bakteriji UREA PLAZMA kod muškaraca???

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.2.2014 19:46:01   
Ana RR
Jela, mislim da je to pitanje za urologa a ne za endokrinologa.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jella_88)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.2.2014 0:41:25   
melika
Pozdrav !
Imam 24 godina , suprug 28 , vec skoro 4 godina pokusavamo da zatrudnim i ne uspeva nam . Gojazna sam , ginekolog zbog toga nije htela da me salje na preglede o drzavnom trosku , tako da sam sve krenula sama privatno . Suprugu su pregledi odradjeni , sve je u redu , meni je TSH 10,5 , a progesteron 20.dana mens. snizen 1,35 rekli su mi da nemam ovulaciju . Endokrinolog me je uputio dalje da uradim KKS , anti TPO , EHO jajnika , USG stitne zlezde i GA , i pijem od 12.decembra Eotirox 1x50 mg ujutru .
Nalazi KKS uredu , USG GA uredu , na stitnoj zlezdi nadjen nodus 3,5 mm . Ostalo jos nisam odradila . E sad mene zanima , da li taj nodus moze da bude opasan , i da li je moguce da nemam ovulaciju zbog poremecaja rada stitne zlezde ili je u pitanju ipak nesto drugo sto jos moram da ispitam ?
Imam jako neprofesionalne lekare , totalno sam nezadovoljna , njima se uopste ne zuri , stalno mi govore kako sam mlada , da prvo smrsam , itd.. Sa endokrinologom sam zadovoljna , ali njegov posao je ipak samo stitna zlezda .
Sta od nalaza da uradim jos , i da li iako sam gojazna mogu da idem na Betaniju na preglede o drzavnoj trosku , tj. da snosi socijalno psoto sam nezaposlena ? Hvala

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.2.2014 14:10:08   
milica85
kk

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.2.2014 19:32:47   
jelenavuletic
E ovako nisam bas sigurna da je pitanje za endokrinologa ali cu ipak pitati. Naime porodila sam se 01.04.2013 i prvu menstruaciju sam dobila 03.12.2013 i trajala je 6 dana i bila je obilna a sledeca je bila 20.01.2014 znaci nakon 49 dana i isto tako bila obilna i trajala je 5 dana. E sad ja sam taj problem vec resavla pre pet godina i pomocu tableta resila ga donekle (redovno dobijala na 28 dan) a kad sam resila da prosirim porodicu i prekinula sa tabletama dobijala sam na svaki 35 dan. Znaci vec sam imala problem sa ciklusima i dobijala sam na svaki 45-50 dan vadila sam hormone i sve je bilo u redu jedino nisam vadila nalaz insulinemije. To mi doktor nije rekao da vadim. E sad me zanima da li da cekam jos jednu menstruaciju ili da odmah idem kod svog lekara na pregled jer hocu jos jednu bebu i to jos ove godine? user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.2.2014 22:02:14   
focus
pitao bi doktoricu moj problem je azospermija sa povisen FSH 18-19 sto se moze uciniti hvalavam

(odgovor članu jelenavuletic)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.2.2014 22:36:20   
milica85
Postovani,
imam 28 godina a suprug 31, bili kod profesora Stojkovica u Leskovcu na VTO krajem Novembra.
To nam je prva vantelesna, nosim 3 bebe i sada sam 9 nedelja trudnoce. Povracem od 4 nedelje.
Bebe su hvala Bogu dobro, ali sam pre 10 dana primetila da imam UBRZAN PULS (100 do 120 u min.) i da se brzo zamaram.
Otisla sam pre neki dan kod endokrinologa u Leskovcu.
Ultrazvuk stitne zlezde je dobar ali sam radila i ove analize:

FT3 iznosi 7.15 pg/ml referentna vred. 1.40 - 4.20
FT4 iznosi 3.01 ng/dl 0.80 - 2.00
TSH iznosi 0.06 mIU/I 0.27 - 4.20
Anti-TPO iznosi 5.1 IU/mI < 34.0
TgAt <50 IU/mI <115

Htela bih da znam da li su ovi rezultati losi i da li je sve ovo zbog hormonske terapije?
Sve ovo sam radila i pre trudnoce i rezultati su bili dobri.
Endokrinolog mi je rekao da pijem lek PTU po 25 mg 3 put na dan.
Ali nije delovao bas sigurno, kao da se plasio da mi bilo sta da, zato mi je i dao ovako malu dozu.
Sada je i mene strah. Ne znam sta da radim. Pa vas molim da mi kazete da li da pijem ovaj lek
i koju dozu mogu da pijem? Da li je OPASNO PO BEBE da ih izgubim ako ne koristim lek
a ja imam sve ove simptome?
Molim vas pomognite mi jer ne znam sta da radim.
S postovanjem
Milica Leskovac



(odgovor članu jelenavuletic)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
10.2.2014 10:56:00   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Kaj mene stitnata zlezda bese vo red na ehoto I dr se cudese zasto pijam eutirox no endokrinologkaza oti morfoloski e vo red no funkcionalno ne e sega pitanjeto mi e dali ke mora cel zivot da gi pijam eutirox ili ne vo koj slucaj se prekinuva terapijata so eutirox


Poštovana, tek nakon trudnoće i porođaja se može proceniti da li će Vam trebati i dalje terapija Euthyroxom. To zavisi samo od Vaše žlezde i njenog potencijala da luči hormone u dovoljnoj količni.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:56:59 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here