|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.3.2014 18:28:17   
alex88
ref.vrednost je 2,12-10,89 mlu/ml

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.3.2014 22:49:36   
Modessty
Poštovani, poslednji rezultati od januara meseca su : FT4 14,50 (9,09 - 19,05), TSH 0,6648 (0,35 - 4,94). Porodila sam se spetembra meseca 2013. god. U trudnoći sam pila Eutirox 125 i rezultati TSH su mi bili oko 1,1. Nakon porođaja terapija je promenjena na Eutirox od 100. Nakon ove poslednje kontrole u januaru mesecu, doktorka mi je rekla da nastavim sa istom dozom Eutiroxa od 100. Međutim poslednjih desetak dana konstanto imam osećaj gušenja ili bolje rečeno kao da me nešto stalno davi. nekad jače, nekad slabije. I imam užasne glavobolje. Interesuje me , da li nivo TSH ima veze sa gušenjima? Uz štitne radila sam još 2011. godine i tada je sve bilo uredu. Da li je možda došlo do promene same žlezde i da li bi trebalo da se ponovo uradi UZ?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
19.3.2014 2:07:56   
Sanchy
Postovani,nikada nisam imala problema sa stitnom zlezdom,medjutim posto od porodjaja imam problema sa skidanjem kilograma a ishrana mi je sasvim korektna ,na svoju ruku sam izvadila TSH koji je 4.24(ref.vrednost do 4.20)..U lab.su mi rekli da za par dana izvadim i T4 T3 i TSH ponovo,takodje da je TSH samo ne znatno povisen i da nije za lecenje niti prava slika moze da se dobije bez ostalih hormona stitne zlezde,sa cim se slazem..Medjutim naisla sam na clanak u kome se navodi da vec vrednosti TSH vece od 2.5 mogu da dovedu do problema tipa usporen metabolizam,povecanje holesterola i triglicerida,brzo zamaranje(sto ja sve imam)..Moje pitanje je da li je ova vrednost TSH,pojedinacno gledano,krivac za ovo sto sam navela ili je nemoguce bez ostalih hormona stitne to utvrditi ,takodje koje hormonne bih mogla jos proveriti a koji mogu da uticu na usporen metabolizam,brzo zamaranje,povecane masnoce u krvi?Napominjem jos jednom da mi je ishrana sasvim korektna,da problema sa tezinom pre trudnoce nikada nisam imala,kao ni sa povisenim masnocama,da sam se u trudnoci ugojila 13 kg,sto je sasvim prihvatljivo..takodje prosle godine sam radila UZ stitne zlezde i rezultat je b.o,isto tako uradjen Uz abdomena,srca ,dopler krvnih sudova,EKG sve u savrsenom redu( uradjenozbog povecanih triglicerida i holesterola)..unapred hvala na odgovoru..Srdacan pozdrav

< Poruku je uredio Sanchy -- 19.3.2014 2:11:50 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
20.3.2014 12:31:30   
marince1
Postovani,
primecujem u poslednje vreme neke promene na sebi,lice mi je puo bubuljica,malje mi rastu vise nego obicno i na mestima gde nikad nisu,ugojila sam se prilicno a moram da priznam i da mi je libido smanjen.
Da li smatrate da treba da uradim analizu hormona,kojih i da li treba da se javim ginekologu ili endokrinologu?
Hvala unapred


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
20.3.2014 19:01:18   
VKaja
Postovani, treba mi Vase misljenje o sledecim rezultatima:
Glukoza 5,4 ref.vred. 4,1-5,9
Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0
C-PEP 0,82 ref.vred. 0.37-1.47

to je jedno vadjenje krvi, pre toga 12 sati nisam jela! Hvala..

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.3.2014 11:10:01   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: dzzu

Poštovana Dr. molim za odgovor..
Radila uz štitne i nalazi su
istmus 3mm
desni lobus 29x18x17mm
levi lobus 27x17x16mm
struktura u cjelini inhomogene grubo zrnaste strukture, vidljivi pseudonodusi
fokalne promene se ne diferenciraju a vaskularizacija diskretno naglašena
cervikalna limfadenopatija se ne diferenciraju
Radila tsh 2,8 (0,34-4,2)
anti tg 264,8 (<115)
anti tpo 390,40 (<34)
Prošle godine imala neuspešnu vto i operaciju (više stresova) A pre vto 2012 radila hormone i oni bili ok tsh 2,46; t3 1,77( 0,89-2,44) i t4 106,16 (62,67-150,83). Da li treba da se plašim i da li su možda ta antitela problem što nikako ne mogu zatrudneti prorodno( ginekološki sve ok, suprugov spermogram ok)? Unapred hvala na odgovoru....


Poštovana, prema priloženim rezultatima i nalazu UZ Ty, Vi imate Hashimoto tireoiditis i potrebna Vam je supstituciona terapija posebno zato što se pripremate za trudnoću. Ne treba da se plašite, ali ovakvi nalazi mogu da budu jedan od razloga neuspešnog Ivf postupka. I možda nakon kompletne analize neuspeha IVF postupka, treba proceniti da li Vam treba dodatna terapija.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:25:56 >

(odgovor članu dzzu)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.3.2014 11:11:19   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: alex88

Postovani,imala sam jednu uspesnu vto pre godinu dana,ali sam nazalost imala spontani u petom mesecu.Trenutno se spremam za drugu ,danas sam radila hormone,svi su u granicama normale sem Lh,koji je samo 1.0 cetvrtog dana ciklusa,prosle godine je pred vto bio veci od 3.Zanima me sta moze da bude uzrok i da li ce mi praviti problem za uspesnost Vto?


IZVORNA PORUKA: alex88

ref.vrednost je 2,12-10,89 mlu/ml


Poštovana, kod Vas je mnogo važnije da pre narednog Ivf postupka ispitate zašto je izgubljena trudnoća u 5. mesecu trudnoće. Nema razloga da se opterećujete nalazom LH, a za tumačenje su potrebni svi hormoni BHS 2. Ili 3. dana MC.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:27:18 >

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.3.2014 11:12:10   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Poštovani, poslednji rezultati od januara meseca su : FT4 14,50 (9,09 - 19,05), TSH 0,6648 (0,35 - 4,94). Porodila sam se spetembra meseca 2013. god. U trudnoći sam pila Eutirox 125 i rezultati TSH su mi bili oko 1,1. Nakon porođaja terapija je promenjena na Eutirox od 100. Nakon ove poslednje kontrole u januaru mesecu, doktorka mi je rekla da nastavim sa istom dozom Eutiroxa od 100. Međutim poslednjih deset_ak dana konstanto imam osećaj gušenja ili bolje rečeno kao da me nešto stalno davi. nekad jače, nekad slabije. I imam užasne glavobolje. Interesuje me , da li nivo TSH ima veze sa gušenjima? Uz štitne radila sam još 2011. godine i tada je sve bilo uredu. Da li je možda došlo do promene same žlezde i da li bi trebalo da se ponovo uradi UZ?


Poštovana, rezultati iz januara ove godine su baš kako treba. Ali, ako sada imate takve tegobe treba da ponovite TSH, FT4 i T4. Gušenje im a veze sa nivoom FT4 i T4. Pacijenti sa hipotireozom treba da rade ultrazvuk bar 1x godišnje, a u slučaju postojanja čvorova i češće (zavisi od kvaliteta tih čvorova).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:27:49 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.3.2014 11:13:12   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Postovani,nikada nisam imala problema sa stitnom zlezdom,medjutim posto od porodjaja imam problema sa skidanjem kilograma a ishrana mi je sasvim korektna ,na svoju ruku sam izvadila TSH koji je 4.24(ref.vrednost do 4.20)..U lab.su mi rekli da za par dana izvadim i T4 T3 i TSH ponovo,takodje da je TSH samo ne znatno povisen i da nije za lecenje niti prava slika moze da se dobije bez ostalih hormona stitne zlezde,sa cim se slazem..Medjutim naisla sam na clanak u kome se navodi da vec vrednosti TSH vece od 2.5 mogu da dovedu do problema tipa usporen metabolizam,povecanje holesterola i triglicerida,brzo zamaranje(sto ja sve imam)..Moje pitanje je da li je ova vrednost TSH,pojedinacno gledano,krivac za ovo sto sam navela ili je nemoguce bez ostalih hormona stitne to utvrditi ,takodje koje hormonne bih mogla jos proveriti a koji mogu da uticu na usporen metabolizam,brzo zamaranje,povecane masnoce u krvi?Napominjem jos jednom da mi je ishrana sasvim korektna,da problema sa tezinom pre trudnoce nikada nisam imala,kao ni sa povisenim masnocama,da sam se u trudnoci ugojila 13 kg,sto je sasvim prihvatljivo..takodje prosle godine sam radila UZ stitne zlezde i rezultat je b.o,isto tako uradjen Uz abdomena,srca ,dopler krvnih sudova,EKG sve u savrsenom redu( uradjenozbog povecanih triglicerida i holesterola)..unapred hvala na odgovoru..Srdacan pozdrav



Poštovana, nalaz TSH 4,24 odgovara subkliničkoj hipotireozi i može da bude razlog Vaših tegoba. Ali i problemi sa glikoregulacijom takođe. Treba da uradite još FT4, T4 i OGTT (uz obavezno merenje i insulinemija).


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:28:44 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.3.2014 11:14:01   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: marince1

Postovani,
primecujem u poslednje vreme neke promene na sebi,lice mi je puo bubuljica,malje mi rastu vise nego obicno i na mestima gde nikad nisu,ugojila sam se prilicno a moram da priznam i da mi je libido smanjen.
Da li smatrate da treba da uradim analizu hormona,kojih i da li treba da se javim ginekologu ili endokrinologu?
Hvala unapred



Poštovana, treba da se javite ginekologu za ginekološki pregled (da ukaže kakav je nalaz na jajnicima), a endokrinologu sa rezultatom hormona 2.ili 3. dana MC (FSH, LH, PRL, TSH, E2, androgeni).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:29:22 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.3.2014 11:14:46   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: VKaja

Postovani, treba mi Vase misljenje o sledecim rezultatima:
Glukoza 5,4 ref.vred. 4,1-5,9
Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0
C-PEP 0,82 ref.vred. 0.37-1.47

to je jedno vadjenje krvi, pre toga 12 sati nisam jela! Hvala..


Poštovana, glikemija i C peptid uredni. Trebaju mi merne jedinice za insulin.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:30:02 >

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.3.2014 23:09:04   
sokimoki
Postovani,pripremam papire za drugu vto i molim za savet i misljenje
nalaz hormona drugog dana ciklusa fsh 7.3 [vrednost 2-15 u/i ] lh4.7[ vred.1-10u/i ] estradiol 272 [vred.105-1000pmol/l] progesteron 18.5 [vred.1-9.5nmol/l] testosteron0.62 [vr.0.2-1.0 nmol/l] prolaktin 365 [vr.60-620mu/l], ft-4 16 [vr.7-18pg/ml], ft-3 6.4 [vr.4-8pmol/l,] tsh 4.0 vr.0.17-4.05mu/l pre dva meseca radila sam tpo at 10.66 pozeljno manje od 34 tg at 14.98 pozeljno manje od 115.Na svoju ruku sam uradila urodjenu trombofiliju mthfr,faktor v,faktor II,su u redu heterozigot za pai-1 jedan normalan i jedan mutiran alel rezultate za stecenu cekam.Nikada nije doslo do trudnoce,imam 34 g niti sam za prvu vto dobila terapiju hormoni su bili u skoro istom stanju hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.3.2014 14:27:51   
VKaja
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: VKaja

Postovani, treba mi Vase misljenje o sledecim rezultatima:
Glukoza 5,4 ref.vred. 4,1-5,9
Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0
C-PEP 0,82 ref.vred. 0.37-1.47

to je jedno vadjenje krvi, pre toga 12 sati nisam jela! Hvala..


Poštovana, glikemija i C peptid uredni. Trebaju mi merne jedinice za insulin.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0


Postovana Doktorko,
prvo da Vam se zahvalim na odgovoru!
Drugo, na nalazu mi samo ovako pise Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0
Nisam isla na OGTT, jer mi je ginekolog rekao da nema potrebe, jer i ovako vidi da je insulin problem.. Ja sam, inace, imala 3 spontana pobacaja u roku od 10 meseci. Doktori sa vma mi nisu nasli problem posle drugog (rekli mi da sam se verovatno prehladila pa je virus napao plod user posted image ) Medjutim, kada sam ostala treci put trudna, otisla sam ko mog starog ginekologa koji je redovno pratio stanje na UZ i jos tada posumnjao na insulin ili glikemiju, jer se plod nije dobro razvijao i bili su vrlo slabi otkucaji srca, da bi u 8. nedelji stalo srce. On mi je sada rekao da nema potrebe da se mucim sa OGTT i odmah mi uveo lek "Tefor".
Mene zanima Vase misljenje o insulinu.. Hvala user posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:30:47 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.3.2014 16:57:51   
suncica83
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: suncica83


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: suncica83

Postovani,
pripremam se za prvu vto, pa vas molim da mi pogledate hormonalni status, i kazate vase misljenje.

2-3 dan ciklusa

tsh 2.738
t3 1.52
t4 90.00
prolaktin 468,58
estradiol (E2) 254,0
progesteron 1.6
lh 7.75
fsh 5,68
testosteron 1,96
amh 5,640


Poštovana, Obavezno proveriti TSH, FT4, antiTPO i antiTG at. Inverzija FSH/LH se viđa kod PCOS, ali mi trebaju merne jedinice u kojima je izražen E2.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



postovani,
napisacu detaljnije ovde

TSH 2.738 -----------------REF.V 0.350- 4.940
T3 1.52 ---------------------REF.V O.89- 2.44
T4 90 ------------------------REF.V 62.67-150.83
Auto-antitela (IgG) prema tireoglobulinu (ATG) 17,38------ REF.V 0,0- 25,3
PROLAKTIN 468,58 ---------REF.V 108,78- 557,13
ESTRADIOL ( E2) 254,0 ----REF.V 77-921
PROGESTERON 1,60 --------REF.V 0.32- 0.64
LH 7.75 ----------------------REF.V 2.39-6.60
FSH 5.68 ---------------------REF.V 3.35- 21.63
TESTOSTERON 1.96----------REF.V 0.45- 3.74



Poštovana, hormoni mogu da ukažu na policistične jajnike i na blago smanjenje lučenja hormona štitaste žlezde. Potrebno je dopuniti analize OGTT sa 75g glukoze, FT4, antiTPO at, ultrazvuk štitaste žlezde i ultrazvučni pregled jajnika 2.-3. Dana MC, androgeni DHEAS, androstenedion i protein SHBG se mogu raditi bilo kog dana ciklusa. Prema ovim rezultatima treba proceniti da li je potrebno uključiti terapiju za Ty i PCO.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Postovani,

mozete li mi reci da li mi je dobar odnos tsh i ft4, spremam se za VTO

ths 1,400 ref.v 0,40-4,00

ft4 14,61 ref.v 12,00-22,0

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:32:33 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.3.2014 22:21:51   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Poštovani, poslednji rezultati od januara meseca su : FT4 14,50 (9,09 - 19,05), TSH 0,6648 (0,35 - 4,94). Porodila sam se spetembra meseca 2013. god. U trudnoći sam pila Eutirox 125 i rezultati TSH su mi bili oko 1,1. Nakon porođaja terapija je promenjena na Eutirox od 100. Nakon ove poslednje kontrole u januaru mesecu, doktorka mi je rekla da nastavim sa istom dozom Eutiroxa od 100. Međutim poslednjih deset_ak dana konstanto imam osećaj gušenja ili bolje rečeno kao da me nešto stalno davi. nekad jače, nekad slabije. I imam užasne glavobolje. Interesuje me , da li nivo TSH ima veze sa gušenjima? Uz štitne radila sam još 2011. godine i tada je sve bilo uredu. Da li je možda došlo do promene same žlezde i da li bi trebalo da se ponovo uradi UZ?


Poštovana, rezultati iz januara ove godine su baš kako treba. Ali, ako sada imate takve tegobe treba da ponovite TSH, FT4 i T4. Gušenje im a veze sa nivoom FT4 i T4. Pacijenti sa hipotireozom treba da rade ultrazvuk bar 1x godišnje, a u slučaju postojanja čvorova i češće (zavisi od kvaliteta tih čvorova).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Hvala puno!

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:33:52 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.3.2014 22:29:03   
diksie
Najprije pozdrav svim trudilicama sa Ringeraja.hr. user posted image

Poštovanje,
molila bih vas da se osvrnete na moje nalaze i date ako možete koji savjet/preporuku.
Pokušavam zanijeti nešto više od 18 mjeseci. Nakon godine dana krenula sam na pretrage.
Ja imam 26 godina,a muž 31. Oboje zdravi.
Nalaz S-grama Normozoospermija (15mil/ml od toga 72% pokretnih)

Moji nalazi:
-PAPA test uredan
-svi brisevi sterilni
-hormonski status 3. dan ciklusa referentne vrijednosti su za folikularnu fazu:
FSH 3,80 IU/L (1,8 - 9,4)
LH 2,60 IU/L (0,8 - 10,4)
PROLAKTIN 202,00 mlU/L (81 - 597)
DHEA-SO4 5,00 umol/L (1,8 - 9,8)
SL.TETOSTERON 3,90 pmol/L (0,45 - 10,7)
TESTOSTERON 2,60 nmol/L (0,4 - 2,74)
PROGESTERON 4,70 nmol/L (2,2 - 5,7)
ESTRADIOL 0,437 nmol/L (0,11 - 0,65)
SHBG nmol/L 49,30 (20 - 85)

TSH 1,63 mlU/L (0,3 - 3,6)

PROGESTERON 21.DC 87,10 nmol/L (lut.faza 14,5 - 55,8)

AMH 54,87 pmol/L (> 48,5 povećane koncentracije)
ca 125 (tumorski biljezi) 13,9 (0 - 35)

Napravila sa HSG u 1 mjesecu ove godine i on je uredan. Jajovodi su prohodni.
Menstruacija svakih 28-30 dana,krvarenje 5/6 dana.
2-3 puta godišnje sa menstruacijom dobijem izrazito jake i bolne grčeve popraćene povraćanjem i proljevom zbog kojih završim na hitnom prijemu. Prije sam zbog tih bolova koristila oralnu kontracepciju s prekidima od mjesec dva i to sam držala pod kontrolom,odnosno bolova nije bilo uopće.
Svaki ciklus prije menstruacije imam spoting( koji se iznenada pojavio u 3. mjesec prošle godine ) koji s prekidima traje 4 ili 5 dana. To me brine,iako nitko ne daje tome neku važnost.
UZV nalaz. Na lijevom jajniku imam cistu (endometrioza možda? user posted image ) veličine 30mm,koja je izgleda povukla taj janik visoko iznad maternice,pa se on rijetko vidi na UZV.

Ono što mene brine je ta cista,kao i nalaz AMH koji upućuje na PCOS,iako ja nemam nikakvih simptoma istih (ciklusi su mi redoviti s manjim odstupanjima,UZV ne prikazuje ciste na jajnicima,nisam pretjerano dlakava niti pretila,imam 60 kg na svojih 165cm).
Pokušavala sam pratit ovulaciju LH trakicama,ali nikako da dobijem pozitivan rezultat (anovulacija?),pratim bazalnu temperaturu već 8 mjeseci i svaki ciklus imam skok koji bi ju označio ,ne znam jeli to dovoljan dokaz da ovuliram?

Ginekolog koji me uputio na ove pretrage kaže da imam PCOS (samo na osnovu nalaza AMH) i upućuje me na inseminaciju u stimuliranom ciklusu,međutim ja još nisam spremna na to.
Zanima me vaše mišljenje o dijagnozi PCOSa koju sam dobila. Jeli moguće imati PCOS bez ikakvih simptoma?
Što biste mi predložili sa ovakvim nalazima?
Mislite li da spoting koji imam može biti zapreka implantaciji?
Koje još pretrage bih trebala napraviti? Mislite li da bih trebala napraviti i PostKoitalni Test? user posted image

Zahvaljujem se unaprijed na Vašem odgovoru.

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.3.2014 19:15:02   
zece
Postovan doktore. Sakam da ve pitam za jod kolko vreme moze da go pijam I ovoj ciklus sega mi bese mnogu kratok samo tri dena I toa cisto malku samo na vtoriot den imav normalno krvarenje u pon sum na gin za pap test da napravam I I da pocnam pak so priprema na dokumentI za vto mozno li e toj ciklus da e pak anovullatoren

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
1.4.2014 11:36:25   
baki78
D.dan...mozda pitanje nije za ovde ali....
Spremam se za drugi VF.Imam visok fsh...varira od 16-18 i nizak AMH 0.29...Doktro mi je dao mogucnost da biram za stimulaciju izmedju Gonala F75 ili Menopura75.Prvi IVF sam radila iz prirodnog ciklusa sa blagom stimulacijomod 6 amp.Menopura75 i lepo reagovala.
Pa sad neznam dali njega opet uzeti ili ...?Strah me za ovaj Gonal F75 jer znam da je on cist FSH a meni je on i ovak vec visok. Pa vas molim za savet i vase misljenje.
Hvala.
Samo da napomenem da ovog puta idem za Sloveniju i treba mi oko 30 ampula. Nazalost ovde kod nas nece da rade IVF sa stimulacijom kad mi vide rezultate.Kod prvog IVF FSHj e bio 10.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
1.4.2014 23:56:00   
Anoniman
Prolaktin 418 a granice 102-496 mIU/L
Insulin 0' @ 8,4 a granice 6,0-27,0 uIU/ml
Insulin 60 ' @ 44,5 a granice↑ 6,0-27,0 uIU/ml
Insulin 120 ' @ 57,4 a granice↑ 6,0-27,0 uIU/ml
Insulin 180 ' @ 47,5 a granice 6,0-27,0 uIU/ml
C-Peptid @ 2,37 a granice0,9-7,1 ng/ml
TSH @ 2,050 a granice od 0.40 do 4.00


Glukoza 0' @ 4,92 a granice 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 60' @ 6,37 a granice↑ 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 120' @ 6,12 a granice ↑ 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 180' @ 5,48a granice 3,33-6,10 mmol/l


Bila bih vam zahvalna ukoliko bi neko rekao sta je problem u ovim rezultatima. Inace posle prvog vadjenja krvi sam popila 75 grama glukoze pa su mi merenja radili na sat dva i tri sata

(odgovor članu baki78)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.4.2014 9:58:15   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: sokimoki

Postovani,pripremam papire za drugu vto i molim za savet i misljenje
nalaz hormona drugog dana ciklusa fsh 7.3 [vrednost 2-15 u/i ] lh4.7[ vred.1-10u/i ] estradiol 272 [vred.105-1000pmol/l] progesteron 18.5 [vred.1-9.5nmol/l] testosteron0.62 [vr.0.2-1.0 nmol/l] prolaktin 365 [vr.60-620mu/l], ft-4 16 [vr.7-18pg/ml], ft-3 6.4 [vr.4-8pmol/l,] tsh 4.0 vr.0.17-4.05mu/l pre dva meseca radila sam tpo at 10.66 pozeljno manje od 34 tg at 14.98 pozeljno manje od 115.Na svoju ruku sam uradila urodjenu trombofiliju mthfr,faktor v,faktor II,su u redu heterozigot za pai-1 jedan normalan i jedan mutiran alel rezultate za stecenu cekam.Nikada nije doslo do trudnoce,imam 34 g niti sam za prvu vto dobila terapiju hormoni su bili u skoro istom stanju hvala


Poštovana, Vi imate subkliničku hipotireozu sa negativnim antitelima i obavezna je supstituciona terapija. Pre početka terapije ultrazvučni pregled štitaste žlezde. Naredni postupak VTO treba da počnete tek nakon postizanja kvalitetne supstitucije.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:34:50 >

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.4.2014 9:59:38   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: VKaja


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: VKaja

Postovani, treba mi Vase misljenje o sledecim rezultatima:
Glukoza 5,4 ref.vred. 4,1-5,9
Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0
C-PEP 0,82 ref.vred. 0.37-1.47

to je jedno vadjenje krvi, pre toga 12 sati nisam jela! Hvala..


Poštovana, glikemija i C peptid uredni. Trebaju mi merne jedinice za insulin.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0


Postovana Doktorko,
prvo da Vam se zahvalim na odgovoru!
Drugo, na nalazu mi samo ovako pise Insulin 46,1 ref.vred. 17,8-173,0
Nisam isla na OGTT, jer mi je ginekolog rekao da nema potrebe, jer i ovako vidi da je insulin problem.. Ja sam, inace, imala 3 spontana pobacaja u roku od 10 meseci. Doktori sa vma mi nisu nasli problem posle drugog (rekli mi da sam se verovatno prehladila pa je virus napao plod user posted image ) Medjutim, kada sam ostala treci put trudna, otisla sam ko mog starog ginekologa koji je redovno pratio stanje na UZ i jos tada posumnjao na insulin ili glikemiju, jer se plod nije dobro razvijao i bili su vrlo slabi otkucaji srca, da bi u 8. nedelji stalo srce. On mi je sada rekao da nema potrebe da se mucim sa OGTT i odmah mi uveo lek "Tefor".
Mene zanima Vase misljenje o insulinu.. Hvala user posted image


Poštovana, samo mi je potrebno da navedete da li je ovaj rezultat izražen u pmol/l ili u uIU/ml. Bazalni insulin ne bi trebalo da bude veći od 108pmol/l. Vi treba da uradite i ispitivanje funkcije štitaste žlezde i testove za trombofilije.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:35:59 >

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.4.2014 10:00:22   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: suncica83


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: suncica83


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: suncica83

Postovani,
pripremam se za prvu vto, pa vas molim da mi pogledate hormonalni status, i kazate vase misljenje.

2-3 dan ciklusa

tsh 2.738
t3 1.52
t4 90.00
prolaktin 468,58
estradiol (E2) 254,0
progesteron 1.6
lh 7.75
fsh 5,68
testosteron 1,96
amh 5,640


Poštovana, Obavezno proveriti TSH, FT4, antiTPO i antiTG at. Inverzija FSH/LH se viđa kod PCOS, ali mi trebaju merne jedinice u kojima je izražen E2.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



postovani,
napisacu detaljnije ovde

TSH 2.738 -----------------REF.V 0.350- 4.940
T3 1.52 ---------------------REF.V O.89- 2.44
T4 90 ------------------------REF.V 62.67-150.83
Auto-antitela (IgG) prema tireoglobulinu (ATG) 17,38------ REF.V 0,0- 25,3
PROLAKTIN 468,58 ---------REF.V 108,78- 557,13
ESTRADIOL ( E2) 254,0 ----REF.V 77-921
PROGESTERON 1,60 --------REF.V 0.32- 0.64
LH 7.75 ----------------------REF.V 2.39-6.60
FSH 5.68 ---------------------REF.V 3.35- 21.63
TESTOSTERON 1.96----------REF.V 0.45- 3.74



Poštovana, hormoni mogu da ukažu na policistične jajnike i na blago smanjenje lučenja hormona štitaste žlezde. Potrebno je dopuniti analize OGTT sa 75g glukoze, FT4, antiTPO at, ultrazvuk štitaste žlezde i ultrazvučni pregled jajnika 2.-3. Dana MC, androgeni DHEAS, androstenedion i protein SHBG se mogu raditi bilo kog dana ciklusa. Prema ovim rezultatima treba proceniti da li je potrebno uključiti terapiju za Ty i PCO.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Postovani,

mozete li mi reci da li mi je dobar odnos tsh i ft4, spremam se za VTO

ths 1,400 ref.v 0,40-4,00

ft4 14,61 ref.v 12,00-22,0


Poštovana, TSH je dobar, ali je snižen FT4.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:37:21 >

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.4.2014 10:01:06   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: diksie

Najprije pozdrav svim trudilicama sa Ringeraja.hr. user posted image

Poštovanje,
molila bih vas da se osvrnete na moje nalaze i date ako možete koji savjet/preporuku.
Pokušavam zanijeti nešto više od 18 mjeseci. Nakon godine dana krenula sam na pretrage.
Ja imam 26 godina,a muž 31. Oboje zdravi.
Nalaz S-grama Normozoospermija (15mil/ml od toga 72% pokretnih)

Moji nalazi:
-PAPA test uredan
-svi brisevi sterilni
-hormonski status 3. dan ciklusa referentne vrijednosti su za folikularnu fazu:
FSH 3,80 IU/L (1,8 - 9,4)
LH 2,60 IU/L (0,8 - 10,4)
PROLAKTIN 202,00 mlU/L (81 - 597)
DHEA-SO4 5,00 umol/L (1,8 - 9,8)
SL.TETOSTERON 3,90 pmol/L (0,45 - 10,7)
TESTOSTERON 2,60 nmol/L (0,4 - 2,74)
PROGESTERON 4,70 nmol/L (2,2 - 5,7)
ESTRADIOL 0,437 nmol/L (0,11 - 0,65)
SHBG nmol/L 49,30 (20 - 85)

TSH 1,63 mlU/L (0,3 - 3,6)

PROGESTERON 21.DC 87,10 nmol/L (lut.faza 14,5 - 55,8)

AMH 54,87 pmol/L (> 48,5 povećane koncentracije)
ca 125 (tumorski biljezi) 13,9 (0 - 35)

Napravila sa HSG u 1 mjesecu ove godine i on je uredan. Jajovodi su prohodni.
Menstruacija svakih 28-30 dana,krvarenje 5/6 dana.
2-3 puta godišnje sa menstruacijom dobijem izrazito jake i bolne grčeve popraćene povraćanjem i proljevom zbog kojih završim na hitnom prijemu. Prije sam zbog tih bolova koristila oralnu kontracepciju s prekidima od mjesec dva i to sam držala pod kontrolom,odnosno bolova nije bilo uopće.
Svaki ciklus prije menstruacije imam spoting( koji se iznenada pojavio u 3. mjesec prošle godine ) koji s prekidima traje 4 ili 5 dana. To me brine,iako nitko ne daje tome neku važnost.
UZV nalaz. Na lijevom jajniku imam cistu (endometrioza možda? user posted image ) veličine 30mm,koja je izgleda povukla taj janik visoko iznad maternice,pa se on rijetko vidi na UZV.

Ono što mene brine je ta cista,kao i nalaz AMH koji upućuje na PCOS,iako ja nemam nikakvih simptoma istih (ciklusi su mi redoviti s manjim odstupanjima,UZV ne prikazuje ciste na jajnicima,nisam pretjerano dlakava niti pretila,imam 60 kg na svojih 165cm).
Pokušavala sam pratit ovulaciju LH trakicama,ali nikako da dobijem pozitivan rezultat (anovulacija?),pratim bazalnu temperaturu već 8 mjeseci i svaki ciklus imam skok koji bi ju označio ,ne znam jeli to dovoljan dokaz da ovuliram?

Ginekolog koji me uputio na ove pretrage kaže da imam PCOS (samo na osnovu nalaza AMH) i upućuje me na inseminaciju u stimuliranom ciklusu,međutim ja još nisam spremna na to.
Zanima me vaše mišljenje o dijagnozi PCOSa koju sam dobila. Jeli moguće imati PCOS bez ikakvih simptoma?
Što biste mi predložili sa ovakvim nalazima?
Mislite li da spoting koji imam može biti zapreka implantaciji?
Koje još pretrage bih trebala napraviti? Mislite li da bih trebala napraviti i PostKoitalni Test? user posted image

Zahvaljujem se unaprijed na Vašem odgovoru.


Poštovana, moguće je da imate PCO jajnike i bez klasičnih simptoma. Jedan od Vaš osnovni h problema je anovulacija. Preporučujem da uradite OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.60. i 120.min testa i obavezno antiTPO i antiTG at.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:38:25 >

(odgovor članu diksie)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.4.2014 10:01:58   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Postovan doktore. Sakam da ve pitam za jod kolko vreme moze da go pijam I ovoj ciklus sega mi bese mnogu kratok samo tri dena I toa cisto malku samo na vtoriot den imav normalno krvarenje u pon sum na gin za pap test da napravam I I da pocnam pak so priprema na dokumentI za vto mozno li e toj ciklus da e pak anovullatoren



Poštovana, Nije mi jasno zašto pijete jod?! To Vam nikako ne bih preporučila!


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 0:38:57 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.4.2014 10:50:30   
baki78
Molim vas dali mozete da mi date savet ili vase misljenje sto se tice izbora leka za stimulaciju.
Hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here