|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.2.2014 9:55:00   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: mafi

imam 36 godina nikad mi nije kasnila menstruacija ali sad mi kasni po tri meseca sta bi trebalo da pogledam i uradimuser posted image


Poštovana, prvo pregled ginekologa, da li ste trudni ili ne. Ako se isključi trudnoća, a nema ciklusa onda hormoni za procenu funkcije jajnika bez obzira što nema ciklusa, bilo koji dan.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 22:57:57 >

(odgovor članu mafi)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.2.2014 9:56:55   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Klarita

OGTT:
pre opterecenja 4,27
60'''' 6,46
120'''' 4,93
Insulin:

0'''' min 2,0
60'''' 33,6
120'''' 13,7uIU/ml

FSH 7,1
LH 5,6

Ciklus je od 30. do 33. dana.
Prva trudnoca je iznesena bez problema, do porodjaja, kada je izgubila bebu sa dijagnozom abrupcija posteljice i radjen je hitan carski rez.Od onda je proslo tri godine.Puni 37 godina u aprilu.
Molim za pomoc, u pitanju je moja drugarica.



Poštovana, Ogtt uredan, hormoni nedovoljni za procenu. S obzirom na ovako kasni gubitak ploda, bavezno testiranje na urođene i stečene trombofilije.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 22:58:08 >

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.2.2014 9:58:03   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: anita

Postovani,
Pripremam se za prvu vto. Imam 31 godinu a suprug 34.
Rezultati hormona koje sam radila 2 dana ciklusa su sledeci:
FHS 12,0 U/L
LH 5,0 U/L
Estradiol 120,0 pmol/L
Progesteron 1,5 nmol/l
Testosteron 0,21nmol/l
Prolaktin 205,0 mU/l
THS 1,1102 mlU/L
FT4 15,34 pmol/L

Molim Vas za tumacenje rezultata hormona.



Poštovana, bazalni hormonski status primeren za VTO.
dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 22:59:27 >

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.2.2014 9:59:19   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Brbljivica

Jako sam zahvalan ana odgovrou ,ne mogu verovati da postoji ovako nesto i da ste Vi ,kao doktor nama dostupni na netu za neke sitne smernice .
Hvala Vam zaista na tome ! Mnogo to svima znaci na forumu ..ja sam danas dozivela sok od silnih neazurnih lekara koji ne poznaju svoju struku i jako sam zapanjena ,da jedan doktor iz unutrsnjosti nezna da mi napise uput za bg i nezna kao se pise uput ! ...da ne odem ovde u of ,,zelela bih doktorki da postavim pitanje dali su mi nalazi ogtt testa u redu ,posto su radjeni sa 75gr glukoze ,,a dana sam bila kod jedne drcne endokrinologinice koja mi je rekla da ja nemam secer i da je nalaz ok ..ali mi je dala da opet uradim TSH ,FT4,FT3 i jos nesto da uradim ,pise HBA1C(neznam sta to znaci ?)...dakle nalaz je sledecei :

GLUKOZA ref vredn 3,8-6,2 mmol/l
o min -----5,6 mmol/l
60 min----7,4
120min----5,9

INSULIN
o min -----12,3 ulU/ml ref vred 2,6-24,9
60 min__---139,6
120min-----104,9
MOLIM DOKTORKU DA MI KAZE JEL OVO U REDU ,ILI MI IPAK TREBA TERAPIJA (DA ZNAM DA ODMAH ONDA MENJAM LEKARA !!!) HVALA UNAPRED

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Brbljivica

postovanje !
ja sam pred treco vto ,imala sam jedan sponatni nakon prve vto ,druga neuspela (u kojoj sam otkrila poviseni LAC ) ,primala fraxiparin i aspirin ) .
uradjen je samo MTHFR ,LAC ,APCR ,ANTIFOSFOL..ANTITELA...,BETA2GLIKOPR ANTITELA. PROTEIN C ,PROTEIN S ,ANTI TPO - (pred drugu vto )
Sve ovo je ok ,osimLAC koji je povisen .11og sam zakazala privatnu konsultaciju kod imunologa ,uputila me je klinika za vto .obzirom da imam godinama muke sa visoko sedimenatcijom zadnji put je u januarau 2014 bila 60 ) ,bolom u zglobovima ,nesanicom,nervozom ,debljanje u predelu stomaka ,godianma lecim ureaplazmu (kao da bolujem od SIDE nedaj Boze ,i niko ne uspeva da iskoreni tu bakteriju koja ne daje nikakve simptome ).
prolaktin mi je bio povecan pa sa na bromokriptinu 2x1 ... zbog zadjeg nalaza TSH (5,4 ) sam bila upucena endokrionologu ,koji je odradio FT4 (11,8 ) I ULTRASENZ TSH (2,1 )-i rekao da nema potrebe zaa terapijom.
korisitim medne proizvode godinama zbog imuniteta ,nezna sta vise da radim .razmisljala sam ogtt test sa insulinima da uradim ,ali neznam dali ce mi to predloziti uopste imunolog .
druga vto je bila 9 j celija i oplodjena 3 embriona (2-8c.elijksa i 1 -10 celisjki ) ,beta je bila 0 . nas problem je osim ureaplazme ,oligospermija (iako moj covek ima vec dvoje dece )
zelela bih da cujem Vas predlog i Vase miljenje .hvala unapred .



Poštovana, vi imate više razloga za neuspeh VTO i gubitak trudnoće. Svi problemi moraju da se rešavaju istovremeno i da potpuno pripremljeni uđete u postupak. Prvo je rešavanje subkliničke hipotireoze. Obavezan je OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija, pa uključivanje terapije. Treći uzrok, pozitivan LAC rešava se primenom heparina+aspirina. Ureaplazma je bakterija koja normalno živi u genitalnom traktu žene, ne može se iskoreniti nego je samo bitno da je u niskom titru pred VTO.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine i




Poštovana, obavezna terapija za ovakav nalaz OGTT.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 22:58:43 >

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.2.2014 10:01:28   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Pocituvan dr sakam da ve pitam na13dan od ciklus ispituvav fsh lh I estradiol mojot gin kaza oti moram da primam inekcii za ovulacija no nekaza kakvi neznam zosto no posle spontaniot I icsi jas izgubiv ovulacija a pominaa veke6meseci


Poštovana, to ćete morati da rešite sa svojim ginekologom koji poznaje situaciju sa Vašim jajnicima.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 22:59:46 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.2.2014 10:04:54   
Mara1986
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Mara1986

Poštovani meni je na osnovu analize hormona,neredovne menstruacije i na osnovu policisticnih jajnika ustanovio endokrinolog da imam insulinsku rezistenciju prepisan mi je glucophage od 500 2X1.Ciklus se regulisao i ja sam posle 2 god. ostala trudna,ali sam sama prestala da koristim lek jer sam digla ruke od trudnoće (ostavila sam ga u septembru a zatrudnela u januaru) na žalost trudnoća je prekinuta u martu jer se oplodila jajna ćelija i nije se razvio embrion...(rekli su mi da trudnoća nije uspela jer nisam koristila glucophage jer je insulin jako bitan za oplodnju i razvijanje ploda ) ... odmah posle kiretaže ja sam počela da koristim lek i opet ostala trudna u junu... (ostala sam trudna posle 3 meseca) nastavila sam da pijem lek i uključen mi je utrogestan od 200 mg 2X1... trudnoća protiče bez problema i ja sam sad 33 nedelja... nisu mi u trudnoći proveravali opterećenje glukozom.... a šećer u krvi mi je normalan oko 5. E sad mene zanima dali je u redu koristiti Glucophage do kraja? jer mi je moj ginekolog u Nar. Fron. koji mi vodi trudnoću rekao da ću ga piti do kraja trudnoće? dali to utiče na plod, na moje dojenje posle porođaja? jer ja sam i dalje pod istom terapijom 2X1 glucophage i 2X1 utrogestan (s''tim da će mi utrogestan ukinuti u 37 nedelji tu me isto zanima dali utrogestan do te nedelje može uticati na težinu porođaja konkretno na otvaranje grlića? ) hvala u napred na odgovoru ...


Poštovana, Metformin ne utiče na sam porođaj već na glikoregulaciju. Može da se pije do kraja trudnoće, a po novim preporuka sme i tokom dojenja. Preporuka je da se 6-12 nedelja nakon porođaja uradi kontrolni OGTT pa tek onda proceni da li se nastavlja metformin ili ne.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Hvala na odgovoru i da vas pitam dali utrogestan utiče na otvaranje grlića tokom porođaja posebno ako se koristi do 37 nedelje? i dali bi ja ipak smela da prestanem da ga pijem u 35 nedelji?

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:00:13 >


_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.2.2014 20:34:22   
zece
Fala doktore mnogu vi fala za se ke primam inekcii za indukcija na ovulacija koga ke pravam pak vto inaku imam athezii od apendektomijata na desniot jajnik samo a na 25February ke ispituvam antitg I antitpo I ke pravam kontrola na stitnata zlezda prl. I vit d ke ispitam oti prethodno bese granicna vrednost I piev vigantol I vidno pole ke pravam oti ne bese vo red I sega pravam kontrola na sekoj6 meseci

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.2.2014 9:03:13   
angel18
pomoc!!!
moja situacija mi vise nije jasna
porodila sam se 2012 i posle 6 meseci tsh je bio 5,7 ali su rekli da sacekam jos 6 meeeci
na sledecoj kontroli iz dve razlicite lab razliciti rezultati unorvoj u bg tsh 2 ali igg 50 dakle hasimoto i cista na zlezdi uradje i kalcitonin sve ok
medjutim nakon 4 nedelje druga lab tsh 9 i radi potvrde treca lab tsh 9 opadanje kose gusenje, anksioznost, napadi panike, suva koza na pocetku terapije od 25 mg sve jos gore prvih mesec dana onda malko bolje
nakon 5 mesci opet osecsm umor tesko disem, gusenje, plakanje , opadanje kose mnogo manje nego priv put
uradim analizu tsh 2????
simptomi uzas ja sam totalno sbunjena tri razlicita doktora razlicita misljenja
ne zivim us rbiji pa sam izmedju doktora tu i ovde
savetovali su mi da podignem na 50mg a dans kazu ostavi tablete da vidimo sta ce biti
jaoooij jako se brinem jel ne snam jel to dobro ideja a gusi me vec mesec dana imam osecaj kso da se nesto siti u grlu i ne mogu da dism i sve me to cini nervoxnom
i zbog glupih labaratorija ne znam jel imam hasimoto ili hipom
pomagajte molim vas

(odgovor članu Anoniman)

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.2.2014 8:02:42   
daca77
Koliko se maksimalno moze uzimati cink i selen, odn.koliku pauzu je pozeljno napraviti?

(odgovor članu angel18)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.2.2014 9:44:27   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Mara1986


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Mara1986

Poštovani meni je na osnovu analize hormona,neredovne menstruacije i na osnovu policisticnih jajnika ustanovio endokrinolog da imam insulinsku rezistenciju prepisan mi je glucophage od 500 2X1.Ciklus se regulisao i ja sam posle 2 god. ostala trudna,ali sam sama prestala da koristim lek jer sam digla ruke od trudnoće (ostavila sam ga u septembru a zatrudnela u januaru) na žalost trudnoća je prekinuta u martu jer se oplodila jajna ćelija i nije se razvio embrion...(rekli su mi da trudnoća nije uspela jer nisam koristila glucophage jer je insulin jako bitan za oplodnju i razvijanje ploda ) ... odmah posle kiretaže ja sam počela da koristim lek i opet ostala trudna u junu... (ostala sam trudna posle 3 meseca) nastavila sam da pijem lek i uključen mi je utrogestan od 200 mg 2X1... trudnoća protiče bez problema i ja sam sad 33 nedelja... nisu mi u trudnoći proveravali opterećenje glukozom.... a šećer u krvi mi je normalan oko 5. E sad mene zanima dali je u redu koristiti Glucophage do kraja? jer mi je moj ginekolog u Nar. Fron. koji mi vodi trudnoću rekao da ću ga piti do kraja trudnoće? dali to utiče na plod, na moje dojenje posle porođaja? jer ja sam i dalje pod istom terapijom 2X1 glucophage i 2X1 utrogestan (s''tim da će mi utrogestan ukinuti u 37 nedelji tu me isto zanima dali utrogestan do te nedelje može uticati na težinu porođaja konkretno na otvaranje grlića? ) hvala u napred na odgovoru ...


Poštovana, Metformin ne utiče na sam porođaj već na glikoregulaciju. Može da se pije do kraja trudnoće, a po novim preporuka sme i tokom dojenja. Preporuka je da se 6-12 nedelja nakon porođaja uradi kontrolni OGTT pa tek onda proceni da li se nastavlja metformin ili ne.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicin

Hvala na odgovoru i da vas pitam dali utrogestan utiče na otvaranje grlića tokom porođaja posebno ako se koristi do 37 nedelje? i dali bi ja ipak smela da prestanem da ga pijem u 35 nedelji?


Poštovana,ovo pitanje morate da rešite sa ginekologom koji vodi trudnoću.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:00:53 >

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.2.2014 17:05:29   
dunja RR
Pitajte stručnjake user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.3.2014 13:29:46   
Arandjija
Poštovani,

Ne mogu već duže vreme da ostanem u drugom stanju, pa mi je preporučeno da kontrolišem hormone.
Rezultati su sledeći:

Progesteron, 21 dan ciklusa: 18. 39 (Referentne vrednosti, luteinska faza 5.16 do 18.56)

Hormoni
Rezultat Referentne vrednosti
T3 1.66 nmol/L 1.30-3.10
T4 87.47 nmol/L 66-181
TSH ultra 1.74 mikrolU/ml 0.27-4.20
FSH 7.31 mlU/mL Folikularna faza: 3.5-12.5
LH 8.52 mlU/mL Folikularna 2.4-12.6
Prolaktin 185.8 ulU/mL 102-496
Estradiol 25.66 pg/ml Folikularna faza 12.5-166
Testosteron <0.087 nmol/L Žene od 20-49 god.:0.290-1.67
Estradiol (pmol/l) 94.2 pmol/l Folikularna faza 46.0-607

Rečeno mi je da je moj FSH previsok za moje godine (30) i da mi to pravi problem... Molim vas najlepše za mišljenje i savet šta dalje činiti. Hvala!


< Poruku je uredio Arandjija -- 2.3.2014 13:33:08 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.3.2014 9:19:23   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: angel18

pomoc!!!
moja situacija mi vise nije jasna
porodila sam se 2012 i posle 6 meseci tsh je bio 5,7 ali su rekli da sacekam jos 6 meeeci
na sledecoj kontroli iz dve razlicite lab razliciti rezultati unorvoj u bg tsh 2 ali igg 50 dakle hasimoto i cista na zlezdi uradje i kalcitonin sve ok
medjutim nakon 4 nedelje druga lab tsh 9 i radi potvrde treca lab tsh 9 opadanje kose gusenje, anksioznost, napadi panike, suva koza na pocetku terapije od 25 mg sve jos gore prvih mesec dana onda malko bolje
nakon 5 mesci opet osecsm umor tesko disem, gusenje, plakanje , opadanje kose mnogo manje nego priv put
uradim analizu tsh 2????
simptomi uzas ja sam totalno sbunjena tri razlicita doktora razlicita misljenja
ne zivim us rbiji pa sam izmedju doktora tu i ovde
savetovali su mi da podignem na 50mg a dans kazu ostavi tablete da vidimo sta ce biti
jaoooij jako se brinem jel ne snam jel to dobro ideja a gusi me vec mesec dana imam osecaj kso da se nesto siti u grlu i ne mogu da dism i sve me to cini nervoxnom
i zbog glupih labaratorija ne znam jel imam hasimoto ili hipom
pomagajte molim vas

(odgovor članu Anoniman)



Poštovani, vi imate subkliničku hipotireozu usled Hashimoto tireoiditisa. Potrebna je i analiza hormona FT4 i T4 čime će se pokazati pad ukupne rezerve hormona štitaste žlezde. U svakom slučaju je potrebna terapija L-tiroksinom i sigurno je neophodna već doza od 25ug/dan.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:01:25 >

(odgovor članu angel18)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.3.2014 9:20:33   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: daca77

Koliko se maksimalno moze uzimati cink i selen, odn.koliku pauzu je pozeljno napraviti?


Poštovana, selen se uzima u maksimalnoj dozi od 200ug/dan tokom 6 meseci pa praviti pauzu od 2-3 meseca. Mnogo bolji način je uzimati manju dozu 50ug/dan u dužem vremenskom periodu. Kroz raznovrsnu ishranu, svakodnevno se unese 10-15mg/dan cinka. Ova količina odgovara dnevnim potrebama odraslog čoveka. Ne postoji još uvek usvojen konsenzus koliko dugo sme se uzimati preparat cinka, ali treba imati u vidu da kod određenih oboljenja treba uz raznovrsnu ishranu dodati i preparat cinka. Kod zdravih ljudi, mogu se dodati preparati cinka tokom zimskih meseci i kada nam ishrana nije tako raznovrsna i bogata kao tokom proleća i leta.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:01:50 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
4.3.2014 17:26:42   
zece
Pocituvan I cenet doktore kaj mene antitpo I antitg se vo red dijagnozata e sekundarna hipotireoza e sega pitanjeto mi e kakva e taa dijagnoza kakvi posledici moze da se slucat od nea kako se lekuva sega pakpo6patke me snimat na mr iako posledniot pat mr na hipofizata bese u red no sega lh I estradiolot na 13den bea nizki pred toa drugite5pati imase hiperplazija na adenohipofizata

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
4.3.2014 17:28:27   
zece
Go cekam rezultatot od ogtt testot u ponedelnik

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.3.2014 9:59:40   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Arandjija

Poštovani,

Ne mogu već duže vreme da ostanem u drugom stanju, pa mi je preporučeno da kontrolišem hormone.
Rezultati su sledeći:

Progesteron, 21 dan ciklusa: 18. 39 (Referentne vrednosti, luteinska faza 5.16 do 18.56)

Hormoni
Rezultat Referentne vrednosti
T3 1.66 nmol/L 1.30-3.10
T4 87.47 nmol/L 66-181
TSH ultra 1.74 mikrolU/ml 0.27-4.20
FSH 7.31 mlU/mL Folikularna faza: 3.5-12.5
LH 8.52 mlU/mL Folikularna 2.4-12.6
Prolaktin 185.8 ulU/mL 102-496
Estradiol 25.66 pg/ml Folikularna faza 12.5-166
Testosteron <0.087 nmol/L Žene od 20-49 god.:0.290-1.67
Estradiol (pmol/l) 94.2 pmol/l Folikularna faza 46.0-607

Rečeno mi je da je moj FSH previsok za moje godine (30) i da mi to pravi problem... Molim vas najlepše za mišljenje i savet šta dalje činiti. Hvala!



Poštovana, kod Vas je potrebno uraditi ultrazvučni pregled jajnika 2. Ili 3. Dana MC, OGTT i androgene hormone jer bih rekla da se kod Vas pre radi od policističnim jajnicima. Takođe treba da ispitate i funkciju štitaste žlezde (FT4, antiTPO, antiTG at, UZ).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:02:10 >

(odgovor članu Arandjija)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.3.2014 10:00:49   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Pocituvan I cenet doktore kaj mene antitpo I antitg se vo red dijagnozata e sekundarna hipotireoza e sega pitanjeto mi e kakva e taa dijagnoza kakvi posledici moze da se slucat od nea kako se lekuva sega pakpo6patke me snimat na mr iako posledniot pat mr na hipofizata bese u red no sega lh I estradiolot na 13den bea nizki pred toa drugite5pati imase hiperplazija na adenohipofizata


IZVORNA PORUKA: zece

Go cekam rezultatot od ogtt testot u ponedelnik


Poštovana, sekundarna hipotireoza kod Vas je nastala kao posledica uvećanja prolaktinskih ćelija hipofize. One ometaju normalnu funkciju TSH ćelija hipofize, koje su odgovorne za regulaciju rada štitaste žlezde. Hipotireoza je posledica lošeg rada hipofize, a ne autoimunog zapaljenja štitaste žlezde (zato su antiTPO i antiTG at negativna).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:03:23 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.3.2014 20:35:17   
zece
Doktorke fala vi mnogu vi fala sekoja vi cest

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.3.2014 20:10:50   
zece
e sega ogtt testot e ureden no dali da prekinam so bromergon nekolku nedeli pred mr na hipofiza oti minatata godina koga pravev mr posleden pat bese vo red no togas koga me snimaa piev bromergon

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
14.3.2014 19:40:15   
spajas78
poštovana dr,

treba da radim sledeće nalaze:
na imunologiji: aTPO, aTg, antiovarijalna at, antiglijadinska, antitrasglutaminazna at, ICA, aGAD, ANA, anti dsD, anti dsDNA, AMA, ASMA, pANCA,cANCA, RF, aCCP, aLa, aRo, C3, C4

u biohemijsko-hematološkoj amulanti:IGF-1, GH, FSH, Inhibin B, AMH, LH, Estadilo, Progesteron, Testosteron, ACTH, Cortizol, TSH, FT4, anti TPO, anti Tg, PRL, Insulin.

znam da se neki hormoni rade određenog dana ciklusa, npr 3dc, ali me interesuje da li i nalaze sa uputom na imunologiji moram da radim određenog dana ciklusa ili nije važan dan?

unaprijed hvala na odgovoru.

pozdrav.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
15.3.2014 19:11:24   
dzzu
Poštovana Dr. molim za odgovor..
Radila uz štitne i nalazi su
istmus 3mm
desni lobus 29x18x17mm
levi lobus 27x17x16mm
struktura u cjelini inhomogene grubo zrnaste strukture, vidljivi pseudonodusi
fokalne promene se ne diferenciraju a vaskularizacija diskretno naglašena
cervikalna limfadenopatija se ne diferenciraju
Radila tsh 2,8 (0,34-4,2)
anti tg 264,8 (<115)
anti tpo 390,40 (<34)
Prošle godine imala neuspešnu vto i operaciju (više stresova) A pre vto 2012 radila hormone i oni bili ok tsh 2,46; t3 1,77( 0,89-2,44) i t4 106,16 (62,67-150,83). Da li treba da se plašim i da li su možda ta antitela problem što nikako ne mogu zatrudneti prorodno( ginekološki sve ok, suprugov spermogram ok)? Unapred hvala na odgovoru....

(odgovor članu spajas78)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
17.3.2014 9:30:55   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

e sega ogtt testot e ureden no dali da prekinam so bromergon nekolku nedeli pred mr na hipofiza oti minatata godina koga pravev mr posleden pat bese vo red no togas koga me snimaa piev bromergon



Poštovana, ne treba da prekidate Bromergon. Tek posle MRI hipofize, ako je potrebno to će Vam preporučiti Vaš endokrinolog.


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:03:40 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
17.3.2014 9:32:00   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: spajas78

poštovana dr,

treba da radim sledeće nalaze:
na imunologiji: aTPO, aTg, antiovarijalna at, antiglijadinska, antitrasglutaminazna at, ICA, aGAD, ANA, anti dsD, anti dsDNA, AMA, ASMA, pANCA,cANCA, RF, aCCP, aLa, aRo, C3, C4

u biohemijsko-hematološkoj amulanti:IGF-1, GH, FSH, Inhibin B, AMH, LH, Estadilo, Progesteron, Testosteron, ACTH, Cortizol, TSH, FT4, anti TPO, anti Tg, PRL, Insulin.

znam da se neki hormoni rade određenog dana ciklusa, npr 3dc, ali me interesuje da li i nalaze sa uputom na imunologiji moram da radim određenog dana ciklusa ili nije važan dan?

unaprijed hvala na odgovoru.

pozdrav.


Poštovana, imunološke analize ne zavise od dana ciklusa.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2017 23:04:03 >

(odgovor članu spajas78)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
17.3.2014 21:47:38   
alex88
Postovani,imala sam jednu uspesnu vto pre godinu dana,ali sam nazalost imala spontani u petom mesecu.Trenutno se spremam za drugu ,danas sam radila hormone,svi su u granicama normale sem Lh,koji je samo 1.0 cetvrtog dana ciklusa,prosle godine je pred vto bio veci od 3.Zanima me sta moze da bude uzrok i da li ce mi praviti problem za uspesnost Vto?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here