|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 23:05:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

user posted image
Ovaj forum ima cudesnu moc da me razveseli u sekundiuser posted image



stvarno...i mene...a to nema cenu!!!



Jesi li se ti nama naručkala krofni?user posted image user posted image user posted image



nego sta sam..jedna sa secerom, jedna sa eurokremom...i boli me uvo...
i da znate da su divne.....
a jos sam ljuta.i ima da me drzi...mene sve drzi dugo u ovoj trudnoci...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
25.2.2010 8:36:18   
*Alexx*
Gagana, pa meni je to tako još od početka petog meseca. Zato nam je ped. i rekla da uvedemo čvrstu hranu. Možda zato ona priča o 5-6 podoja dnevno, da se laktacija ne bi izgubila user posted image . Nemoj da si tužna, i ja sam bila, a od toga nema ništa, samo se mi nerviramo.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
25.2.2010 9:00:32   
marija32
Gagana, ne prekidaj dojenje, mleko se smanjilo jel je vreme da se uvede i nesto novo u ishranuuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
25.2.2010 9:02:31   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gagana, pa meni je to tako još od početka petog meseca. Zato nam je ped. i rekla da uvedemo čvrstu hranu. Možda zato ona priča o 5-6 podoja dnevno, da se laktacija ne bi izgubila user posted image . Nemoj da si tužna, i ja sam bila, a od toga nema ništa, samo se mi nerviramo.


Lepo si ti rekla,je i ti uvek sa istim problemima!
user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
25.2.2010 10:04:16   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gagana, pa meni je to tako još od početka petog meseca. Zato nam je ped. i rekla da uvedemo čvrstu hranu. Možda zato ona priča o 5-6 podoja dnevno, da se laktacija ne bi izgubila user posted image . Nemoj da si tužna, i ja sam bila, a od toga nema ništa, samo se mi nerviramo.


Lepo si ti rekla,je i ti uvek sa istim problemima!
user posted image



user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.4.2010 12:47:34   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: MaliMrav

Izgleda da imam sve manje mleka user posted image

ZAŠTO? ŠTA DA RADIM???? Volela bi što duže da dojim
pomoććććććććć
user posted image user posted image user posted image

beba ima 3 meseca


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kažu da od piva nadolazi mleko. Ugrej grudi.


IZVORNA PORUKA: Veki76

Kupi u apoteci hipov caj za dojilje.


IZVORNA PORUKA: blabla

I pre svega - NE NERVIRAJ SE!


IZVORNA PORUKA: MaliMrav

PIVO .... probala sam, i malo je bolje, mislim da je razlog bio u tome da sam se nervirala previše. Ah :(

Šta još može da se uradi kad nestaje mleka?


IZVORNA PORUKA: Veki76

Pijte dosta vode. Preporucuje se 2.5 litre...Moze mleko (samo pasterizovano), vocni sokici...


IZVORNA PORUKA: guppy RR

I zaboravi na dijetu dok dojiš...


IZVORNA PORUKA: vekiks

Pij tecnosti (vodu najvise),jedi supice i kupi HIPPov caj za dojilje. Srecno!


IZVORNA PORUKA: Bebana

pokusaj sve sto su ti zene napsale prethodno ali usput i stavljaj bebu malo cesce na grudi ili uzmi pumpicu pa sama navlaci mleko,jer grudi funkcionisu po principu ponude i potraznje. Sto vise dete sisa,vise ces mleka imati.
najvazniji faktor je da smanjis stres. Srecno.



IZVORNA PORUKA: Geko

Moja djevojcica i ja smo prosli faze NESTASICE mlijeka pomocu savjeta jedne ciganke. One namaju mogucnosti da kupuju spec. cajeve i pivo, pa konzumiraju kiselu vodu. Poslije piva,tek poslije 5-6 sati mi je nadolazilo mlijeko,dok poslije kisele za nekih sat.


IZVORNA PORUKA: Makili

Sto ti dete češće sisa to ćeš imati više mleka...Ja pivo ne pijem nikada, nekada mi se desi da za čitav dan popijem samo 2 deci već neke tečnosti jer prosto nisam žedna ali moje dete je do 8 meseca sisalo kad god je usta otvorio a sad ima 2 godine i još uvek sisa i to ne samo ujutru i uveče nego kad god poželi pošto ja nemam taj problem da me je blam da ga dojim i on kad god želi može da sisa a kome se to nesviđa može slobodno da okrene glavu....user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: una77

Caj od Piskavice (ima u zdravoj hrani), Hipov caj za dojenje bez stresa i nervoze.


IZVORNA PORUKA: stella

Voda,kompot,HIPP caj za dojilje.
HIPP caj mi je bas pomogao.Jos uvijek dojim,a maca ima skoro 11 mj kako se i vidi u potpisu.Stim da je dohranu pocela prihvacati tek prije mjesec dana.Od kad je napunila 4 mj svaki dan sam joj pokusala dati ili kupovnu ili kuhanu kasicu.Al sve je zavrsavalo u smecu.
A i sada kad imam osjecaj da je umanjilo popijem soljicu caja HIPP.
Samo, moja preporuka ti je, da ne pretjeras.Jer onda moze previse nadoci a TO BAS ZNA DA BOLIuser posted image user posted image
Kad ti bude ok, onda mozes pola mjere piti.
Sretno


IZVORNA PORUKA: stella

Tek sada vidim da je tema stara.A tvoja bebacha sad ima oko 6 mj.user posted image Al eto mozda nekom drugom pomogne savjet.


IZVORNA PORUKA: tatjana1002

user posted image stella ako ti to nesto znaci meni si pomogla! user posted image


IZVORNA PORUKA: mamyca

Pij puno tecnosti,i nek beba cesto doji,jer ako doji cesce i mlijeka je sve vise.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.4.2010 13:14:52   
aleksandraz
Znam so sigurnost da boza pomaze i toa dosta mnogo.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.4.2010 13:34:19   
jelena038
pisala sam vec negde o tome, ja sam svoje mleko davala na flasicu i imala sam problem kako da ga navucem, i cime. mamina kuma mi je dala carobni savet: svezi crni luk. kad sam se zacudila, dala mi je dovljno jak argument da probam: sta mislis, da ciganke imaju onolko mleka sto se nalivaju tetrepakom? ne samo da sam imala mleka, nego sam ga odrzala do 43. dana, kada je moj sin prvi put povukao iz moje dojke. 

< Poruku je uredio jelena038 -- 11.4.2010 13:35:51 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.4.2010 16:44:25   
choopa choops
maliMrav mozda je u pitanju  skok u razvoju?! Ako beba ima 3mj.?user posted image
Najbitnije je da se ne sekiras user posted image Sta da se radi, ako ima-ima, ako ne- ne, hvala Bogu danas postoje odlicne zamjene. Samo polako i smireno, slusaj sebe i bebu.
Ja licno nista nisam pila za "povecanje kolicine" mlijeka. Samo vodu u nenormalnim kolicinama, jer sam bila zedna kao kamila. Nocu mi je stajala Prolom voda od 1.5l pored kreveta, do ujutro ne bi bilo ni kapi user posted image

Srecno!


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 11:15:33   
gaganele
cao ja sam nova ovde...u dilemi sam veyano ya nesto pa sam htela da vas zamolim za pomoc...e ovako...rodila sam decaka poprilicno velikog 4 kg i 55 cm ...od prvog dana on sisa na nekih 2,5 sata 3, nekada odspava i duze od 12 nocu do pet ujutru, ali on sisa svega 5 do 10  min najvise i pocne da bljucka sada ima nepuna dva mesecA PRVI MESEC JE NAPREDOVAO 1,5KG I SAD MI SE CINI DA LEPO NAPREDUJEM,ALI KAD PROMAM DA SE IZMUZEM DA VIDIM KOLIKO IMA U  DOJCI NE UMEM CAK NI SA PUMPICOM TO JE GOLO G. JEDNOM PRILIKOM SAM USPELA DA IZMUZEM 110 ML AL TAD SAM SE BAS TRUDILA I TO JE BILO PRE NJEGOVOG JELA A SAD MI JE ZAO DA MU PRESKOICIM OBROK DA BI SE IZMUZLA A NAKON JELA NEMA NESTO PUNO MOZDA 20ML...TAKO DA STVARNO NE ZNAM STA DA RADIM,GRUDI ME NIKADA NISU BOLELE NE DOBIJAM CVORICE,KAKO DA ZNAM DA LI MI SE MLEKO MOZDA SMANJUJE ILI NE...DA ME MAMA VISE NE TERA DA PIJEM BOZU...FUJJJJJJJJ....)))) P.S. JA SAM CITALA NA RAZNIM SAJTOVIMA DA NE TREBA IZMUUZAVATI MLEKO JER TAKO MI ZENE POVECAVAMO PROIZVODNJU A DETE TOLIKO NE MOZE DA POJEDE I DA SE ZATO DOBIJAJU BOLNE UPALE...I NA VECINI SAJTOVA ZA GRUDI NAUCNICI TVRDE DA JE MLEKO INSTANT PROIVOD I MDA NE STOJI U GRUDIMA VEC SE STVARA U TRENUTKU DOJENJA I DA DOKLE GOD BEBA VUCE MLEKO SE STVARA.... A I U KNIJGAMA SAM CITALA DA JE PIVO BABSKA PRICA DA NE DELUJE NA MLEKO I DA SE NE VALJA UZIMATI OSIM 4 SATA PRED DOJENJE ZBOG ALKOHOLA...NADAM SE DA CE MI NEKO RAZRESITI DILEME....HVALA UNAPRED

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:21:20   
Anoniman
gaganele i moja beba ima nepuna dva meseca.
ne znam zasto se opterecujes sa tim kad je tvoja beba bas lepo napredovala do prvog meseca...Uskoro ces ici na kontrolu pa ces videti: ako je opet napredovao lepo ne moras da brines...

to sto sisa deset minuta ne znaci nista...neke bebe sisaju energicnije a krace a neke razvlace...moja mama kaze da sam ja sisala pet minuta i gotovo!
Mama te tera da pijes BOZU???sta je to?

Ti ga samo dojis, ne dohranjujes ga? Ako je tako, a tvoja beba tako lepo spava i normalno se ponasa tokom dana opusti se..ocigledno je sve OK i imas dovoljno mleka...

Ja sam na pocetku mogla da izmuzem litre a sada ne mogu..kao da se smanjilo...Bas sam pisala u temi Dojenje...U stvari, i meni i tebi se uspostavila ponuda-potraznja i lepo se pravi onoliko koliko beba trazi.

Mislim da nemas razloga za brigu!

Sto se tice piva ...ne znam da li su bapske price ali ja jedan dan popila jedno pivo i nabrekle mi grudi boga mi...A ponekad pijem i Pivski kvas...em volim (pijem celog zivota) em je zdravo i ima B vitamin em povecava mleko(makar meni) a nema alkohola...

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:24:37   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI

Mama te tera da pijes BOZU???sta je to?

Sto se tice piva ...ne znam da li su bapske price ali ja jedan dan popila jedno pivo i nabrekle mi grudi boga mi...A ponekad pijem i Pivski kvas...em volim (pijem celog zivota) em je zdravo i ima B vitamin em povecava mleko(makar meni) a nema alkohola...



to je boza user posted image kvasac pomesan sa vodom


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:26:03   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image

eto ...da sam juce umrla ne bih znala...

ja volim pivski kvas...oduvek...a znam da ga ljudi mrze

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:29:49   
gagana83
Slazem se sa Oti!

Beba ti super napreduje(to je vise nego duplo nego sto je moja Una dobila za prvi mesec!!!) i namas razloga za brigu.

I ja sam se brinula jer mi je beba sisala samo 5-10 minuta,pisala sam u temi Koliko dugo traje podoj.Beba ti je vrednica i brzo sisa,verovatni iz tog razloga i dosta bljucka jer se prejede pa tako izbaci visak.

Tebi su se grudi sad sredile,uspostavila se laktacija i imas tacno onoliko mleka koliko treba tvojoj bebi,zato i ne mozes da izvuces mnogo nakon podoja.
I jos nesto-beba bolje izvuce mleko nego pumpicauser posted image




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:38:49   
Modessty
Ima resenje i za one koji kao ja ne vole bozu, a pivo ih uspava. To je ZITO!  Skuvaj zito i jedi svaki dan po malo. To ti je direktni izvor vitamina B i povecava kolicinu mleka.

< Poruku je uredio Modessty -- 27.4.2010 12:40:16 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:47:07   
Anoniman
aaaa...zato meni moja mama kuvala zito???
sad mi je jasno...mada ja volim zito..


(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:49:19   
gaganele
HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA....JA NE YNAM STA JE PIVSKI KVASAC..A BOYA JE NEKADA PRODAVANA U POSLASTICARNICAMA..IMA RECEPT NA INTERNETU... MA NE DOHRANJUJEM BEBU NIKAKO SAMO SISA I NE MOGU DA VERUJEM ALI MERIM GA I NA PRVOJ KONTROLI JE BIO DUGACAK 56 CM A NA PORODJAJU 55 CM A SAD IMA 62 CM I VISE JE NEGO OCIGLEDNO DA BEBA RASTE JER SU MU SVA ODELCA YA UYRAS OD 3‚-6 MESECI MALA...A NISU BILA.. A PROBALA SAM I PIVO ALI MOGU VAM RECI DA NAKON GODINU DANA NE KONZUMIRANJA ALKOHOLA POSLE JEDNE CASE SAM PRICALA KO NAVIJENA )))))) PA VEROVATNO JE VREDNICA JER NAKON JELA BUDE MIRAN LEZI I GLEDA NESTO MUMLA I SMEJE SE...I STUCA JADAN... 

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:50:17   
gaganele
JA NE VOLIM NI ZITO NI PIVO NI BOZU...AL UPRAVO SAM JE POPILA ZBOG NJEGA.......)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:53:01   
Anoniman
gaganele tvoja beba i ti ste super...
uzivaj i opusti se...
stucanje je normalno ...i moja stuca i po tri puta na dan nekad..,..

Sve je ok..uzivaj sa svojom bebom vrednicom.

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:56:42   
gaganele
HVALA PUNO I TI ISTO

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 12:57:24   
gagana83
Nije tema ali Una i sad ponekad stuca,narocito nakon glasnog smejanja.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 13:10:41   
Novosadjanka T.
Sok od zove je CUDO. Kada nestane moze se praviti caj od zove, u prodavnicama zdrave hrane ima da se kupi susena zova, pa same  pravite caj.
Meni su grudi eksplodirale od zove, ludilo koliko mleka bude. Najbolje je pred spavanje popiti sto vise, a i tu toku kada kad god se setite.


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 13:17:28   
buhla
hm, sok od zove! ja njega obozavam, bas cu da probam! trenutno pijem onaj hippov caj za dojilje.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 13:23:14   
Novosadjanka T.
Kod mene i moje kume je delovalo.Hajde javi kada probas!!!
Sada cveta zova!!!


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
27.4.2010 13:37:57   
gaganele
E VIDIS TO BI I JA MOGLA PITI MORACU DA PROBAM...)))

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here