|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 8:51:35   
emicaa
dobro jutro i od mene,mi ustale oko pola 8 i ja pocela odmah pospremat po stanu,kad sam dosla da vidim sta radi Dora ona opet zaspala,nocas se cesto budila pa je izgleda izmorena.ljubim vas

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 8:58:57   
Klarita
Mame, dobro vam jutro...slabo vas obilazim, cesto sam na temi trudnice. Evo sad malo citah, pa reko da i ja nesto kazem na temu vrtica user posted image
Deca koja pohadjaju vrtic su vrlo vrlo samostalna, puna ideja i novih igara. Primer razlike izmedju dece koja ide u vrtic i koja ne idu, a koji mi je upravo pao na pamet je, na K rodjendanu u igraonici, deca koja idu u vrtic sela su i mirno sedela i jela svoje posluzenje, pre toga mirno cekala da im teta prsne antibakterijski sprej na rukice, zavrslili, sacekali jedne druge i nastavili sa igrom. Deca koja ne idu su trcala, majke ih jurile sa picom u rukama...Svi su primetili tu razliku i komentarisali. Eto, meni je taj primer trenutno pao na pamet...a, mogla bih do sutra da nabrajam. Koliko god imao mana vrtic sto se tice virusa i razboljevanja, ili ne znam ni ja cega, ja bih opet i desetoro dece da imam dala ih sve. Jeste da moja mama radi, ne bi mogla da cuva moju decu, svekrvu nemam, mm ima fleksibilan posao (privatnik) i mogla bih s njim da se kombinujem i ne saljem je, ali sem cestog razboljevanja (prvih sest meseci, krenula sa godinu dana) moje dete je mnogo mnogo vise korisnih stvari naucilo i voli da ide i trazi, da joj nikada ne bih uskratila druzenje sa vrsnjacima iako je recimo moja majka mlada baka sa 49god, mi vrlo sirokih shvatanja itd...ne moze joj niko nadomestiti to druzenje sa decicom svog uzrasta i slicnih interesovanja.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 10:12:33   
mama micki
Dobro jutro mame!Evo i mene, ali u izmenjenom terminu, nisam više prva ujutru na RRuser posted image
Odvela decu u vrtić, bila u nabavci pa ću sada da sređujem stan pa oko 13:00 idem po Saru.
Čitala sam malo šta ste pisale, pa evo i ja da se izjasnim. Ja sam takođe pristalica vrtića. Tea mi je krenula sa 15 meseci i ako ja tada nisam radila, i mislim da nisam uopšte pogrešila. Sara je krenula pre mesec dana, znači sa 14 meseci i već je bila bolesna, ali sve je to normalno u početku, zavisi i od toga koje je doba godine. Ja imam svekrvu koja ne radi ali ni u ludilu ne bih dozvolila da mi čuva dete 10 sati dnevno dok smo mi na poslu, računajući i put do posla i nazad. Sigurna sam da je deci lepše u vrtiću sa drugarima. I da me neko ne shvati pogrešno, to je samo moje mišljenje. Po meni, vrtić je super stvar. Ja imam samo pozitivna iskustva sa vrtićem za ovih pet godina koliko mi Tea ide.
Doco ti me danima čekaš da pijemo kafu, ali ja nikako da stignem na vreme.
Želim brz oporavak svoj bolesnoj dečici,a vas sve pozdravljam!
Lep dan vam želim!user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 10:39:54   
bea83
Samo da dodam deo o socijalizaciji pre 3. godine - pre 3,4 nedelje šetamo Košutnjakom, kad odjednom se moje dete zatrčava u susret (nama nepoznatoj) devojčici koja šeta sa mamom i tatom, mi u čudu a njih dvoje (znači oboje stari jedva dve godine) se grle (bukvalno, najbukvalnije user posted image ) ona njega ljubi u obraz a on crče od smeha user posted image  Nas četvoro, dva para mama i tata, stojimo otvorenih usta par minuta...Počesmo nekako konverzaciju (deca su se prvo "ispričali" na kineskom i počeli da jurcaju za loptom) i shvatismo da su u istoj grupi u vrtiću user posted image
Nijedan psiholog me više neće ubediti da deca ne mogu da se socijalizuju pre 3. godine

Pozdrav za sve mameuser posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 11:20:54   
mama micki

IZVORNA PORUKA: bea83

Samo da dodam deo o socijalizaciji pre 3. godine - pre 3,4 nedelje šetamo Košutnjakom, kad odjednom se moje dete zatrčava u susret (nama nepoznatoj) devojčici koja šeta sa mamom i tatom, mi u čudu a njih dvoje (znači oboje stari jedva dve godine) se grle (bukvalno, najbukvalnije user posted image ) ona njega ljubi u obraz a on crče od smeha user posted image  Nas četvoro, dva para mama i tata, stojimo otvorenih usta par minuta...Počesmo nekako konverzaciju (deca su se prvo "ispričali" na kineskom i počeli da jurcaju za loptom) i shvatismo da su u istoj grupi u vrtiću user posted image
Nijedan psiholog me više neće ubediti da deca ne mogu da se socijalizuju pre 3. godine

Pozdrav za sve mameuser posted image

user posted image user posted image user posted image Potpuno se slažem i mi smo imali dosta takvih situacija.user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 11:37:54   
lokica77
Dobar dan mame,
i jos jedno veeeeliko da za vrtic, bez obzira sto se mi jos uvek mucimo i placemo. Sutra ostajemo do deset, placemo i dalje cim ugledamo zgradu vrtica ali dobro brzo ce valjda i to da prodje.
Do tada ce mama user posted image , pa kad mrva zaspi uvece stres lecim Somersby-jemuser posted image ...ponovo volim krusku...

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 11:38:55   
Tiziana
Deci trebaju deca, skoro jednako koliko i mama i tata.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 11:41:21   
Maslacak15
Sve se slazem sa zenama koje su imale pozitivna iskustva sa vrticima. Samo da dodam jos tri stvari. Ta navodna misljenja i istrazivanja psihologa zapravo bas nigde nisu pokazana a kamoli dokazana. U pitanju je predubedjenje i volela bih da me neko konkretno demantuje- dakle da mi pokaze studiju koja dokazuje da deca koja ne pohadjaju vrtic imaju bilo kakve prednosti.
Drugo, osnova imunologije kaze da je sistem uspesniji sto se ranije sretne sa antigenima protiv kojih se stice imunost, izuzev prva tri meseca zivota kada je sistem nekompetentan. To je za razliku od psiholoskih teorija dokazano, da decu ne treba drzati u sterilnim uslovima i van kontakta sa drugom decom. I trece, ja osnovano sumnjam da odrastanje kod kuce moze detetu da priusti isti stepen kvalitetnog pedagoskog uticaja kao u vrticu. Iako zavisi naravno od majke do majke, neke umeju manje neke vise da se na kvalitetan nacin bave sa detetom ima ih dosta koje prosto nemaju vremena. Ako je u pitanju jedno dete onda donekle je i moguce ali vec sa dvoje dolazi do ozbiljnih problema sve i da zena hoce. Evo ja cu da podjem prvo od sebe. Sta bi moj stariji sin proteklih 10 meseci imao od mene da je ostao kuci?? Kako ja sama mogu da pruzim paznju i njemu i bebi istovremeno? A on oce da se smisleno igra, da pravi voz da mu se citaju knjige i sve tome slicno. Mislim probala sam naravno, u situacijama kad je prehladjen pa ne pohadja vrtic, rezultat je samo haos i jako daleko od kvalitetnog odgajanja. Ostali bi uskraceni i on i bebac. U vrticu uce jako puno toga verujte mi i uzivaju u tome.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 12:04:51   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Deci trebaju deca, skoro jednako koliko i mama i tata.

Potpisujem

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 12:14:37   
mati
Dobar dan i od nas... Sto volim kad je sunce napolju, nema veze da li je hladno, samo da sija...
Zenice, bice pec pec za vrtic... Ima dosta tema o vrticu, ja sam skoro jednu otvorila bas iz svih razloga koje ste gore navodie...
Zasto bas vrtic

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 12:34:10   
Olga75
dobar dan mame user posted image
i odmah pec za vrtic , molim vas da se prebacite u temu koju je Mati linkovala a imate i temu : VRTIC I PREHLADA GDE JE GRANICA i JASLICE I BOLEST i JASLICE ILI NE
ma citav forum o vrticima i zabavistima
i tako
vidite , prezivela sam gripu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 12:40:46   
adulence
Ljisho iva jr u decembru krenula u jaslice i nije isla kad je imala bronhitis znaci mesec i po dana pa bronhitis pa tri nedelje isla i sada nije tri dana ali od autra opet...tako da nisi upravu...ali opet svakom svoje misljenje,sto rece torbica ne mogu avi da sede na salasu i cuvaju decu,mada iskreno i da ga mam ne bi to radila,moje dete uziva sa decicom,a ja imam vremena za sebe kucu i skolu,a kad ona dodje kucici ja vesela....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 13:07:42   
Sanjica26 RR
Evo situacija od danas. Sofija se prepunila sekreta. Povracala tri puta danas. Da mi nije mama dosla uopste ne znam kako bi. Teodora kod kuce jer je bolesna. Ne stizem da se igram sa njom zbog bebe. Kad je u vrticu stizem sve. Dodje vesela kuci i onda se igramo jer je i muz kod kuce. Ovako smo obe nervozne. Tacno se vidi da joj nedostaje vrtic.A nemamo ko da nam priskoci u pomoc. Sad mi je mama dosla, jer cu psihicki da puknem.
Olga dobro je da si zivnula.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 13:32:23   
Torbica
Maslacak user posted image , i sve ostale istog stava takodje.
Zene, ja sam kao nova, evo izmasirala me maserka, sad masira mamu. Sto bi mm rekao - kad si dokona zena! user posted image
E, jako se radujem, idem sa drugarima na jedan dan da posetim Manastir Lepavinu, joooj, ne mogu da docekam, petak u pola 12 uvece se krece i vracamo se u subotu u 8 uvece. Mm i mama ce biti sa klincima, a ja punim baterije.
Ljubim vas sve

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 13:36:09   
superm
Ma super je vrtic. Samo ja sam misljenja da decaci treba malo kasnije u odnosu na devojcice da krenu u vrtic. Tek posle 3. godine. Naucno dokazano, u praksi potvrdjeno. Muski i zenski mozak su drugaciji, i psiha i sve ostalo.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 14:24:18   
mama micki
DobaRR dan mame!Ja sad dovela Saru iz jaslica pa se malo igramo, čitamo neke knjigice.
Adulence, drago mi je da nam je drugarica bolje!user posted image
Sanjice nekako te razumem, dođem i ja često u takve situacije, ali nedaj se, sve će biti dobrouser posted image
Evo zove me žaba, odoh...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 14:56:17   
jole82
Olla mamitas
Mi zvrndamo..lepo ovo vreme..sad smo kod moje mame pa jeostavljam kad dodje s posla...malo vežbamo za vrticuser posted image
Pa će ostajati i kod svekijevaca i kod jedne i druge kume(a ja preuzimam njenog bebca-smena)...što bi se reklo da udjemo u pričuuser posted image
Sinoć se nesvesno(buljila u dnevnik) glodjući kockicu sama okrenula za 90 stepeni oko svoje u mestu i napravila još dva koraka napred user posted image
Čekamo sad 4. četvorku..samo što nije..
Da malci što pre ozdrave..a krenulo je na boljeuser posted image
Lep dan mame

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 15:02:20   
Sanjica26 RR
Torbice od kad imam zelju da poset_im taj manastir. Dace Bog da odem jedan dan. Koliko pricam mm o tvojim savetima juce me je pitao kad ces da upoznas tu zenu.user posted image Cak mi je predlozio cim otopli da me doveze u Novi Sad. Pre tri godine je isto tako. Imala sam zelju da upoznam neke zenice i dovezao me. On je set_ao po tvrdjavi za to vreme.user posted image Tako da eto mene uskoro.
Ja cu ovih dana da skoknem do frizerke dok mi je mama tu da se uljudim. Mozda ii padne neka masaza. Bas sam napeta.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 26.2.2014 15:06:55 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 15:30:39   
Torbica
Sanjice draga, bilo bi mi jakoooo drago, a i tm da dodje, cuj setao tvrdjavom, hehe, mislim, u redu je to, ali i do nas da svrati. Da mi unese blagoslova u kucu user posted image Mesta u kuci ima poprilicno, dve gostinjske sobe u prizemlju, sa kupatilom, pa mozete i na vikend! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 15:49:31   
Sanjica26 RR
Torbice kad si tu sta radi neodexacin? Kakva je njegova uloga?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:01:40   
Torbica
Kortikosteroid, smiruje upalni proces, ali samo kad mora. Ipak je to hormon i treba ga obazrivo primenjivati, najduze 7 dana u kontinuitetu.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:03:56   
Torbica

IZVORNA PORUKA: superm

Ma super je vrtic. Samo ja sam misljenja da decaci treba malo kasnije u odnosu na devojcice da krenu u vrtic. Tek posle 3. godine. Naucno dokazano, u praksi potvrdjeno. Muski i zenski mozak su drugaciji, i psiha i sve ostalo.

Sto rece Maslacak, a gde to?

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:13:25   
Sanjica26 RR
Dr joj je prepisala a meni se cini da joj je lose od njega. Pisala sam da je danas tri puta povracala. Muci se ceo dan sa slinama. Kao da ima reku slina

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:22:20   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Pre tri godine je isto tako. Imala sam zelju da upoznam neke zenice i dovezao me. On je set_ao po tvrdjavi za to vreme.user posted image Tako da eto mene uskoro.




zamalo da ste i do nas dosli
user posted image .

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:26:07   
Sanjica26 RR
Bubi ako budem.dolazila tebe sigurno necu da zaobidjem.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here