|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Varikokela
17.12.2011 23:04:33   
Anoniman
Žene jedno pitanje: mm ima po nekad bolove u levom testisu i u predelu oko levog testisa, koji se prenosi do korena penisa, a onda odatle venom do vrha. Levi testis mu je inače skoro duplo manji od desnog. Ne boli ga uvek, ali se bar 3 do 4 puta mesečno žali na bol. Znam da je najbolje da ode do urologa, uzeli smo uput, ali bih ja ipak da vas pitam da ne posti mogućnost da je u pitanju mala varikokela ili neki početni stadijum? Šta znam, ovako nema ništa da se vidi, ali je i na dodir po malo čudan levi testis. user posted image

(odgovor članu zvoncica79)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Varikokela
17.12.2011 23:16:40   
World
pcelice, mm je operisao varikokelu, ali nije apsolutno imao nikakvih tegoba niti nesto sto bi ukazivalo da je problem, tek na pregledu urologa... i rekli su nam da vecina muskaraca ima to, ali cak ni ne zna, jer ne pravi problem uopste, nego se tek otkrije kad npr. kao u nasem slucaju, ne mozemo ostati trudni...
nisam ti nesto silno pomogla, ali mozda je to ipak nesto drugo? u svakom slucaju, najbolje je da ode na pregled...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Varikokela
18.12.2011 0:02:27   
Anoniman
Ide sigurno kod dr, zovem da zakažem pregled već u ponedeljak! Nadam se da nije ništa ozbiljno. U svakom slučaju hvala puno.

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Varikokela
18.12.2011 0:52:23   
degu
Pcelice,to sve sto opisujes jesu simptomi Varikokele. Ona je najcesce bez simptoma,ali kad ih ima upravo su takvi kako si ih opisala. U 90% slucajeva je Varikokela na levom testisu,tako da se i to slaze. Nemoj da se brines,sve je to resivo:)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Varikokela
18.12.2011 1:02:53   
Anoniman
Hvala Degu. Ne brinem puno (ali ipak malo da), medjutim više sam ljuta na dr koji je uvek reko to je normalno a nije ga ni pregledao, a onda moraš sam da tražiš sto te nešto boli i da li je to normalno ili nije. Mm nema pojma šta je to varikokela, tako da ne može da preuveliča simptome, a ja mogu da se nadam da nije, jer mu baš ne treba.
Nego, kakav pojas pominju da bi trebalo da se nosi kad je u pitanju varikokela?

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Varikokela
18.12.2011 1:09:46   
degu
Za taj pojas nemam pojma,ako saznas nesto,javi. Pcelice a jel bio tm na dopleru krvnih sudova? Dijagnoza se postavlja na osnovu UZV. Joj sto mrzim takve dr-e.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Varikokela
18.12.2011 1:51:58   
Anoniman
Ništa nije radio. Jedan ga pregledao pre 3 god i reko ok, a ovaj drugi mu jedva i nalaze pregledao. Niko mu nije spominjao ništa.

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Varikokela
18.12.2011 13:54:23   
World
pa kod mm su ustanovili na osnovu pregleda, onog 'rucnog' i uz, mislim da je to dovoljno...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Varikokela
18.12.2011 19:10:50   
degu
I kod mm je dr to ustanovio rucno i poslao ga na uzv da potvrdi dijagnozu. U svakom slucaju treba da ode na uzv cim da boli,nadam se da nije nista.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Varikokela
18.12.2011 23:52:39   
Anoniman
Zovem sutra da zakažem, pa ću skrenuti dr pažnju na bolove i uz. Hvala vam puno cure.

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Varikokela
23.12.2011 23:42:08   
mickybap
Pozdrav svima...na izvestju od urologa kod mm pise susp.blaza varikokela..a inace pokusavamo zatrudneti ali nikako,spermogram jako los :(((( neznamo sta je u pitanju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Varikokela
26.12.2011 0:15:31   
Anoniman
Micki ne znam puno o varikokeli, ali verovatno da i ta blaža varikokela ometa spermatozoide, jer te proširene vene u testisu ubrzavaju protok krvi, samim tim povećavaju toplotu u mošnicama, a to je loše po spermiće. Probajte neke lekiće za poboljšanje spermograma..

(odgovor članu mickybap)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Varikokela
26.12.2011 11:35:32   
mickybap
Leno probali smo profertil,al nikakvog poboljsanja nije bilo :( sad jede ono sa semenkama,neznam vise sta cu user posted image koliko kosta ta operacija jel zna neko......?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Varikokela
26.12.2011 15:39:07   
degu
mickybap ne znam koliko košta operacija, mislim da je dosta skupa, ali zašto mora privatno da radi? Može u državnim bolnicama da radi za džabe. Nemoj da budeš tužna, uvek ima opcija dok god ima bar po neki plivač user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Varikokela
26.12.2011 19:44:09   
mickybap
To znam,ali mi smo sada u Sloveniji,ovde zivimo i radimo,pa nam je to problem :(

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Varikokela
26.12.2011 22:30:53   
Anoniman
Jesi li stavila rezultate spermograma u temi spermogram? Da ih pogledamo, i napiši referentne vrednosti.

(odgovor članu mickybap)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Varikokela
27.12.2011 0:37:36   
mickybap
Evo i posle koriscenja tri meseca profertil kapsula rezultati su losi..

kolicina u ml 1,0
br.spermatozoida u l 0,8 x 10 x9
br.spermatozoida u ejakulatu 0,8
zivih spermatozoida 10%
ukupno pokretnih 10%
normalnih oblika 5%
patoloskih 95 %
leukociti 0,9x10x6/ml

sperma oligoasthenoteratozoospermia

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Varikokela
27.12.2011 0:38:36   
mickybap
Dr je rekao bitno je da ih ima,a sta je problem ne znamo ni sami :( user posted image

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Varikokela
30.12.2011 19:52:06   
Anoniman
Micki varikokela zagreva krv, a povećana toplota uništava spermiće. Verovatno je tu problem. Jesu li vam rekli da ne treba toblom vodom da se tušira dole, da ne nonosi uske gaće i uske pantalone, da ne trpi kad mu se ide u wc? Jel počeo da jede semenke, kikiriki, brazilski i indijski orah, generalno koštunjavo voće - to mu neće otkloniti varikokelu, ali će mu malo popraviti spermogram. Imaš na temi spermogram recept sa medom, semenkama... Naravno kikiriki, semenke i ostalo navedeno sme da jede samo ako nema unutrašnje hemoroide ili ranice u debelom crevu.

(odgovor članu mickybap)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Varikokela
30.12.2011 20:11:30   
mickybap
Leno jede to sa semenkama vec tri meseca.Treba da idemo kod urologa,nista nam nije rekao za tu varikokelu,to me cudi,jer ne znam sta bi bio uzrok malom broju,mora postojati nesto,a napisao je na nalazu susp.blaza varikokela.Icemo da vidimo drugo misljenje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Varikokela
1.1.2012 4:31:50   
Anoniman
Micki odakle si? Svakako konsultuj se sa jos nekim dr. A kolika mu je bila apstinencija? Jel puši, pije, ima sresan posao, nervozu? Sve to može da utiče jako loše na spermogram. Jel radio briseve uretre na clamidiju, mikoplazmu, ureoplazmu? To su takodje bakterije koje utiču na spermogram. Nadam se da ćete brzo rešiti problem.
Ps: srećna nova godina :)! Da ugledas u ovoj godini user posted image

(odgovor članu mickybap)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Varikokela
1.1.2012 20:44:41   
GRGA
Zene moj m je operisao varikocelu,,,,,,ko kaze da je laka operacija ,grrrrrr tri dana nije mogao da se digne iz kreveta,,,,,,,,,,,posle 5 je bio super,,,bitno je da je brz oporavak,,,krajem februara radimo spermogram da vidimo jeli se pobol;jsao,,,,,sada pije proxseed

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Varikokela
6.1.2012 21:57:52   
Anoniman
grga cestitam , pa cekamo lepe vesti!

(odgovor članu GRGA)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Varikokela
7.1.2012 14:10:52   
mickybap
leno nepusi,nepije...jedino je jako nervozan zbog posla i plate,mislim bio je,posto smo sad otisli za Sloveniju da zivimo.vadio je sve te rezultate,sve je to u redu,nema bakterije,jedino eto malo ih ima,sad od cega je videcemo,icemo trazicemo,ako je varikokela da se operise to!Hvala ti na zelji,nadam se i verujem da ce biti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Varikokela
8.1.2012 0:47:21   
Anoniman
drzim vam palceve da se sredite i da nas uskoro obradujes. mada ako je mala varikokela, spermogram bi mogao da se popravi i bez operacije. ajde da do kraja godine dobijes veliki stomak :)

(odgovor članu mickybap)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here