|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2014 7:45:58   
adulence
Kod nas u vrticu nema ni salame ni virsli,a daleko od toga da za uzinu bude samo sokic,ja sam se isto plasila kakva ce joj klopa biti,mrdjutim bas sam odusevljena...poljubac...
IZVORNA PORUKA: anci kv

ma pitam zbog vrtića,tamo daju salamu,viršle..ma dunda sigurno ne bi to ništa manisala



_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2014 7:47:53   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: adulence

Kod nas u vrticu nema ni salame ni virsli,a daleko od toga da za uzinu bude samo sokic,ja sam se isto plasila kakva ce joj klopa biti,mrdjutim bas sam odusevljena...poljubac...




Jao adulence blago vama. Ja se raspitivala kod strine ali eto kod nas daju. Sve to izgleda od vrtica do vrtica

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2014 8:05:48   
adulence
Imaju samo jednom prasku sunku...pa da izgleda da jr to individualno,ali to je bas glupo,bolje da je svuda isto...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2014 8:09:04   
Štetica
Pitanje za iskusne mame,sme li dete od 15 meseci da jede domace kukurzno brasno umesto kupovne palente?
Koliko sam ja skontala ona palenta sto se kupuje je isto kukuruzno brasno,od belog ili zutog kukuruza?
Pitam zato sto sam skoro imala raspravu sa jednom mamom koja tvrdi da je ta kupovna pakenta zdravija za tako malu decu,sto meni nema logike.To meni dodje isto kao kad bi raspravljale o domacem i kupovnom hlebu. Mozda gresim,nemam jos dece pa neznam,ali mi je logicno da je zdravije nesto sto sam proizvedes,plus sto se kod nas to brasno melje u vodenicama potocarama,na kamenu,kao i pre 100 god. i ima totalno drugaciji ukus od onog fabricki pakovanog koje je proslo kroz 100masina dok nije doslo do prodavnice.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2014 8:15:49   
branki*
ja ne znam sta je zdravije,ali sme da jede kukuruzno brasno.razlika izmedju kukuruznog brasna i palente je kao i izmedju belog brasna i griza.palenta je kao kukuruzni griz.ali sme da jede u svakom slucaju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2014 8:16:37   
Misha i Ljisha
Moja D ima 17 meseci i ja isto imam belo brasno kukuruzno domace ehehehuser posted image . Nije mi logicno da je kupovno zdravije kad znam da je moj tata ili moj komsija licno na kamenu samleo psenicu ili kukuruz. Ja dajem prednost svemu sto je domace. Pogotov kad znam od koga je. Evo juce ja komsijama odnela krompir, luk crni i beli, cveklu i teglu kompota od tresanja. A oni meni dali paradajz i krastavce i ringlova i paprike roge. (mi imamo paradajz ali ga jedemo brze nego sto uspe da sazri kod nas a oni imaju paradajz u plasteniku). Danas ce jos doci komsinica da beremo blitvu ovde kod mene. Od strica uzimam domace kravlje, od komsija domace kozije, jedan komsija nam daje hladno cedjeno suncokretovo ulje, drugi komsija voce, pa med. I td. Mi tako ja malo vama pa vi malo meni. I uvek mi je bitno da je domace. Ja im svega napakujem, pa se menjamo. Nije sad to mozda tacan iznos kolko nesto kosta, nekad dam vise nekad manje tj oni meni daju vise ali mi tako. Plus kazem komsija i melje zito.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2014 10:52:25   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Štetica

Pitanje za iskusne mame,sme li dete od 15 meseci da jede domace kukurzno brasno umesto kupovne palente?
Koliko sam ja skontala ona palenta sto se kupuje je isto kukuruzno brasno,od belog ili zutog kukuruza?
Pitam zato sto sam skoro imala raspravu sa jednom mamom koja tvrdi da je ta kupovna pakenta zdravija za tako malu decu,sto meni nema logike.To meni dodje isto kao kad bi raspravljale o domacem i kupovnom hlebu. Mozda gresim,nemam jos dece pa neznam,ali mi je logicno da je zdravije nesto sto sam proizvedes,plus sto se kod nas to brasno melje u vodenicama potocarama,na kamenu,kao i pre 100 god. i ima totalno drugaciji ukus od onog fabricki pakovanog koje je proslo kroz 100masina dok nije doslo do prodavnice.


Samo iz jednog razloga može da ima smisla. Poenta je u tome GDE i KAKO se taj kukuruz čuva pre nego što se samelje. Sećam se čardaka i kukuruza kod babe na selu i istih pregriženih od miševa. Eto, samo tu mogu da vidim logiku da je 'zdravije' kupovno.

Primer ću navesti i kašice i moje pitanje patronažnoj šta je bolje davati bebi (znam da nije tema). Ona meni naravno sveže spremljena. Kažem, a koja je razlika ako ja odem u prodavnicu i kupim namirnice obrađene raznoraznim hemikalijama. Tu je zaćutala i kao pa da...

Evo još jedan primer, radije kupujem salatu u prodavnici nego da pojedem sa sopstvenog vrta. Zašto? Jer ima mačaka u komšiluk koje sigurno zapišavaju. Nešto sumnjam da u plastenicima u kojima se gaje salate na veliko šetaju mačke.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2014 5:59:15   
Misha i Ljisha
E to se slazem ali takodje ako je neko vec mislio da ce mleti kukuruz ili zito obicno ostavi sa strane u dzaku negde gde nema misevauser posted image ili se odmah melje i td.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2014 18:14:16   
Trcosava
Nije zaključana?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2014 22:44:44   
superm
Malo sam zaboravila,...user posted image koliko mlecnih obroka, racunajuci i podoj, treba da ima dete sa punih godinu dana? Da li imate predlog za dnevni meni?

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.7.2014 0:30:56   
Rosita
Dva, naaajvise tri, koliko znam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.7.2014 16:55:00   
superm
Meni? Mamitas, helpitas...

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.7.2014 18:52:18   
Anoniman
meni? za ceo dan? ujutru i uvece mleko. drugi obrok voce, treci povrce i meso (3 puta nedeljno crveno meso), cetvrti neka kasica, griz, palenta ili tako nesto.

(odgovor članu superm)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.7.2014 13:28:35   
ivaMark
Ujutru i pred spavanje mleko...
Dorucak: palenta sa ABC ili pavlakom, testenina sa pavlakom ili ABC, nekada bacimo jaje bareno tu, seckan paradajz... przenice na puteru ili maslinovom ulju...

Rucak: isto sto i za nas samo nezacinjeno...uglavnom varijanta mesa i povrca, pirinac...

Vecera: sutlijas, griz (sa vocem, medom, cimetom), plazma ....

To ti je na brzaka sada otkucano, i ima dve vocne uzine ili kombinacija voce i jogurt.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.7.2014 13:59:34   
Misha i Ljisha
Moja D pije mleko recimo oko 6 ujutru (nekad se desi da se ranije probudi-desavalo se i u 3 nocu a nekad kasnije) i to kozije mleko, doruckuje i uz dorucak obicno ide ili jogurt ili pavlaka (uglavnom ima slani dorucak) uzina oko 11 i to je voce, u 14h nam je rucak nekad u 14 i 30 zavisi kad se probudi i jede sve isto sto i mi ne odvajam vise zacinjeno ne zacinjeno. Nekad nesto gricne popodne kolac i sl (voce joj ne prija popodne) i vecera opet nesto mlecno uglavnom (griz i sl) i vecera nam je uglavnom slatki obrok. Ne pije mleko pred spavanje. Posle vecere moze da pije samo vodu. To je to

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
3.7.2014 12:01:11   
superm
Hvala mamike na savetima. I kod nas je slicno, ali, ald, da proverim sebe user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.8.2014 12:22:46   
Zemunka85
Zene, da li decici dajete one zamrznute mesavine povrca Frikom npr. Ja joj cesto spremim tu supu + ubacim sveze ono sto nema. Valja li to?

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.8.2014 12:34:50   
Torbica
Draga, to industrijsko zamrzavanje je mnogo zdravije od naseg kucevnog jer tehnologija je takva da zamrzava odmah pa se na taj nacin gubi manje nutrijenata nego u kucnim uslovima. Mislim da je ok ponekad, sve mi ponekad imamo gungulu. Ja cesce zamrznem sveze skuvano, mada se trudim da klincima napravim sta god sveze. Nekad uspem, nekad ne, i nikome nista ne fali.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.8.2014 12:48:42   
Misha i Ljisha
Da da deep freezing koje koriste kompanije je definitivno bolje od naseg smrznutog povrca, e sad jedino sto ja znam sta sam ja stavila u svoj zamrzivac ali kad nemam i ja koristim upravo frikomovo zamrznuto povrce. Isto kao Torbica, trudim se da bude sveze ali Boze moj ako nemam i ja koristim smrznuto kupovno.


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.8.2014 0:07:32   
Azra_
Naravno da dajem iz zamrzivača. Ne mogu naći npr. svež grašak u decembru. A opet, bitno je da ga pojede. Ako ima svežeg, uvek kupim to što ima, ono čemu nije sezona, kupim zamrznuto.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.8.2014 7:10:17   
Anoniman
naravno da koristim zamrznuto. u svakom slucaju to je povrce i sigurno je bolje od virsli, pasteta, salama...
a ja razmisljam da prestanem da se trudim da mi se dete zdravo hrani jer je postala takav probirac da mi je pravo mucenje nahraniti je necim sto ima povrca user posted image

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.9.2014 9:17:19   
pocahontas
kada i kako ste deci uvele orsaste plodove?
ja mojoj jos nista od toga nisam davala, a ne znam ni kako da ih uvedem...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.9.2014 10:20:11   
branki*
ja sam tu negde sa godinu i po i malo jace pocela da mu dajem testo u kom ima oraha ili lesnika ili tako neki kolacic...bile su neke kiflice,pa imaju punjenje od oraha ili strudlu umesim pa dam.nije hteo ovako da gricka.
znam samo da je pozeljno sacekati sa kikirikijem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.9.2014 10:25:52   
pocahontas
hvalauser posted image
ona je pre 3 dana napunila 2 god. i jos nismo nista uveli pa rekoh vreme je...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.9.2014 10:32:47   
branki*
nema na cemu,pocuser posted image mozes da joj das,porasla jeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here