|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 11:55:51   
jovicaa
moja deca su imala faze kad jedu puno, kada ne jedu skoro nista, i kada jedu samo po par zalogaja. kada sam se zalila pedijatru zbog toga posto je to kod maksima jako dugo trajalo, on je rekao da se ne nerviram, 3 zalogaja, tri zalogaja, bitno je da unese nesto.
tako da bih se ja stvarno opustila. sad se uopste ne nerviram ako nece da jedu, i onda sami spontanu pocnu da jedu.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 11:58:11   
Misha i Ljisha
jovice nasa faza traje vec vise od mesec dana a DrKristal se muci od starta sa svojom cerom. Pre bih rekla da je moja situacija slicnija vasoj, njihova prica je ipak drugacija i mnogo teza za resiti. user posted image A covek ne moze da se ne nervira

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 12:02:01   
jovicaa
nisam u toku kakva je situacija kod doktorke kristal.... to je onda ozbiljan problem..

pa da, to su neke faze ljiso, pokusaj, koliko god mozes da se ne nerviras.. procice, 90 posto je samo neka faza...
joj koliko sam se ja zdrala zbog maksima, on jedno pola godine skoro nista nije jeo, ma mucili smo se stravicno da mu bilo sta uvalimo, znas da je i sa dojenjem strajkovao stalno, pa jako slabo napredovao... ma namucismo se ono bas. sve po zalogaj.. i onda odjednom proletos poceo da se razvaljuje od hrane, znaci ono bas super da jede i od onda je manje vise ok, kako kad. u vrticu recimo odlicno jede i kod kuce solidno.

ljiso kod nas je jos jedan bitan problem bio sto je on insistirao da sve saaaaaaam jede, sve, i onda ako nesto ne moze ili ne ume sam odmah pocne da histerise. ne znam kako je kod vas, da li rucka sama?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 12:12:38   
Misha i Ljisha
ma da rucka sama, i to od devetog meseca, isto se ljutila kad hoces da je nahranis i onda sam je pustala da jede sama i brljavi dok sad eto zna lepo da jede i kasikom i viljuskom i prsticima (popotrebiuser posted image ), medjutim ona odbija bilo sta da jede. Evo rucak mi mesec dana nije pojela. Pre neki dan samo vodicu iz supice i to ako zagrabi knedlicu krene da pljuje i vice bljak bljak user posted image , mesoooo tek to sto je sad prica a da ne kazem da je bila mesozder. Povrce sveze retko sad uzme, ponekad krastavac a papriku zagrize i pljune (a do pre mesec dana je sama brala papriku iz baste i jela na licu mesta bukvalno). Uopste ne znam sta se desilo. Problemi su nam krenuli kako je ona krenula u vrtic. Tamo ne pojede nista osim voca za uzinu. Ali je bar lepo jela kad se vrati kuci. Sad je drzim kuci posto ne radim i ne dajem je u vrtic dok joj se ne vrati apetit. Mislim ona voli vrtic, nije to bunt ili bilo sta slicno prosto dete nece da jede.

do pre mesec dana je ona bila UZOR svoj deci sta se kako i kad jede. Znaci crni luk je obozavala, beli luk jela bez problema, ma svo svo povrce, grasak joj je bilo omiljeno da jede zrno po zrno prsticima i td. A sad....Sad bi najradje jela gluposti.Nekako sam pripisala sve u pocetku njenom nosu koji je curio pa u fazonu ajd naguta se slina, pa culo mirisa i ukusa je malo poremeceno time ali sad ne znam sta da mislim.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 24.10.2014 12:14:53 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 12:38:06   
jovicaa
ljiso mozda je to onda neka reakcija na vrtic... videces, nadam se da ce proci uskoro.
sad citam kod nas je bilo slicno kao kod doktorke kristal, to je bilo preznojavanje po sat vremena da pojede par zalogaja, i dugo je trajalo, odbijao je i sisanje, kasnije pio bukvalno samo po 100 ml dohrane, dok su deca njegovog uzrasta pila po 250-300 ml....
nikad nisam razmisljala da li je to kod nas bila isto neka averzija, ali proslo je spontano, kada je imao godinu dana i par meseci i laknulo nam je od tad, mada i dalje je cesto nacimavanje sa njim i jelom.

i to sto kazes doktorka kristal ja sam isto kao dete bila jaaaako neuhranjena, uopste nisam imala apetit. par puta je mama na silu pokusavala da me natera da jedem i tada bih se ispovracala. namucila se strasno sa mnom, ali kod mene je to pocelo sa tri godine.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 14:49:07   
Misha i Ljisha
evo pokusala sam i ovo i nije urodilo plodom, ali je zato D prosirila vokabular za jednu recuser posted image , kazem ja njoj pojedi cica glisi usta tek ce ona USTAAAA!!! Divota!

user posted image

stomak mu je pojela

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 14:52:56   
jovicaa
ljiso ja bih ovo pojela, bas je slatkouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 14:54:46   
Misha i Ljisha
ona je malo pojela sa treceg tanjira koji nisam uslikala,taj smo "crtale" zajednouser posted image . Uglavnom dugo mi je trebalo da ja sve ovo skuvam a ona pojela tri zalogajauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 16:31:35   
doktorkakristal
sad sam zvala muza i kaze da je normalno pojela sve tamo hranila je sveki,znaci kad njoj dodje jede normalno,totalno je nepredvidljiva nikad ne znam kako ce biti ,neko spomenu obdaniste mislim da je sto posto to odlicno za nju ali nismo sada u mogucnosti da je damo,ja ne radim ona bi skroz drugacija bila da nije sa mnom stalno,evo juce dok je bila ta devojcica tu lepo su jele zajedno bez ikakvih problema Dora kao hipnotisana gleda u nju i sve je oponasa,ali nemamo mogucnost da stalno budu zajedno jer ta prijateljica zivi malo dalje od mene pa joj je problem da dodje,mada bi mozda i ja mogla da se malo vise iscimam pa da idem kod nje cesce
ROSI generalno tacno je da bi mi trebalo da porazgovaram sa nekim strucnijim cisto da mi objasni kako da se postavim i kako da ona zavoli hranu i da prestane da jede mehanicki dok je zamajavamo crtacima ili nekim glupostima,ali eto vi zene ste mi dosta pomogle
ova tema nam ode u nekom novom pravcu KAKO NAHRANITI DETE KOJE NECE DA JEDE user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 21:17:42   
Rosita
Znas sta sveki radi ? Nije nervozna, opustena je, nema zacrtan tajming ni kolicinu koja mora da se pojede. To su odlicne vesti. Znaci malo da se ti opustis i krenuce sve nabolje. Velika je ona, kapira stvari, nemoj da vam hrana budw centralna tema tako da ona to skapira, sto je veca vise ce da to koristi. To sto imate zajednicki imenitelj da si i ti slabo jela ne mora biti do gena nego donekle i do tvog ponasanja u strahu da ne bude isto i sa njom i u zelji da je nahranis, pa ona ponavlja obrazac. A refluks, naravno, odradio svoje. Naoruzaj se strplhenjem i oraspolozi, bice sve dobro, ona ocito moze i hocw lepo da jede! Sory, kucam sa tel.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.10.2014 21:27:13   
doktorkakristal
ma to su mali manipulatori,da ne poveruje covek sta sve kapiraju i znaju

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.10.2014 22:02:18   
Misha i Ljisha
Danas je doruckovala, rucala i veceralauser posted image , a izmedju obroka je jela malo jabuke, malo keksa, i to je to. Za rucak je bio kupus (ocito posto smo bile na kupusijadi) i sve je govorila "jos, jos, jos". Sveki i ja nismo mogle da verujemo. Neverovatno ali istinito. Sita je leglauser posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.10.2014 22:16:55   
doktorkakristal
LJISO eto doslo detetu da jede nemoj da se nerviras user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.10.2014 22:18:36   
World
Bravo, bravo.. vidis da je prolazno nesto..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.10.2014 22:37:15   
Misha i Ljisha
Nadam se World, iz tvojih usta u Bozije usi. Nadam se da danas nije izuzetak vec da ce nastaviti ovako

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.10.2014 6:55:51   
little_one
Da se samocitiram ili ces me ti? user posted image Da ne kazem bas jesam ti rekla? user posted image Bravo za D user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 26.10.2014 6:56:24 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.10.2014 23:08:17   
Misha i Ljisha
user posted image

Danas je jela, ne toliko ali je jela. I posle dosta vremena je konacno pogrickala svezu papriku, njenu omiljenu poslasticu. jupiiiiiiiiiiiiiiii

user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
4.12.2014 1:18:45   
Anoniman
da se i mi utefterimo na ovoj temi. user posted image
kod nas je sto se uvodjenja tice sve bilo ok do septembra, dok nije pocela da se razboljeva. onda smo dva pute bile u bolnici. prestala da jede.. ja prestala da uvodim nove namirnice...
sad je dobro i ponovo jede. sa njom nemam problema kao sa starijom. nju sam hranila po sat vremena, nervirala se starsno sto nece da jede. ovo dete mi je jesno. :) a ni ja nemam vremena kao nekada da se zamajavam pola dana oko njenog jela, jedes, ne jedes..cao. :)

e sad, shvatila sam da malo kasnimo, gomilu namirnica nisam uvela. kravlje mleko nisam uvela jer mi je starija imala alergiju na pkm, pa mi je bila frka i to sam stalno odlagala. jede odavno mlecne proizvode, (zivela bi na pavlaci) ali ne obicno mleko. i dalje je dojim. skuvala sam par puta puding pola mleko, pola voda, ali nije htela. nisam uvela jos belance, niti krusku, boraniju, pasulj, kupus, kelj, prokelj, luk, praziluk, kelerabu, visnje, dunju, cveklu, socivo, proso...
nekako sam se sad smorila i ne uvode mi se ove namirnice postepeno, a moram.
ona hoce da jede sad neblendano, npr. jede pilecu corbu za rucak, samo nadrobljenu hlebom. juce sam joj dala punjenu papriku takodje nadrobljenju hlebom ( ali bez zaprske, sa vrlo malo ulje, skoro pa skuvanu na vodi), za dorucak joj stavim na tanjiric bareno zumance iseckano na kockice, mladi sir takodje iseckan i nadrobljen hleb i ona sama uzima i sve pojede. uz to jede kiselo mleko ili pije jogurt iz solje. jede i kajmak na hleb, maslac i dzem...tako nesto. za uzinu mi je najveci problem jer slabo obe jedu voce. pekla sam bundevu pa su to jele, pojede bananu, kompot od jabuka sa keksom..
davala sam joj ovih dana kompot od jabuka u kome su se kuvale i visnje iako one nisu bile pocebno uvedene. takodje pomorandzu i mandarinu sam pocela da joj cedim po malkice u vocnu kasu, davala sam stapice koji imaju u sebi celo jaje, probala da joj dam mleko na flasicu ali se zgadila jer verovatno nije slatko kao moje.
kojim redosledom predlazete da uvodim namirnice? mora li to postepeno kao malim bebcima? belance i mleko cu sigurno obazrivo. ali moram li tako i sa ovim povrckama i vockama? racunam, vec je velika..i da li se belance uvodi isto kao zumance, masec dana??

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
4.12.2014 8:46:45   
little_one
Zumance jesam uvodila mjesec dana, al sam bjelance postepeno uvodila kroz prvo tjesteninu s jajima, pa u piti npr sa sirom umijesam citavo jaje, a tek kad je to sve proslo ok sam davala cijelo jaje. Kuvano nikad nije htjela da jede ali kao kajganu pomijesanu sa abc sirom obozava. Pokusaj i ti tako.

E sad, ja sam stava da bilo kada i bilo koja namirnica treba da se uvodi postepeno, s tri dana probavanja. Vecina se valjda ohrabri pa i ne pazi, ja nisam od tih, a ti ces odluciti kako mislis da je najbolje.

Krusku niste uveli, bas mi cudno jer je to jedna od prvih namirnica koje se uvode, pa mozes nju, i proso, a sto se tice kravljeg mlijeka mozes isto da uvedes kroz neku hranu, skuvaj sutlijas ako voli rizu, ili nesto na mlijeku, tipa palentu ili griz, samo da ne bude pregusto...a ovako ako hoce ponudi joj blago toplo a nece joj nista faliti ako ga i ne proba tako kao napitak, posebno ako pije jogurt, kiselo mlijeko, kefir npr..

Sve se pitam sta ste jeli kad bas dosta namirnica niste probali, s godinu dana bi dijete vec trebalo da moze da se prebaci za sto odraslih.

< Poruku je uredio little_one -- 4.12.2014 8:48:33 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
4.12.2014 9:00:15   
Peace*
Ho ho Macaki, long time no see! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
4.12.2014 9:03:09   
emicaa
Teodora sad jede sve osim gljiva to joj još ne dam i jaja,ona joj se ne svidjaju.Voće i povrće jede obožava,za sad.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
4.12.2014 16:53:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Peace*
Ho ho Macaki, long time no see! user posted image


user posted image

little one, hvala na odgovoru! pa jede ona puno toga, cini se .. ali od septembra ja ne zivim normalno, jer su naizmenicno obe bile bolesne, beba 3 puta bolesna, od toga 2x zavrsila u bolnici. pa nista za to vreme nisam ni mogla da uvodim.
zaboravih da napisem da od mesa jede samo piletinu, junetinu i dzigericu pilecu, ostale vrste mesa nisam uvodila niti ribu. pecurke takodje nisam, sem sto sam jednom dala juvitaninu kasu u kojoj ih je bilo. sampinjone ne bih ni uvodila jer ih ni mi ne jedemo.

jutros sam spremila poparu i sve je pojela. ostavljam kajmak sa mleka jer za K kuvam mleko iz kese, pa mi zao onaj kajmak da bacim a niko nece da ga jede, za par dana nakupi se puno. znaci, skuvala sam poparu sa tim kajmakom koji je bas onako mlad, pliva u mleku. pojela je punu cinijicu i nista joj nije.
krenucu ovih dana sa necim od toga, po 3 dana kao i obicno. prvo da uvedem ove bitnije namirnice.

tash, pitala bih te tamo na temi nesto.






< Poruku je uredio Macaki -- 4.12.2014 16:55:44 >

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.12.2014 12:45:18   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Aleksandarkok

Drage mame i tate,

jel ima neko da mi posalje skeniranu knjigu posto je nema u prodaji?

Hvala puno.



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.12.2014 0:34:37   
Ana RR
Aleksandarkok, zar ne može da se poruči preko sajta?

Evo vidim OVDE da će biti u prodaji za nekoliko dana, to je ok. Ja nemam skeniranu knjigu, inače bih ti rado poslala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.12.2014 17:59:21   
superm
Moj mlađi sin ima 18 meseci. Jede isto sto i mi. Trenutno ima dole samo jedinice ali se trudi i zvace sasvim fino.

< Poruku je uredio superm -- 6.12.2014 18:00:12 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here