|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.6.2014 20:46:33   
Jole84
Jovice dobar je članak,i smešno i tužno user posted image user posted image
kod nas silikonske bradavice rade posao,ali beba ipak traži još,iako sisa i po sat vremena. Ono što me teši je da bar ne plače i zacenjuje se,vuče ko na flašici,makar da mi ne stane mleko. Sad i šetamo,prošlo 40 dana pa spava kao top,a i više traži da ručka. Enigma mi je da li mi se količina mleka smanjila ili joj nije zasitno,mada baš lepo jedem zadnjih dana. U svakom slučaju,nema više mesta stresu,dam joj siku s veštačkim dodacima,pevam i mazim je,a ako beba traži još,napravim ad. Mislim da sam joj ja bez stresa najpotrebnija. user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.6.2014 21:54:45   
Rosita
Jole, odlicno :).

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.6.2014 22:13:52   
Misha i Ljisha
user posted image

sve ce to biti super.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
24.6.2014 20:29:04   
Jole84
Ko o čemu,ja o dojenju user posted image Mila nastavila da siska sa silikonskom bradavicom i dodam joj možda još 60ml i to je to...međutim zadnjih dana češće traži da ručka,na 2 sata,čak i sat i po,nikako ne sačeka 3h...ako joj dam više dohrane onda baš bljucka,ne znam da li je gladna? user posted image
znam da sam dosaaaadna user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
24.6.2014 20:36:13   
Sanjica26 RR
Jole sad vam je skok u razvoju zato i trazi cesce da sisa. Probaj da joj das tada da sisa. Probaj bez dohrane. Verovatno izbacuje visak.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 24.6.2014 20:42:30 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
24.6.2014 20:54:49   
milicicak
Jole, nisi dosadna user posted image
verovatno ste u skoku u razvoju, ona sad povecava kolicine mleka po obroku i trazi cesce da sisa da bi se proizvodnja mleka povecala... samo ti njoj daj da sisa kad trazi a skok ce proci za par dana pa cete se vec vratiti u uobicajen ritam user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
25.6.2014 18:34:54   
Jole84
Uhhh ali problem je što meni mleko ne nadođe za tako kratko vreme...user posted image još sad počeli i neki gasovi da je muče,dok ne prducne sva se krivi i nimalo ne spava preko dana. Jaooo dok ja uđem u štos,ona će da poraste user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
25.6.2014 18:37:34   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Jole84
Jaooo dok ja uđem u štos,ona će da poraste user posted image



rekoh ti taman kad se uhodate ona ce vec ruckati cvrstu hranuuser posted image . mozda se naguta vazduha zbog silikonske bradavice. Kod nas je bio taj slucaj. Strasno su je mucili gasovi

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
25.6.2014 18:43:37   
Jole84
Jao MiLj i to mi je palo na pamet user posted image al šta ću kad samo tako hoće da siki...
Kako ste rešavale gasove,jel imamo temu?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
25.6.2014 18:45:56   
Misha i Ljisha
isto vezbice kao i za grceve i sva sredstva sto inace koristis za grceve, espumisan i td. To je za nadutost. zato sam ja gledala da vezbamo bez silikonske kad je "raspolozena" i kad je ojacala skroz smo ih izbacili.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
25.6.2014 18:48:07   
pocahontas
probaj da joj kruznim pokrettima, u pravcu kazaljke na satu, masiras stomak i podizi joj nogice, savijene u kolenima, na grudi,onako da kolena sto vise priblizis grudima pa ih spustis i ispravis i opet..

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
25.6.2014 18:50:21   
Jole84
Radimo te vežbice i dalje,ili je držim stomak na stomak,neki put pomogne,neki put ne...
hvala žene user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
26.6.2014 6:32:00   
Misha i Ljisha
ja sam zbog masiranja i vezbica iskreno D skinula siroki povoj vrlo rano. Kako da joj masiram stomak kad je prakticno nedostupan, a i kako da joj radim vezbice od tog sirokog povoja????user posted image Vezbice i to drzanje na sebi najvise pomazu ovo ostalo sve macku o rep.

A sto se tice sikanja na kraci vremenski period i to je normalno. Nego jesi li probala da joj recimo posle podoja ne das AD? Jel place da je jos gladna?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.6.2014 19:32:27   
Jole84
MiLJ uglavnom traži još,mada se desi i da joj je dojenje dovoljno ali vrlo retko. Zadnjih dana mi baš slabo nadolazi mleko user posted image
Baš ću da vidim za 10 dana,koliko je napredovala ali vidim da je ubucila obraze baš.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
1.7.2014 21:50:25   
Rosita
Moj D bi u avgustu trebao u vrtic. Imala sam plan da do tad sisa, ali sad kad je alergija na mlecno potvrdjena, necu nista unapred, videcemo da li cemo i kako moci, ako on i dalje hoce, vecernji podoj bi mi bio sasvim u redu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 14:53:33   
degu
U porodilištu je bilo strašno. Beba rođena 2 nedelje ranije, nije imala snage da vuče, bila je jako uspavana, još je i žuticu imala, moje bradavice male... Prvi dan je uspela da uhvati jednu sisu, drugu nikako i to bi vukla možda 5 minuta i zaspala kao top. Kažu mi probudi je, a ja je štipam, čupam, golicam, ustanem, presvučem, ona i dalje spava. Po sat vremena je gnjavim da je probudim i ništa i na kraju plačem što ne mogu da je probudim i što moram da je čupkam i pomislim kako bi meni bilo da me tako bude. Onda mi sestre govore: "Jel ti bolje da je gladna ili da je boli?" A mene i hormoni sastaviše i plakala sam kao kiša. Drugi dan mi je naglo nadošlo mleko, dojke tvrde, pune grudvi, bradavice se izravnale koliko su bile prepune, više ni jednu nije mogla da uhvati, onda su mi moji doneli silikonsku bradavicu pa uz dreku i gađenje smo uspele makar nešto da posisamo. Babice, moje drugarice su mi masirale dojke, izmuzale al to nije bilo dovoljno. Tako da ceo moj boravak u porodilištu je prošao u suzama. Stigle smo kući, ona je već prvi dan kući bila bolja, sama se budila, sisala. Do ujutru su meni dojke još nadošle, da više nisam mogla da ležim sa strane, nije bilo mesta za obe a bolele su jezivo. Patronažna koja je došla odmah to jutro se šokirala, rekla je da će pokušati da mi pomogne, da me spase mastitisa, da beba iz tih dojki ne može da izvuče 20 ml mleka, da će da me izmuze i da joj par dana dajem na flašicu. Plakala sam opet kao kiša, dok me je masirala, što od bolova što zbog te flašice. Onda pred svaki podoj me je mm masirao krvnički kao ona, razbijao grudve. Već smo se šalili da ćedati oglas da masira profesionalno dojilje user posted image .Prvi put sam uspela da namuzem 55ml, ručno sam se muzla, više je bilo mleka svugde okolo nego u flašici. Drugi put namuzem 40 i slučajno malo prospem i dam joj flašicu i dojku. Treći put pod pritiskom da joj namuzem dovoljno, uspem samo da istiskam 20 ml i tad sam poludela i dala joj da sisa i batalila flašicu. Stavljala sam obloge od kupusa i za 2 dana su otoci spali i dojke postale toliko mekane da sam mislila da sad nema mleka, međutim moja beba je sisala i častila me prvim žutim kakama. Patronažna je dolazila, merila je, ona fino napreduje a moje dojke i dalje mekane, tako da smo izgleda uspostavile ponudu i tražnju. Pijem Fructis čaj za dojilje, super je. Posle njega ponovo osećam da mi nadolazi mleko. Sisamo uglavnom na 3 sata, s tim što ako mi traži i ranije dam joj, iako tako poremetimo sve i sisanje i spavanje, jer nije gladna pa posisa malo i spava malo pa samo nadodaje. Noću mi traži i na 2 sata i mnogo bolje noću sisa. Za 10 dana što smo bile kući ona je dobila 500g, to je 2 nedelje od njenog rođenja. Sad čekamo savetovalište da vidimo koliko smo dalje napredovale. Za sad mi je jedini problem što ona nikako ne podriguje, kolko god da je držimo, lupkamo. Jako retko podrigne. Patronažna kaže da ima takve dece i da je stavimo na stranu i to je to. Ona stvarno nije ni malo alava, baš sisa polako i mislim da se ne naguta vazduha, al opet me je strah, pogotovo što je već koji put zateknem i na leđima. Inače prducka i kaki za medalju user posted image skoro svaki podoj, svako presvlačenje imamo kaku.
E jesam odužila al sam imala potrebu da napišem svoje iskustvo, početak je bio jako težak. Da nisam imala prave ljude oko sebe ko zna šta bi bilo, zato sad uživamo u sisanju i maženju. Prosto je neverovatno da kad ona zaplače, meni samo procuri mleko, toliko smo povezane <3

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 14:57:38   
Olga75
Degu user posted image
eee sad ( znas da sam ja onako uz dlaku user posted image )
ocekuj skokove u razvoju kad ce stalno da trazi i stalno ce da se buni ali to prodje za par dana
samo vi sad lepo sikite i uzivajte user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 15:01:08   
New Mom
Bravo degu!user posted image Najgore je biti pod opterecenjem cifri: dal vage il ml. Samo daj da sisa kad hoce i kraj.
A svaku tezinu u grudima i cvorice ce uvek najbolje beba sisanjem da razbije.
Lepo je procitati da znas da mekane dojke ne znace da nema mleka vec da se ponuda-potraznja uspotavilo kako treba.
Za podrigivanje je od deteta do deteta. Meni samo prvo znalo kako se to radi.
A da, nocu je prolaktin najvisi zato nocni podoj zlata znaci, pa sta ako je na 2 sata.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 15:02:31   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Degu user posted image
eee sad ( znas da sam ja onako uz dlaku user posted image )
ocekuj skokove u razvoju kad ce stalno da trazi i stalno ce da se buni ali to prodje za par dana
samo vi sad lepo sikite i uzivajte user posted image

Tacno. Par dana haosa, al to NE ZNACI da imas manje mleka. Vec da se nesto veliko sprema. Npr. pocece da guce.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 15:02:54   
degu
Ima tih nekih ludih dana kad bi samo visila na sisi, taman sad na 3 nedelje je to imala, mislim da smo obe imale napade gladi, ona sisa ceo dan, ja jedem ceo dan i ne možemo da se najedemo user posted image Juče i prekjuče nije spavala ništa, samo je htela da sisa, a evo je danas kao anđeo, samo sisa i spava user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 15:05:10   
degu

IZVORNA PORUKA: New Mom

Tacno. Par dana haosa, al to NE ZNACI da imas manje mleka. Vec da se nesto veliko sprema. Npr. pocece da guce.user posted image


Hehe dobila sam smešak, možda je to TO user posted image
Neka je, samo nek sisa i da sve ide kako treba i da ovo dojenje potraje do godinu dana.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 15:05:22   
Olga75
pa da skok u razvoju na tri nedelje , sad je "navukla "mleka do sledeceg skoka koji je sa oko sest nedelja i onda isto tako gundjanje , kukanje i sisanje stalno
neka , to tako treba user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 15:40:19   
Torbica
Bravo Degu! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 16:40:18   
big mum
BRAVO DEGU,BRAVOuser posted image user posted image

Drago mi je pročitati kad neko uspije održati dojenje,kao što si napisala vrlo je važno imati ljude koji vjeruju u tebe.
Vrlo često se porodilje susreću sa ovakvim problemima i ako nemaju adekvatnu pomoć ,vrlo lako odustaju.Ne zato što one to žele već se boje za zdravlje i život svog djeteta.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 22:04:48   
jovicaa
bravo deguuser posted image stvarno svaka cast.. meni je aki rodjen u 37. nedelji neonatolog je rekao od 7-10 dana ranije... joj muke su to... on cak nije ni imao prve 2 nedelje razvijen refleks, hocu reci znam sta si prosla sa grudima i sad samo uzivajteuser posted image

jole, kakva je kod vas sada situacija?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here