|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.7.2014 22:17:18   
madre
degu, lepo je procitati ovako nestouser posted image drago mi je zbog vas, uzivajte, ljubite se, maziteuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
19.7.2014 15:16:42   
Jole84
Degu i ti se namučila,baš mi je drago što ste se uhodale i što lepo siskate user posted image user posted image
Jovice kod nas je stanje slično i dalje,ona siska sve ređe,nekad mi se posreći da prihvati bar jednom dnevno a nekad nijednom,u svakom se slučaju izmuzavam,mleka ima sve manje ali bar za dva obroka. Baš budem tužna posle neuspešnih pokušaja ali makar jedno siskanje mi vrati elana. Hvala što pitaš user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
19.7.2014 18:57:07   
jovicaa
nema na cemuuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.7.2014 1:33:41   
dijana1*
Degu drago mi je da si uspela da odrzis dojenjeuser posted image definitivno najlepsi osecaj.
Meni se od 6-tog meseca mleko bas bas smanjilo tj. konkrdtno posle Vukove operacije krajnika. Nedelju dana sam mnogo bila pod stresom i mleko se bas smanjilo. A sada kada sam bila na moru izmlazala sam se i u toku dana izvucem po 30-40-50 ml kako kada a nocni podoj oko 130-140 ml. A on pije oko 150. Veceras je bilo jako malo mleka i napravila sam mu AD. Ali za jutarnji podoj ce biti sigurno. Zao mi je sto se tako rano smanjilo ali opet mi je drago sto sam ga dojila prvih 6 meseci Dokle god bude bar za jedan podoj dojicu ga.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
29.7.2014 14:28:26   
degu
Meni je Teodora malo okrenula, sad noću traži na 3 sata, ima ponekad i period od 3.5-4 sata da spava i sisa noću jako lepo, izvuče obe dojke, al danju je toliko lenja, zna da sisa i po 5 minuta i da zaspe kao top i traži češće i na sat i po, dva. Retko kad preko dana posisa obe dojke, obično jednu i samo načne drugu user posted image ili čak ni prvu ne izvuče i onda brinem koliko je uopšte pojela, da li joj je dovoljno i koju sisu sledeću da dam, da li opet istu jer ne znam jel stigla do zadnjeg masnijeg mleka. Ranije je kakila i do 10 puta dnevno, sad 3-4 puta. Stolice su žute pa se nadam da nije gladna. Sutra idemo na prvu kotrolu pa ćemo videti koliko to njeno siskanje kao vrapčić ima efekta. I videla sam da postoje neke kompresije dojke da se ubrza protok i stimuliše gutanje. NM kako se to tačno radi?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
29.7.2014 17:22:56   
Jole84
Stalo mi je mleko skroz,moje dojenje se definitivno završilo user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.8.2014 16:02:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: degu
I videla sam da postoje neke kompresije dojke da se ubrza protok i stimuliše gutanje. NM kako se to tačno radi?


I ja nikako da stignem ovo da pogledam kako treba na you tube.
Meni se povećalo mleko, najviše zahvaljujući savetima New Mom, hvala draga!!!. Pijem i Fitolat tablete (nabavila sam preko klijenta, nisam našla u apotekama, odlične su za nadolaženje mleka!!), stavljam ga češće na sisu, danas je samo jednom jeo dohranu, 60 ml u 15h, sve ostalo sikenje.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.8.2014 16:35:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.8.2014 16:03:11   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jole84

Stalo mi je mleko skroz,moje dojenje se definitivno završilo user posted image


Tek sada vidim - Jole, porazgovaraj sa NM, možda može da ti pomogne?? Moguća je relaktacija ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.8.2014 16:29:49 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.8.2014 16:08:05   
Meisje
Jole bas mi je zao ali vazno da si ti dala sve od sebe..


_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.8.2014 20:24:46   
Sanjica26 RR
Dunjice super za sikenje.user posted image I meni je New Mom davala korisne savete. Jos uvek dojim Sofiju. To je za mene veliki uspeh.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.8.2014 21:44:45   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Jole84

Stalo mi je mleko skroz,moje dojenje se definitivno završilo user posted image


Jole, kako stalo mleko?
Masiras li grudi? Pij dosta tečnosti, mleko, voće...
Ja sad ne mogu da se setim ali ima hrane kojom se vraća mleko, napisaće ti neko vec sigurno.
Masiraj grudi, drži Milu da siki u prazno, to je kod mene delovalo kad su bili skokovi u razvoju a Ivka halapljiva.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
15.8.2014 16:29:09   
degu
Dunja ovde imaš KLIK meni za sad pomaže da malko produžim dojenje kad je tu blizu da zaspe. Za sad nam ide ok iako i dalje jede često, al šta će dete jede po malo al češće, to je zdravije user posted image Ja i ne razmišljam jel imam dosta mleka ili nemam, dam joj kad traži, s tim se ne opterećujem, nekako sam se oslonila na prirodu. Za sad nam je problem samo podoj posle kupanja koji prevrišti iz meni nepoznatog razloga, al čim malo odrema, nastavlja normalno da sisa.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
15.8.2014 18:10:55   
New Mom
Degu to rade bebe kad su prestimulisane tokom dana. Neke jednostavno zele mirniji tempo.
Sikite u tisini, bez tv i jakog svetla.
P.s. Pisacu opsirnije cim uhvatim malo lufta.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
19.8.2014 10:16:33   
Jole84
Dala sam sve od sebe,i jela i pila sve što sam čula...user posted image nije kod mene bio problem u mleku,imala sam ga fino koliko umem da procenim,već što Mila nije htela da siska! Svaki put vrištanje i debelo plakanje. Naročito od kako je oset_ila flašicu s dohranom. user posted image Mleko se jednostavno omanjilo a onda i stalo.
Mnogo mi je žao što je tako,nadam se da ću sa drugim detetom imati više sreće. Strpljenja sam imala ali negde je kočilo user posted image

< Poruku je uredio Jole84 -- 19.8.2014 10:17:28 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 10:53:44   
degu
Jolence nemoj da se kidaš, dala si sve od sebe user posted image
A Mila je dobila ono što je najvažnije, kolostrum a sada i mirnu i zadovoljnu mamu user posted image
NM u pravu si, sve se to počelo dešavati kad sam joj pomerila vreme kupanja za sat vremena kasnije jer sam mislila da će nam tako svima više odgovarati, međutim pokvarila sam joj i to sisanje i spavanje. Sad smo se vratili na stari ritual i polako se stvari popravljaju, ali mnogo sporije nego što smo pokvarili. I sad se rasplače na sisanju al se na kraju i umiri i uspava što je ranije bilo nezamislivo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 13:24:00   
MakiJ
Mi se mucimo, imam malo mleka, nece pa nece. Nocas jedva 30 ml user posted image danju bude 60ml.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 14:47:34   
Olga75
pa kolika je beba ?
ako je novorodjence onda je to dovoljno , oni imaju mali zeludac
jedino so se brzo umore i cesto sisaju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 15:38:26   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: MakiJ

Mi se mucimo, imam malo mleka, nece pa nece. Nocas jedva 30 ml user posted image danju bude 60ml.


Maki i meni je tako bilo sa mesec i morala sam da dohranjujem jer je on veliki. Tek sa mesec i 20 dana je krenulo jače uz savete NM, češće ga stavljam, i sada samo uveče dajem dohranu, ponekada prođemo i bez dohrane.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 15:47:39   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image dunja,to volim da cujem!!
i bravo za NM!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 15:48:36   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: MakiJ

Mi se mucimo, imam malo mleka, nece pa nece. Nocas jedva 30 ml user posted image danju bude 60ml.

MAKIJ,nije isto kad sisa i kad sama izvlacis mleko,uvek ima manje kad sam izvlacis mleko!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 16:04:25   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj


IZVORNA PORUKA: MakiJ

Mi se mucimo, imam malo mleka, nece pa nece. Nocas jedva 30 ml user posted image danju bude 60ml.

MAKIJ,nije isto kad sisa i kad sama izvlacis mleko,uvek ima manje kad sam izvlacis mleko!


Von je u pravu, to je ključ svega. Da sam to znala ranije, pre bi više verovala u svoje mleko, a tek kada me NM nazvala, počela sam da verujem i uspela.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 21:07:35   
New Mom

IZVORNA PORUKA: MakiJ

Mi se mucimo, imam malo mleka, nece pa nece. Nocas jedva 30 ml user posted image danju bude 60ml.

Koliko beba ima? Zeludac bebin je velicine kokosijeg jajeta, nije potrebno da se prate neke smernice sa kutija za AD.
Jel se izmlazas pa dajes to mleko ili se izmlazas posto je beba sisala? Ako je ovo drugo u pitanju ti ni ne moras da imas ne znam koliko mleka posto je beba svoje odradila. A da je bilo predvidjeno da se zna koliko beba sisa u podoju dojke bi bile izbazdarene.
Beba sama izvuce mnogo vise nego sto to moze pumpica. A pogotovo prvih dana/nedelja. Mleka se ne skladisti u dojkama, sem malo u kanalima, dojke su kao protocni bojler. Beba sisanjem stimulise da dodje do tzv. refleksa otpustanja mleka. Nekad ako podoj potraje moze se taj refleks izazvati i vise puta, sto pumpica ne radi ili jako retko/tesko.
Mleko se svari za sat i po, dva pa tako treba i dojiti - na najvise 2 i po sata, pogotovo prvih 6 nedelja. Dojiti na zahtev - kad god ona to trazi! To najbolje regulise koliko mleka ce se stvarati - onoliko koliko joj treba.
Nocni podoji su jako vazni, pogotovo prvih 6 nedelja jer hormoni za laktaciju su najvisi nocu i time se potpomaze da na duze staze budu visoki. Bebu ako treba buditi da ne bude razmak veci od 3 sata. Jer ako mala beba prespava pola ili celu noc to nije znak da je bila sita vec da joj je secer pao i da ju je to dodatno uspavalo.
Tesko zna da bude, istina. Al stvarno sve dodje na svoje posle nekog vremena.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 21:09:45   
New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

MAKIJ,nije isto kad sisa i kad sama izvlacis mleko,uvek ima manje kad sam izvlacis mleko!


Von je u pravu, to je ključ svega. Da sam to znala ranije, pre bi više verovala u svoje mleko, a tek kada me NM nazvala, počela sam da verujem i uspela.

Dunjauser posted image Hvala na pohvalama, al moje su samo reci, ti delas i to ocigledno dobro! user posted image Bas sam srecna i ponosna na tebe! I Savu, naravno!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 21:35:02   
superm
Nikada nisam citala strucnu literaturu o dojenju, nisam bila opterecena kolicinom mleka. Posmatrala sam svoju decu, videla da su oni siti i zadovoljni. Starijeg sam dojila 14 meseci, mladji ima bas 14 mes i jos ga dojim.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.8.2014 21:42:20   
Dada81
Ja imam osecaj da mi se smanjila kolicina mlekauser posted image Ne odustajem,naravno,ali osetim da je Marko presrecan kada posle dobrih par sati ne dojenja budu grudi malo punijei uziva kada nadolazi.Dok pre toga ,dok vuce,gotovo hoce da place,jer valjda ne izlazi dovoljno..tada stalno govorim ššššš..dokne nadodje,pa predjem na drugu.Onda zadovoljan zaspi. I spava dugo,to mi je najvaznije.
Ali eto,zao mi ako jeste,mucice se sto vise raste.I Davida sam do nekih 9 mes.i onda bez ikakvih probl.(upala) mleko samo nestalo.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here