|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 15:35:58   
jess021
Rosita, rano je za meso. Ako se dobro secam meso je 7+.
Zar ne uvodite zitarice? Proso, palentu, speltin griz...sve to mozete kombinovati i sa vocem i sa povrcem.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 15:48:25   
IvanaSK RR
Jess, nas je dr sa pet ipo meseci pitala jel smo uveli meso. Mi smo uveli nekih desetak dana kasnije. Do tada smo zitarice, povrce i voce mesali.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 15:49:51   
Rosita
Da, žitarice! A pedijatar nam rekla meso nakon punih 5. Ima vremena za sveuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 15:50:14   
jess021
Ivana, da ne upadam u polemiku jer sam vrlo kategoricna po ovom pitanju, ali mislim da je to stvarno rano za meso.
A o doktorima i njihovim savetima bolje da ne komentarisem.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 15:57:39   
IvanaSK RR
Pa dobro, ja samo kažem da neko uvodi i ranije jer i dr preporucuju.
Mi smo krenuli sa čvrstom hranom oko četvrtog meseca i nije mi bilo rano sa sest meseci da joj uvedem meso.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 16:11:18   
jess021
Ja sam od onih sto smatraju da nema potrebe za cvrstom hranom pre 6. meseca, kod beba koje lepo napreduju.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 16:30:15   
IvanaSK RR
I koje su samo dojene user posted image a normalno je da meso neces pre sedmog, osmog meseca ako krenes dohranu za sest meseci.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 16:52:51   
mama Jo
Ja ne znam sta se u medjuvremenu toliko promenilo, ali ista dr me potpuno drugacije savetuje sad i pre 2,5 godine sa J...
I nama je sad rekla meso odmah da uvodimo, ja sam se, ipak vodila uvodjenjem kao i sa J, i meso sam pocela tek kad je usla u 7.mesec.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 20:04:22   
Misha i Ljisha
Kad kreces sa 6 meseci onda je meso 7+ kad kreces sa 4 onda je meso 5+ isto je to mislom redosled samo zavisi kad se krece. Mi danas nismo ruckali nista. Ni pokusala nisam. Jako ga muci tiba. A svi mi nesto donose. Baba donela sargarepu. Pa doneli gosti neke zitarice sa marelicom i sljivom. Al to moram prvo posebno uvesti. Ma...meni je ovo sve jako stresno oko njegovog stomaka.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.8.2018 21:38:24   
Rosita

IZVORNA PORUKA: jess021

Ja sam od onih sto smatraju da nema potrebe za cvrstom hranom pre 6. meseca, kod beba koje lepo napreduju.


Ja nemam jasan stav, ali cini mi se da je N spreman sa 5, D mozda i nije bio. D i dan danas lose jede, to jest nevoljno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 9:17:05   
Misha i Ljisha
Ja cu da odlazem jos. Muci ga stomak najstrasnije iako mislim da nema veze sa milupinom kasicom jer je realno uzeo jako jako malo, mozda mozda je 3 kasicice progutao za 2 dana ali evo treci dan nisam dala a necu ni danas.

Siznucu sto nece da sisa majke mi. Posle D koja je bila sisoje da imam dete koje nece da sisa mi je prosto neverovatno i izuzetno cudno.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 21:21:41   
jess021
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

I koje su samo dojene user posted image a normalno je da meso neces pre sedmog, osmog meseca ako krenes dohranu za sest meseci.

Ivana, bez razlike. Nikad mi nije bilo jasno zasto bebe koje su na ad treba ranije da krenu sa cvrstom hranom?
Zene, nema potrebe sa zurite, necete nigde zakasniti
Meni je stvarno nepojmljivo da beba od 5 meseci jede mesouser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 27.8.2018 21:22:30 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 21:44:58   
Sanjica26 RR
Slazem se sa tobom Jess. I ja sam kasno uvela meso oko sedmog meseca. A uvela sam deci sa 5 cvrstom hranom. T nije bila dojena beba, a Sofi jeste.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 21:52:35   
IvanaSK RR
Kao i za bilo sta drugo, milion razloga za i milion protiv.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 22:04:07   
Misha i Ljisha
Mislim da se meso preporucuje tako rano jer je dosta beba anemicno. Dr preporucuju i gluten sad od cetvrtog meseca jer se jasnije vidi reakcija. Sve to ima svoja obrazlozenja. Sa D nam je rekla dr ili da dodajem ad ili da pocnem sa uvodjenjem namirnica jer je malo dobila samo sisajuci u cetvrtom mesecu. A inace kaze nema nista protiv da se krene sa uvodjenjem i u 9tom ako beba lepo napreduje i nista joj ne fali. Svaka medalja ima dve strane nije sve crno belo

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 22:47:25   
Rosita
Nije tu stvar samo napredovanja. Verovatno su stručnjaci došli do zaključka da kad se saberu fizička, fiziološka i psihološka zrelost većina beba je spremno sa 6 m. Naravno da je neka spremna i sa 5. Ovo sve kod beba koje dobro napreduju. Sa 9 je recimo opasnost da se preskoči neki kritični period. Onda može da ide teže i da beba odbija. Može a i ne mora. Zato ja mislim da je svaka beba priča za sebe. Zato ni 6 m nije za svaku bebu crveno slovo. Nevolja je što bebe ne pričaju pa smo prinudjeni da nagadjamo i posmatramo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 22:57:35   
jess021
Apsolutno se slazem da je to sve u slucaju da beba lepo napreduje, ne bi nikad bila tako striktna da cekam punih 6 meseci, a da vidim da je drugacije.
Ljiso, hranimo decu od kongresa do kongresa, konkretno za taj gluten, otkud sa vec sa 4 meseca?
Ja sam se samo vodila cinjenicom da njihov crevni sistem nije tako rano spreman za cvrstu hranu. I ne mislim na punih 6 meseci u kalendaru, 2 nedelje gore/ dole ne prave razliku.
A sto se tice anemije, ima dosta drugih namirnica bogatih gvozdjem pored mesa.

< Poruku je uredio jess021 -- 27.8.2018 22:58:45 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 23:03:59   
IvanaSK RR
Cvekla i proso. Sta jos?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 23:15:50   
jess021
Spanac, brokoli, spelta, ovsene pahuljice, sljive, suve kajsije. ..

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 23:19:49   
IvanaSK RR
Da, ali su i neke od tih namirnica one koje se uvode od sedmog, osmog meseca. Zato i pitah.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 23:35:35   
Misha i Ljisha
ja bih iskreno sad mom P najradje dala meso. Kad se najedete voca prdite kad se najedete povrca prdite a kad se najedete mesa vala ga svarite bez prdenja. Posto sam opsednuta trenutno prdezom user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 23:37:32   
Ana RR
Hahaha Ljišo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 23:41:51   
Misha i Ljisha
pa istina najedite se cerealija i voca i ima da prdite ihaj. Jabuka nadima, kruska nadima, karfiol nadima, grasak nadima, sargarepa zatvara, krompir zatvara, jabuka zatvaa, banana kako koga nekog zatvara nekog otvara, sljiva moze da izazove grceve kao i kruska koje otvaraju, kad pogledas tako ja bih uvela samo bistru corbicu od povrca i samo visnje od voca user posted image i to umereno, i davala bih samo MESINE

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.8.2018 23:42:04   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Spanac, brokoli, spelta, ovsene pahuljice, sljive, suve kajsije. ..


Suve kajsije nisu bas za bebe. Davnih dana je nasa bivsa clanica nutricionistkinja rekla da nisu dobre za bebe. Verovatno zbog tog susenja.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.8.2018 9:42:28   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: jess021

Spanac, brokoli, spelta, ovsene pahuljice, sljive, suve kajsije. ..


Suve kajsije nisu bas za bebe. Davnih dana je nasa bivsa clanica nutricionistkinja rekla da nisu dobre za bebe. Verovatno zbog tog susenja.

Jeste. Ja sam ih davala maci sa prosom, bas zbog gvozdja. Mislim da mi je Lesica ovde napisala da ih ne dajem bas cesto i da ih potapam uvece u vodi, a ujutru kuvam.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here