|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.8.2018 11:46:59   
mama Jo
Realno, uvodjenje cvrste hrane je veliki korak i promena u razvoju dece. Slazem se da nije samo napredovanje, uce da zvacu, gutaju, o organima za varenje da ne pricam... zato se sa tim i krece polako. Nama je dr oko 4,5 meseca govorila ,,spremni smo za memorisanje ukusa"... znaci jedna kasika na dan da bi se videlo kako reaguje. O obrocima svakako pricamo tek dosta kasnije.
I kombinovanje namirnica je isto veoma vazno.
Ja sad po drugom detetu mogu da primetim da je ona gladna, tj.bila gladna... jedno pola meseca imamo obroke i uzinu, cini mi se da smo mogli to i ranije napraviti. Bukvalno je sve od deteta do deteta.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.8.2018 12:42:28   
jess021

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: jess021

Spanac, brokoli, spelta, ovsene pahuljice, sljive, suve kajsije. ..


Suve kajsije nisu bas za bebe. Davnih dana je nasa bivsa clanica nutricionistkinja rekla da nisu dobre za bebe. Verovatno zbog tog susenja.

Jeste. Ja sam ih davala maci sa prosom, bas zbog gvozdja. Mislim da mi je Lesica ovde napisala da ih ne dajem bas cesto i da ih potapam uvece u vodi, a ujutru kuvam.


Sanjice, nisu dobre ako se prilikom susenja dodaje sumpor, sto je vrlo cesto, ali mogu i da se nadju one koje su u susarama samo dehidrirane, bez dodataka.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.8.2018 13:44:58   
Rosita
N je brzo ukapirao kako se jede i šta treba da radi. Bundevu je čak rado "jeo". Juče i danas nešto mi kmeka tokom jela i sisa palac, kad mu ga izvadim on prihvati, ali ne nešto raspoloženo kao što je npr. pre neki dan, ja sam mu vadila palac i davala uz priču jer tako hoće, kapiram da izistinski neće više bi se bunio...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 18:47:13   
Rosita
Kakvi su vam stavovi oko blendanja\ gnječenja? Ja sam ove 3-4 namirnice blendala. Mislim se da pečenu jabuku nudim zgnječenu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 18:56:01   
mama Jo
Ja sam vrlo kratko blendirala, brzo sam pocela da gnjecim, bas je lepo prihvatila izgnjeceno. Sad joj blendiram samo meso.
Ona cak krisku kruske, jabuke i bananu grize, uziva u tome, ja samo pazim da ne odgrize veliko parce.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 18:59:22   
Maslacak15
Ja sve blendam do nekih 7 meseci. Postepeno posle blendam malo grublje. ima vremena. Trenutno svakako gnjecenje nije na tapetu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 19:15:07   
mama Jo
Tako smo, recimo, i mi, s obzirom da smo sa 5-5,5 poceli sa cvrstom. Sad ima 8 meseci i vec jedno mesec dana ne blendiram. Samo meso jos uvek.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 19:16:29   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Rosita

Kakvi su vam stavovi oko blendanja\ gnječenja? Ja sam ove 3-4 namirnice blendala. Mislim se da pečenu jabuku nudim zgnječenu.

Meni crko blender. Crko mi i secko i sokovnik. Ja sam krompir propustila kroz onaj andrak za beli lukuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 19:25:12   
IvanaSK RR
Moja je dugo pljuvala ako nije izblendano. user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 19:31:56   
Sanjica26 RR
I ja sam blendala do osmog meseca. Imala sam komplikovanu bebu koja je i osmom mesecu pljuvala jer nije blendano. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 19:55:21   
Misha i Ljisha
Ja sam se odlucila ovaj put da ne blendam. Necu kupiti blender vec samo sokovnik. Sokovnik mi je nekako bolji i vise sokove cedimo no sto sad mi nesto blendamo. Tako da je deran osudjen od starta na gnjecenj i na to pasiranje sa tim za beli luk

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 21:49:01   
Rosita
Hvala vam.
Ja imam onaj nutripractic. To baš dezintegriše. Sa D sam imala klasični blender,,sad nemam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 21:52:22   
IvanaSK RR
Rosita, ja sam sada imala stapni mikser.
Sa sinom sam super secka koristila.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 22:01:12   
Rosita
Meni je interesantno što se ja ničeg ne sećam kako sam sa D.
Je l štapni mikser isto pravi kašu?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 22:03:43   
Misha i Ljisha
Eh da sad sam se set_ila. To blendanje grublje mojim blenderom nije bas bilo sjajno. Jer bi dosta bilo kasasto i onda odjednom se naidje na krupni zalogaj i moju D je to bunilo. Tako da sa pasiranog ce odmah na gnjecenje pa na seckanje verovatno. Jedino ako mm kupi i blenderuser posted image ja ne kupujem. Ovde nemam ni hde da ga stavim. A da ga stalno vadim i sklanjam ne pada mi na pamet.
I da dodam. Rekla nam dr sutra pecenu jabuki. Imamo domace neprskane tako da ce sutra to da proba

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 31.8.2018 22:06:19 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 22:08:02   
Rosita
Ja nemam čime grublje da blendam. Ovi nutripractici to urnišu. Jedino da u prelaznoj fazi malo blendam, malo gnječim, pa pomešam da bude konstantne teksture.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 22:14:24   
Misha i Ljisha
Rosi to ti je dobra ideja. Ja se secam D mi se takp bas zagrcnjavala jer bide kasasto kasasto i onda hop kao parce neceg. I onda se bunila. Mada secam se ja 9 meseci sam joj dala vec da gricka svezu sargarepu. Islo to njoj. I svezu jabuki je rano pocela da gricka. Samo sto je mm dobijao napade panike ako ona uzme veci zalogaj. A meni bilo smesno. Jer ona sama bi uvek ispljunula ako je uzela veci user posted image
Rosita sram te bilo kako se ne secas nista oko D? Cccc...ja se secam i Torbicinog recepta za griz i za palentu haha..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.8.2018 22:23:57   
IvanaSK RR
Stapni mikser moze i skroz kasasto da napravi, a moze i da ne bude skroz kasasto.
Pa tako se posle i uvodi, pola blendano pola izgnjeceno...
Moji su grickali plazmu, hleb, bananu, jabuku dosta rano. Al kad spremim to da im dajem kao obrok malo u komadićima pljuvali..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 9:14:29   
Misha i Ljisha
Evo jos nisam jabuku dala. Meni je sve ovo tako stresno. Danas cu. Pece se u rerni. Dobice tri kasicice.
Pozelite nam srecuuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 9:27:18   
Sanjica26 RR
Srecno Ljiso

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 10:19:13   
Rosita
Ja skoro sve dodajem vec probanom pa tokom tri dana uvecam novo do skroz preovladjujuceg. Lakse mi tako, mada nije bas sjajan metod isprobavanja ukusa. Ja sam juce uvela pecenu jabuku i mesala sam sa bundevom jer sam pretpostavila da ce hteti vise posto je slatko, a da mu prvi dan dam vise jabuke, nisam htela. U principu i N se vise svidja slatko.
Ljišo, srećnouser posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 2.9.2018 10:20:17 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 10:21:37   
Misha i Ljisha
Kidisao na jabuku. Frkisao valjda jer sam mu sporo davala i hteo je josuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 10:24:29   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Kidisao na jabuku. Frkisao valjda jer sam mu sporo davala i hteo je josuser posted image

Super. Nek mu prija i stomaku.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 14:45:11   
Rosita
N hoće, ali rat vodimo jer jede portiklu, ruke, otima kašiku, posudu... 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 14:57:24   
Misha i Ljisha
I kod nas je rat. Uhvati kasiku pa hoce celu u usta da je stavi. Isto portikli zvace. Ali evo ovo je cetvrti put da mu dajem da jede i vec je bolji.

Imam pitanje. Lako je sa sisom posle tako probanja das da dosisa i cao. Ja mu dam flasicu. I sad se mislim. Fuj uzeo je jabuki i onda je pio mleko. Mislim to mi nikakl ne ide. Ali ce ocito to biti kod nas slucaj. Nadam se da ce se javiti neko ko je dohranjivao dete.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here