|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete ide?
28.9.2009 18:11:55   
Anoniman
Malo se potegla ova priča u temi "Vrtić i prehlada - gde je granica?", pa hajde malo o tome...

Dakle, bilo bi zgodno da se napiše o kom vrtiću je reč i u kom gradu.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
28.9.2009 18:26:06   
Anoniman
Luka ide u državni vrtić "Leptirić" (u sklopu Radosnog detinjstva), u Novom Sadu; uzrast: od 3 godine do ?.

Prostor nije predviđen za vrtić, pa imam nekoliko zamerki.

WC šolje i lavaboi nisu usklađeni za decu, tj, nema teorije da nauči sam da piški, mora neko da ga vodi, i uvek je mokar kada peru ruke, jer vaspitačice ne žele da ih dižu, niti su našle neku hoklicu na koju bi se deca popela a da im ne budu mokri rukavi do pazuha.

Ne daju da se nosi bodići jer je riskanto da ih uštinu nakon piškenja.

Prošle nedelje su 3 puta za užinu imali jabuke. Luka tamo dorukuje i užina, lepo jede, na ručku i spavanju ne ostaje, tako da o tome detalje ne znam.

U grupu ih je upisano 18-oro, i nikada nisu svi na broju, obično ih je oko 12-oro.

Za raspored prostorija nisam sigurna. Znam sigurno da ima hodnik sa ormarićima, i na oba kraja ima po prostorija, ali ne znam da li ima samo te dve ili ima još. Sva deca spavaju, do kraja, jer nemaju mogućnost da bdu budna a da ne bude ostalu decu koja spavaju.

Ima ograđeno dvorište u kome nema ništa sem prašine. Pre je bilo i ljuljaški, i klackalica i svega, ali nema više, izlomilo se.

Daleko od toga da sam fascinirana, ali Luka voli da ide. Šta bi bilo da sam ga upisala u privatan vrtić gde je sve na svom mestu? Išao je pre u jaslice u privatni vrtić Mali princ na Novom Naselju. Tada je bio baš malen, trebalo je vremena da se prilagodi, ali sam ga ispisala jer je stalno bio bolestan a ja sam na posao primljena na 3 meseca i nisam imala mogućnost da uzmem bolovanje.

Sada razmišljam da li sam dobar izbor napravila, da li sam trebala da ga dam opet u privatno? Ali išla sam logikom da svakako predškolsko mora u državnom, pa da ga ne cimam nepotrebno nego da prosto ima iste drugare sve dok se ne upiše u školu.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.9.2009 18:35:53 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
28.9.2009 18:28:31   
Jeca*
Državni je vrtić. U grupi je 10-12oro dece. Jedna vaspitačica je od 7 do 13h, druga od 11 do 17h. Tako nekako user posted image  preklapaju se u periodu uspavljivanja i spavanja. Grupa je od 12mes do 18 mes. Tu su svega dve prostorije povezane kupatilom. U drugoj je grupa od 18 do 24 meseca, to je kao srednja jaslena grupa. I tamo su 2 vaspitačice sa istim radnim vremenom, naravno. I ako ih pomešaju nije strašno jer to su deca od 1 do 2 god i lepo se igraju.
Za jaslenu grupu doručak je, sad po novom, u pola 9, onda je vocna uzina u 10h, užina u 11:15h onda je od pola 12 do pola 2 spavanje i u 14:15 je ručak. Majka sme za dete da donosi samo proizvode sa deklaracijom, a cuclu im dozvoljavaju samo u početku u periodu adaptacije, dok ne nauče piti iz šolje. Ja sam zadovoljna, vaspitačice su mlade, ali vrlo fine i nežne prema deci.
Jaslena grupa je smeštena u jednoj staroj vili, a pored je izgradjena jednospratna kuća gde je vrtić. Deca u jaslicama su na spratu vile (ove dve grupe, mladje, koje sam pomenula), a dve starije jaslene grupe su u prizemlju. Dvorište je veliko i lepo, u mirnoj ulici i meni se vrtić zaista dopada. Imaju i veliku terasu gde izvode "bebe" pošto je u tom uzrastu zabranjeno da ih vode u dvorište.
Što se tiče hrane, nije loša. Jeste da je recimo ove nedelje cele nedelje grožđe za užinu, ali to je recimo jedino što mi smeta. Ovo ostalo je i više nego prijatno. Svakog ponedeljka ujutru stave jelovnik za tu nedelju. Danas su recimo doručkovali puter, med i mleko, pa užina grožđe, pa posle pita sa sirom i jogurt. Mi još uvek ne ostajemo na ručku pa neću pisati kakav je ručak, o tom potom user posted image
Vrtić Sunčica, Zvezdara, Beograd

< Poruku je uredio Jeca RR -- 28.9.2009 18:31:46 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
2.10.2009 12:21:24   
guppy RR
Odlična tema da se uporede vrtići.
Nadam se da će još ko pisati o tome.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
13.11.2009 8:54:38   
demetra
Takodje drzavni vrtic.U grupi 3-4 godine njih 30.Dve vaspitacice.Prostor sasvim prilagodjen deci.
Vaspitacice predivne, obozavaju decu, deca obozavaju njih.Jedina zamerka je sto ih, po mojoj proceni malo vode napolje.I da, hrana (opet po mojoj proceni) je, hmmm, pa da ne kazem losa, mislim, glupo je, ajde da kazemo prilagodjena njihovim uslovima pripremanja.Stoga sam se ja pomirila da tamo jede ono sto spreme, bitno je da je cisto i ispravno a ja se trudim da joj kuci nadomestim ono sto tamo ne dobije.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
15.4.2010 10:03:28   
*Alexx*
Drage, kakve su jaslice na Voždovcu (Beograd)? Imate li neku preporuku?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
15.4.2010 12:40:17   
lanajelena
Moja cerka ide u drzavni vrtic Novosadjance u sklopu Radosnog detinjstva i trenutno je starija jaslena grupa...to je relativno novo obdaniste,cisto je,lepo sredjeno ali je ogromna guzva njih u grupi ima oko 38,imaju tri vaspitacice ali se menjaju nisu po ceo dan,obicno dolazi oko 25 dece svaki dan,imaju lepo organizovan dan i vaspitacice se bas trude oko njih primer:krenuli su 1-og septembra u skolicu,4-og sam primetila da moja Lana sama skida pantalonice,otkopcava bodic skida gace i seda na nosu...sto meni ne bi ni palo na pamet da je ucim bar ne jos...
jedina zamerka je sto kad prodjem (zivim i radim preko puta) vidim da im je cesto otvoren prozor,tamo jeste stvarno jako toplo ali su oni tad oznojani od spavanja i u to vreme pocinju roditelji da dolaze po decu,otvaraju se vrata svaki cas i ogromna je promaja...i tako se  moja Lana se odmah razboli user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
15.4.2010 15:14:06   
marince1
Kakva je situacija sa specijalnim rezimom ishrane u vrticima?
Ima li neko iskustva?
Moj bebac ima alergiju na kravlje mleko..


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
15.4.2010 15:48:13   
Jeca*
kod nas ima neko dete sa tim "problemom". Sećam se da su roditelji pitali na uvodnom roditeljskom sastanku. vaspitačice su rekle da nema nikakvih problema, da onog dana kada je mleko oni vode računa da ga ne daju tom detetu, a ako u boraniju npr stave pavlaku, njemu ne stave, ali mu posle daju keks ili sl. Imaju oni fore za to. Samo moraju znati i takve stvari kod nas u vrticu pišu na zidu u dečijoj sobi, da svi budu upuceni u to.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
15.4.2010 15:49:45   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Moja cerka ide u drzavni vrtic Novosadjance u sklopu Radosnog detinjstva i trenutno je starija jaslena grupa...to je relativno novo obdaniste,cisto je,lepo sredjeno ali je ogromna guzva njih u grupi ima oko 38,imaju tri vaspitacice ali se menjaju nisu po ceo dan,obicno dolazi oko 25 dece svaki dan,imaju lepo organizovan dan i vaspitacice se bas trude oko njih primer:krenuli su 1-og septembra u skolicu,4-og sam primetila da moja Lana sama skida pantalonice,otkopcava bodic skida gace i seda na nosu...sto meni ne bi ni palo na pamet da je ucim bar ne jos...
jedina zamerka je sto kad prodjem (zivim i radim preko puta) vidim da im je cesto otvoren prozor,tamo jeste stvarno jako toplo ali su oni tad oznojani od spavanja i u to vreme pocinju roditelji da dolaze po decu,otvaraju se vrata svaki cas i ogromna je promaja...i tako se  moja Lana se odmah razboli user posted image


baš velike grupe.
sad tek vidim koliko je u našem vrtiću RAJ.
Lukina grupa ima upisano 11 dece, 2 vaspitačice. A nikad ih nema više od 7-8 oro. I ako ih spoje sa grupom pored nema ih više od 15-oro, a 4 vaspitačice oko njih. Mali vrtić, a u samom centru grada. Super!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
15.4.2010 15:53:00   
marince1
Hvala Jeco user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
15.4.2010 15:57:49   
*Alexx*
Jeca carica user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
16.4.2010 15:46:09   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Rivana

Da li neko zna mozda kakav je vrtic-jaslice Peca i deca u Brace Jerkovicu? Ja videla na netu slike izgleda super ali nista vise ne znam pa ako neko zna nek napise ili mi posalje PP


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
28.4.2010 11:57:15   
Nena81
I mi sad krecemo sa razmisljanjem u koji vrtic / jasle da konkurisemo ? Imamo ispred zgrade ali je nemoguce upasti u taj, samo preko debele veze. Posto smopodstanari dogovorili smo se da konkurisemo na NBgu tamo zvanicno nema listi cekanja, mm radi tamo, pa ako nas prime onda menjamo stan i idemo na tu stranu.
Ako ima preporuku neka se javi.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
4.5.2010 11:44:36   
Anoniman
VRTIĆ ISKRICA (JU Djeca Sarajeva) - KLIK

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
4.5.2010 12:14:00   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: Nena81

I mi sad krecemo sa razmisljanjem u koji vrtic / jasle da konkurisemo ? Imamo ispred zgrade ali je nemoguce upasti u taj, samo preko debele veze. Posto smopodstanari dogovorili smo se da konkurisemo na NBgu tamo zvanicno nema listi cekanja, mm radi tamo, pa ako nas prime onda menjamo stan i idemo na tu stranu.
Ako ima preporuku neka se javi.



a u kom delu grada inače živite?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.6.2010 15:35:10   
Jeca*
ovo je naš vrtić
juče nas je iznenadilo prelepo novo dvorište koje su sredili za vikend

KLIK

HVALAAAAAAAAAA user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.6.2010 15:36:41   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.6.2010 16:04:45   
ivak
Moje dete ide u vrtic Radosnica u sklopu Radosnog Detinjstva. Grupa ogromna 38 dece! I jako je velika prisutnost dece. Vrtic je relativno nov i prilagodjen deci. Vaspitacice su super ali je grupa ogromna i tesko je sa njima raditi.
Promaja je svaki dan i to mi se uopste nesvidja i mislim da se sva deca od toga razbole.
Mislim da prostorije treba da se luftiraju ali bez promaje naravno i neznam sto je prave user posted image
U Novom Sadu svi vrticiimaju imaju istu hranu, mislim na Radosno Detinjstvo, koja je nekad ok a nekad i losa.

Imaju jako veliki problem sa sredstvima za higijenu u vrticu. Nikad nema dovoljno ubrusa za ruke i deca brisu risu ruke sa jako malim papiricima ili ih u opste nema , vaspitacice kazu otresite ruke nema papira, a ne smeju da traze papir od roditelja da kupe to im je zabranjeno. Onda ja kad vidim da nema papira u radnju pa kupim i ponekad donesem. Ova situacija je bila i kad je bio grip zimus . I to je nesto sto mi jako smeta. Traze da damo pare za klimu, tepih....itd, a za ovo se prave ludiuser posted image U vezi ovoga sam probala da dodjem do nekog iz uprave i da se zalim ali nisam uspela. Cuvaju ih kao bele medvede.





_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.6.2010 22:15:41   
Nena81
IZVORNA PORUKA: Jeca RR


IZVORNA PORUKA: Nena81

I mi sad krecemo sa razmisljanjem u koji vrtic / jasle da konkurisemo ? Imamo ispred zgrade ali je nemoguce upasti u taj, samo preko debele veze. Posto smopodstanari dogovorili smo se da konkurisemo na NBgu tamo zvanicno nema listi cekanja, mm radi tamo, pa ako nas prime onda menjamo stan i idemo na tu stranu.
Ako ima preporuku neka se javi.



a u kom delu grada inače živite?


Jeco izvini  tek sad sam videla,
inace odbili su nas za vrtic, sad lupamo glavu gde cemo sta cemo user posted image
Zivimo na Crvenom krstu, ali nam je l.k. B.brdo.
Ovde je nemoguce upasti u vrticuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
7.12.2010 12:32:59   
pahulja76
neno, hocete li uskoro ponovo konkurisati za upis u vrtic? jel obavezno da oba roditelja budu zaposlena da bi dete primili posto ja tek treba da nadjem posao? 

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
9.12.2010 11:41:07   
lajla
mi idemo u drzavni vrtic"petar pan"renoviran je stvarno mi se cini da je ok.Mija cerkica je krenula ove godine u grupu od 3-6 tako da neznam kakvi su drugi vrtici.Ovde je sve novo,cisto,svaka soba ima svoje kupatilo.Sto se tice hrane nisam bas prezadovoljna,ali mi cerkica kaze do ona to voli-u drustvu je sve lepse user posted image U grupi ih ima 30-oro mada su retko svi tamo,obicno bar 10-ak nih su bolesniuser posted image Vaspitacice su stvarno dobre.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
24.3.2011 22:44:30   
nencydrew
Ništa posebno, svodi se na određivanje, a cena puna

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
25.3.2011 9:26:50   
Lu
Divanuser posted image
Sad su svaki dan vani, imaju veliko dvorište u slijepoj ulici, gdje naravno ne prolaze automobili.
Roditelji su uključeni maksimalno, čak mogu dolaziti boraviti sa decom jedan dan ako ih zanima kako se radi, tete divne, svi komunikativni i otvoreni za razgovor, primjedbe, sugestije.
Hrana normalna, kao kod kuće, higijena super.
I najvažnije, moje dijete naprosto obožava vrtićuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
5.7.2011 20:22:30   
LillyT
Ne znam da li smo i gde pisali o ovome, ali me živo zanima kako ide to privikavanje u jaslice? Mm je danas bio na "roditeljskom", pa ni tamo nisu bili nešto konkretni, pa bih ja ovde da vidim vaša iskustva. Koliko to traje? Da li ostajemo i mi sa njima? Da li je realno da se za 5 dana privikne? Mene ovo zanima zbog godišnjeg, ne znam koliko ću ja moći da je vodim na to privikavanje. Za sada nemamo problem da je negde ostavimo, bitno je da se ona zanima sa nečim (ili nekim) i onda samo klisnemo. Inače, jako voli decu, pogotovo stariju, vršanjake voli isto, ali hoće da ih udara, pa me to malo frustrira, ne bih da tamo mlati nekoga ili da ujeda user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here