|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
3.8.2010 13:05:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: engimengi

Devojke,bas sam u problemuuser posted image Ova moja deca izgleda vise ne vole humanu!!Dal je moguće da ima se vise ne svidja!?Filip vec dva dana mnoogo slabo jede..jedva mu naguram 70ml i to sve uz plakanje i jadnicko je sav tuzan,a i mnogo je malo dodao ovih dana..I obojica imaju jako tvrdu stolicu,samo se stiskaju i mučeuser posted image user posted image
Vodiću ih kod pedijatra sigurno,al sam htela da vam se pozalim baš se brinemuser posted image



Ja sad imam slichan problem sa mojim curama....tj uglavnom sa Sarom... Promenili smo ad mleko sa Nesle nan 1 na Novalac ar po preporuci pedijatra iz bolnice...koji je primio Petru kad je povratila... Sada su obe na AR formuli...ali neshto mi se chini da Sari ne odgovara.... napravim joj 120 ml....i kad dodje do nekih 60 ml, krene da se otima, grchi, plache....tako da se sva zaseni...a nece flashicu....Na jedvite jade popije josh 30-tak ml i to je to...kao sita je... user posted image
Bojim se opet da menjam formulu da ne bi povratjale, jer ovu formulu retko kad malo bljucnu,...ali eto Sara mi je enigma sada...user posted image

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Dohrana
3.8.2010 16:41:12   
Verus
Smeshkice, zasto 120ml?  Helena jede 150, 160ml mog mleka (a formula zasiti jos vise), tako da ja mislim da je tih 60ml njoj dosta, i da place jer NE zeli vise da jede...vidi ovde:

Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?

E sad ne zaboravi da su rodjene ranije pa im i dalje treba manje jer su im stomacici mali...pusti da same "doziraju" to je najbolje-ali naravno i konsultuj pedijatra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Dohrana
3.8.2010 17:00:12   
Anoniman
Verus...jedno vreme su jele i 140-150ml...tako da je ovih 120 malo.... to shto su ranije rodjene nema nikakve veze sa njigovim apetitom...user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Dohrana
3.8.2010 17:06:21   
Verus
WOW-onda bas puno jedu-Helena je u to vreme jela 80-90ml....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Dohrana
7.8.2010 18:05:56   
Anck Su Nmaun
Poceli smo sa dohranom ... do sada nisam razmisljala kad ce biti gladna ..gde god da se nadjem podojim je a sad neznam kako  to da kombinujem a da ne trcim nazad posle 2...2,5 sata?

Da li nosite dohranu sa sobom? Da li napravite pa ponesete ( neznam da se ne pokvari i valja li tako???

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Dohrana
7.8.2010 20:47:27   
Jeca*
KLIK

Novorođenčad - U prvim nedeljama života novorođenče treba hraniti manje i više puta dnevno jer njihovi stomačići nisu dovoljno veliki da drže velike količine mleka odjednom. Mnoge bebe će konzumirati negde između 30 i 60 ml po obroku, a ješće 8-10 puta na dan.
Jednomesečne bebe - Tokom prvog meseca vaša beba će početi da uzima tokom obroka više mleka svaki put, postepeno povećavajući količinu sa 60-90 ml na 90-120 ml po obroku.
Dobro bi bilo da svaki put povećate količinu mleka za 30 ml po obroku jer će to obezbediti dovoljnu količinu mleka tako da vaša beba svaki put kad joj prija može povećati svoj obrok, a ujedno će sprečiti prekidanje obroka, ako je beba još gladna, radi pravljenja dodatne količine koja će je zasititi. Kada vaša beba počinje da prazni celu flašicu sa regularnom količinom (mada nikada ne biste trebali terati bebu da popije svo mleko ako ne želi) znaćete da se vašoj bebi povećao apetit.
2 meseca stare bebe - Kada vaša beba napuni 2 meseca, zahtevaće hranu 6-8 puta na dan, konzumirajući 120-180 ml po svakom obroku.
4 meseca stare bebe - 4 meseca starim bebama tipično treba 4-5 obroka na dan, a konzumiraju 180-200 ml mleka po obroku.
6 meseci stare bebe - Do vremena kada vaša beba napuni 6 meseci, zahtevaće obično 3-4 obroka dnevno uz konzumiranje 200-220 ml mleka po obroku.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Dohrana
7.8.2010 22:29:34   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Poceli smo sa dohranom ... do sada nisam razmisljala kad ce biti gladna ..gde god da se nadjem podojim je a sad neznam kako  to da kombinujem a da ne trcim nazad posle 2...2,5 sata?

Da li nosite dohranu sa sobom? Da li napravite pa ponesete ( neznam da se ne pokvari i valja li tako???



Ja prokljucam vise vode i kada pravim mleko odvojim u flasicu koliko mi treba, malo ugrijem stavim mleko i izmuckam.
To bude bas brzo.
A kada negde ides najbolje ti je da imas termos bocu u nju da stavis prokljucalu vodu i kada ti zatreba na brzinu napravis mleko.
Mislim da vise od 20 min ne bi trebalo da stoji mleko, tako da je najbolje uvek sveze da pravis.
Vuk sada pije oko 180 ml nekad malo vise nekad manje na 4-5 sati.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Dohrana
7.8.2010 22:54:34   
Anck Su Nmaun
Pa kolicinski ja ne znam koliko ona popije jer je prvo dojim  , pa polse dohrana al nikad nije popila vise od 90!
Alk dobro to, nego mi sad bzvz nemogu da mrdnem nigde a da nenosim AD user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Dohrana
7.8.2010 22:58:36   
sneza24
Anck i ja sam tako radila.Nosila vodu sa sobom i dohranu pa sam pravila na licu mesta.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Dohrana
7.8.2010 23:06:20   
gagana83
IZVORNA PORUKA: sneza24

Anck i ja sam tako radila.Nosila vodu sa sobom i dohranu pa sam pravila na licu mesta.


Isto.
Ja sam nosila po dve flasice,jednu sa vodom u termosu a drugu sa prahom za mleko i kad treba da je nahranim samo prerucim vodu u flasicu sa mlekom.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Dohrana
7.8.2010 23:08:55   
bratzz
Milica je danas popila 150ml ad mleka i posle toga je trazila da sisa. Pitam se da li jeto normalno.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Dohrana
7.8.2010 23:15:23   
gagana83
Moja Una i sad preko dana ne popije vise od 150ml.
Pred nocno spavanje popije malo vise-u proseku 180ml.

Bratzz,je l uvek pije tako puno mleka? To bi bas dodje puno za tako malu bebu.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Dohrana
7.8.2010 23:26:39   
bratzz
Obicno popije od80 do 100ml ad mleka plus sisa. Danas je prvi put preterla.

< Poruku je uredio bratzz -- 7.8.2010 23:27:30 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Dohrana
7.8.2010 23:34:46   
sneza24

IZVORNA PORUKA: gagana83

Moja Una i sad preko dana ne popije vise od 150ml.
Pred nocno spavanje popije malo vise-u proseku 180ml.



I David isto toliko pije a sad ce jos malo godinu dana.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Dohrana
8.8.2010 0:08:11   
Verus
evo ja gledam 4 mesecnu, jer je moja beba tolika.  Doduse, ona sisa i jede moje mleko na flasicu i pojede 150 nekad 160ml po hranjenju, ali jede 6-7 puta na dan.  4-5 obroka meni zvuci bas malo....

IZVORNA PORUKA: Jeca RR


4 meseca stare bebe - 4 meseca starim bebama tipično treba 4-5 obroka na dan, a konzumiraju 180-200 ml mleka po obroku.


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Dohrana
8.8.2010 1:32:45   
Mishica 77
I naša Isidora ima 5 obroka dnevno po 170-200g... kako kad popije... nekad više nekad menje. I odlično napreduje. Beba jede onoliko koliko joj treba. Mislim da se treba zabrinuti tek onda kada količina hrane drastično odstupa od preporučene za uzrast ili beba lošije napreduje. Nisu sve bebe iste i mislim, ma ne, sigurna sam da treba zaboraviti na tabele. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Dohrana
8.8.2010 7:24:30   
anci 81
Anck,zasto si pocela sa dohranom?
Da li se sa dohranom krece kad je mleko "slabo" ili posle nekog odredjenog vremenskog perioda?
Meni Milica samo sisa,na svakih tri sata.Ne place,pa valjda to znaci da nije gladna...
Ne znam koliko ml popije,ali posteno isprazni sise user posted image .Nekad se pitam hoce li nadoci mleko za sledeci podoj user posted image .

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Dohrana
8.8.2010 8:02:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Poceli smo sa dohranom ... do sada nisam razmisljala kad ce biti gladna ..gde god da se nadjem podojim je a sad neznam kako  to da kombinujem a da ne trcim nazad posle 2...2,5 sata?

Da li nosite dohranu sa sobom? Da li napravite pa ponesete ( neznam da se ne pokvari i valja li tako???



Draga,

Ja sam u flašici nosila odmerenu količinu vode, a u posebnoj maloj činijici ad mleko i kašičicu (mericu). Kada ogladni, smućkam, nisam nosila smućkano.


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Dohrana
8.8.2010 12:10:04   
Mishica 77
Ni ja nikada nisam nosila smućkano, naravno.
Uvek sam gledala da jedemo pre nego što negde krenemo, a ako nam nije vreme, ponesem u termos vruću vodu i u flašici odmerenu količinu Bebelaca pa smućkam. To se samo jednom desilo jer sam uvek tempirala jelo i hranila je pred polazak.
Kada idemo kod nekoga na malo duže, nosim sve pojedinačno pa zamolim za džezvu sa vodom i šporet da mogu zbućkanu dohranu da ugrejem.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Dohrana
8.8.2010 13:37:23   
red sonia
ja u onu torbu za bebe uvek nosim termos sa vodom,u limenoj kutijici AD mleko i mericu...i nema da me boli glava da je gladnauser posted image

< Poruku je uredio red sonia -- 8.8.2010 13:38:15 >

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Dohrana
14.8.2010 11:06:09   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: anci 81

Anck,zasto si pocela sa dohranom?
Da li se sa dohranom krece kad je mleko "slabo" ili posle nekog odredjenog vremenskog perioda?
Meni Milica samo sisa,na svakih tri sata.Ne place,pa valjda to znaci da nije gladna...
Ne znam koliko ml popije,ali posteno isprazni sise user posted image .Nekad se pitam hoce li nadoci mleko za sledeci podoj user posted image .



Prvo je pocelo da se smanjuje mleko ... inace ona neplace kad je gladna ..cudno moje dete, nije trazila ja jede... a onda je pocela slabije da napreduje,,pa sam pocela sa dohranom ..odmah se povecala kilaza...


Inace..lako mi je kad smo kod nas pa sticicu za 3 sata..al  mi cesto putujemo  na krace relacije..  u drugi grad , ne u goste pa nemam gde fa ugrejem...
Al onda cu s termosom... 

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Dohrana
31.8.2010 16:33:47   
minavb
Ima li ovde nekoga ko je koristio Aptamil comfort? Uopste nece lepo da mi se rastvori i zapusava mi cuclu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Dohrana
31.8.2010 16:36:30   
*Alexx*
Da probaš da ga rastvoriš u malo toplijoj vodi, pa pustiš da se ohladi na onih 37 stepeni? Ne znam, verovatno si to probala, pričam šta mi pada na pamet.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Dohrana
31.8.2010 16:44:19   
minavb
Probala sam, nece. Ostanu kao neki kristalici i zapuse cuclu pa uopste nece da curi. Svasta!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Dohrana
31.8.2010 16:59:18   
liliana
Mina, ja sam ga koristila. Tačno je da se te+e rastvara, moraš da koristiš onu plastičnu "iglicu" da otpušavaš cuculu i strašno lepi  flašicu... Ali je dobar.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here