|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 16:41:12   
Sanjalicaaa
Ja sam prekidala. Nije to malo 30-40 min na siki. Ne verujem da posle toga budu gladni, vise se maze i uzivaju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 16:48:30   
serpica

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

I da, interesuje me koliko bi beba minimum minuta trebalo da sisa da bi dosla do "masnijeg" mleka? Ili to nema veze?




Zavisi od bebe,neka beba jace i brze vuce pa podoj moze da traje i do desetak minuta,nekoj treba i vise vremena,neka beba sporije sisa,uziva dok vuce nije halapljiva pa tako podoj traje i duze od 10 min. Ja sam dojila oko 15.tak iz jedne.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 16:50:39   
Mala Elena
Ja oko 5-10 min. Ne znam ni ja kad krece to masno, ali osecam kad mleko krene da tece bas jako...e sada, mogu samo da pogadjam.user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 17:00:55   
IvanaSK RR
Hvala vam. Tako cu i uraditi. Nije vise toliko mala da mora dugo sisati.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 17:10:01   
Khaleesi

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ja sam prekidala. Nije to malo 30-40 min na siki. Ne verujem da posle toga budu gladni, vise se maze i uzivaju.

Ja je ostavim neka se mazi i neka uziva... :-) Jos malo cemo da se dojimo posle nema...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.10.2016 22:29:58   
Animsaj9
sad cemo napuniti 10 mes. i nas podoj traje oko 5 min, , covek nema vremena, a kad je vidi pomislio bi da ce sisati 2h kolika je zelja

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Koliko dugo traje podoj?
26.2.2017 3:35:26   
Dragce86
Odlicna tema i korisni saveti. Mi za sad sisamo oko 40-ak min, po 20 na svakoj, sa obaveznim podrigom izmedju..tako su nam rekle patronazne :) Imamo mesec i 7 dana :) user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2017 13:50:15   
SaraLana
Evo mene opet sa potpuno razlicitim iskutvom,pra je sisala i po sat vremena jako cesto i cinilo mi se ponekad da po ceo dan samo lezim i dojim bebu, a sada sa drugom bebicom to traje svega 5-10 minuta bas jako i brzo sisa na obostrano zadovoljstvo,imamo vie vremena da se mazimo i pricamo.user posted image

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Koliko dugo traje podoj?
8.6.2017 13:58:34   
Dragce86
Kad je beba bas mala i do 45min, a kasnije kako jaca sama skracuje podoj.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Koliko dugo traje podoj?
8.6.2017 14:01:43   
Anck Su Nmaun
Svaka beba za sebe. Neke bebeb jace i brze vuku pa im je doviljno manje vremena neke su lenjivice pa mnogo vise. Ne moze se generalizovati.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Koliko dugo traje podoj?
8.6.2017 14:48:37   
krin 40
Dušan sisa 20 tak minuta.Nocu nešto kraće jer je pospan ali se i češće budi

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Koliko dugo traje podoj?
20.6.2017 13:54:48   
Dragce86
Zavisi od bebe do bebe i od starosti beba. Mi smo duze na pocetku, naravno, oko 45min na obe, a sad nam je nekad i 10 min previse :)

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Koliko dugo traje podoj?
28.6.2017 19:11:04   
Nina02
Beba jede koliko i kadsa joj treba,Ne mucite ni sebe ni nju.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Koliko dugo traje podoj?
9.9.2017 23:15:36   
Tatjana.87
U početku je bilo i po sat vremena. A sada mu je po nekada dosta dvadesetak minuta na jednoj dojci,a ima dana kada mi se čini da mu je malo i obe kada posiki. Večeras je na pola uspavan pustio siku nakon nekih dvadeset pet minuta,otvorio širom oči pogledao me sa sve osmehom i rekao a guuser posted image i od spavanja nije bilo ništa malo smo se nosili pa je zaspao na drugoj siki user posted image

(odgovor članu Nina02)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.9.2017 7:21:32   
mama Jo
U pocetku je to naravno dugo i ne mozes ni sama da znas jel dovoljno ili ne... samo se opusti, dok su tako mali placu samo kada su gladni, puna pelena... tako da - svakako ce se javiti ako bi jos da siki... neka se mazi i uziva 😊

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.9.2017 9:17:52   
krin 40
Moj D sada sisa maksimalno 7-8 min.Brzo i energično.Tatjana probaj da ga ne uspavljuješ na sisi nego ga kada pusti i kaže gugu podigni da podrigne i ostavi u krevetac

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.9.2017 9:24:24   
Tatjana.87
Joj kako to da izvedem!?? Možda mi je dva ili tri puta uspelo da ga budnog spustim u krevetac i to je sve! Ostatak siki dok ne zaspi i onda ga uspavanog prenesem u krevetac. Evo malopre je sikio ravno petnaest minuta i eno ga kao da je dve litre mleka popio spava user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.9.2017 9:28:02   
krin 40
Neka spava.Bebu treba spustati budnu u krevetac da nauči sama da se uspava.Uskoro će razdvojiti sisanje i spavanje pa ćeš biti u problemu.Moj D je te dve radnje odvojio još pre mesec ipo dana.Čisto prijateljski savet.Imaš
priliku jer je još mali.Lepo.Pidrigne,spustiš ga i izadješ iz sobe.

< Poruku je uredio krin 40 -- 10.9.2017 9:29:04 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.9.2017 9:35:54   
Tatjana.87
To sam sve već pročitala ovde ali mi se ponekad baš čini neizvodljivo. Sve ću ja ovde da vas slušam hehe samo da ne uradim nešto pogrešno. Evo pokušaću večeras tako pa ću javiti kako je prošlo!user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.9.2017 9:38:16   
krin 40
Imamo temu "kako uspavljujete vasu decu" da ne idemo ovde u out.Naravno da treba truda i istrajnosti ali se na kraju isplati

< Poruku je uredio krin 40 -- 10.9.2017 9:43:34 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.9.2017 9:46:57   
Tatjana.87

IZVORNA PORUKA: krin 40

Imamo temu "kako uspavljujete vasu decu" da ne idemo ovde u out.Naravno da treba truda i istrajnosti ali se na kraju isplati


Ok prebaci cu se u tu temicu,izvinjavam se ako sam nesto poremetila.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.9.2017 23:34:56   
MamaNecaVo
Patronazna sestra mi je recimo rekla-Podoj treba da traje 2xpo 30 min,potom 2x25 itd dok ne dodjes do 2x10min.
Ja se iskreno minutazom niti gledanjem u sat nikada nisam opterecivala.Beban je sisoa koliko god da je hteo, a obzirom na uzasne grceve..trajalo je i trajalo.. Pa i po sat vremena.
Bebe su ranjive,osecaju se najlepse pored majke,pa dok su male ih ne treba ogranicavati.. a nama majkama kada sve prodje bude zao sto nismo duze i vise uzivale uz nji dok su onako sicusni,slabi i mali.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2017 10:27:09   
krin 40
Ni jedno dete mi nije sisalo po pola sata.To je individualno.Evo D sisa maksimalno deset minuta.Super napreduje

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2017 10:36:13   
MamaNecaVo
Mame ne trebaju da se opterecuju duzinom sisanja deteta niti gledanjem na sat.Svaka beba ima svoj ritam sisanja.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2017 10:38:39   
krin 40
Slažem se.Mada razumem i to da neke mame bez iskustva sa dojenjem se osećaju sigurnije da isprate koliko traje podoj

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here