|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 10:30:29   
Peace*
Drugo, kada ste poceli sa igraonicama? A da vam je prvo dete, kapiram da drugo krene pre uz prvo, na rodjendane itd. Ja sam evo zivela u zabludi da dete do dve godine ne moze da udje ni sa roditeljem na one penjalice i cudesa, jer su mi tako rekli u dve igraonice u kojima smo bili. A naravno nije svuda tako. D sad sa godinu i po bi sigurno mogao da ide i da se vere, tako da sam mu to mozda malo uskratila.


Meni je mama odvela starije prvi put u igraonicu, meni prosto nije palo na pamet, bio mi je beba. Imao je oko 1,5god, i mama je ušla sa njim u igraonicu. Tako smo počeli. I ja sam dugo puzala za njim po igraonicama. U principu, mame normalne kilaže puštaju unutra.

Otvorena igrališta i dalje ne ljubim. Izgledaju mi opasno. user posted image Uvek stojim pored tobogana, i sada.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 10:49:43   
big mum
Moja djeca u igri,puštala sam ih od najranih dana da se penju ,igraju i istražuju svijet oko sebe.Sofka i Strahinja su se počeli sami penjati i spuštati niz tobogan sa 18 mj.Stajala sam kraj njih u slučaju da krenu padati ali su dosta brzo uhavizali i onda sam ih puštala da idu sami.Evo rezultatauser posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image



_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 10:55:50   
Modessty
super su BM!user posted image

Nikola se već spušta niz tobogan. I mnogo voli tobogane!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 11:01:01   
big mum

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

super su BM!user posted image

Nikola se već spušta niz tobogan. I mnogo voli tobogane!


Bravo Nikola,bravouser posted image

Djecu samo treba pustiti da se igraju,šta ima veze ako se malko udari,jedan poljubac izliječiće sve.A ono će biti srećno i zadovoljno dijeteuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 12:08:29   
Misha i Ljisha
user posted image
prvo sam je klackala sa iste strane gde je ona sedela a sad vec recimo tri meseca unazad je opusteno klackam sa suprotne strane.
popne se lepo
user posted image
user posted image
to smo bas u subotu bile na igralistu i to je onako fino sto kaze Rosita za njihov uzrast. To je u selu pored a u nasem selu imamo samo igraliste za vecu decu ali idemo nas dve i tamo bez problemauser posted image
Moze da se popne i na kose merdevine bez problema a uspravne su joj jos uvek malo problem ali pokusava.
Nisam je slikala kad se spusta niz tobogan i sl, prosto rizicno mi je da je slikam kad mi srcka preskace ahahaha... Ovo su stvari znaci koje opusteno radi vec dugo vremena. Isto i u dvoristu.Srcka mi preskoci npr kad se penje na neko brdo zemlje iza kojeg je ogromna jama al sta da radim voli dete tu da se penje i spusta.

u igraonicama nemam puno slika, samo snimke uglavnom. Ali evo jedna u igraonici.Moj mali gusaruser posted image
user posted image

Nas dve se site zabavimo gde god odemo.Npr bile smo u Scenariju nedavno u kaficu tamo ima bas fino da se mala deca izigraju i bilo joj je jako zanimljivo. Kad vidim da je nesto savladala odaljim se, ali ona mene zove ako misli da ne moze sama. Znaci stane okrene se ka meni i kaze "mamaaaa"user posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 13.10.2014 12:10:33 >

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 13:06:04   
Misha i Ljisha
klik

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 13:28:48   
Modessty
lep tekst! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 18:00:28   
Rosita
Ne znam kako se ubacuje slika a nema sad vremena da vam pokazem, pokazala sam Ljisi sta mi imamo po kraju, smesno. Ali ovo je Bg, ima npr. na 20, 30 min voznje. Svi se slazemo da decu treba pustiti da rade sta hoce i mogu u nekim granicama. Volim sto sam otvorila ovu temu jer sam shvatila da, kao sto rece milicicak, problem u mom kraju je neadekvatan prostor, kao sto rece i mod i serpica. Meni je ada blizu, kao i park na B Brdu, pa ako bude jos sunca, idemo za vikend :) A igraonice ne volim puno. Ima vremena, zavolecu user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 18:17:18   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Peace*

U principu, mame normalne kilaže puštaju unutra.



Hehe, ja vala 54 kila, a ne dadu mi, zavis" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 21:26:00   
Rosita
Dobar tekst! Samo bih rekla da to "udaljavanje" od prirode nije samo posledica roditeljskih strahova, jeste u ovom eksperimentu, ali u realnom zivotu to je posledica zivota koji nas melje, lose situacije u zemlji, cinjenice da roditelji ne dolaze kuci pre 5 popodne, a u velikoj vecini i kasnije i td i td. Takodje, vremena su takva kakva su i tacno da danjasnja deca nisu lako prilagodljiva skoli takvoj kakva je, ali smatram da treba da se menja i skola i nacin ucenja. Ja sam od onih roditelja koji bi rado prevazisli strahove ako ih imaju i koji bi sve ovo obezbedilidetetu, ali retko imam priliku... nazalost. A odrasla sam , do 5 godine u seoskom okruzenju i sada, kad znam dosta o razvoju, vidim koliko mi je to znacilo... i da ne idem sasvim u off, ulaganje u motoriku u ovom ranom uzrastu , da se tako izrazim, veliko je ulaganje u inteligenciju.

Eto, necemo vise off :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 21:36:41   
doktorkakristal
Dora je za sad samo bila u parku voli da se klacka i ljulja ,posmatra drugu decu,planiram da je odvedem u igraonicu cisto sda vidim kako ce da se ponasa,to ce biti cim ozdravi

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
13.10.2014 21:50:04   
Trcosava
Uf ne sećam se kada sam Anu počela da vodim. Mislim da je još bila baš mala. Pitanje je i koliko je detetu motorika razvijena. Opet, mi Anu ovde nismo ni znali gde možemo da vodimo da bi ona mogla da se igra. U Bg.u smo je prvi put odveli na Olimp sa mojom drugaricom i njenom ćerkicom. Mala se pela svugde, ova moja ništa nije znala, sve smo mi sa njom, stavljaj je na tobogan, pa drži da se spusti... Nije znala ni uz stepenice da ide user posted image

I nervira me što je sa nama tako stegnuta i ništa ne sme, ali se u vrtiću dooosta opustila i sada se pentra gde stigne. Ali zna da je uhvati i prpa i da ne sme da pređe preko neke penjalice na vrhui da se spusti sa druge strane. I onda nas zove da je spustimo i sl user posted image Buba lenja!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
14.10.2014 7:04:01   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Rosita

ulaganje u motoriku u ovom ranom uzrastu , da se tako izrazim, veliko je ulaganje u inteligenciju.



user posted image ce moja cura da bude neki Pera kojot super genijeuser posted image . A zenska jos ne prica. Kod nas izgleda vazi ono ne moze motorika i razvoj govora u isto vreme.

Rosita mi je pokazala slike njihovog obliznjeg igralista i stvarno je bljak.sumorno, nema boja, za vecu decu....Mislim takvo je i ovo nase na Ceneju, vodim ja D i tu ali nam je lepse na nekom sarenilu. Izgleda da NS nekako vise brine o deci nego BG

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
23.2.2015 11:18:53   
milicicak
Mini buba je pre dve nedelje isprobala mrezu za penjanje za veliku decu na Tasu, odveo je tata... Odusevljena je a ja sam blago prestravljena iz prostog razloga sto ne mogu da je dohvatim cim se malo udalji od prvog reda konopaca.... Tako da je pao dogovor, tamo ide samo kad je tata sa njom user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
23.2.2015 11:27:42   
mila83
Ja ne mogu tacno da se setim kako smo i kada poceli sa igralistem i igraonicama...mislim da je bilo oko Miminog drugog rodjendana...Ona se prilicno brzo opustila po pitanju svega...odmah joj se sve svidelo,pa cak i kada se udari slucajno ili padne,nije imala vremena mnogo da place ili ne ni plakala. A sin opet druga prica,mnogo je oprezan...oslobodio se i on sada, ali je to islo sporije kod njega..a nekako smo se i mi plasili vise , nosi naocare...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
23.2.2015 13:36:31   
dijana1*
Ne mogu da se setim kada sam Vuka prvi put odvela u igraonicu ali znam da Kosta ide vec od drugog mesecauser posted image
A od 8-9 meseca bas uziva u igraonici i lepo se izigra.user posted image
sa drugim detetom je sve lakse i opustenije.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
23.2.2015 13:39:41   
Modessty

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

sa drugim detetom je sve lakse i opustenije.


user posted image baš tako!

Danilo mislim da je prvi put bio u igraonici sa 10 meseci na rođendanu jednog druga. A zatim nakon dva meseca na svom rođendanu.
Nikola čim je počeo da sedi već je znao za igraonicu user posted image A šta ću kad smo u igraonicama dogovarale RR druženja user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
23.2.2015 16:02:53   
veselicaa
Sto se tice A. prvi put sam je vodila u igraonici sa 3 godine user posted image jednostavno tada sam bila dovoljno opustena.Plasila sam se bakterija,zaraze sad kad se setim toga shvatam da sam preterivala,ali ona je moje prvo dete a svi roditelji preteruju sa prvencetom.Na igraliste sam je vodila sa 4,5 meseci,sedela bi u kolicima i posmatrala decu.Sto se tice S imala je manje od godinu dana kada sam je vodila na rodjendan u igraonici,ali kao sto rekose jos neke zene,sa drugim detetom je sve opustenije.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
24.4.2015 13:46:21   
Misha i Ljisha
prosle nedelje smo cura i ja isle malo cesce na igraliste. I ja se tu vrzmam, za divno cudo nismo bile same. Bila jedna mama trogodisnjaka i jedna mama malog decaka koji je dva dana mladji od moje D. Moja D veca od obojice i spretnija. Kad se spusta niz tobogan doceka se na noge. Kao gimnasticarke kad se docekaju u cucanj i hop ustane. Ovaj mali sto je dva dana mladji on se potrbuske spusta niz tobogan tako da komplet padne u prasincinu ispod toboganauser posted image a ovaj trogodisnjak se docekuje na guzicu. A moja fina curica lepo na noge. Inace smo na tom igralistu vecito same. A skoro svaki dan kad nam vreme dozvoli i kad imamo kola idemo tamo. Ljuljaska joj vise uopste nije zanimljiva a ni klackalica sad ona samo podize i spusta klackalicu. Jedino sto mogu da primetim kod moje cure jeste da nije bas vesta u pentranju. Tj na one letvice, dal se boji ili sta vec nemam pojma. Sama se penje na nize stepenice cak sama i silazi.
Sve u svemu moje dete obozava to igraliste i tamo da se igra, kako se nalazi odmah pored prodavnice u kojoj smo redovne musterije ne smemo da odemo u prodavnicu a da ne svratimo tamo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
7.7.2015 0:26:39   
vikiveki
Moj srednji sin je pre neki dan prešao i odvežbao na svim spravama za vežbanje odraslih,počev od sprava za trbušnjake do prelaženja prepreka

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
7.7.2015 8:15:24   
doktorkakristal
od kad je krenula u vrtic ne vodim je u ingraonicu vec napolje u park,u igraonicu je krenula egde u ovo vreme prosle godine sa nekih sedam meseci,park isto tako

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
7.7.2015 8:18:15   
vikiveki
Ma meni jako žao što mm nije slikao sina dok je prelazio sve te sprave,a lepo mu rekla da slika,a on uzeo pa snimao i to samo na jednoj spravi...sinoć kada sam videla na foto aparatu poludela sam

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
12.7.2015 10:24:43   
mila83
Moji jako vole igralista,nije bitno sta imaju od sprava.Zato jako volimo i ici na Zlatibor,tamo je puno tih igralista.Sada imaju i teretane za odrasle na otvorenom.Sve su morali da isprobaju,naravno,uz nas nadzor.Postavicu vam fotkice,teretane su jako lepe.Igraliste kako koje,lose odrzavaju.Videcemo ovog leta kakva je situacija.
T za sada samo gleda batu i seku,juce se toliko smejala kada ih je gledala u parku na toboganuuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
12.7.2015 11:16:12   
vikiveki
Mi planiramo ovih dana opet na igralište da idemo pa ću onda slikati moje majmunče kako se vere,i staviću slikeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Igralista, sprave, igraonice... kada?
18.7.2015 17:05:07   
mila83
user posted image

user posted image

evo fotke sa tih otvorenih teretana na Zl,imam ih dosta ali da ne zatrpavam ovde sa njimauser posted image
Obavezno uz nadzor roditelja i pomoc

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here