|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 13:55:06   
Anoniman
Nisam nasla neku slicnu temu, ako postoji - prebacite.
Dakle, zivimo daleko od mojih roditelja i rodjaka. Vidjamo ih recimo na svaka 3 meseca i M ih uvek naravno zaboravi do tad. Kako da joj pomognem da ih lakse upamti i da se zblize?
Dodatni problem mi je kad odemo kod mojih to sto njoj sve bude novo i nepoznato i uvek imamo problem sa spavanje i "zalepljivanjem" za mene. Taman kad krene da se prilagodjava, bude vreme za povratak.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 13:58:39   
Olga75
kako da ih upamti , sad je lakse , postoji skajp :)
a to prilagodjavanje , kako bude starija bice lakse , kod nas je tako
zvercica moze da prespava svugde ( od malena ) svi su joj super , voli da se druzi
mada mozda je ona takvo dete user posted image
ne znam , sto vise skajpovanja i fotografija daleke a bliske familije , mislim da to moze da olaksa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:00:17   
nela79
Samo polako Kseno, cuda tehnologije su zakon. Evo Matija nema jos 2 god. al prepoznaje zvuk Skype-a i odmah vice BABA :). Ja sam iz Bosne al uglavnom idemo dva puta godisnje tamo, bude kao i kod tebe na pocetku malo zatezanja, ali par dana prodje i onda je sve uredu. Treba djeci dati vremena. I da....ne osjecam da su recimo vise privrzeni ovoj babi i djedu ovdje iako s njima provode vise vremena. To je moje iskustvo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:00:35   
Trcosava
Skype majka mara. Pomaže i ako baba i deda dodju na recimo, tri nedelje. Moja mama je svaki dan na vezi. Ali tek nakon što je dva meseca bila kod nas Ana pita za nju. Ne znam koliko je M star?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:02:41   
nela79
Kao da sam prepisivala od Olge :)

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:03:07   
Anoniman
fotografije sam pocela da joj pokazujem, na skype nesto ne idemo, ne mozemo bas da se uklopimo.
a M je malo teska za spavanje, tj. kod kuce uglavnom lako zaspi i dobro spava, ali ne moze na drugim mestima, cak ni kod sveki koja je cuva jenom nedeljno i tad i odspava poslepodne tamo (ali ne uspeva da je uspava u krevetu, nego u kolicima i vise provede vremena u uspavljivanju nego u samom spavanju)

Trco, M ima 15 meseci. Problem je u tome sto i moji kad dodju, to bude samo na vikend (i to mama mi je bila samo 2 puta od kad se M rodila jer joj tesko pada putovanje, bolesna je), a sad kako je tata imao infarkt ne verujem da ce i toliko dolaziti. A i mi uglavnom idemo na 3 dana, najduze nedelju dana.

< Poruku je uredio ksena -- 19.2.2013 14:06:31 >

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:05:46   
Olga75
e pa Ksena moracete onda da vezbate prespavljivanje ( sigurna sam da se ne kaze tako user posted image )
znaci , jedno vece kod najblizih ali kad ona hoce da ostane i onda telefon pored kreveta , u krevet u odeci i kao spavate
i tako par puta pa ce da prespava i u drugom okruzenju bez mame i tate user posted image
znam da nije poenta u spavanju bez mame i tate ali to je ipak drugo okruzenje

< Poruku je uredio Olga RR -- 19.2.2013 14:06:43 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:08:04   
Anoniman
Olga, tesko to moze, imamo samo sveki i zaovu ovde u solunu, a ne znas koja je u boljem stanju za prespavljivanje. Kod sveki spava i zaovin mali koji je autistican i sveki deli sobu sa njim i tu nikako ne moze da se organizuje nocno spavanje.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:09:59   
Trcosava
Ne znam onda šta da ti kažem... Videla sam sada koliko je star M i koliko se ja sećam u tom periodu Ani nije ništa pomagalo, jednostavno privikavanje. Ja se sad svim silamaq borim da me zaboravi mog tatu (umro pre godinu i kusur) jer je on obožavao i ina njega, a sada ga se jedva seća. Kad bude stariji biće bolje ipak ste sada ti i tm njegov svet

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:15:44   
Anoniman
da, nadam se da ce biti lakse kad bude starija. ako nista drugo, barem za sad dobro podnosi putovanje autom.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
19.2.2013 14:29:47   
minna
Bice bolje kad bude starija, sigurno. Mozes da ih spominjes cesto.

Nama su mm-ovi roditelji u cg na moru i idemo kad god mozemo cesto se cujemo preko skype-a (sad kako je stariji dosta cesce nego ranije) ili preko telefona, i Vlada ponekad pita gde su oni. Kad god mozemo idemo kod njih i V se brzo prilagodi, uvek je hteo da ostaje sa njima sam, mada smo mi tamo bili 3 meseca pre njegovog prvog rodjendana, a svaki sledeci put od 3 pa do 20 dana.
Kad bude jos stariji sto se mene tice ako oni budu mogli i hteli nek ide i celo leto, sto da ne ide kad ja vec ne mogu. Nadam se da se ni on ne bi bunio.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
20.2.2013 18:13:50   
Ivence
Meni ništa ne pomaže... moji dolaze na svaka 2 meseca, budu tu po 15 dana, i ona im se smeška, ali ni luda sa njima ne ostaje u prostoriji.... ne bih mogla da je sotavim na čuvanje njima, presvisla bi... a imam i skype, i telefonom se čujemo, pa joj ih ja puštam, ali ništa... sve se nadam kada malo još poraste :)))

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.2.2013 0:50:52   
vukosava
Moje dete je prvog clana porodice osim nas dvoje (baku - moju mamu) upoznala sa 25 meseci. Evo mama mi je sad u gostima, bice 4 meseca. Super se slazu. Cak je i baku prvu poljubila. Dede nema i nekim cudom nece da kaze rec deda. Skajp ne benda ni pet posto jer moja mama nema kameru a ni druga baka.

< Poruku je uredio vukosava -- 21.2.2013 0:51:39 >

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
11.6.2013 12:57:58   
Anoniman
evo da dam izvestaj - pre nego sto smo otisli da ih posetimo za uskrs, pokazivala sam joj slike i bas ih je lepo prihvatila. i za tih par dana je naucila i mnogo novih reci na srpskom. a sad cesto vice i kod kuce "baba, dedo (ne znam zasto ga tako zove user posted image )" i hoce da se gledamo na skypu (zbog M je i moj tata otvorio skype naloguser posted image )

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
12.6.2013 8:31:59   
Brand new mama
Vidis da je sve ispalo OK:) Kao sto vidis i mi smo far,far away,ali skype i slicna pomagala cine cuda.Moji su zbog unuka uplaili net,ali nemaju srece jer je u njihovom regionu ocajan net,te se tesko bilo sta vidi.Ali zato su obojica ludi za svekrvom i titom(tetom :) cak je veliki bio malo i ovisan o skypu...Tvoja princezica je mala,tako da ne trebas da brines-uskoro ce ona da se veze i za tvoje,jer ja vidim moje bubce sad-ovaj mali vec par dana odgovaara na to "Ko tebe najvise voli?" sa "dede"(tj.deda),a i veliki je odusevljen gdje god da ode...a vidja ih uglavnom jednom godisnje

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 19:36:25   
vikiveki
Evo našla sam šta me zanimalo...i ja sam na početku imala problem,jer uvek kada odemo kod mojih mali Stefan se ponašao kao da ih prvi put vidi,to smo rešili sa skypom,ali i dalje nam je ostao problem spavanja jer mu treba najmanje 2 ili 3 dana da se navikne da spava kod babe i dede.Sa starijom decom nisam imala takvih problema kad su bili mali

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 19:43:08   
Anoniman
viki, mislim da je to do deteta. da li on inace spava negde van kuce? verovatno ne, kao ni moja M. Ona cak ni kad je bila beba nije mogla da zaspi kod sveki, ciji joj je prostor bio poznat. Recimo, u toku prosle skolske godine, jedan dan nedeljno ju je sveki cuvala u vreme kad je M trebalo da spava i to je bilo mucenje za sve nas. Dok je mogla, uspavljivala ju je u kolicima (duze je trajalo uspavljivanje od spavanja), a kad je M postala suvise velika da bi spavala lepo u kolicima, dolazila je moja zaova direktno sa posla, dovodila M kod nas kuci i cekala pola sata da ja dodjem. Mucenje pravo.

(odgovor članu vikiveki)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 19:55:17   
World
A zasto uopste ostavljate djecu da spavaju negdje van svoje kuce?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 19:59:27   
Anoniman
zasto? mozda zato sto moram na posao? ono spavanje koje sam pomenula je bilo dnevno. a to sto dete spava van kuce, ne znaci da spava bez roditelja, barem ne moje dete. kad su baba i deda daleko (u ovom slucaju 600 km) ne ide se na par sati. a spavanje van kuce podrazumeva npr. i letovanje.

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 20:11:28   
vikiveki
Da ksena i ja sam podrazumevala da je spavanje van kuće , negde gde idemo na letovanje ili za praznike,u konkretnom slučaju kod babe i dede tj. mojih roditelja koji su 210 km udaljeni.Ne ostavljamo mi njega da on tamo sam spava,problem je u tome što i pored nas neće da spava kada dođemo u moju rodnu kuću kod mojih roditelja.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 20:28:45   
tijatija

IZVORNA PORUKA: World

A zasto uopste ostavljate djecu da spavaju negdje van svoje kuce?

Zato sto ne mogu uskratiti ( zabraniti) mojim roditeljima da vidjaju svoju unucad , a udaljeni su 630 km od mene, zato sto smatram da je to dobro i zdravo za dijete, zato sto moraju da shvate da nisu na ovom svetu samo mama i tata da postoje i drugi ljudi oko njih koji ih isto toliko vole kao njegovi roditelji, zato sto ce doci dan da krenu na ekskurizje a moje dete nece hteti bez mame user posted image ( naravno ako nije do tada spavalo nigde van svoje kuce) zato sto imaju jos jednu babu i dedu koja zive na planini, zato sto im je zdravo prespavati tamo itd...itd...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 20:53:09   
Torbica
Sto se nocnog spavanja tice, spavaju gde god. Ali za dnevno, bebcu treba posebna soba. Uredno je spavao na moru, ne kazem, ali ako nema zasebne sobe i mira, tesko. Na plazi nije bilo sanse. Dok su mi prvih dvoje i na plazi spavali.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 20:55:29   
Anoniman
uostalom, tema je upoznavanje i zblizavanje sa babom i dedom u UDALJENOM gradu/selu, a spavanje/nemogucnost spavanja je samo nuspojava.
i iskreno, bas me je iznerviralo to pitanje "zasto vam deca uopste spavaju negde van kuce" jer pokazuje da uopste nije procitan ni naslov, a kamoli ono sto smo napisali. verovatno postoje teme o spavanju dece kod baba i deda i verujem da bi tamo bilo prilicnije postaviti ga.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
21.11.2013 21:55:01   
World
Ma dobro, sta ste se momentalno narogusile, ccccccc. Vidim da je problem kako ostaviti dijete kod udaljenih baba i deda, i kod nas je takav slucaj, ali je nikad ne ostavljam samu, uvijek sam sa njom. I sve dok je tako, nema problema sa rodbinom koju vidja jednom u nekoliko mjeseci. Ne mislim da uopste treba dijete negdje ostavljati samo, da prespava pogotovo.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
22.11.2013 9:19:13   
Anoniman
ali nismo cak ni govorili o ostavljanju deteta samog.

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here