|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne priča
18.2.2015 7:25:48   
degu
kod nas je ta ta, da da, ba ba, na na i naravno ma ma al to samo kad je gladna user posted image a vristanje, pa pevaju bebe, umilni bebeci glasici user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Beba ne priča
10.12.2015 11:29:17   
MakiJ
uros ce uskoro 17 meseci i jos nista od price, kazu ako do druge godine ne onda ukljucuju logopeda



(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 4:51:21   
dunja RR
MakiJ, čini mi se da su nam dečaci slični, evo mog iskustva, pa mi molim te reci ako možeš neko poređenje, a i druge mame molim za mišljenje. Ako još čega set________im, pisaću, a kopiraću naki dan i pitanja za procenu, koja nam je dala psihijatrica:

Moj dečak ima 1.5 godinu, i kažu da ima malo kašnjenje, ali niko ne govori da trebamo da brinemo. Naš problem je pre svega motorika, nosio je kaiševe za kukove, te još nije prohodao (hoda uz nameštaj već 4 meseca i brzo puzi). Kasnimo i u sitnoj motorici. Naloge ne izvršava, zna samo pokaži glavu, baci pet, ponekada hoće taši taši. Pa-paje ranije hteo, sada neće nikako. Kada ga pitamo gde je mama, pogleda u mene , gde je tata - okrene se ka tati i pogleda ga. Smislenu reč nema, mada u poslednje vreme često govori mama, mamama kada je blzu mene, i hoće sisu (još dojim, ali planiram već dugo da prestanemo, ne uspeva mi zbog njegove vezanosti i uspavljivanja na sisi), ali nekada mamama kaže i tati. Ali kažem mislim da nije smisleno još. Krenuli smo sa progovorilicom (Tanja Lukovac) u poslednjih mesec dana, uz gumene životinje i sada oko 15-20 životinja prepozna-kada ga pitam gde je krava npr on je pronađe i uzme, ali na slikovnici neće da pokaže. Nema pokazni gest, mada mu je pažnja svakim danom sve bolje kod slikovnica. Sa igračkama pažnja nikakva, kocke samo baca, rastavlja, ne zna tj. neće da spoji, lopticu neće da ubaci u kanticu kada mu pokažem, već samo izbacuje. Nema pincetni hvat, na tome sada radimo. Idemo na vežbice u Sokobanjsku za motoriku. Dečiji psihijatar u Palmotićevoj kaže da je zdrav, ali da treba da se radi sa njim. Konstatovala je i da lepo prihvata ljude, ostvaruje kontakt, veseo je, nasmejan. Inače, on se u kući odaziva na ime, ima lep konkatkt očima, ali napolju ponekada zna da bude odsutan što je baš danas primetila i jedna terapeutkinja pa me naplašila, u Sokobanjskoj. Kaže da joj ponekada izbegava kontakt očima, i da on to radi nekada, ali ja imam utisak da to radi kada mu nije zanimljivo to što mu ja pričam. Ne znam da li deca uvek moraju da gledaju u oči kada im se obraćamo, kada ih oblačimo? Psihijatrica je rekla da su Sokobanjska i rad kod kuće sasvim dovoljni, i da je mali za logopeda, defektologa. Rekla je i da krenemo u vrtić, mada smo od logopeda dobili savet vrtić nikako, jer ništa ne razume (taj savet dobismo pre mesec dana kada mu nivo razumevanja jeste bio manji). Kada ga pitam gde je kapa, beba, meda, kutija itd pogleda uvek u pravu stvar, tako da razume ono što ga naučim. Razume NE, mada neće uvek da posluša i često negoduje, ali razume. Ne zna naloge-daj, donesi. Ne zna sam da jede kašikom, generalno nije samostalan. Kada mu kažem daj on da ruku, jer smo ga greškom to prvo naučili, i nikako da ukapira da treba da da predmet. Voli skrivalice, pesmice, igre sa golicanjem, tu baš učestvuje. I dalje me kopka da li da angažujem defektologa, ali nisam sigurna koji tip defektologa nama treba, na osnovu navedenog o nama. Možete li nekog preporučiti, na pp, zanimaju me i cene i da li postoji mogućnost dolaska kući-jer mislim da on mnogo više uči u svom okruženju, senzornu sobu u kojoj vežba u Sokobanjskoj baš ne voli (čim vidi da se približavamo zgradi krene plač), iako su terapeutkinje tamo zaista divne. Ali imam utisak baš svog svega navedenog da bi rad kući bio bolji, a sa druge strane i ja bih htela da vidim gde grešim i kako trebam da radim sa njim (u Sokobanjskoj mi nismo prisutni za vreme vežbi, jer krene plač ako smo tu, i od učenja ništa). Molim vas za savetkoji tip defektologa je nama potreban, i ako može neka preporuka. Unapred hvala!

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.12.2015 9:19:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 7:28:25   
Trcosava
Dunjči, ja se u ove stvari ne razumem puno.
Jedino što hoću da ti kažem je da Ana ni dan danas ne gleda u oči kad govori sa tobom (iako sam joj bezbroj puta skrenula pažnju da je nekulturno da gledaš u zid ako ti se neko obraća)

Za ovo ostalno neću da pametujem. Ljubim te i biće sve ok user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 8:55:48   
choopa choops
Slazem se sa Trcom da nisam upucena u temu.
Od svega navedenog, sjecam se da moji klinci nisu sklapali te kocke, niti ubacivali predmete u kutiju. Taj kontakt s ocima, na to nisam obracala paznju sa njima, a mala sada ima, ono gleda me kad je gledam, ali s druge strane zna i da skrene pogled pa ne znam je li to to.
Pomalo zna tasi, tasi, pa pa pokusava, ali ne ide. Izgovara baba, tata, mama, ali ne smisleno. Sin je to radio sa blizu dvije godine. To je nase iskustvo, ako se sjetim jos necega pisacu.
A ovo za vrtic me cudi, jer obicno ba preporucuju radi socijalizacije. Jedino ako ne smatra da ce se mozda vise povuc u sebe zbog neznanja?! Ne znam.
Drzim fige da sve bude u redu i uzmi defektologa, makar da vidis sta kazu....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 9:23:21   
Tiziana
DUnja, ima jako puno stvari koje si navela u svom postu koje moja deca zasigurno u njegovom uzrastu nisu umela da urade! Da jede kasikom,ni slucajno i jos puno toga. Sin u tom uzrastu nije hteo da zvace pa sam mu jos uvek pasirala. A evo ga sad zna stvari koje ja nisam znala u cetvrtom osnovne! Mozda bi po knjigama deca to trebalo da znaju da urade,ali mislim da je to u praksi retko tako. To za gledanje u oci je isto relativna stvar. I kad su tako mali,a kad su ovako malo veci kao moji, 4 i 6 godina, ne gledaju uvek u oci,vec onda kada im to odgovara.
A sto se tice socijalizacije,ja mislim i ako postoji i ako ne postoji problem da ce mu socijalizacija prijati. Mozda pogotovu zato sto ne razume sve. Bas zato da bi naucio.
Sve u svemu ja mislimd a ne treba puno da se sekiras.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 9:25:43   
dunja RR
Hvala vam žene!

Zaboravih da napišem da je ova dr. psihijatar kod koje smo bili, jedan od najvećih stručnjaka za autizam kod dece na Balkanu. Ona se igrala sa njim, sela na pod, pratila, i rekla mi da iskuliram, da ima lep kontakt itd. A onda ta terapeutkinja juče reče da kod nje nema, pa me to prepalo opet, a taman se malo opustih. Ja zaista ne verujem da on ima autizam, svesna sam kašnjenja ali želim da to nadoknadimo na vreme i na pravi način.

Radili smo i testiranje kod psihologa u Sokobanjskoj - sakrivanje predmeta i još svašta, i tu su zaključili da je razumevanje u granicama za uzrast ali motorika kasni. I sitna i krupna. Čim prohoda biće bolje, nadam se.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 10:16:06   
Zemunka85
Dunja, ja takodje verujem da ce biti ok. Ti si savrseno realna i svesna njegovog kasnjenja sto je u startu mnogo vazno, jer si vec reagovala a vreme je najbitniji faktor.
Moje misljenje je da njega jesu usporili kaisevi. Jednostavno svako vreme ima svoje - sta tad treba da se desi i nauci, a on je bio sputan. Primer iz moje okoline - decacic ima veliku dioptriju. Dok to nisu shvatili, tonuo je. Kako su mu nabavili naocare - nemam reci da objasnim napredak. Nezamislivo progresivno. Uz stalan rad, sve je bolje...
Ne znam koliko puta ste vec bili kod svakog tog strucnjaka, ali se uzasavam dijagnoza na prvi pogled, narocito ovakvih slucajeva. Pa toooliko je bitno da li je naspavan, raspolozen, gladan, da li mu se DR svideo i sl. Kapiram ja da su oni videli bezbroj dece i da je njihova prva procena svakako bolja od moje, komsijine i sl ali svi imamo ovakve i onakve dane.

Dobro je da ste krenuli, ovde tooooliko toga ima sto govori da je apsolutno sve ok. Kasnjenja ima, svesna si - ali uz pravi rad bice sve to bolje, a ubrzo i dobro. Videces.

Verujem da Branki moze mnogo da ti pomogne, ona je apsolutno u temi.

Drzi se user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 10:25:15   
mama krava
Dunja,

moja Nada je u svemu kasnila motorički sve smo je u Sokobanjskoj učili...sve...Naučila je da sedi tek sa 9 meseci a prohodala sa 16 , a nije nosila kaiševe i td...Komšinisa mala sada ima 1.5 tek pre neki dan pšrohodala nije nosila kaiševe. Svaki put na terapiji u Sokobanjskoj se drala kao magare, a kod kuće sve vežbe lepo radile nas dve....


A moj Dušan je tek sa 20 meseci počeo da izgovara smislene reči i to tek po koju....max 15 reči je znao i onda ...sad posle 2.rod...probrljalo dete samo tako.

Samo ti radi sa njim i imaće efekta kako god...mislim da je veoooma važno to što puzi! A isto tako mislim da bi trebalo da više i češće bude u društvu vršnjaka i dece generalno jer oni uče jedi od drugih pre nego od starijih. Verovatno da je naplašen i da mu se tamo ne svidja ambijent i verovatno i druga deca plaču....

Veruj u njega! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 11:55:51   
dunja RR
Još jednom, svima hvala! user posted image


MK, znaš šta mene kolje, to što su nama vežbice kod fizioterapeuta u Sokobanjskoj tek sada dali pre 2 nedelje (i letos 5 dana smo imali plivanje u Habard kadi, gde se on super pokazao, plivao kao riba), iako tamo idemo od njegovog 9. meseca (1 mesečno kontrola, kod dr. koja važi za najbolju tamo). Dr. je govorila stalno da ne trebaju vežbice, da ja imam prevelika očekivanja itd., da ga ne treba forsirati. Tek sda kada je videla da sa 18 meseci nije prohodao i da se to odražava na celokupan razvoj, dala nam je vežbice. Možda bi bio drugačije da smo ranije krenuli sa vežbicama.

IZVORNA PORUKA: mama krava

Dunja,

moja Nada je u svemu kasnila motorički sve smo je u Sokobanjskoj učili...sve...Naučila je da sedi tek sa 9 meseci a prohodala sa 16 , a nije nosila kaiševe i td...Komšinisa mala sada ima 1.5 tek pre neki dan pšrohodala nije nosila kaiševe. Svaki put na terapiji u Sokobanjskoj se drala kao magare, a kod kuće sve vežbe lepo radile nas dve....



< Poruku je uredio dunja RR -- 23.12.2015 11:57:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 22:03:07   
branki*
Dragi moj dunjac!ja savrseno dobro znam kako je tebi sad i sta se sve mota po tvojoj glavi...
Bila si kod milice,cula si je,autizam nije,neko kasnjenje mozda,ali ti si evo vec sve prefuzela da ga podstaknes,pa on ima tek godinu i po dana,to je i vise nego odlicno,ljudi neki tek sa 4 godine krenu kad vec i vrapcima bude ocigledno da dete kasni.nezahvalno je davati prognoze jer se desava da dete koje u startu izgleda lose,naoreduje fantasticno i obrnuto,da dete koje se cini kao lak slucaj,napreduje sporo i traljavo,tako da je svako dete,pa i ideca koja kasne razvojno,individua za sebe .ono sto je neminovno je da ce rad i vezba i stimulacija dati rezultat kakav takav u 100 posto dece!tako da radi,vezbaj sa njim,igraj se onako kako su vas savetovali,raduj mu se,smejte se,veselite se zajedno!to je smisao tvog zivota!kako god,bice uvek bolje i bolje i bolje!

< Poruku je uredio branki RR -- 23.12.2015 22:05:15 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 23:02:46   
degu
dunja po tvom opisu vidi se da on ipak dosta razume. Samo nece uvek da poslusa i to je ok. Ako je znao papa pa sad nece, nema veze. I T nekad nesto hoce, nekad nece. Uglavnom pred ljudima zacuti i nista ne zna,neke skroz iskulira, neki su joj interesantniji. Ona trenutno propricava i dosta zna, al zna i Sava, samo jos da to pretoci u jezik. Moj bratanac je do 2 god i tatu i mamu zvao mama ki to je bilo sve sto je pricao, a evo sve je u redu, sve razgovetnije prica. Meni stvarno deluje i po slikama i po tvojoj prici da je Sava normalno, radoznalo, veselo dete i ne zvuci mi kao da kasni, vise mi se cini da je malo lenj ili nesiguran. Nekako imam utisak da kad prohoda,da ce biti sigurniji,samostalniji i da ce i sve ostalo da krene.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 23:09:42   
serpica
Dunjci,
Toma ni sad sa skoro 2,5 god nema bas dobru sitnu motoriku,znaci za to je jos mali tu nemoj da brines,drugo,on ne hoda sam i verovatno ima strah sto ga u mnogome sprecava da radi stvari koje zeli. Ja verujem da on sve razume samo drugacije reaguje,zavisi i od raspolozenja. Probaj da mu na neki zabavan nacin skrenes paznju,da ga recimo iznenadis,npr. dok sedi i necim se zanima,probaj da odglumis iznenadjenje: "jaooooo,sta sam ovo nasla" recimo onako glasno,i napravi neku grimasu kao da si srecna,da vidis da li ce da skrene pogled na tebe,to je kod Tome upalilo,kazem ti nije nista pricao do druge god,poceo nesto malo kad se Manja rodila i sad vec razgovaramo,ali se desi miloin puta da se uopste ne odazove.
Sava je super decak,cim krene da hoda pocece i da upoznaje stvari oko sebe a samim tim i da se interesuje za njih. Ljubim vas puno i ne sekiraj se bice ok,videces,samo strpljenja,ja sam slicno iskusila sa Tarom tako da se nisaam opterecivala sa Tomom..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Beba ne priča
23.12.2015 23:35:34   
Anarunika
Dunja ni ja ne bih da pametujem mnogo ali ono što mi je naš dr rekao letos je da se prohodavanje toleriše od 11 do 20 meseci tako da tvoj dečak za to ima fore . I meni se čini da si navela dosta stvari koje moji dečaci u tom uzrastu nisu radili. Sigurna sam da će sve biti ok.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Beba ne priča
24.12.2015 0:05:14   
Ed83
Oko govora iz iskustva nemogu nista reci, ali oko hodanja...moje dete ima 2 godine, nije nosio kajiseve, sa 13 meseci je propuzao a tek sa 22 prohodao... Ovde se hodanje kao i govor tolerisu do 2 godine...Mi smo isli na fizioterapiju par meseci, ali on tamo nije bas nesto hteo da saradjuje, cak su nam govorili i da ne gleda u oci kad se prica sa njim, da se ne odaziva kad ga pozovu, ali iskreno receno, njemu se izgleda tamo nije bas svidjalo, tako da ih je on lepo sve ignorisao i radio samo ono sto je njemu odgovaralo.... Posle par meseci fizioterapije, prekinuli smo je na svoju ruku, jer bih se samo jos vise iznervirala i isekirala svaki put kada bi mi "analizu" deteta uradili (jer tu nisu samo fizioterapeuti vec i psiholozi radili).. Sve u svemu, 20-ak dana posle toga, moje dete je jednog dana samo ustalo i pocelo da hoda i to kao da je hodao ceo zivot, bez ljuljanja, padanja i sl..... I mogu reci da je on u to vreme krenuo u vrtic i da je tu vrtic imao veliju ulogu jer je on gledao drugu decu kako hodaju, skacu, etc. tako da se od tada stvarno trudio da prohoda...
Nadam se da ce te ovo nase iskustvo malo smiriti, jer stvarno nijedno dete nije isto niti se isto razvija...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Beba ne priča
24.12.2015 12:51:38   
Anarunika
Za govor su sada pomerili granicu do tri godine. A Iskon isto do dev godine nije govorio imao je druge načine komunikacije. Kada je propričao vrlo brzo je proširio fond reči i sve je ok.

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Beba ne priča
24.12.2015 16:44:08   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Za govor su sada pomerili granicu do tri godine. A Iskon isto do dev godine nije govorio imao je druge načine komunikacije. Kada je propričao vrlo brzo je proširio fond reči i sve je ok.

Anči, da li on nije imao ni jednu reč do dve godine ili nije vezivao reči?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Beba ne priča
24.12.2015 19:15:20   
dunja RR
Draga Ed, hvala vam, jako mi znači vaš komentar i iskustvo!

Imam par pitanjaca - dok nije prohodao, da li je vaš sin hodao uz nameštaj, i da li je bio stabilan?

Da li je izvršavao naloge dok nije prohodao, da li je imao smislenu reč, da li je razumeo govor, da li je kasnio sa sitnom motorikom, jednom rečju, da li je vaš mališan samo kasno prohodao ili su kasnile i ostale oblasti razvoja? Nadam se da mi nećete zameriti što ovo pitam, prost pokušavam da uspostavim neku vezu između ovih oblasti razvoja.

I da li mislite da kasno prohodavanje utiče na intelekt naše dece? To još nikog od dr. nisam pitala., a eto baš me zanima. Jer stano mi govore da hodanje dolazi iz mozga ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.12.2015 19:16:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Beba ne priča
24.12.2015 20:57:31   
Ed83
Kod njega je bila razvijena fina motorika, ali groba motorika nista... tek je sa 15 meseci prvi put ustao uz namestaj, dugo nije hteo nogama da dotakne pod vec bi odmah dizao noge gore, bas bas je kasnio sa tom grobom motorikom.... pricao nije da se kaze da je pricao, vec brbljao, zvao je papa i umesto mama je zvao baba, nije znao m da kaze... sad otkako je prohodao poceo je na sva 3 jezika da se sporazumeva (muz moäi je englez a zivimo u nemackoj), tako da se od tog kasnjjenja nista vise ne vidi.... iskreno receno ja nisam ni pratila to da li gleda u ocia i slicno... mada kada bih mu trazila nesto, doneo bi i znao je sta koja zivotinja kaze, ali i to tek oko 18.-19. meseca.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Beba ne priča
24.12.2015 22:36:07   
serpica

IZVORNA PORUKA: dunja RR


I da li mislite da kasno prohodavanje utiče na intelekt naše dece? To još nikog od dr. nisam pitala., a eto baš me zanima. Jer stano mi govore da hodanje dolazi iz mozga ..




Dunjci,moram da se nasmejem,ako hodanje dolazi iz mozga,onda su moja deca najgluplja na svetu user posted image
mislim da to nema veze,iz iskustva znam da retko kad ide jedno sa drugim,ili prvo prpricaju ili prohodaju...u Tominom slucaju islo je zajedno nit prica nit hoda..a danas mi je recimo,rekao kad smo izlazili iz bolnice: "Idemo kuci mama,mojim te,mojim te"user posted image znaci cela recenica po prvi put sa 28 meseci.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Beba ne priča
24.12.2015 23:08:11   
dunja RR
Šerpi user posted image

Ma pazi, pitam se stalno, jer kažem ti, govore mi terapeutkinje da svako dete zna da hoda, ali ta informacija mora da dođe iz glave da bi oni počeli da hodaju.
Ali očigledno to nema veze sa inteligencijom ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Beba ne priča
25.12.2015 8:04:38   
branki*
To je nekako kompleksno,obrada informacija,inputi koji ulae putem cula,to obradjuje mozak,ali to nije inteligencija.dete moze biti inteligentno,a da ove stvari ne funkcionisu najbolje.moj b ne ume da stavi ruke unazad,iako mu je inteligencija izuzetna!on prosto nije svestan svojih ruku,mozak ne da pravu informaciju da te ruke podigne unazad,ne umem da objasnim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Beba ne priča
25.12.2015 11:20:52   
dunja RR
Hvala Branki, to me zanimalo!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Beba ne priča
25.12.2015 11:52:31   
Zemunka85
Dunja, ja sam se setila jos jednog primera malopre. Nasa kumica - u septembru je napunila dve godine. Ne vidjamo se bas cesto. Kada smo otsli kod nje na rodjendan (a par dana pre toga smo se vratili sa mora gde smo se druzili sa drugarom iz BGa koji je malte ne u dan vrsnjak sa kumicom i ogromna je razlika. On se igrao sa Larom, jurio, zadirkivao je ...) - malo me je zabrinula. Odmah u kolima sam to rekla mm. Ova mala jednostavno, tumarala je ceo rodj. Nije ni gledala ko je dosao, niti obracala paznju, Torti se isto nije nista narocito obradovala. Roditelje nije ni jednom potrazila. Onda je majka sela kod nas za sto, malu stavila u krilo u jednom trenutku i ja krenula da joj pricam (mama je trudna) tj obracam joj se - ne konstauje me. Niti me pogledala, niti rec cula sta kazem, ma kao da zidu prcam .. nikakva reakcija.
I onda, skoro smo se videli pre 3 nedelje recimo - bili su kod nas. Drugo dete. Za dva meseca, transformacija totalna. Propricala je i to poprilicno lepo, sve vreme se zajedno sa L igrala, lecili su medu, znaci bas timski rad. I generalno - komunikacija na zavidnom nivou. Obracala se i meni i mm. Sto se sitne motorike tice, mislim da nije kasnila, ali ta neka socijalizacija definitivno jeste. To sta razume i izvrsava - takodje, govor - takodje. Bas roditelji prvi put i priznaju kako su vec poceli da se plase, ali ona se 'odvezala posle rodjendna' i po pitanju zainteresovanosti i po pitanju govora. Inace, dolazi i na RR dekicu sa nama, pa ces videti da je jedna apsolutno normalna i pricljiva devojcica a kazem ti krajem septembra rec nije znala da kaze ....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Beba ne priča
25.12.2015 11:58:21   
dijana1*
Dunjci, Brankiuser posted image
Iz iskustva sta sam prosla sa Vukom sam prvo naucila, decu ne treba uporedjivati. Svako dete je za sebe. Kao sto mi je sada jedan pedijatar rekao majko ova beba ovde ima crp oko 90 a vasa beba ima 7 ali ta druga beba je mnogo bolja i stabilnija od moje. To je bio odgovor na moje pitanje koliki je crp. Sve mi je bilo jasno , ne gleda se samo ta jedna vrednost nego i drugi nalazi koji se rade. Tako isto i kod velike dece, neko prohoda sa 11 meseci a neko sa 18. Nema pravila. Sa 2 godine se to uopste i ne vidi.
Dunjci bitno je da si prepoznala kasnjenje i da si na vreme reagovala. Sada je bitno samo da vrednoradite kroz igru. Znam da su ti rekli da ga ne upisujes u vrtic ali moje misljenje je da bi njemu bilo bolje kada bi isao samo ujutru u vrtic do spavanja.
Secam se da je K u tom nekom periodu stajao pored prozora i gledao decu na igralistu i zvao uaiii, uaiiiii ( drugari) . Par puta sam rekla vidi drugari i on je onda poceo da ih zove.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here