|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne priča
3.11.2014 12:48:14   
Misha i Ljisha
svahili hahah...jao Maslacak jesi blesava. Kazem mene nervira sto moja zna da kaze mnoooogooo reci ali prosto nece. Npr eto ta jabuka i jogurt. Znaci par dana uzima jabuku i igra se sa njom i dernja se jabuka JA BU KA kao blesava i onda mi nedeljama ne kaze jabuka.Mislim odlepitis. Ili mama dodji, jedno vreme je za sve bilo "mama dodji" a sad se okrene i pogleda me i kao daje mi ruku iz daleka u fazonu da dodjemuser posted image , evo juce je mojoj mami rekla "baba dodji" a pre toga se stvarno ne secam, davno davno. Nije mi jasna, nije kao druga deca da pokusava da kaze i da ima neke "svoje reci" za predmete, ne brblja, vec cuti. al dobro, takva kakva je. A i to sto Trca kaze ova moja je vesta pentra se svasta zna pa mozda zato i ne prica. Odoh u temu deciji crtezi da vam pokazem kako me je moje cedo odusevilo user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 13:55:09   
Misha i Ljisha
ja kao da se secam da je bila neka tema bas o propricavanju tj razvoju govora kod dece ali sad ne mogu da je nadjem pa cu opet ovde pisati. Elem i dalje je isto kod nas, nre prica mnogo ali mene uzasnoo uzasno nervira sto ona npr kaze zmaj a za vodu kad trazi kaze "dedo"user posted image a pri tom je vodu ranije trazila samo sa "de" (voDE), ili npr Noleta je lepo zvala bata Nole a sad kaze Noje????? U cemu je fazon? Kao da se trudi lepse da izgovori a ono sve gore? Ja nisam pametna. I zna tako neke bas cudne reci tipa kralj (imamo neku knjigu) ili kaze lisce, i svasta nesto i to po meni bas bas teske reci za izgovoriti i onda za vodu kaze dedo???? Mislim nemam reci. Ne sastavlja recenice jos uvek. Osim onog daj meni, mama dodji i sl. Bitno je da zna da kaze "ja ču"user posted image . Izludjuje me njeno nepricanje iskreno. Sve jedva cekam sad ce sad ce, vidi se da joj se fond reci bas povecao ma sigurno i preko 150 reci zna ali ona nikako da pocne da sastavlja recenice. Od "svog kineskog" ima eto samo dedo i abo. abo je valjda napolje tj tamo, a dedo je ko sto rekoh voda. Lepo kaze npr sat ali kad npr "broji" kaze "tri jad" (tri cetri sad). Mislim izmedju sat i sad nema neke razlike ne? Kako onda tu zameni s sa j? Ma uopste mi nije jasno ovo moje dete. U principu nemam neko pitanje za vas osim da li je ovako bilo i kod vase dece? Znaci moja cura zna gomilu reci ali ne one osnovne tipa : spava, ruca, voda i td. A te reci cuje svaki dan po sto puta na dan.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 14:48:51   
bubulence
Ljiso, mislim da previse ocekujes od tako malog deteta.
ima vremena, neka deca u njenom uzrastu znaju da kazu samo mama i tata...
i znas sta sam primetila, u tom uzrastu, sto im se fond reci povecava to oni teze izgovaraju. bar je kod nas bio slucaj. mislim da ih malo buni, pa mesaju reci, nepravilno izgovore...
ali doci ce sve na svoje, videces.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 14:49:25   
majared
Moje dete ne priča ič. Ima 18 meseci. Zna da kaže mama i baba i da ih pravilno upotrebi. Recimo kada krene kod babe u sobu viče baba ili kad hoće da ga uzmem kaže mama. U knjizi zna da pokaže svaku životinju koju navedemo, upire prstom na ono što traži, sluša komande, igra se žmurke, komunikativan je ali ne priča. Samo njače. Poludeću više. Ako je za utehu pre neki dan gleda crtani i prelistava knjigu, odjednom upire prstom naizmenično na knjigu i TV, ja da pogledam a on pokazuje krokodila u knjizi i u crtanom

< Poruku je uredio majared -- 18.11.2014 14:52:19 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 14:55:51   
bubulence
od mog devera cerkica ima 2god i 3 meseca i tek sada pocinje da prica. ali je niko ne razume. do sada je koristila mama, tata i nam (ne) . bitno je da razumeju sta im se govori i da ono sto nam pokazuju ima smisla. kao npr to u knjizi i na tv-u... polako, propricace...

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 14:56:41   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mamica 91

Dunja a mozda i oni remencici sto nosi imaju uticaja pa ga cini nervoznim i neraspolozenim pa nece da pricauser posted image ...


Mami, moguće. I dalje ne guguče, brblja ponekada, od kak mu izašao zubić -bbrbrrr, ali retko. Sve češće se smeje, ponekada i glasno, joooj istopim se.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 14:57:19   
branki*
majared,propricace,cim postoji pokazivanje prsticem i razumevanje komandi,propricaceuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 14:58:56   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Joj Dunja, kad sam videla da pišeš mislim se pa šta očekuje od bebeuser posted image pa tek onda pročitam da ti misliš na gugutanje.

user posted image

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
Ja bre ljudi moji o tome nisam razmišljala.


Ne bih ni ja Trco, ali oko mene baš puno beba ove godine (Bogu hvala), i pitaju me tako neke majke, jel ti guguče kao ova moja ... a ja user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 15:03:54   
soni
Sta kazu u savetovalistu Dunja??

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 15:07:50   
dunja RR
Sutra idemo na vakcinu pa ću pitatii, ali dr. do sada ništa nije komentarislaa po tom pitanju. On se kod nje uvek smeje, i od kako idemo na kontrole dr. uvek kaže da je kod njega sve super /uvek prokomentariše kako je srećna i zadovoljna beba, i motorika super kaže i pored kaišića, napredovanje, sve 5. Videću sutra, verovatno malo i ja preterujem. Javim.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2014 15:08:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 15:13:01   
Maslacak15
Misho i ja mislim da preterujes. to sam ti i vec rekla. Razumem da si nestrpljiva ali previse ocekujes. Majared isto vazi user posted image Samo zato sto postoje deca koja formiraju proste recenicesa godinu ipo dana ne znaci da je to normalno za ocekivati. Deca pocinju da sastavljaju recenice u proseku tek oko drugog rodjendana. U proseku. Neka jos i kasnije. A nista im ne fali. Cak postoji i grupa jezicki obdarene dece koja nesto kasnije krecu ali onda preskoce stadijume pa propricaju bas u pravilnim recenicama. Zato se bas nista ne moze zakljuciti ako dete ne govori sa 20 meseci.
Bitno je da razume, da ispunjava komande. Da ima socijalni kontakt ocima. Da pozdravlja, da se smeje. I da pocne da imenuje neke stvari. Ponavljam to kao papagaj zato sto zene pokusavam da zastiitim od bespotrebnog nerviranja. Kad se samo set__im da sam ja bila nestrpljiva sa starijim sinom. I pitala se kada ce kada ce... Do 17 meseci ic razumela nisam. I onda je krenulo ko poplava. On je izuzetno jezicki talentovan. Vaspitacice iz razlicitih grupa iz vrtica nas presrecu po hodnicima da bi nam rekle da ne veruju sta to dete sve prica. I kako prica. Konstrukcija, fond, gramatika izgovor. Mali filozof. I sve to na dva jezika. Poenta je- izuzetno je talentovan za jezike. A ja sam razmisljala kad ce ?

Zato sam sa mladjim opustenija. On nije na istom nivou kao brat u njegovom dobu, ali vidim i da funkcionise drugacije. Cak i ne mislim da je netalentovan za jezike, to tek treba da se vidi....On na primer vec kombinuje uz oskudan fond " moja mama" " ovo je jakna" " daj loptu". Ali kombinuje.
Imajte strpljenja.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 18.11.2014 15:14:32 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 15:19:14   
soni
Dunja onda i prihvati tako i ne uporedjuj sa drugim bebama

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Beba ne priča
18.11.2014 15:27:40   
majared
Bitno da je momak naučio da kaže nje kad mu nešto nije po volji. To je prva reč koju je naučio malo pre prvog rođendana i od tada je koristi bez greške user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 11:05:01   
mirkam
E pa da se pozalim da sam opet počela da tripujem,brinem i nerviram se.
Sledeće sedmice smo na vakcinu pa ću čitati i pedijatar al do tad mi daleko da "trpim" a i onako mi trebaju iskustva a i cijenim mišljenje drugarica sa foruma user posted image
M i dalje ne zove ni tata ni mama ni baba niti išta slično.Mrmlja on nešto po čitav dan ali smisleno ama baš ništa.Nekoliko puta je do sada rekao mama,ali čini mi se baš slučajno,kao da mu se omaklo.
Osim toga,ono što me još više brine je to što on još uvijek ne zna ni jednu smislenu radnju,tipa tasi-tasi,pa-pa,da nešto pokaže i sl.
Razumije recimo NE,doduše ne posluša uvijek ali u većini slučajeva da.Zna npr kad ga presvkacim pa kažem digni ruke da skinemo majicu,on to odmah uradi,kad krenemo na spvanje i ja kažem"umiri se,sad je vrijeme za spavanje" on se odmah okrene prema meni,zagrli me umiri se.Kad se igramo loptom okusava da šutira,ali kad vadimo npr bombone iz zdjele ne zna i da ih vrati,a trebalo bi user posted image ,samo razbaca,prevrne zdjelu i traži drugu zanimaciju.
Ja se jako brinem...Čini mi se da je do sada dosta toga trebao da zna.I ja se zaista trudim,pričam,pjevam,igram se,animiram ga al sve džaba user posted image

Ako nije prava tema izvinjavam se i molim moderatore da kopiraju post.Nisam znala gdje bih sve ovo pitala.

< Poruku je uredio mirkam -- 22.12.2014 11:10:01 >

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 11:55:51   
branki*
mirka,pedijatar ce ti reci da je jos rano i da je sve u redu sa bebom.realno ,tvoj sin i jeste jos mali,jeste rano.verujem da je sve u redu.je l prati pogledom,je l gleda u tebe,raduje li ti se?ne brini puno,bice sve ok,samo nastavi da se igras sa njim i da ga ucis i da ga forsiras.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 12:09:11   
Misha i Ljisha
Mirkam mislim da eto stvarno nije za porediti decu. Mislim moja D je svasta znala i to vrlo rano ali npr mali Nikola (moj bratanac koji sad ima godinu i dva meseca) je bas tako negde kao i tvoj M tek krenuo sa svim tim i puf odjednom veliki decak. Poceo da mase, da prstom pokazuje i kaze no no, ma svasta. Bukvalno odjednom a nista nista nista nije znao. Znas kad sam ja brata uhvatila da korim kako oni njega nista ne uceuser posted image i moju mamu posto ga ona cesto cuva (naravno snajki ne smem ni da pisnem hehehe) ali eto takvo dete. Eno ga hoda sav je bitan, uzima jaknu sam i hoce napolje, vice njam ma svasta u roku od dva meseca a da ne kazem grubo da je do godine bio tuta mutauser posted image . Tako da sto ti kaze Branki ne brini sigurno ce pedijatar reci da je sve ok. Inace Nidza sad i mase i pa pa kaze ma bas svasta eto u tako kratkom roku. A inace ja se bila ubedacila sto moja D sa et meseci nije znala tasi tasiuser posted image i to samo zato sto sam videla bebca sa 4 meseca da tasi ahahah...Ubrzo je i ona krenula ali eto kakve smo mi mame. Kad jos vidimo da tudje dete nesto radi sto nase ne radi odmah se zabrinemo da nesto nije u redu. Ja se eto stalno brinem isto oko tog govora. Nas drugar davnih vec dana recituje pesmice a dan je mladji od moje D a moja mula ehehehhe...Mutava covece. Jos pogotovo ako smo u drustvu ma rec jednu ne kaze. Kuci jos nesto i prica, kazu vaspitacice pocela je i u vrticu da prica ali malo. Valjda je stidljiva. (ne znam na koga je ne zna se ko vise prica mm ili ja)user posted image Tako da od nerviranja nista necemo mi njih nikako ubrzati. I kod moje ne pali ono da imenuje pa cu joj dodati, ma kakvi ona pokazuje prstom pokazuje, onda krene da se dernja pa vice ovo ovo i na kraju odustane (uglavnom). A i vidim da je to za nju mucenje. JEDNOM ali samo jednom ju je mm muci jedno 10tak minuta da kaze jogurt pa ce joj dati i zamisli rekla je JOGURT (R se jedino culo kao da je amerikanac eheheh ali je bilo jasno jogurt). No kad bude htela pricace, valjda. user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 14:45:04   
Jeca.V
Mirkam,jos je rano za brigu,ali je dobro da si upucena i pratis situaciju.Da li bebac mozda provodi vreme ispred tv-a i gleda baby tv ili neki drugi sadrzaj na stranom jeziku?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 15:08:19   
Snelle
Mirkam, bespotrebno brineš. Po onome što si navela bebac je super!!! Pa ova moja lenčuga ima 20 meseci i ništa ne priča, tj da, ali sve na svom jeziku :)
Opusti se i uživaj!!!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 15:28:31   
mirkam
Hvala vam do neba,kao i uvijek malo ste me umirile.Znači puno kad ti neko ISKRENO i REALNO kaže.Ja sam se dodatno opteretila jer nekako bebe svih ljudi oko mene su puuuno naprednije od mog M u tom smislu.Kako se čujem sa kojom koleginicom svaka je puna priče kako su njihova djeca sa šest-sedam-osam mjeseci ili nebitno koliko, ko zna sta sve radila!
Branki,prati pogledom,gleda u oči,smije se stalno,meni se baš i ne obraduje, valjda kako sam stalno s njim,ali tatu kad vidi,čini mi se da hoće da pukne od sreće.
Jeco,on ne voli crtane (voli reklame) tako da baš malo gleda tv.
E ne znam žene drage šta da vam kažem,osim da me okolina ubi.Ama sva su se djeca ljudi koje ja poznajem rodila sa fakultetima i još sa sto dodatnih sposobnosti.Ja ili ne znam da se hvalim ili je ovo moje stvarno mnogo drugačije od ostalih.
Što kaže Ljisa pravi tuta muta,ili tako nekako user posted image
A da,i svekrva mi stvara pritisak,kao što još ne hoda,što ništa ne progovara,što ne zove mama,to je davno trebao,što još uvijek balavi i još što cuda sto M ne radi ili radi a ne bi trebalouser posted image

< Poruku je uredio mirkam -- 22.12.2014 15:32:19 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 17:20:36   
dragicar
Koliko dete ima godina? Strah ce da postoji dok ga neko od doktora ne pogleda. Ako imagodinu i po jos je rano. Posvecuj mu vise paznje, pricaj s njim, manje tv i kompijuter. A ako i oko 3 gofine ne vidis napredtka il u nesto sumnjas vodi ga do lekara. Oni ce najbolje to da ti utvrde dal je sve ok il mu treba stimulacija, pokretac ili mala pomoc. Moje dete je veliko te nrke sitnice sam i zaboravila, ali eto mog saveta da budes mirnija

_____________________________

Život je lep

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 17:28:49   
Maraj
mirkam svako dete je za sebe. Deca razlicito napreduju do neke 7.godine. U 7 godini se svi negde izjednace. Pusti komsiluk i babe sta pricaju nemaju druga posla nego da zagledaju i porede decu

(odgovor članu dragicar)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 17:51:41   
Maslacak15
Mirkam ja stvarno ne znam kako da te utesim ako neces da nam verujesuser posted image Ja ne znam kakvim si ti bebama okruzena ali bebe sa 11 meseci u 95% slucajeva ne pricaju. I to mama bih volela da cujem. Jedno je kad beba od 10 meseci ponavlja mehanicki mama i baba a drugo je kad zove i zna sta znaci. Ja imam snimak sa pet meseci kako moj mladji sin vice dada dada . Rekla sam ovo je idealno za englesko govorno podrucje da prodajes pricu da dete vice tata ( dad). Elem ja smatram da je poceo da me zove mama sa 16 punih meseci. Tek tad se videlo da nije u pitanju bezvezno blebetanje nego pravi poziv.
Mi smo sad imali redovni sistematski za starijeg sina, sa tri godine. Tek sad pedijatri smatraju da deca treba da sklapaju cele recenice. Znaci do pune tri godine.
Osim toga devojcice su obicno brze za par meseci u propricavanju iako to naravno ne mora da znaci. Ali zaista mislim da nemas nikakvog razloga za brigu i da je apsolutno prerano. A za svekrvu ne znam kako da ti pomognem. Tj imala bi predloga, ali to bi verovatno oznacilo kraj mira u kuciuser posted image user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 18:23:06   
Olga75
propricavanje je bila moja rak - rana
a sad sam ladno rekla kako Masa koja ima 15 meseci recituje user posted image
realno ona zna da kaze : neee , daj , dota ( dosta - kad rucka pa zavrsi ) amo ( ajmo ) , mama , tata , Nana ( Nadja ) , Manja ( Marija ) tete ( teta ) , aoo ( halo ) i pa - pa
ali to recituje izgleda ovako : cica mico ( kazem ja ) a ona kaze - maaaa ( mala )
ti si nesto ( ja ) , pa ona - kaaaaa ( krala )
mislim ono recitovanje
ja sam se opterecivala i vodila zvercicu i kod psihologa i kod logopeda da bih bila mirna
e sad , svi mi imamo razlicito vidjenje onoga "beba prica "

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 18:38:49   
bubulence
mirkam prvo, ne slusaj druge mame kada pricaju sta njihova deca sve znaju. meni je jedna drugarica pricala kako njena cerkica sama uzme tel i pozove tatu a imala je mozda 8-9 meseci, ne secam se. aha, vazi se.
svako dete je za sebe i po meni ako je srecno, nasmejano, i lepo napreduje nema razloga za brigu.
moja E je jako rano propricala ali je prohodala sa punih 13 meseci. sada uveliko pise slova a crta katastrofa, valjda dete od 2 god mnogo lepse nacrta... pa sta da joj radim...
ti pricaj sa njim, pevajte, pljeskajte, i krenuce on sam kada bude vreme

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Beba ne priča
22.12.2014 22:02:28   
mirkam
Hvala vam zenice do neba na savjetima i komentarima user posted image
Maslačak,sve vam vjerujem i evo neću više da paranoisem obećavam user posted image .A što se svekrve tiče ni savjeta ni pomoći mi nema.Sve sam probala i odustala-žena je nesalomiva user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here