|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 18:44:45   
Dora
Ja sam prijavljena od juna, znači nemam pravo na 100%???

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 18:51:38   
Dora
Saznala sam da oni gledaju prosečna primanja unazad 12 meseci! Ranije je bilo 3 pa 6 a sad 12 meseci. To nema veze sa tim da moraš imati vezano godinu dana... Ako je neko siguran da nije tako neka javi, meni jeknjigovođa objašnjavao...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 18:52:45   
Dora
Gina, upomoć, ti znaš!!!user posted image neeeeću 65% i ovo mi je malo!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 18:53:06   
lothroniell
Ja sam cula da taj zakon tek treba da usvoje i da ako do toga dodje nece kaciti nas trudne! user posted image Mene to sve jaaakooo zbunjuje!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 18:53:40   
Anoniman
Moj knjigovođa kaže da se prosek vadi iz zadnja 4 meseca.

A ovo sa 100% porodiljsko... moraš imati vezano godinu dana, ako nemaš, onda dobijaš 65%, tako kaže moj knjigovođa.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 19:01:59   
Dora
Meni fali manje od mesec dana do tih 100% ako je tako...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 19:50:24   
gina
Zakon kaže ovako, ako imaš godinu dana neprekidnog staža dobićeš 100% porodiljskog. Neto iznos porodiljskog iznosiće prosek neto zareade u poslednjih 12 meseci. Ukoliko nemaš 12 meseci vezano, prosek se izračunava na sledeći način:

NPR. Neko radi 8 meseci na neodrađeno i ima neto zaradu 30.000 pre porodiljskog i fali joj još 4 meseca do 12 meseci za obračunavanje prosečne neto zarade...

OBRAČUN:

8 meseci x 30.000 = 240.000
4 meseca x (50% prosečne neto zarade u republici u trenutku izdavanja rešenja za porodiljsko = oko 15.000) = 60.000

240.000+60.000 = 300.000 : 12 meseci = 25.000 što će biti neto iznos porodiljskog bolovanja

Nadam se da sam objasnila user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.1.2010 21:05:49   
Dora
Jesi, Gina, hvala ti puno. Malo sam čitala zakon o radu na sajtu ministarstva, ali nisam ništa tako našla. Hvala ti još jednomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.1.2010 0:07:33   
gina
Dora pronadji ZAKON O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O FINANSIJSKOJ PODRŠCI PORODICI SA DECOM od 21.12.2009. godine.

Evo linka:
http://www.parlament.rs/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=766&t=Z

< Poruku je uredio gina -- 25.1.2010 0:08:25 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.1.2010 0:13:25   
Verus
Ne razumem.  Jel se racuna od kada si zatrudnela, ili si ti mogla da radis trudna jos tih mesec dana pa da imas 12 meseci vezano??
IZVORNA PORUKA: Dora

Meni fali manje od mesec dana do tih 100% ako je tako...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.1.2010 1:23:00   
Dora
Moram da radim 12 meseci do dana kad po zakonu najkasnije moram da otvorim porodiljsko bolovanje, a to je čini mi se 28 dana pre termina. user posted image
Gina, hvala još jednomuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.1.2010 11:10:16   
Anoniman
Ako neko zna:

poslednji put na komisiji su mi produzili bolovanje do 11.februara.
Termin mi je 20.mart.

DA li to znaci da ja imam jos jednu komisiju 11.februara a posle toga krece porodiljsko?
ili sta?

Treba da idem u DZ kod DR da je pitam sta dalje po tom pitanju ali rekoh da pitam vas da li znate...
hvala unapred.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.1.2010 11:14:11   
gagins
Da,poslednja poseta komisiji ti je onda 11.februar kada ce ti zakljuciti bolovanje i otvoriti porodiljsko odsustvo u trajanju od godinu dana!Posle tih godinu dana ides na posao!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.1.2010 11:15:19   
buhla
OTI tebi ako je termin 20. mart, porodiljsko počinje 20. februara. Ja pretpostavljam da ćeš ipak morati na komisiju i za tih par dana od 11 do 20 februara, a taman bi tad dr mogla da ti da odma i doznaku za porodiljsko kao i ostale upute, pa da ne morate više da se družite.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.1.2010 11:17:32   
gagins
Porodiljsko se otvara najranije 45 dana do porodjaja ,a najkasnije 28 dana,tako da se ona uklapa u taj period.Ne verujem da ce joj komisija opet zakazivati da dodje za tih par dana!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.1.2010 11:20:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagins

Da,poslednja poseta komisiji ti je onda 11.februar kada ce ti zakljuciti bolovanje i otvoriti porodiljsko odsustvo u trajanju od godinu dana!Posle tih godinu dana ides na posao!


Posao?
Ko je pomenuo posao?
necu da cujem za posao user posted image user posted image user posted image user posted image

hvala devojke...
ja cu vam javiti sta je bilo...

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2010 6:14:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Ako neko zna:

poslednji put na komisiji su mi produzili bolovanje do 11.februara.
Termin mi je 20.mart.

DA li to znaci da ja imam jos jednu komisiju 11.februara a posle toga krece porodiljsko?
ili sta?

Treba da idem u DZ kod DR da je pitam sta dalje po tom pitanju ali rekoh da pitam vas da li znate...
hvala unapred.



sutra idem kod DR povodom ovoga...
mene cudi sto mi nije dala uput za komisiju prosli put..Uvek mi napise doznake i odmah uput za sledeci put...a ovog puta mi nije dala uput tako da pretpostavljam da necu ici za tih par dana...

Moje dodatno pitanje: da li DR u Domu zdravlja otvara porodiljsko ili se i za to ide na komisiju???



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2010 7:46:22   
minavb
Koliko sam obavestena, i porodiljsko ti otvara komisija. Kao i za produzavanje trudnickog, tvoj lekar ti da uput i onda ti oni otvore porodiljsko. Meni moj dr, uvek nedelju pred komisiju, daje uput za komisiju. Bukvalno imam mesecni raspored koji zajedno pravimo. 16.02. idem u laboratoriju, 18.02. idem kod dr za uput za komisiju, 22.02. idem kod dr na UZ, 23.02. idem na komisiju i 25.02. idem kod dr po doznake. Uzbudljivo, zar ne?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2010 7:50:52   
Anoniman
ja sam to pojednostavila tako sto

dobila uput za komisiju
svakog 11.og KOMISIJA..istog dana odem u DZ po doznake i po uput za sledecu komisiju...(posto je sve to u blokovima)

poslednji put kad sam bila...11.1. otisla sam po doznake posle komisije i DR mi je samo popunila doznake (nisam je videla jer nije mogla da me primi) i prvi put da mi nije odmah dala i uput tako da pretpostavljam da ce sutra (posto sutra idem) da mi da uput za porodiljsko...

Ne znam...

U petak ujutru idem da vadim krv...a u ponedeljak na UZ kod mog DR
ma naravno da je uzbudljivo user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2010 19:12:08   
micketta
Porodiljsko bolovanje otvara tvoj lekar u domu zdravlja, a ne komisija.
Ja sam imala da se javim na komisiju 03.02. a termin za porodjaj je 25.03.
Komisija mi je produzila trudnicko do 25.02. i rekli mi da se 26.02. javim svojoj doktorki da mi otvori porodiljsko.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2010 19:19:56   
buhla
OTI porodiljsko ti otvara tvoja dr iz doma zdravlja...

p.s. ova moja jos ne zna kad mi je termin, stalno pise 29.03. pa pored stavi znak pitanja (po poslednjoj menstruacij) iako je po uz oko 08.04. user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.2.2010 9:47:23   
emem
Zdravo devojke, mozete li mi razjasniti nesto vezano za trudnicko i porodiljski bolovanje...tacnije vezano za plate na trudnickom i porodiljskom.

Naime ja treba da otvorim trudnicko bolovanje u 4mesecu trudnoce...i pocecu da primam tih famoznih 65%plate (iako sam iz BG) i sledecih 5 meseci cu primati 65% plate ...
Kad odem na porodiljsko primam 100% od 12mesecnog proseka..zar ne...? Da li to znaci da ce mi se kao prosek racunati moja puna plata u poslednjih 12 meseci ili se racuna puna plata za mesece do trudnickog bolovanja + 65%plate dok sam na trudnickom(5meseci)?

Unapred hvala!!!
PS. nadam se da nisam iskomplikovala pitanjeuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.2.2010 11:46:52   
minavb
Ako si iz Beograda, dobijaces 100%. Naravno ne odjednom i ne redovno, ali ces dobijati. Onih 35% od grada ce ti kasniti ali ce blagovremeno stici do tebe posto grad izdvaja novac za svaku trudnicu na bolovanju. Sto se obracuna porodiljskog tice, u obzir se uzima prosek 12 plata, ali se jos uvek ne zna na sta se tacno misli, posto socijalno jos nije dobilo odluku o nacinu obracuna porodiljskog bolovanja (info je od 03.02.2010.) 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu emem)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.2.2010 17:36:38   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: emem

Zdravo devojke, mozete li mi razjasniti nesto vezano za trudnicko i porodiljski bolovanje...tacnije vezano za plate na trudnickom i porodiljskom.

Naime ja treba da otvorim trudnicko bolovanje u 4mesecu trudnoce...i pocecu da primam tih famoznih 65%plate (iako sam iz BG) i sledecih 5 meseci cu primati 65% plate ...
Kad odem na porodiljsko primam 100% od 12mesecnog proseka..zar ne...? Da li to znaci da ce mi se kao prosek racunati moja puna plata u poslednjih 12 meseci ili se racuna puna plata za mesece do trudnickog bolovanja + 65%plate dok sam na trudnickom(5meseci)?

Unapred hvala!!!
PS. nadam se da nisam iskomplikovala pitanjeuser posted image


Nisi iskomplikovala! Racunace se tvoja plata koja ti je u ugovoru o radu. Dakle, nece ti u prosek uci tih 65%. Zasto kazem u Ugovoru? Moj slucaj je bio sledeci. Mi primamo bonuse i na mesecnom nivou, i na kvartalima, i na kraju godine. Sustinski, trebalo je po Zakonu da mi racunaju prosek uplata na koje su placeni porezi i doprinosi (sto su sva ta primanja), ALI oni su priznali SAMO cifru iz Ugovora, pozivajuci se na ne secam se tacno koji clan Zakona (mogu proveriti). Tako sam ja primala bukvalno polovinu onoga sto je trebalo da primim.

(odgovor članu emem)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
8.2.2010 23:35:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagins

Da,poslednja poseta komisiji ti je onda 11.februar kada ce ti zakljuciti bolovanje i otvoriti porodiljsko odsustvo u trajanju od godinu dana!Posle tih godinu dana ides na posao!


Posao?
Ko je pomenuo posao?
necu da cujem za posao user posted image user posted image user posted image user posted image

hvala devojke...
ja cu vam javiti sta je bilo...



Evo da vam javim sta je danas bilo...
DR mi je u DZ savetovala da odem na jos jednu komisiju koja ce mi produziti bolovanje do 11.02. a onda ce mi otvoriti porodiljsko...
ona kaze da porodiljsko moze da mi otvori i sada ali da ce mi znaciti da sto kasnije krenem na posao sledece godine...
znaci moze i 45 dana pre termina ili minimum 28 dana pre termina...
ali ona savetuje da "ukrademo" sto vise mozemo zarad bebe kasnije...
eto!

Buhla, posto ti znas taj DZ...danas sam bila kod neke mlade DR (mislim da se zove Jelena nedeljkovic -ima dve sa tim prezimenom ova je nova i mlada) i predivna je!!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here