|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.2.2010 0:07:49   
buhla
moja dr se zove Jelena.. nova je i mlada, ima dva prezimena, ali mislim da nije to ta, ali bas cu da je pitam za porodisljo idem u sredu kod nje. Sutra idem na uz u visegradsku pa joj nosim rezultate. Ja jos uvek ne znam koji ce meni termin da stave, posto svuda stave 29. mart i znak pitanja pored (to mi je termin po poslednjoj m koja je bila 22.06.) 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.2.2010 0:11:53   
Anoniman
ova DR je mlada, plava kratka kosa...ne znam da li ima dva prezimena...primila me jer moja nije bila tu...
sutra idem na UZ(jedva cekam posto sam poslednji put bila jos 18.12.)

meni su stavili termin 20.3. jer je zadnja mens.bila 13.6.
Buhla a zasto i kad i pod kojim uslovima menjaju termin porodjaja?
od cega to zavisi?
meni od pocetka kazu da je 20.3.i tako ostalo do sada...nikad nije niko ni pomenuo da to moze da se izmeni

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.2.2010 19:33:04   
buhla
da li neko zna, sta se desava... da li je donesen novi zakon, po kom se za porodiljsko uzima prosek poslednjih 12 plata, ili je idalje ostalo na 3 poslednje plate?

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.2.2010 19:46:15   
MASHKA
koliko ja znam, taj zakon je stupio na snagu jer su meni u firmi rekli da će mi uzeti prosek 12.zadnjih plata!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.2.2010 19:56:22   
Dora
Jeste

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.2.2010 19:59:23   
buhla
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.2.2010 20:02:52   
Dora
Buhlice, šta ćeš tako je. Da slučajno ne bi porodilje izvukle neku korist od toga što radeuser posted image da se spreče zloupotrebe... A ministrima kazne za nenamensko trošenje para 50 000 din!user posted image Ova država nek gaji ministre, decu ko šiša. Što nas je manje njima je bolje. E, jbmt državu prokletu, sve će da nas pretvore u sirotinjuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.3.2010 13:21:36   
bebablue
Vrlo mi je nejasna sustina obracuna porodiljskog odstustva.
Objasnjenje obracuna : http://www.porezi.rs/Aktuelno/januar/21.01.2010.pdf

Pise da se uzima prosek 12 meseci, koji prethode mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, i to samo osnovna zarada + minuli rad. To je zarada iz Ugovora o radu. Nije mi jasno, sta ako ja ne ostvarujem svih 12 meseci osnovnu zaradu+min.rad, vec sam celu trudnocu na bolovanju, a to je naknada zarade i iznosi 65% od odredjenog proseka? Ne kapiram....user posted image user posted image
I to sto ukidaju uskladjenje za porodiljko odsustvo,...no comment.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.3.2010 16:33:34   
trba
IZVORNA PORUKA: bebablue

Vrlo mi je nejasna sustina obracuna porodiljskog odstustva.
Objasnjenje obracuna : http://www.porezi.rs/Aktuelno/januar/21.01.2010.pdf

Pise da se uzima prosek 12 meseci, koji prethode mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, i to samo osnovna zarada + minuli rad. To je zarada iz Ugovora o radu. Nije mi jasno, sta ako ja ne ostvarujem svih 12 meseci osnovnu zaradu+min.rad, vec sam celu trudnocu na bolovanju, a to je naknada zarade i iznosi 65% od odredjenog proseka? Ne kapiram....user posted image user posted image
I to sto ukidaju uskladjenje za porodiljko odsustvo,...no comment.

Evo sada sam pitala tete koje u mojoj firmi to obracunavaju..uzimaju ti prosek 12.meseci od tih 65% (ako si svih 12 meseci bila na bolovanju)
Ako nisi...uzimaju ti platu tog meseca ( 65%za mesece na kojima si bila na bolovanju /  ili puna plata ako si radila i od toga vade prosek)

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.3.2010 20:34:40   
bebablue

IZVORNA PORUKA: trba

IZVORNA PORUKA: bebablue

Vrlo mi je nejasna sustina obracuna porodiljskog odstustva.
Objasnjenje obracuna : http://www.porezi.rs/Aktuelno/januar/21.01.2010.pdf

Pise da se uzima prosek 12 meseci, koji prethode mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, i to samo osnovna zarada + minuli rad. To je zarada iz Ugovora o radu. Nije mi jasno, sta ako ja ne ostvarujem svih 12 meseci osnovnu zaradu+min.rad, vec sam celu trudnocu na bolovanju, a to je naknada zarade i iznosi 65% od odredjenog proseka? Ne kapiram....user posted image user posted image
I to sto ukidaju uskladjenje za porodiljko odsustvo,...no comment.

Evo sada sam pitala tete koje u mojoj firmi to obracunavaju..uzimaju ti prosek 12.meseci od tih 65% (ako si svih 12 meseci bila na bolovanju)
Ako nisi...uzimaju ti platu tog meseca ( 65%za mesece na kojima si bila na bolovanju /  ili puna plata ako si radila i od toga vade prosek)


trbo hvala na informaciji. Prica se povela i na temi Kada na porodiljsko odsustvo, mejvis je dala objasnjenje, ako ja dobro kapiram drugacije je od ovog tvog, sad sam u rebusu user posted image

(odgovor članu trba)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.4.2010 16:40:21   
trba
IZVORNA PORUKA: bebablue


IZVORNA PORUKA: trba

IZVORNA PORUKA: bebablue

Vrlo mi je nejasna sustina obracuna porodiljskog odstustva.
Objasnjenje obracuna : http://www.porezi.rs/Aktuelno/januar/21.01.2010.pdf

Pise da se uzima prosek 12 meseci, koji prethode mesecu otvaranja porodiljskog odsustva, i to samo osnovna zarada + minuli rad. To je zarada iz Ugovora o radu. Nije mi jasno, sta ako ja ne ostvarujem svih 12 meseci osnovnu zaradu+min.rad, vec sam celu trudnocu na bolovanju, a to je naknada zarade i iznosi 65% od odredjenog proseka? Ne kapiram....user posted image user posted image
I to sto ukidaju uskladjenje za porodiljko odsustvo,...no comment.

Evo sada sam pitala tete koje u mojoj firmi to obracunavaju..uzimaju ti prosek 12.meseci od tih 65% (ako si svih 12 meseci bila na bolovanju)
Ako nisi...uzimaju ti platu tog meseca ( 65%za mesece na kojima si bila na bolovanju /  ili puna plata ako si radila i od toga vade prosek)


trbo hvala na informaciji. Prica se povela i na temi Kada na porodiljsko odsustvo, mejvis je dala objasnjenje, ako ja dobro kapiram drugacije je od ovog tvog, sad sam u rebusu user posted image


Meni su ovako objasnile (a veruj mi pitala sam jedno 20putauser posted image )
racunam da bi morale da znaju sta pricaju jer to i obracunavaju (a nase externe revizije i nisu tako blage kada nahvataju gresku:))

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.4.2010 19:58:55   
Dora
Tebi se u prosek uzima iznos plate koji stoji u ugovoru. Ne umanjen, nego 100% bez obzira što si na bolovanju.

(odgovor članu trba)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.4.2010 20:02:00   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Dora

Tebi se u prosek uzima iznos plate koji stoji u ugovoru. Ne umanjen, nego 100% bez obzira što si na bolovanju.


trba, dora je u pravu, uzima se osnovna zarada, a ne umanjen iznos ako si na bolovanju sad i dobijas  65%.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.4.2010 10:40:59   
gina
Juče sam baš išla da pokupim dokumentaciju za porodiljsko po novom zakonu za jednu porodilju iz firme.
U prosek se računa 100% ugovorene i isplaćene zarade + minuli rad za zadnjih 12 meseci.
Ukoliko porodilja nema 12 meseci staža, u prosek se uzima onoliko meseci koliko ima u radnom odnosu a za one mesece kada nije bila u radnom odnosu 50% proseka republike iz meseca koji prethodi mesecu pre otvaranja bolovanja.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.4.2010 20:30:50   
millabudućamama
Zna li neko koliko kasni deo trudničkog bolovanja koji plaća grad Beograd?
Ja sam na trudničkom od 1-og februara, znate li  kad mogu da očekujem uplatu?

Hvala unapred user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.4.2010 22:08:06   
minavb
Zavisi od tvoje firme, tj kad tvoja firma predaje papire. Ja sam proslog meseca dobila tek za decembar.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu millabudućamama)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.4.2010 19:47:12   
draganica
Pravnica u školi mi je rekla da se porodiljsko otvara 28-og dana od termina, ukoliko trudnica radi do tog dana. Ukoliko je bila na bolovanju, komisija automatski otvara bolovanje 45-og dana od termina. To znači da ja moram da otvorim bolovanje 26. aprila (termin mi je 24. maja), jer nisam na bolovanju, a ukoliko otvorim bolovanje pre toga, makar i jedan dan, računaće mi se klasično bolovanje od 65% do 26. aprila. To mi je potvrdio i ginekolog kod koga privatno vodim trudnoću.

Problem je nastao kada sam otišla u dz da formalno uzmem potvrdu da 26. aprila odlazim na porodiljsko. Kako je bila gužva, ostavim majci da to uzme, a ja se vratim na posao. Popodne mi majka kaže da doktorka nije htela da mi otvori porodiljsko 26. aprila, već kaže da je već trebalo da budem na bolovanju, da je već kasno i da to ne sme da piše i na nagovor moje majke upisa sutrašnji datum (21. april) kao početak bolovanja! Još je nešto pričala da ću se možda poroditi pre termina, a onda neće moći da mi da doznaku za porodiljsko i negu deteta i svašta još, majka nije baš razumela. Jako mi je važno da bolovanje otvorim 26. aprila, što kasnije, to je praktično još tri dana rada, jer me "kači" vikend, radila sam i do sad i planirala sam to. Ko je ona da mi oduzima tih 5 dana od nege deteta? I po kom osnovu to može?

Ići ću sutra lično u dz da raspravim sa njom, ali ovo je stvarno bezobrazluk. Ispada da nemam prava da radim, iako to želim! Još je veći problem što mi ona uopšte ne vodi trudnoću, idem privatno kod drugog doktora, pa moram da hodam po jajima da je ne bih uvredila! Ne mogu da verujem...

< Poruku je uredio draganica -- 20.4.2010 19:48:50 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.4.2010 22:14:42   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: millabudućamama

Zna li neko koliko kasni deo trudničkog bolovanja koji plaća grad Beograd?
Ja sam na trudničkom od 1-og februara, znate li  kad mogu da očekujem uplatu?

Hvala unapred user posted image



Ja jos nisam dobila za decembar user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu millabudućamama)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.4.2010 22:54:15   
Dora
IZVORNA PORUKA: draganica

Pravnica u školi mi je rekla da se porodiljsko otvara 28-og dana od termina, ukoliko trudnica radi do tog dana. Ukoliko je bila na bolovanju, komisija automatski otvara bolovanje 45-og dana od termina. To znači da ja moram da otvorim bolovanje 26. aprila (termin mi je 24. maja), jer nisam na bolovanju, a ukoliko otvorim bolovanje pre toga, makar i jedan dan, računaće mi se klasično bolovanje od 65% do 26. aprila. To mi je potvrdio i ginekolog kod koga privatno vodim trudnoću.

Problem je nastao kada sam otišla u dz da formalno uzmem potvrdu da 26. aprila odlazim na porodiljsko. Kako je bila gužva, ostavim majci da to uzme, a ja se vratim na posao. Popodne mi majka kaže da doktorka nije htela da mi otvori porodiljsko 26. aprila, već kaže da je već trebalo da budem na bolovanju, da je već kasno i da to ne sme da piše i na nagovor moje majke upisa sutrašnji datum (21. april) kao početak bolovanja! Još je nešto pričala da ću se možda poroditi pre termina, a onda neće moći da mi da doznaku za porodiljsko i negu deteta i svašta još, majka nije baš razumela. Jako mi je važno da bolovanje otvorim 26. aprila, što kasnije, to je praktično još tri dana rada, jer me "kači" vikend, radila sam i do sad i planirala sam to. Ko je ona da mi oduzima tih 5 dana od nege deteta? I po kom osnovu to može?

Ići ću sutra lično u dz da raspravim sa njom, ali ovo je stvarno bezobrazluk. Ispada da nemam prava da radim, iako to želim! Još je veći problem što mi ona uopšte ne vodi trudnoću, idem privatno kod drugog doktora, pa moram da hodam po jajima da je ne bih uvredila! Ne mogu da verujem...

U izveštaju tvog dok. koji ti vodi trudnoću stoji tvoj zvanični datum porođaja (tj. termin) i doktoricu iz DZ nije briga oćeš li se sutra poroditi, zakon je ispoštovan ako ti otvori 26. aprila! Ja sam mesec dana dobila bolovanje od komisije a onda su mi produžili još tih 10 dana do 20. aprila jer mi je taj datum 28. dan do termina. Od dok. iz DZ su tražili da mi sa tim datumom zatvori trudn. i otvori porod. bolovanje i iako vodim trudnoću privatno, termin nije doveden u pitanje iako svi oni znaju da ću se poroditi pre tog termina jer je treći CR ali eto, ono što je zvanično to je tako i nikako drugačije. Ti na to imaš pravo i ne daj da te pređe neko zbog svoje gluosti i ograničenosti. Draga, nikad mi matematika nije bila jača strana, ali sada bih mogla polagati za prijemni na Prirodno matematički fakultet. Koliko preračunavanja, strašno. Šta im znače tvoji dani? Da mogu da strpaju u svoj džep ono što tebe zakinu pa da razumem...ovakouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.4.2010 23:01:30   
Dora
I da, raspitaj se u DZ šta sa godišnjim odmorom ako nisi iskoristila? Ne znam kako to, ja ću biti 2 god. na bolovanju (3. dete) pa su me pitale dal hoću pre bolovanja da iskoristim odmor. Ne znam kako kod tebe to može da se iskombinuje i da li može, jer ti je odmor plaćen 100% a trudničko 65% a ako ne možeš odmor da iskoristiš posle porodiljskog, onda gledaj da ga iskoristiš sad. Ne znam, sve je to do politike firme valjda. 

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.4.2010 23:07:50   
marince1
IZVORNA PORUKA: gina

Juče sam baš išla da pokupim dokumentaciju za porodiljsko po novom zakonu za jednu porodilju iz firme.
U prosek se računa 100% ugovorene i isplaćene zarade + minuli rad za zadnjih 12 meseci.
Ukoliko porodilja nema 12 meseci staža, u prosek se uzima onoliko meseci koliko ima u radnom odnosu a za one mesece kada nije bila u radnom odnosu 50% proseka republike iz meseca koji prethodi mesecu pre otvaranja bolovanja.


Cek,cek ovo me intersuje za moju kumu.
Npr on je 6 meseci u radnom odnosu,sto bi znacilo da cu joj u rosek uci 100 % za 6 meseci i 50 % za onih 6 meseci kad nije bula u radnom odnosu.To bi u ovom slucaju bilo 75% njene sadasnje plate.
Jle sam dobro razumela?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2010 8:20:02   
bebablue
EVO STA PISE U

ZAKONU O FINANSIJSKOJ PODRSCI PORODICI SA DECOM ( ("Sl. glasnik RS", br. 16/2002, 115/2005 i 107/2009)

1. Naknada zarade za vreme porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i odsustva sa rada radi posebne nege deteta

Član 10
Naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i odsustva sa rada radi posebne nege deteta ostvaruju:
1) zaposleni kod pravnih i fizičkih lica (u daljem tekstu: zaposleni kod poslodavca); 2) lica koja samostalno obavljaju delatnost.
Naknadu zarade iz stava 1. ovog člana ostvaruje i otac, jedan od usvojitelja, hranitelj, odnosno staratelj deteta, kada u skladu sa propisima o radu koristi odsustvo iz stava 1. ovog člana.

Član 11
Naknada zarade za lica iz člana 10. stav 1. tačka 1) ovog zakona utvrđuje se u visini prosečne osnovne zarade zaposlenog za 12 meseci koji prethode mesecu u kome otpočinje korišćenje odsustva, uvećane po osnovu vremena provedenog na radu, za svaku punu godinu rada ostvarenu u radnom odnosu u skladu sa Zakonom, a najviše do pet prosečnih mesečnih zarada u Republici Srbiji.

Naknada zarade za lica iz člana 10. stav 1. tačka 1) ovog zakona koja su bila u radnom odnosu manje od 12 meseci, utvrđuje se tako što se za mesece koji nedostaju do 12 meseci kao zarada uzima 50% prosečne mesečne zarade u Republici Srbiji, prema podacima koje objavi republički organ nadležan za poslove statistike, u mesecu koji prethodi mesecu otpočinjanja odsustva.

Naknada zarade za lica iz člana 10. stav 1. tačka 2) ovog zakona utvrđuje se u visini prosečne mesečne osnovice za plaćanje doprinosa za obavezno socijalno osiguranje u poslednjih 12 meseci koji prethode mesecu otpočinjanja odsustva, a najviše do pet prosečnih mesečnih zarada u Republici Srbiji.

Naknada zarade za lica iz člana 10. stav 1. tačka 2) ovog zakona koja su samostalno obavljala delatnost manje od 12 meseci, utvrđuje se tako što se za mesece koji nedostaju do 12 meseci kao zarada uzima 50% prosečne mesečne zarade u Republici Srbiji, prema podacima koje objavi republički organ nadležan za poslove statistike, u mesecu koji prethodi mesecu otpočinjanja odsustva.

Naknada zarade isplaćuje se u iznosu utvrđenom u skladu sa st. 1-4. ovog člana za vreme ostvarivanja prava. Način obračuna naknade zarade propisuje ministar nadležan za socijalna pitanja.

Član 12
Pun iznos naknade zarade, utvrđen u smislu člana 11. ovog zakona, pripada licima iz člana 10. ovog zakona pod uslovom da su neposredno pre ostvarivanja ovog prava bila u radnom odnosu i po tom osnovu ostvarivala zaradu, ili naknadu zarade, odnosno samostalno obavljala delatnost više od šest meseci neprekidno.

Licima koja su bila u radnom odnosu i po tom osnovu ostvarivala zaradu, ili naknadu zarade, odnosno samostalno obavljala delatnost, neprekidno i neposredno pre ostvarivanja ovog prava od tri do šest meseci pripada 60%, a licima koja su bila u radnom odnosu i po tom osnovu ostvarivala zaradu, ili naknadu zarade, odnosno samostalno obavljala delatnost, neprekidno i neposredno pre ostvarivanja ovog prava do tri meseca pripada 30% od iznosa naknade zarade utvrđene u smislu člana 11. ovog zakona.

Za lica iz stava 1. ovog člana mesečni iznos naknade zarade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene za mesec u kojem se vrši isplata.


< Poruku je uredio bebablue -- 21.4.2010 8:23:12 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2010 18:55:38   
draganica
Šta im znače tvoji dani? Da mogu da strpaju u svoj džep ono što tebe zakinu pa da razumem...ovako

Upravo mi to nije jasno, šta nekome znači tih nekoliko dana, jel neko zarađuje na tome? Bila sam jutros i opet priča istu priču, ali mi je napisala 26. april, "na moju odgovornost". Pitala na poslu pravnicu i šefa računovodstva, smejali se ljudi... Prvi put čujem za tako nešto, ali ajde.

Što se tiče godišnjeg odmora, (ne znam da li si meni napisala dodatak), pošto radim u prosveti, imamo pravo da koristimo godišnji samo u toku letnjeg raspusta, tako da sada ne bih mogla da odem na odmor, jer traje školska godina. Za žene koje se vrate sa porodiljskog, čini se ustupak od zakona i one imaju pravo da iskoriste godišnji koji nisu koristile čim se vrate sa porodiljskog, bila školska godina ili ne. Tako mi je barem rekla pravnica. To inače važi od škole do škole, valjda direktori nisu dužni da odobre, al pravnica kaže da naš direktor čini ustupak. Kako će biti za godinu dana, ne znam. U svakom slučaju ne bih mogla sada da iskoristim odmor, nikako.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2010 23:21:22   
Anoniman
Ja sam u velikoj dilemi . Kod nas u NS je komisija jako rigorozna i uglavnom vraćaju sve na posao . Meni u firmi su rekli da će mi obezbediti lakše radno mesto ako me komisija vrati na posao . Ja bih , nakon tog saznanja , volela da me komisija vrati da radim jer ću dobijati punu platu (koja je zaista solidna) , a na poslu olakšice . E sad , problem je kako ja da kažem komisiji "ej , ja hoću na posao" jer će oni u izveštaju napisati da sam ja tražila da radim "na lični zahtev" a meni će na poslu dati olakšice samo ako je KOMISIJA tako naredila , tj ako je komisjija odlučila da moram da radim . U prevodu - ako ja samostalno dođem na posao na sopstveni rizik , momentalno se sve gleda drugačije jer radim na sopstvenu odgovornost , a ovako odgovornost "snosi" komisija koja me je uputila nazad na posao , jer moj posao spada u rizična zanimanja . Nadam se da vam nisam zakomplikovala ovo sve user posted image i da me razumete šta me muči . Sad se pitam kako da što bezbolnije prođem - da me komisija vrati na posao a da to ne bude zato što sam ja tako tražila . Predlog ? user posted image

(odgovor članu draganica)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.4.2010 8:25:54   
bebablue
draganice nije mi jasno zasto na tvoju odgovornost, kad se porodiljskko otvara 45 dana najranije, a 28 najkasnije u odnosu na termin porodjaja. Sto se tice godisnjeg odmora, ne znam za to da negde zvanicno pise za prosvetu, da se koristi samo kada je raspust (mada je logicno), ali ako si ti vec trudnica, ne znam kakve ima veze ako i uzmes ranije godisnji, a za taj ustupak da mozes da koristis kada se vratis sa porodiljskog, ja gde radim, to se podrazumeva.
BubaMiro ne znam koje su ti indikacije za produzetak bolovanja, Komisija u NS je rigorozna, jer nije kao u drugim gradovima, gde radis ako hoces, kod nas moras imati bas dobre indikacije zbog cega ne treba da radis (osim ako nesto nisu promenili)


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here