|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2015 14:20:13   
Kata90
juce su mi sve uplatili sto su mi bili duzni od prosle god,jos i porodjajno sto sleduje svakakouser posted image jutros me zvali iz firme,da mi jave......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2015 14:22:53   
Maraj
Divno kato znaci prebrodila si ovo natezanje sa drzavom ...

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2015 15:06:05   
QueenJ
E, da napišem i ja svoju agoniju.
Konačno sam dobila rešenje, pre nekih 20-tak dana i to posle mnooogo peripetija, zivkanja, ispravljanja.
U rešenju piše da treba da me isplati poslodaac, pa onda njemu refundiraju.
Ja pustila da prođe neko vreme od kada je stiglo rešenje i juče pošaljem mail da vidim misli li me poslodavac plaćati. On kaže da nije do njega. user posted image Ja ga ljubazno pitam kome onda da se obratim i dobijem odgovor-Vučiću.
Poludela sam!
Bila sam kod advokata, polaće mu opomenu pred tužbu. Ako ne uplati, tužiću ga.
Kontaktirala sam i novine. Sram ga bilo! Dosta smo ćutale!
A još da napomenem da nisam mogla sebi i detetu da overim knjižice jer nisu uplaćeni doprinosi...
Ostalim radnicima isplaćuje plate na vreme, uglavnom.

Može li neko da mi izračuna neto platu koju treba da primam sve vreme porodiljskog bolovanja, tražio mi advokat, a ja ne znam. U rešenju piše da je bruto 27803,58din.
Hvala unapred!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2015 16:24:41   
jess021
Queen, posto ja imam veliih problema sa poslodavcem, tj. vec sam ga tuzila, kod Vucica mozemo zajedno (da nije tuzno,bilo bi smesno).
Reci mi koje si novine kontaktirala i kako to funkcioinise? Moze i pp.
Uf, a za to racunanje ne znam sta bih ti rekla, nadam se da ce se javiti neko od knjigovodja.
Koliko ja znam, a ne znam puno. Meni je to mala cifra za bruto, ako je minimalac oko 22 hiljade neto?!

< Poruku je uredio jess021 -- 29.4.2015 16:29:03 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2015 19:38:18   
QueenJ
Ne znam šta da ti kažem... Ja sam izračunala nešto oko 20615,42 din... user posted image
A kontaktirala sam redakciju Blica, poslala im mail i dobila odgovor da su zainteresoani za moju priču. Kontaktiraću i još neke...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2015 20:59:44   
bubulence
tuzno i zalosno!
neka si kontaktirala novine, i treba, samo bi bilo dobro i da reaguju. ja ne znam da ti izracunam, mozda ce Von znati

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2015 10:42:55   
gale77
Ne bih znala kako se bas racuna. Moj poslodavac mi isplacuje prosek od prethodne dvanaest plate (dok nisam bila na bolovanju) umanjenu za prevoz , topli obrok i minuli rad. Nemoj da odustajes, mora da ti isplati porodiljsko kad i ostalima platu. Bas ima bezobraznih poslodavaca.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2015 11:14:59   
Maraj
Jao i ka se bakcem sa mojim doznakama nikako da krenu trudnicko da mi isplate. Juce mi jave da doznake za mart nisu dobre. Jer sam od1. februara na trudnickom. I od 1-28februara mi firma platila 65 %. Kad juce kazu mora i 1 i 2 mart oni da mi plate a tek od 3.marta siz pa sad moram da idem da ispravljam tu dodoznaku za mart. Da covek izludi. Da l je to zato sto februar ima 28. dana ko ce ga znati...

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2015 12:21:53   
jess021
Queen, jel ti taj iznos pise u resenju koje si dobila za porodiljsko?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2015 20:00:13   
QueenJ
Piše mi u rešenju 27803,58din. bruto. Od toga sam oduzela pio, zo i no. I još neke %... Kako je pisalo na mojim izveštajima. Ali je nešto u međuremenu menjano, pa sam morala sve "peške" i polako. Jedva sam ukapirala šta je šta. Danas sam odnela advokatu, poslaće mu opomenu pred tužbu u pon. i dati 7 dana rok da uplati, duguje mi nešto preko 140000. Ako ne uplati, tužiće ga. A da, i kamata ide, kaže čika advokat.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2015 20:10:25   
Maraj
U super bi bilo da izvuces to. Nisu male pare al i kako god okrenes to ti sleduje

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2015 21:28:43   
jess021
Ja, mom poslodavcu, nisam htela da saljem opomenu. Dovoljno sam ga opominjala, odmah ide tuzba.
I meni je advokat rekao da ce obracunati kamatu i nagradu za advokata. Nadam se da cemo obe dobiti to sto zasluzujemo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2015 21:33:46   
QueenJ
Ja njih ne razumem! Koja je to doza bezobrazluka!! Kao da iz sog džepa plaća... A ni sistem ne shvatam. Plati ženi direktno, a ne ovako, dok se svi smiluju... Užas!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.5.2015 18:39:41   
Anoniman
E ovako od 1. aprila sam u "radnom odnosu" je li mi kasno da od 1 juna otvorim bolovanje, dr. nije hteo 1. maja kaze na pola user posted image cemo ?

I ako mi da bolovanje sta dalje, onda mi drzava placa ili ja nista ne razumem?user posted image

(odgovor članu QueenJ)
  Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.5.2015 12:53:23   
Maraj
Um ja koliko znam po novom zakonu mozes odma tipa nesto posle mesec dana. Vidi cini mi se da ima i onaj tekst ovde na RR o tome.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.5.2015 12:56:29   
jess021
Um, nemoj me drazti za rec za ovo sto cu ti napisati, ali mislim da moras biti najmanje 3 meseca u radnom odosu da bi ti drzava placala minimalac i 6 meseci ako je iznos veci od minimalca, cini mi se da je tako, ali nisam sigurna.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.5.2015 12:57:06   
Anoniman
Maraj ja to znam htela sam ja od maja, ali mi dr u dz na da do polovine trudnoceuser posted image , pa cu sada 1. juna da mu trazim..

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.5.2015 13:00:16   
Anoniman
Jess ja sam prijavljena na 23000, bas cu danas da vidim koliko je mm platio doprinose...

Mi smo hteli naveci iznos oko 40000, ali su svi rekli da ima bas puno peripetija oko toga..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 0:29:57   
QueenJ
Jess, kakva je situacija kod tebe? Ja jos uvek cekam... Na opomenu nije bilo ama bas nikakve reakcije. Sad je otisla tuzba. Obavestila sam i novine. More mars u p.m.!!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 8:12:47   
Maraj
Ja dam od 3.3. na trudnickom i jos ni cvonjka cvonjavog nisam primila. Inace radim u prosveti. Uzas jedan. Evo skoro 3 meseca bez dinara. Pa da l su oni normalni!!!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 8:51:11   
QueenJ
Da te utesim. Meni se porodiljsko zavrsava za mesec dana. Primila sam tri plate do sad. Poslednju u februaru-za septembar. Radim kod privatnika, da...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:48:47   
bubulence
UM ako otvoris bolovanje 01.06. jos taj mesec ti poslodavac placa doprinose, odnosno u vasem slucaju ti placas. a od 01.07.si na teretu drzave i placaju ti oni, ali to mozes da ocekujes negde u septembru.
ja jos nisam dobila resenje o porodiljskom...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:51:04   
Anoniman
Bubi kako nisi dobila jos?

Nadam se da ce ovaj dr hteti da mi otvori boloovanje 1.6, jer mi je rekoa na pola user posted image user posted image

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:53:02   
bubulence
pa eto... izvod smo dobili posle 3 nedelje, pa dok smo ga odneli knjigovodji, pa ona nije odmah odnela papire... pa su onda trazili moju zdravstvenu knjizicu i tako... a na resenje se ceka oko 2 meseca od predaje kompletne dokumentacije, tako da se ja ni ne nadam parama bar jos 2 meseca

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:53:12   
Maraj
Ma um kako moze da ti ne otvori! Dosla si da otvoris trudnicko i tacka. Kako on moze da odredjuje kad ces ti otvoriti. Bas idiot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here