|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:54:23   
bubulence
Maraj naravno da moze, ako je trudnoca uredna ona nema razloga da bude na bolovanju. neki dr otvore odmah ali ne moraju... to zavisi od dr...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:55:46   
Anoniman
Bubi dobro bice para, ali onda ti isplacuju sve od jednom za zaostale mesece ili ?
Maraj nista me ne pitaj, on kze na pola trudnoce jos je ranouser posted image user posted image

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:57:01   
Anoniman
Bubi ali on je meni zbog kravrenja na pocetku i odrzavanja trebao jos odmah, ali sta je tu jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:57:43   
bubulence
nadam se da ce onda sve od jednom :D, taman da idem na more :P

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 10:58:32   
bubulence
IZVORNA PORUKA: Unina mama

Bubi ali on je meni zbog kravrenja na pocetku i odrzavanja trebao jos odmah, ali sta je tu jeuser posted image


onda ima kretena od dr... mene je moj sam pitao da li hocu na bolovanje... i odmh mi otvorio

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:00:42   
jess021
Queen, pisala sam u drugoj temi da sam uspela da naplatim sve plate koje koje mi je ostao duzan do momenta bolovanja preko 30 dana. Sad cekam da izmiri neke doprinose, pa da vidim za bolovanje.
Inace cu ga tuziti i to.
Meni je advokat rekao ako imas obracunsku listu, to je izvrsna isprava i ne ide u parnicni postupak, znaci odmah ide na izvrsenje.
Ako si mu to dostavila on mu moze blokirati racun, to sam i ja uradila i naplatila se preko prinudne naplate, sve i plate i taksu za sud i troskove advokata.
Maraj, trudnicko bolovanje se NE podrazumeva, zato se i ide na komisiju. Znam da su bile price da ce poostriti komisiju da se ne bi zloupotrebljavalo.
Um, nadam se da se nece na tebi zalomiti.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:03:54   
Anoniman
Jess ma ja sam se pomirila sa tim ako budem morala da placam svih 6 meseci doprinose, sa tim sam i krenula, nego rekoh da se malo ovajdim, ali kod mene toga nemauser posted image videcu bas sta ce u ponedeljak da mi kazeuser posted image

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:05:39   
jess021
Ma sarmiraj ga malo da ti otvori bolovanje, pa reci mu da te boli stomak ili vec nesto. Meni moja dr to svaki put napise u izvestaju za komisiju, kaze da te ne zezaju bez potrebe.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:07:34   
Anoniman
Moracu, ahahha , ma meni da je u pitanju moja dr ja bih lako, ona mi je dala bila izvestaj iz bolnice da moram da zamrznem godinu sa U, i za cas posla sam to resila, a ovaj iz dz je smor user posted image

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:09:09   
jess021
A jel mozes na komisiju da odneses izvestaj od tvoje dr, kod koje ides privatno>
Kod nas moze i to.
Ma dodji bre kod mene da ti sredim to bolovanjeuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:10:04   
Maraj
Ma znam da trudnicko nije obavezno. Al moze da otvori bolovanje do mesec dana. Na to ima pravo. Pogotovo sto kaze da je krvarila. Posle da l ce njoj komisija produziti preko mesec dana to je do njih (do komisije) al ne vidim razlog da ne otvori bolovanje do mesec dana

< Poruku je uredio Maraj -- 27.5.2015 11:11:04 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:11:14   
Anoniman
Ne verujem, jer, ja idem u drugi grad privatno na preglede, a u tom gradu nam je i porodiliste, jer nas grad ga nema.
A i fax mi je u tom graduuser posted image mislim da ako mi je firma u mom rodnom gradu, moram komisiji da nosim iz tog grada nalog za bolovanjeuser posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 27.5.2015 11:12:02 >

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:15:05   
jess021
Joj UM, to sad stvarno ne znam. Po nekoj logici ne bi trebalo da ima veze, ali ko ce ih znati.
Imas li koga da ti to proveri?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:16:47   
Anoniman
Pa mama mi radi u dz , pitacu nju, ili neka podje sa mnom kada krenem da otvaram bolovanje, ipak joj je taj dr i direktor, mozda uspemo nesto da uradimo.

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 11:23:20   
Maraj
Ovde u bg-u ides na opstinu gde ti je Dom zdravlja na komisiju. A posle za porodiljsko ides na opstinu gde ti je firma. Tako su meni reklu. Dr u Domu zdravlja sad za trudnicko nije ni gledala na kojoj mi je opstini firma samo me je poslala na istu opstinu gde je i moj maticni Dom zdravlja na komisiju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 18:31:28   
gale77
Bas su svi bezobrazni. Ako nece da otvori bolovanje kazes mu da si prethodnih dana imala bolove, grceve i sl.
A sto se tice porodiljskog mora po zakonu poslodavac da isplati kad i ostalima plate. Meni sad paralelno uplacuju zaostalo trudnicko i porodiljske plate.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 18:38:14   
jess021
Gale, nisam sigurna da si u pravu. Mislim da poslodavac mora da ti uplati kad njemu socijalno li ko vec, refundira, a ako ce isplacivati porodiljsko kad i drugim radnicima plate, mislim da je to samo njegova dobra volja.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2015 18:42:52   
sonyasha
Jess, ja sam tako razumela, da je to samo dobra volja ako ti za trudničko i porodiljsko uplaćuje kad i drugima! Većina čeka državu!

< Poruku je uredio sonyasha -- 27.5.2015 18:43:54 >


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 8:08:53   
gale77
Po zakonu porodiljsko mora kad i ostale plate.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 8:34:29   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: gale77

Po zakonu porodiljsko mora kad i ostale plate.

Ne mora..u ovoj drzavi nista nije regulisano kako treba i nije isto za sve..
Moj poslodavac privatnik tako isplacuje,pa refundira...drzavne firme prvo traze pare pa isplacuju...

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 8:38:02   
branki*
Ne znam da li mora,ali kod mene nije bilo tako,svima su plate 21. U skoli radim,a meni isplatili juce i to nesto manje nego sto sam mislila,moram da pitam za koje mesece su legle isplate.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 8:43:10   
bubulence
ja sam isto dobila informaciju da porodiljsko mora prvo poslodavac da isplati pa da ceka uplatu.. ali moguce da i nije tako...
ali cekajte, za porodiljsko prvo mora da stigne resenje, jel tako? i u tom resenju pise koliko cu dobijati... ako je tako, kako da mi poslodavac ispalcuje nesto kada ne zna koliko treba?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 8:45:20   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ma znam da trudnicko nije obavezno. Al moze da otvori bolovanje do mesec dana. Na to ima pravo. Pogotovo sto kaze da je krvarila. Posle da l ce njoj komisija produziti preko mesec dana to je do njih (do komisije) al ne vidim razlog da ne otvori bolovanje do mesec dana


sta joj vredi bolovanje do mesec dana? to sama placa, tek posle 30 dana si na teretu drzave

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 8:45:28   
daca77
Zakon o finansijskoj podrsci porodici sa decom jasno kaze:
"Član 13.
(1) Obračun i isplatu naknade zarade vrši poslodavac istovremeno sa obračunom i isplatom zarada zaposlenima."
Dalje, poslodavcu se vrsi prenos sredstava po dostavljanju dokaza da je isplatio naknadu zarade zaposlenom. Tako bi trebalo biti, a to sto u nasoj lepoj Srbiji niko ne postuje, to je nesto drugo.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 9:00:00   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: bubulence


ali cekajte, za porodiljsko prvo mora da stigne resenje, jel tako? i u tom resenju pise koliko cu dobijati... ako je tako, kako da mi poslodavac ispalcuje nesto kada ne zna koliko treba?


Ja mislim da prvo firma uradi obračun, pa to šalje gde već treba. tako da se zna koliko treba refundirati, jer i država radi refundaciju po tom obračunu i dostavljenom izvodu o plaćenim porezima, doprinosima (naravno uz prethodnu proveru svih uplata). Što će reći, da ako je poslodavac uradio dobar obračun proseka, zna i koliko će država refundirati.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.5.2015 9:10:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here