|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
28.4.2018 18:01:31   
mama Jo
Mogli bi da imaju vise strpljenja definitivno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
28.4.2018 21:48:27   
Anck Su Nmaun
Ni moja nije tu ali to je manje bitno, vidimo se i cujemo znamo da smo "tu"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
27.2.2019 16:44:18   
Sanidej
Sestre su preopterecene, dosta grube, posao je tezak posebno na odeljenju cr.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
20.4.2019 9:52:26   
Andjelkakv
Moje iskustvo je pozitivno,na kraju krajeva mnogi ne shvataju da su bez obzira sto su na porodilistu da su ipak u bolnici. Mnogo ima nemarnih porodilja koje ocekuju da neko pada u nesvest zbog njih a ujedno i nepristojnost,ulaze sestre,dr u sobu one se ne skidaju sa telefona,prepricavaju svaki detalj sa pprodjaja bez da oset_e potrebu da vide zasto je neko usao u njihovu sobu a posle se zale da im niko ne ulazi i niko ih jista ne pita. Mi smo njima tamo prolazne ,budemo 3-5 dana il nas vide jednom il dva puta i to je sve. Na ljubaznost odgovaraju ljinaznoscu pa prema tome mi smo na njihov teritoriji i moramo postovati pravila te kuce tj odeljenja dok smo tu.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
20.4.2019 10:15:25   
Maslacak15
lepo je da si zadovoljna kako si prosla ali mislim da je poslednja recenica odraz mnogih problema u nasem drustvu i tek kad se to promeni bice nam bolje. naravno da sam za to da se svako ima kucno vaspitanje, ali nazalost to je siri problem i ako ga nema inace nece imati ni u porodilistu. Ali sa druge strane : cemu sluzi ta "terotorija" kako kazes porodilista tom osoblju ???? Posto su trudnice prolazni faktor? Jel su oni sami sebi dovoljni ? Da sede i piju kafu?? Oni su tu samo i iskljucivo zbog porodilja i njihovih beba i njihova duznost je da se staraju i o fizickom i o psihickom stanju i jednih i drugih. U opis njihovog spada i da budu strpljivi i da odgovaraju na "glupa pitanja" i da pruze podrsku zenama. Narocito u situacijamma gde su posete jako ogranicene u odnosu na normalne zemlje. Jeza me podidje sta sve moze da se procita na ovom topicu i nem anikakvog opravdanja.

(odgovor članu Andjelkakv)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
20.4.2019 10:56:21   
Nensiq
Apsolutno je njih posao da odgovaraju na sva pitanja i da pomognu maximalno. Al to zavisi od same osobe. Ja sam u porodilistu imala divne zene koje su pomogle, a bilo je i onih koje kazu-svasta, ne znas ovo ne znas ono, kao da treba sve da znam o bebi iako mi je to 1.dete i nisam nikada imala nikakvih iskustava sa cuvanjem dece.... Al istrpis nekako i jedva cekas da odes kuci. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
20.4.2019 11:00:47   
Nensiq
Kada je dete nenormalno glasno pocelo da mi place ja sam ga odnela do boxa da pitam babicu da ga pregleda,a ona ce-Boze, gospodjo, sta ste se uznemirili, to je dete i treba da place. Jer su one navikle, i noc je i ona hoce da spava. A moje dete vristi i ne mogu nikako da ga smirim, al jelte, ja to trebam znati kako. Tako da, ima ljudi koji rade tamo i cekaju da im prodje radno vreme i pritom da odmore. Cast izuzecima-divnim zenama


(odgovor članu Nensiq)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
20.4.2019 11:26:19   
Sanidej
Nazalost nisu sve porodilje dovoljno jake da ih ne dotice "rutina u porodilistu"..

(odgovor članu Nensiq)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
30.4.2019 5:20:52   
Filadendronka
Sve zavisi kako kome naleti dan. Vecina babica su zene, tako da kako koju uhvati pms...  🤦‍♀️Inace definitivno fali ljudskosti i neznosti, porodilje su ipak oset_ljive i ne treba im jos dodatno nerviranje. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
30.4.2019 11:19:59   
BubaBubica


Mene brine samo kako ću ja njima objasniti ovaj problem koji imam sa grčevima mišića. Najradije bih da dođem u poslednjem momentu da samo završim na porođajnom stolu i da rodim. Nervira me što nemaju strpljenja niti razumevanja sve samo hajde hajde nije ovo ortopedija i tako... A ja ne da ne mogu da se pomerim od bola već ni da dišem.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
30.4.2019 12:33:25   
Filadendronka
Bubice, mozda ce te grcevi tad zaobici. U svakom slucaju im lepo objasni o cemu se radi ili vikni ako treba. Cesto bolje prolaze galamdzije od finog sveta. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
30.4.2019 18:13:49   
kamičak
Generalno se izgubila ljudskost u svim sferama zivota, u porodilistu nas to posebno pogadja jer smo ranjive. Srecom ima zdravstvenih profesionalaca kojima je jos uvek stalo, mada su u manjini.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
30.4.2019 21:48:15   
Filadendronka
Sve je to izgleda faktor srece. Ja sam upala u odlicnu smenu lekara/sestara na porodjaju, ali sam na kraju ostala gotovo sama posto je stigao neki hitan slucaj i svi su zbrisali u salu. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Odnos prema porodiljama (trudnicama) u po...
21.7.2019 10:54:18   
MimaKos
Uzasan, kao da smo dosle jer nam se cefnulo, vrlo nepristojan i jedno nepostovanje pre svega!


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 114
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Click Here