|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:10:35   
jabudic
IZVORNA PORUKA: choopa choops

7500din to je oko 60e? Nama je toliki račun za struju ljeti.
Isto imamo cca 70kvadrata.
živimo u kući,sa krovom, 4 prostorije, svi zidovi spoljašnji.
Pošto je zima blaga računi za struju su nam oko 130eur. Uključena nam je klima (sa inverterom) Norveški radijator u dječijoj sobi od 1kW kad su tamo, noću ponekad upalim kod nas u sobi onaj od 2kW. Kad se kupaju kupatilo dogrijevam kaloliferom. Bojelri su mi stalno upaljeni, jer ih koristimo stalno. Mislimda tu može da se uštedi jedino ako ga čovjek koristi samo povremeno. Ne kuvam sada. Ne pečem. Rade nam još mašina za suđe i za pranje robe. Obje A+++.
Ja sam "zadovoljna", jer kad krene oštrija zima, računi nam budu preko 200e.

Evo da uporedim sa svekrvom...kuva na plin, grije se na TA peć, jednu veliku prostoriju od recimo 40 kvadrata, od 2 kW koju puni samo noću, bojler pali po potrebi, ima aajednu mašinu za pranje robe sedmično, a računi su joj oko 70e.

Ali dobro mi smo posebni u svemu pa i u cijeni struje koju plaćamo. Ne daja Bože da se pobunimo :))))



Baš htjedoh reći kako se u Srbiji i uštedi na struji user posted image
Nama je dok smo živjeli u Budvi redovno zimi bilo preko 100, čitave zime. Ljeti bude 50ak. Sad se grijemo na drva, imamo onu peć-kamin i super nam je toplo. Bojler uvjek uključen, mašina pere min 4x nedeljno.
Sobe ne grijemo, jer su tople. U kupatilu j epodno non stop uključeno, a kad se tuširamo uključimo i grijalicu ( ona zidna kao mala klima).
Čitala sam negdje na netu da punjači troše struju ako ostanu u utičnici, čak iako nije priključen tel.
Naši uvjek vise iz zidova user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 26.1.2015 11:12:06 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:11:12   
Misha i Ljisha
nama topla voda ne idep reko grejanja jer su majstori iditoi. Kad smo kotlarnicu prebacili u cardak oni nesto nisu dobro prispojili ili nisu dobro izolovali cevi i prosto je nemoguce da imamo sad ponovo toplu vodu preko centralnog grejanjauser posted image .

Sto se tice bojlera i ja smatram da je bolje da dogreva nego da greje komplet toliku kolicinu vode. To bih mogla i izracunatiuser posted image no ne znam specifikacije grejaca unutar bojlera (a mrsko mi sad da se zezam iskreno). Tako da je meni bojler stalno ukljucen (osim ako ga D ne iskljuci sto se desava i ja OSTANEM BEZ TOPLE VODE da da iako imam veliki bojler ostanemo bez tople vode ako ga D iskljuci tako da ja ne bih mogla da ga iskljucim preko dana a uvece ukljucim jer do uvece ne bih imala kap tople vode a kako da se okupamo?). Ja imam uvek gomilu sudova a trosim vodu iz tog velikog bojlera i zbog toga mi nestane tople vode.


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:17:08   
Peace*
Miro, koliko ti je stavka tople vode u tih 11000 Informatike?

Ja sam u staroj zgradi. user posted image

Koliko vuče TV (taj ogromni user posted image ), nama je upaljen ceo dan.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:17:47   
cockic
a to za punjac meni na nekom krs telefonu stavrno pise telefon pun,ugsite punjac radi ustede energije.mene sam tel opominje inace to zaboravljam da ugasim.evo sad idem na posao i bojler nece raditi do veceras do 19h.ne volim da ga ostavljam upaljen otkud znam.sad je pun.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:24:44   
bubulence
Peace a u kom si delu? znam da detelinara i naselje imaju malo slabije grejanje. nas stan je na aselju u prizemlju ali opet nismo morali nikada da dogrevamo.
mi se sada ovde (Odzaci) grejemo na struju i racun za decembar nam je bio 6500din! spremali slavu, badnji dan (Katolicki), Novu Godinu... a za novembar je racun bio oko 4500 din a isto smo grejali svaki dan.
u NS nam je racun bio izmeju 3500-4000din i probali smo jedan mesec da masinu ukljucujemo nocu, gasimo bojler , da peglam posle 23h i dobili racun manji za 300-400din, za te pare nemam nameru da razmisljam da li imam tople vode i td... znaci stalno je sve ukljuceno, i svetlo u predsoblju po celu noc, i masina 2-3x na dan...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:26:23   
Buba Mira
Obrisao mi se ceo post user posted image

Evo opet.

Prepisujem sa računa:

Hladna voda: 848,35
Energija za zagreevanje vode: 1110,37
Grejanje: 6468,88

Ostalo su dimničarina, održavanja razna, čistoća, zajednička struja, skupština stanara, dezinsekcija, osiguranje...

Ukupan račun 10,893.



(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:37:35   
jabudic

IZVORNA PORUKA: bubulence
i masina 2-3x na dan...


Šta pereš 2-3x dnevno? user posted image
Evo nas je 4 + sveki evo već neko vrijeme, i djeca se prljaju u dvorištu, i mogu maksimalno 1 mašinu dnevno da uključim, a najčešće svaki drugi dan.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:40:24   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: jabudic

IZVORNA PORUKA: choopa choops

7500din to je oko 60e? Nama je toliki račun za struju ljeti.
Isto imamo cca 70kvadrata.
živimo u kući,sa krovom, 4 prostorije, svi zidovi spoljašnji.
Pošto je zima blaga računi za struju su nam oko 130eur. Uključena nam je klima (sa inverterom) Norveški radijator u dječijoj sobi od 1kW kad su tamo, noću ponekad upalim kod nas u sobi onaj od 2kW. Kad se kupaju kupatilo dogrijevam kaloliferom. Bojelri su mi stalno upaljeni, jer ih koristimo stalno. Mislimda tu može da se uštedi jedino ako ga čovjek koristi samo povremeno. Ne kuvam sada. Ne pečem. Rade nam još mašina za suđe i za pranje robe. Obje A+++.
Ja sam "zadovoljna", jer kad krene oštrija zima, računi nam budu preko 200e.

Evo da uporedim sa svekrvom...kuva na plin, grije se na TA peć, jednu veliku prostoriju od recimo 40 kvadrata, od 2 kW koju puni samo noću, bojler pali po potrebi, ima aajednu mašinu za pranje robe sedmično, a računi su joj oko 70e.

Ali dobro mi smo posebni u svemu pa i u cijeni struje koju plaćamo. Ne daja Bože da se pobunimo :))))



Baš htjedoh reći kako se u Srbiji i uštedi na struji user posted image



Čovječe čitam i mislim, nama je voda skuplja nego nekome struja! Alo 2500din? Ja sam iznenadjen i uvredjen. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:44:11   
Peace*
Informatika mi je 10-11000, uvek ima tople vode, dakle - protočno, bez bojlera.


Imaš protočni bojler u stanu, ili one varijante kao na Limanima? Oni nemaju bojlere, već, koliko sam shvatila, stavku tople vode na računu za Informatiku. Ali ti to nemaš. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:49:55   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Peace*

Peglaš i usisavaš noću između 23-7h? Mene bi zapalili u zgradi! user posted image

ja sam u kuci pa mogu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:51:17   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: Peace*

Peglaš i usisavaš noću između 23-7h? Mene bi zapalili u zgradi! user posted image

ja sam u kuci pa mogu


i ja sam u kuci i mogu ALI NECUuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:55:52   
Brand new mama
MiLJ, mislim da ti bojler dosta vuce jer ako koristis iz njega vodu za kuhinju(pranje sudja) stalno se dogreva te tako i trosi struju,a dodatno je to sto sigurno imas ladicar koji je stariji i obican frizider.Prije par godina je mm napokon ubjedio svoju mamu da izbaci stari friz i ne ukljucuje neki dodatni(kada joj treba) jer su bili stari(ovaj drugi nije dobro ni dihtovao-otisla ona guma oko vrata).Smanjila joj se struja bar za hiljadarku. Ti imas jos jakih potrosaca(cini mi se da i hidrofor vuce pristojno-moji su ga imali do prije par godina, pa jos ako je i on punoljetan..)Mozda da kupis onaj mali bojler za kuhinju? Jer,znam iz iskustva-cim operes ruke sa toplom vodom-bojler ce se ukljuciti. Mislim,ja ovdje placam struju 65eura a imam ves-masinu,susac,masinu za sudje,kuvam,pecem..ali bez bojlera-imamo toplu vodu preko centralnog.A u stanu od 28 kvadrata u Bg sam placala 40 eura ljeti prije sedam godina(i to nas je bilo samo dvoje)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 11:56:20   
Olga75
e pa ja sparam user posted image
e , stvarno tv mi je stalno ukljucen , mozda bih mogla malo da ga odmaram

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 12:16:46   
jess021
Peace, to je bas mnogo. A jos vise me iznenadjuje da vam je hladno u stanu. Kod nas je extra, mi smo svo vreme u kratkim rukavima. Istina, nas stan je na super mestu, nemam ni u jednoj sobi dva spoljna zida, ali radijatori su vreli i informatika nam je 10.000,00. Stan je 74m2.
Sto se tice bojlera, mislim da to iskljucivanje moze samo da poveca racun, ali probaj jedan mesec, pa ces videti. Ja kuvam na plin, imam kombinovanu plocu i mislim da je tu najveca usteda, pogotovo kad kuvam supu, pasulj...po 2-3sata. I da, mislim da sam cula da racunari, iako su na sleep mod-u mnogo trose struje, da ih uvek treba bas ugasiti.

< Poruku je uredio jess021 -- 26.1.2015 12:17:19 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 12:19:27   
Modessty
nama je bojler uvek uključen, bojlerče u kuhinji nemam (pokvario se i nemam nameru da ga popravljam), kuvam na plin, rerna je na struju, tv, sijalice, lap top su maltene non stop uključeni, puštam veš mašinu kad stignem - obično noću ali kad mi treba puštam i danju, mašina za suđe radi jednom dnevno... Oću da kažem da ne štedimo. Račun za struju nam je oko 2500din. Grejanje je posebna stavka. Nemam potrebe da se dogrevam jer greju odlično - šetamo se u majcama na kratke rukave a ja sam često bosa. Za stan od 50 kv ti opšti trođškovi su oko 7500din, a od toga je grejanje oko 5000din. Iskreno - mnogo je. Naročito što istu cenu grejanja plaćaš i onda kad ne greju, a to je veći deo godine.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 12:23:10   
Brand new mama
Mod,a i tu je kvaka kod kuvanja-ako imas stariji stednjak sa ringlama,one dosta vuku struju(znam da ti kuvas na plin),dok novije tipa ceran ne trose toliko(da je mm tu,sve bi to objasnio,ali imamo MiLJ fizicara,ko mm,ima dijagram da nam nacrta:)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 12:29:59   
Klarita
BNMuser posted image

I ja ne stedim...racun nije nikad manji od 10000, prosli mesec 13000user posted image ne znam kako i od cega, nemoguce pa da sam toliko spremala za slavu, rodjendan i NGuser posted image Imamo parno grejanje i jedina novina ove godine je da ne gasimo kotao, a ranije se to desavalo barem jednom dnevno (ne pitajte zasto user posted image ) sad grejemo i nocu i danju punom parom., masina za ves, suilica rade barem jednom dnevno, bojler mi je non stop ukljucen (nije povezan na grejanje) i takooooo ali vodu placam kao da pijem direkt' sa izvorista sa nitima zlata, racuni su oooogromni...to svekar placauser posted image i ne zanima me da preuzmem jer je osao neki dug od pamtiveka pa se razvlaci, a onda je mm tetka koja ima kucu u dvoristu koristila nasu vodu, tj nije imala svoj vodomeruser posted image tek kad sam ja presla ovde odvojili su se, ali je ostao dug od 20000 te mi ne pada na pamet da ja placam

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 12:47:10   
Peace*

IZVORNA PORUKA: jess021

Peace, to je bas mnogo. A jos vise me iznenadjuje da vam je hladno u stanu. Kod nas je extra, mi smo svo vreme u kratkim rukavima.


Deca: podkošulja, majca, prsluk ili duks (ko se kako žali na zimu), futirana trenerka, čarape, debele čarape.
Ja: uvek na nogama papuče, ako sam digla noge, uvek ćebe na njima, i vuneni prsluk stalno.
MM: nije merodavan! user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 13:29:21   
bubulence

IZVORNA PORUKA: jabudic


IZVORNA PORUKA: bubulence
i masina 2-3x na dan...


Šta pereš 2-3x dnevno? user posted image
Evo nas je 4 + sveki evo već neko vrijeme, i djeca se prljaju u dvorištu, i mogu maksimalno 1 mašinu dnevno da uključim, a najčešće svaki drugi dan.


ma vec sam pisala, uvek ima nesto... ako nije garderoba onda su igracke, posteljina, cebad, nesto iz ormara... ja ne znam kada sam poslednji put imala manje od dve masine za jedan dan

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 14:13:49   
NadaR
Ju, otkud vam tolika struja?! Kod nas oko 50 KM, malo manje od 25e a ljeti oko 30KM. Sve radi, bojler ne iskljucujem.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 14:30:22   
jess021

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: jess021

Peace, to je bas mnogo. A jos vise me iznenadjuje da vam je hladno u stanu. Kod nas je extra, mi smo svo vreme u kratkim rukavima.



Deca: podkošulja, majca, prsluk ili duks (ko se kako žali na zimu), futirana trenerka, čarape, debele čarape.
Ja: uvek na nogama papuče, ako sam digla noge, uvek ćebe na njima, i vuneni prsluk stalno.
MM: nije merodavan! user posted image user posted image

Ma to je bas hladno, kako je kod ostalih stanara? Jesu vam topli radijatori? Mislim bas bas topli.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 14:30:25   
branki*
ja stedimuser posted image bojler uvek ukljucujem nocu kad je jeftina struja i ves masinu ukljucujem noci po jeftinoj.iskljucujem lap top kad nisam u stanu,jer kod mm radi non stop.sijalice ako ne boravim u toj prostoriji ne palim,ne zvrnda mi tv po ceo dan,nego samo ako bas gledam.ne dogravam prostorije jer je centralno grejanje jako dobro.struja nam bude tu oko 2500.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 15:05:41   
mama krava
Hej Pisuser posted image ,

mi zivimo na 7. (predposlednji) spratu i SVI su nam zidovi spoljni, stara zgrada, 72m2. NEmas pojma kako siba vetar na ovoj visini i da, jos smo pored Dunava! Da ti ne pricam koliko placamo infostan, jer imamo toplovod

Sve do ove zime smo se smrzavali, pa samo onda dodali po 5 kom rebara na radijatore (u dnevnoj i spavacoj) i sad se setamo u kratkim rukavima i oko 22 C nam je temp cele godine, a prosle je najvisa bila 19 C!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 16:21:07   
milicicak
Ja stedim i struju i vodu user posted image ne zbog finansijskog momenta nego sto smatram da resurse ne treba rasipati.
Ves perem nocu, beli obavezno sareni najcesce. Masina za sudove radi nocu. Svi aparati u kuci su nam relativno novi a vodili smo racuna da budu A++ ili A+++ energy saving... Klima radi samo kad je u stanu bas hladno ili previse vruce.
Rerna i ringle rade skoro svaki dan ali se trudim da u rerni nikad ne pecem samo jednu stvar ako sam taj dan planirala da pravim 2-3 stvari koje se peku, ziveo ventilator :)
Kompjuteri koji se ne koriste i svetla u prostorijama u kojima niko ne boravi su uvek ugaseni...
Jedino ne pravim kompromis sa bojlerima, i veliki u kupatilu i protocni u kuhinji su uvek ukljuceni...
A racun za struju je oko 4000, nemam pojma meni je to manje vise ok user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ušteda električne energije
26.1.2015 16:42:33   
mama krava

IZVORNA PORUKA: mama krava

Hej Pisuser posted image ,

mi zivimo na 7. (predposlednji) spratu i SVI su nam zidovi spoljni, stara zgrada, 72m2. NEmas pojma kako siba vetar na ovoj visini i da, jos smo pored Dunava! Da ti ne pricam koliko placamo infostan, jer imamo toplovod

Sve do ove zime smo se smrzavali, pa samo onda dodali po 5 kom rebara na radijatore (u dnevnoj i spavacoj) i sad se setamo u kratkim rukavima i oko 22 C nam je temp cele godine, a prosle je najvisa bila 19 C!


Ne cele godine, nego cele sezone grejanja. Mi struju placamo stvarno prihvatljivo oko 2000, ali stvarno pazim ono jeftina/skupa struja. Masine samo rade nocu, ponekad ves operem i danju na nizim temp... I idem i gasim svetla, imamo samo jedan TV...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here