|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
8.4.2010 21:01:47   
Anoniman
Ja idem sutra da stavim opet minival...user posted image Stavljala sam ga kad sam bila negde 16-ta nedelja....a sad moram opet jer mi dosta izrasla kosa....a treba mi frizura za subotu....pa mi je najlakshe sa minivalom to napraviti....

Mislim da ovo uopshte nema veze sa trudnocom...tj sa bebom...jer da su te hemikalije toliko otrovne....davno bismo svi poumirali... Kontam da ide takva pricha...jer trudnicama zna da ne uspe farbanje ili minival zbog hormona (ko shto nekom ne uspe dok ima menstruaciju, ili nekom zbog nekih lekova koje dugo pije)

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 10:40:51   
marija32
Smeskice, ja sam cula da je sve ok, osim mini vala, pitaj druser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 10:46:07   
Anoniman
Vetj sam rekla dr da sam stavljala minival u ovoj trudnoci...i nishta nije rekla...posle toga sam imala i ekspertni i razna vadjenja krvi i sve je u najboljem redu.... neznam zashto bi mi sad bilo shta rekla ako je sve ok? user posted image

Nemoj da se ljutish....al ja mislim da su to sve gluposti.... i da ide pricha da je to sve shtetno bash zbog toga shto mnogim zenama zna da ne uspe minival ili farbanje u trudnoci....user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 10:46:54   
usamljena
Moja frizerka je pre mene na par meseci rodila curicu. Redovno sam isla kod nje, dok je bila trudna (znaci radila je sa svim tim hemikalijama iako nije morala jer je njen salon). Tako da nisam ni ja bezala od toga user posted image 20- tak dana pre poroda sam se "uredno" ofarbala

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 10:53:00   
maslinica
ja sam izvukla sveze blajhane pramenove, na samom pocetku trudnoce, ni ne znajuci da sam trudna....onda mi je dr rekla prva 3 meseca ne bi bilo dobro, pa sta mi znaci kad sam vec sve obavilAuser posted image ponovila ih za Jovandan, jer mi je slava, da nisam ko nakarada i sad idem u pon da me se sin ne uplasi kad se rodiuser posted image user posted image user posted image

moj frizerka je radila svih 9 meseci, menjala booje kose iz crne u plavu za vreme trudnoce...i BF sinci joj lep, ziv, zdrav i veseo...mislim da su to sve preterivanja....ja ne mogu da licim da vesticu, a i nisam primetila bas mnogo zapustenih trudnica i porodiljauser posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 10:58:19   
Anoniman
Ma kazem....ja neznam ni jedan jedini sluchaj (ni privatno, ni preko neta) da je nekom neshto falilo shto se ofarbao ili stavio minival u trudnoci ...za mene je to babska pricha...

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 11:03:39   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: maslinica

ja sam izvukla sveze blajhane pramenove, na samom pocetku trudnoce, ni ne znajuci da sam trudna....onda mi je dr rekla prva 3 meseca ne bi bilo dobro, pa sta mi znaci kad sam vec sve obavilAuser posted image ponovila ih za Jovandan, jer mi je slava, da nisam ko nakarada i sad idem u pon da me se sin ne uplasi kad se rodiuser posted image user posted image user posted image

moj frizerka je radila svih 9 meseci, menjala booje kose iz crne u plavu za vreme trudnoce...i BF sinci joj lep, ziv, zdrav i veseo...mislim da su to sve preterivanja....ja ne mogu da licim da vesticu, a i nisam primetila bas mnogo zapustenih trudnica i porodiljauser posted image



ja sam t ijedna od tih, nisam htela da se blajham prva 3 meseca a sad kad mogu jurim po bolnicama za analize koje treba da uradim i kosa mi je skroz sarena, ruzno mi kad se pogledam u ogledalo al sta cu dok ne zavrsim sve sto treba da vidim sta ce biti sa bebomuser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 13:57:30   
draganica
a i nisam primetila bas mnogo zapustenih trudnica i porodilja


Kad smo kod toga ko je zapušten... Drugarica mi je pričala o sestri koja živi u Beču. Kao i većina žena iz našeg kraja koje odu preko, nije mnogo slušala tamošnje lekare, već ovdašnje BABE, pa se nikako nije farbala, nije vodila računa o oblačenju, čak ni brijala noge, valjda ima neko suludo objašnjenje zašto i slično. Kad je došla u porodilište iznenadila se kad je videla da su se sve žene doterale- ofarbale kosu, depilirale, čak sredile lice kod kozmetičarke.... Prosto su se čudile kako ona zapušteno izgleda! Rekle su joj- zar želiš da na prvim detetovim slikama izgledaš kao strašilo! I stvarno je tako bilo. Zato, farbajte se, ne postoji ni jedan slučaj koji dokazuje da je štetno- to je čak i moj zaostali doktor rekao!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 18:58:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ma kazem....ja neznam ni jedan jedini sluchaj (ni privatno, ni preko neta) da je nekom neshto falilo shto se ofarbao ili stavio minival u trudnoci ...za mene je to babska pricha...

Dok sam bila na praksu dolazila je jedna trudnica na blajhanje i farbanje svaka 2 meseca valjda, znaci ima prirodno bas crnu kosu a farbala se u skoro belo! Detetu nista ne fali! user posted image

Nevezano za trudnocu ali da farba, kiselina za minival i slicno ulaze u krvotok ili slicno nikad se niko ne bi frabao i stavljao minival! user posted image


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 9.4.2010 18:59:44 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 18:59:31   
cipiripi
ja se i dalje farbam i plavo i smatram da je ta zabrana farbanja glupost...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 19:04:13   
Delijagirl
Ma prica pricica garant mislim da bi meni do sad falilo vec pola glave da je nesto stetno ... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 19:04:17   
JANA S
ja sam se juce ofarbala user posted image . mislim da nam nista nece faliti to su gluposti

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
9.4.2010 19:05:03   
Anoniman
Naravno da su gluposti!
Jedino sto moze da se desi da ispadnes sarena ili ko zna koja boja! user posted image

(odgovor članu JANA S)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
21.4.2010 10:50:50   
dzejn
Drage clanice zdravouser posted image

Ja planiram da predjem na neku boju bez amonijaka.
Sta mislite o Revlon color silk farbi?

Svako iskustvo je dobrodoslouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
21.4.2010 10:59:10   
Mimče
žene slobodno se farbajte ja sam pitala gomilu lekara a i moju doktorku nekoliko puta kaže nema nikakve štetnosti po bebca ako se farbam. Mada sam ja promenila boju i status iz plavuše u brinetu jer težim ka svojoj prirodnoj boji kontem kad se bebac rodi neću imati vremena da se svaki mesec farbam a nešto mi nisu in plavuše sa tamno braon izrastkomuser posted image user posted image

(odgovor članu dzejn)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
21.4.2010 12:42:53   
Dora
Kupila sam juče farbu, danas se farbam...user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
21.4.2010 12:46:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Kupila sam juče farbu, danas se farbam...user posted image


user posted image ... da budeš lepa mamika ... user posted image
U koju boju draga?Smeđa?
Joj sećam se da od muke nisam mogla da podnesem miris farbe , hodala sam kao strašilo....... do ne znam tačno kog meseca ... user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
21.4.2010 14:06:51   
Anoniman
Ja sam stavljala minival onaj daj...i super je uspeo... chak i bolje nego kad nisam trudna.... a ni miris kiseline mi nije smetao.... chak naprotiv user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
21.4.2010 19:44:17   
magnetic
Ja se nisam farbala samo do 13-te nedelje,do tada sam pazila na sve i svasta pa sam i farbu izbacila,ali posle toga sam pocela ponovo na svakih mesec i po dana kao i ranije.Ja takodje mislim da to nije tako stetno kao sto se neke zene boje,kontam da bi nas doktori odmah upozorili na to kao sto odmah kazu da npr. nema sedenja i kupanja u vreloj vodi.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.3.2011 9:22:02   
eni26
E i ja sam se farbala najmanje 4 puta u trudnoci i jos jednom cu pred sam kraj ,tj. uskoro... Necu ici zapustena ,a ako se bas plasite , imaju i one farbe bez amonijaka , pa su blaze nego ove obicne.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.3.2011 9:29:18   
bojanica7
ja sam se farbala sve vreme... samo sto nisam koristila kene, koja je bas jaka, vec garnije. cisto da ne udisem onu farbu, koja je bas jaka

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.3.2011 9:32:38   
eni26

IZVORNA PORUKA: bojanica7

ja sam se farbala sve vreme... samo sto nisam koristila kene, koja je bas jaka, vec garnije. cisto da ne udisem onu farbu, koja je bas jaka

E da , ja sam isto ko magnetic. Prva 3 meseca se nisam farbala,hajde cisto iz preventive dok malo plod ne sazri, a posle sam normalno nastavila. Mislim da je samo fora da se farba ne apsorbuje do bebe , ali ni to ne traje dugo a i sad su farbe malo modernije ,pa nemaju puno aditiva. user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.3.2011 10:28:43   
Anoniman
ja sam se ofarbala bas otrilike kada se zacece desavalo, ne sluteci nsita naravno. kad sam saznala za trudnocu, prva 3 meseca se nisam farbala, sto mi nije tesko palo jer se farbam u neku lasnik, koja je malo svetlija od moje prirodne. posle toga sam kupila biokap farbu koje je sto posto prirodna i preporucuje se trudnicama. ofarbacu se sigurno jos 2x pre nego se beba rodi, jedno za oko mesec dana, i jednom tamo malo preporodjaja, da budem posle toga mirna neko vreme.  a i da budem lepa kada beba stigne. user posted image

koga brige more i dvoumi se da li da se farba ili ne, ja preporucujem biokap ili kanu, to sigurno ne moze da vam skodi! 

(odgovor članu eni26)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.3.2011 20:06:10   
ielena
http://www.youtube.com/watch?v=-W7_ukreCWU

Evo linka. Dr Mima Fazlagic govori o predrasudama u trudnoci. izmedju ostalog, zena demantuje da je farbanje stetno :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.3.2011 20:22:52   
eni26

IZVORNA PORUKA: ielena

http://www.youtube.com/watch?v=-W7_ukreCWU

Evo linka. Dr Mima Fazlagic govori o predrasudama u trudnoci. izmedju ostalog, zena demantuje da je farbanje stetno :)


Bravo za video , vecite dileme su razresene ! user posted image

(odgovor članu ielena)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here