|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kompjuter i dete
27.2.2018 19:10:51   
mama Jo
Ne koristimo jos uvek, ali koristimo tel.i televizor pa to dodje na isto

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kompjuter i dete
27.2.2018 20:44:58   
veselicaa
Nisu nesto mnogo zainteresovane,Nini pustamo pesmice,A samo kada joj treba nesto za skolu da pogleda,a S voli neke snimke da gleda ali ne cesto.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kompjuter i dete
27.2.2018 21:43:54   
Misha i Ljisha
Mali bratanac ima 4 godine (napunio u oktobru) igra kao veliki Heroes of might and magic. strategija. Spora igrica, sve zna. Jos dok se igra ako sedis pored njega sve ti i objasni, vidis ovde kupujes vojsku, ovde ti je drvo ovo ti je rudnik zive ovo je ovaj heroj ovaj je najjaci i td. Mi u soku (mm ija)user posted image Kaze mm da ga ispostujemo kad vec sve objasnjava. Igra se kao pravi, i komplikovane igrice. Preteruje sigurno ali kazem na jedan nacin prosto odusevljava.

Moja D nije vezana za komp preterano, telefone joj ne dajemo mm i ja i bi nam zao jer sva deca okolo ako nista drugo uzimaju telefone od roditelja i gledaju ili igraju igrice i uzeli smo joj tablet.

E tu sad ide nova saga sa tabletom. Mm i ja joj rekli to je njeno. Ona zaboravi da ga napuni. I mi onda kazemo pa sta sad da se radi ne mozes da se igras prazna baterija user posted image . I onda se desi da danima prakticno ne napuni bateriju, ne uradi tog sekunda i zaboravi valjda nemam pojma.Kad napuni igra se i pusta pesmice. Za svaku igru moram ja da aminujem user posted image , zna sama da instalira i da deinstalira igricu. I nije joj prioritet tablet sto mi je naravno drago, ako kazemo idemo negde ili dodje drustvo i sl, tablet se ne dira odnosno ostavi ga da bi se igrala. A ne npr kad dodjemo kod mog brata a ovi vise na kompjuteru i D se ili igra sama u sobi igrackama ili gleda tv. Ja odlepim i kazem to smo mogli i kuci dosli smo da se igramo sa bracom. Za sad nije ovisnik ali videcemo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kompjuter i dete
4.5.2018 11:14:52   
mama ivane
Zainteresovani jesu i za racunar i telefon itekako al toga kod mene nema nedozvoljavam

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kompjuter i dete
4.5.2018 23:03:42   
mama Jo
Normalno je i da budu zainteresovani i da znaju dosta toga, ali granica mora da postoji, pa boze naravno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kompjuter i dete
21.7.2019 13:35:58   
MimaKos
Tablet je zanimljiv samo zbog crtaca i poneke igrice... lap top samo da bi se udarale dirke :)


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:18:29   
Ivanka 75
Nadjoh temu... 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:21:41   
Ivanka 75
Zapanjena sam kolikocdeca provode vremena pred telvizorom i koliko igraju igrice.
Da li je tv i plej stejsn nacin da roditelji smire decu ili nezainteresovanost roditelja, ili vise nemaju snage za svoju decu, ne znam... Nisam pametna... 
Ali... Da dete ne ume nista drugo da radi sem da igra igrice, pomera prste kao da ima zamisljeni tablet ispred sebe... Zapanjena sam... 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:23:55   
Ivanka 75
Bojice i najprostija stvar, bojenje, su im strani, koncentracija nula.
Dete od 4 godine ne ume da se izuje i obuje jer ne ume da kontrolise ruke, ne ume da uhvati rukom kako treba. 
Osnovne komande ne znaju, cucni, sedi, okreni se, hodaj pravo, pruzi ruku... Ne snalaze se uopste, totalno nesnadjeni... 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:27:25   
Ivanka 75
Ali zato mi pricaju o brawl stars, minecraft-u i play station 6ci valjda, to znaju. Znaju kakav kompjuter tata ima a kako se tata zove nemaju pojma.
Nista ih ne interesuje osim kompjutera i igrica. 
Nemaju kontakt ocima, ne umeju daxse uhvate sa drugim decom za ruku, ako ih dete uhvati za ruku da stanu u krug npr. pocnu da se bacaju na pod i otimaju.
Valjda misle da ce neko da ih vuce. 
Mnogo sam tuzna zbog ovoga... 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:31:32   
Ivanka 75
Ne prepoznaju svoje stvari...
Radite sa decom, to su veliki ljudi u malom pakovanju, mnogo toga mogu da nauce za veoma kratko vreme. 
Nijedan televizor i igrica ne mogu da ih nauce onome sto mozemo mi. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:39:03   
vocicana
Ivanka, mnogo te volim, ali moram da te zamolim, tri posta u temi, brisi u drugu.
Deca su sou program, kapiram da su prepametni, mozda bi i mi kao oni, da smo imali sve to u njihovim godinama. Sve u skladu sa vremenom i mogucnostima.
Moj je jedno vreme hteo da igra neke igrice, tipa Zuma i tetris da slaze kockice, ali vidim da ga ne zanima previse.
Mnogo vise voli da gleda Aleksandra kako popravlja ves masine. E to treba videti

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:42:10   
Sanjalicaaa
Ja nemam utisak da su deca u nasoj okolini zaludjena za igricama na kompu. Ali mi bode oci koliko igraju igrice na telefonima.


Recimo moja deca osim da moze da se odgleda neki crtani, ne znaju da na kompu mogu da se igraju igrice. 
Ali smo u velikom problemu sto im ne damo da igraju igrice na tel. a svi njihovi drugari igraju. Plasim se da cemo stvoriti neki kontraefekat. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 13:56:56   
vocicana
Sanjalice, potpuno je moguce, jer ce mozda krisom da pokusavaju, ali ne mora bre da znaci, sta i japricam. Neka rastu i bez toga, msm da nisu u hendikepu bez ti stvari.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 14:24:12   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ja nemam utisak da su deca u nasoj okolini zaludjena za igricama na kompu. Ali mi bode oci koliko igraju igrice na telefonima.


Recimo moja deca osim da moze da se odgleda neki crtani, ne znaju da na kompu mogu da se igraju igrice. 
Ali smo u velikom problemu sto im ne damo da igraju igrice na tel. a svi njihovi drugari igraju. Plasim se da cemo stvoriti neki kontraefekat. 


Sanjalice, ja sam bila strogo protiv igrica. Mm i ja u životu nismo igrali igrice. Međutim, upravo zbog ovog boldovanog smo popustili jer ne bih da bude izopšten iz društva. Svi njegovi drugari pričaju samo o igricama i onda je i on počeo da traži. Mm mu je dao svoj stari telefon i imaju dogovor da ako pola sata/sat dnevno čita onda može da bira da li će pola sata/sat da gleda crtaće ili da igra igricu. I tako nekako ubijemo dve muve jednim udarcem - em vežba čitanje i mi srećni em se malo zabavlja i on je srećan.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 14:27:24   
vocicana
Pravi recpet Ana user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 14:31:01   
Sanjalicaaa
Voci, bojim se da ce da uzima krisom, ili sta vec njima moze da padne na pamet.


Ana, a kada ste krenuli sa tim?G ima 5,5 god. Mislili smo kada krene u skolu da mu tada damo, a da ogranicimo na pola sata-sat. Jer kada krene u skolu tek ce tada videti koliko deca koriste tel.
Nego ja imam utisak da njima nikada nije dosta, ni igrica no crtaca. Moja deca posle crtaca budu nervozna, samo bi se svadjali, zato sto hoce jos. A gledaju crtace poput Miki mausa, Tom i Dzeri i sl. 

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 10.10.2019 14:32:38 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 14:47:23   
Ana RR
Sanjalice, on je 2. razred a telefon je "dobio" u septembru. Pre toga nismo dozvoljavali.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 14:51:01   
Ivanka 75
Voci, izvini na 3 posta, pisem sa tel pa mi brzo izbaci post.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 15:03:51   
jocajaca
Ja sam bila baš stroga po tom pitanju što sa prvom kćerkom. Mogla je da pogleda dva kratka crtića dnevno, vikendom jedan dugometražni crtić, tel je dobila u 4. razredu (10 god.) I to upravo iz ovog razloga koji I vi navodite, zato što su sva druga djeca već uveliko imala telefone. I nisam vidjela da joj to nedostaje, a I ona je bila takva kada kažemo da nema tv-a ona nije htjela ni kada joj baka I deda kažu da može kod njih da gleda, što je potpuno obrnuto sa dvoje mlađih, čim nam vide leđa odmah pale tv, Teo (3 god) ne toliko koliko Nikica (6 god) ona je pravi zaluđenik sa tv-om, telefonom, tabletom. Što se muža I mene tiče nikada ne bi igrali igrice ali baka I deda, a pogotovo baka ne vidi ništa lose u tome I daje im svoj telefon da se igraju, tako sam primijetila da Nikica nema lijepi pinceta hvat rukicom nego sve uzima čitavaom šakom iako redovno dnevnoimamo vrijeme za crtanje, bojenj, I ostalo, mislim da su telefoni doprinijeli tome.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 15:51:59   
Ana RR
E da, htela sam da dodam. I dalje sam protiv igrica ali nisam protiv kompjutera u svakom smislu. Ja radim od kuće, za laptopom sam ceo dan. Mm isto. Tako da je Marko okružen time, hteli mi to iili ne. Ali mm se trudi da ga nauči korisnim stvarima na kompjuteru. Kupili smo tablu za crtanje pa ga uči da je koristi i da budem iskrena, koristi je bolje od mene user posted image ja nemam strpljenja za to. Instalirali su neki program za pravljenje igrica, za decu, i onda ga uči da radi u njemu. Ali to je jednom u dve nedelje možda, pored škole, 4 treninga nedeljno i časa engleskog, nema ni on mnogo vremena. Sve dok je lepo vreme voli da je napolju, vozi bajs, trotinet, igra se sa drugarima. Nikad mu tv ili komp nije bio prioritet, čim spomenem da idemo napolje ili da se igra sa nekim, on sve ostavlja.

Umereno korišćenje uz nadzor, to je ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 16:23:37   
Ivanka 75
Nisma ni ja protiv kompjutera, ni telefona ni tableta. Sve imamo, lap top po glavi stanovnika.
Ali, kad je bila manja sve je bilo ograniceno,. Mozes da odgledas to i kraj. Nema vise. Mozes da dubis na glavi neces dobiti vise. 
Ali, vidim da veliki broj roditelja izuzetno maloj deci daje sve u ruke. Ladno mi dete od 3 god jutros kaze daj mi da igram play station. Reko ja nemam. I nastaje histerija, daj pa daj. Kaze baba pa on igrao jutros kad je ustao i sad je malo nervozan. 
3 godine eeeeee! 
Stariji brat totalno asocijalan ali zato zna sve o jutjuberima i play station igricama. I kako sad da prokomentarises da preteruju a oni ponosno pricaju kako su tata mate za igrice. 
Samo slusas i cutis. 
Deca 6. razred... Pitam sta ste radili danas (da vezbamo proslo vreme), jedan kaze "igrao novu igricu na play station-u", drugi "vozio sam hoverbord" celo popodne. Vrhunac zabave. 
Cekaju na hodniku pocetak caaa i svi bulje u telefone. Pocela sam da izlazim i uzimam telefone i prosto ih teram da se druze. A onda tajac, ne umeju da razgovaraju jedni sa drugima. 
Ne znaju odakle da pocnu. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 19:54:46   
Sanjica26 RR
Ivanka, ja poznajem dosta dece koja bolje znaju engleski nego srpski. Stavise srpski pricaju nakaradno. I plus su asocijalna ☹️

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kompjuter i dete
10.10.2019 21:12:20   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ivanka, ja poznajem dosta dece koja bolje znaju engleski nego srpski. Stavise srpski pricaju nakaradno. I plus su asocijalna ☹️



I to je veliki problem, znam. Veruj mi da ne mogu da se sporazumem kako treba sa takvom decom. 
Ma sve je pogresno... 😔

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kompjuter i dete
11.10.2019 8:21:26   
smeško
Јој, мм и ја се стално питамо и расправљамо о томе. Ја нисам за телефоне, а он би Н већ купио. За сада се ја слушам, срећом. И његово друштво носи телефоне у школу и непрестано говори о игрицама. Ја мислим да телефонима није место у школи, посебно за тако малу децу, за већу је ок. Н пита с времена на време и за телефон и за игрице, али ја видим колико би га то занело па нема компромиса. Договорили смо се да ће добити све то када приметимо да је спреман и да може да држи под контролом све обавезе и слободно време. Он још увек неће да се сети да избаци ђубре у кантици из своје собе, да затегне постељину, намести књиге чим заврши домаћи, а о домаћем да не говорим, некада га не би радио до вечери. Игрице ми се уопште не уклапају у једначину.user posted image И добро то подноси, не жали се. Не би ни смео, одавно смо рашчистили да смо ми мама и тата и да ми доносимо одлуке од важности за њега. За сада има поверења у нас.user posted image Обожава да чита тако да му увек са пар књига окупирамо пажњу данима. Срећа наша. Али је све то за сада, касније ћемо видети.

< Poruku je uredio smeško -- 11.10.2019 8:23:00 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here