|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:44:29   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: madre

To je, sigurna sam, jedino vazno, ne mozemo reci da pomaze!
Ljiso, znaaaam koja je muka, ali samo sto se nije sredilo, samo jos malo strpljenja!


Ja ovo sebi stalno ponavljam. Ma non stop. Sutra ako bude u raspolozenju P da visi na sisi jos i mogu da ga pustim sutra mi je mm kuci veci deo dana. Danas, sa njim i sa D a posle i sa njim kad sam sama a treba svasta da uradim nema sanse. Nadam se da se do ponedeljka vracamo u "nasu normalu" vristanja na sisi ali bar da ima mleka. Do ovog momenta nijednom nisam imala problem sa kolicinom mleka vec sa njegovim sisanjem i gasovima.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 9:09:22   
Misha i Ljisha
Da apdejtujem. Situacija je bolja samo u smislu sto je sisao nocas u 2 (to su novosti jer inace nece da sisa nocu) drao se ko blesav prvo ali je na kraju povukao. Jutros u 6 je sisao. I u 8 je sisao. Nema mleka dovoljno i dalje. Nakon podoja stisla grudi i nista ne ide. A podoj je izgledao ovako. Sisa jednu 2 min pa krene ea place pa ga prebacim na drugu pa sisa drugu 2 min pa krene da place pa oper na prvu pa opet na drugu i nekako izgurasmo da sisa i pomalo navlaci. Sad ga guram u kolicima po dvoristu da malo odrema. Moji ce sad na trening. Videcemo kolko ce spavati. Mislim on uvek spava ni sit ni gladan oko sat do sat i po nakon podoja.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 9:17:40   
mama Jo
Identicno su izgledali nasi podoji... non-stop sam menjala siku svaki cas, ona vristi... prvo sammislila da nije gladna jer sam je dojila cim zaplace... onda sam mislila polozaj - pa stavljala u razne druge, pa mleko... sizuacija se smirila posle 2 meseca, mozda malo vise... a sta je bio pravi razlog takvog sikenja, ostaje mi misterija.
Jednom se to desilo dok je bila patronazna, ona me je samo pitala- pa jel svaki podoj takav? Secam se da je bas bila u cudu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 9:35:03   
Rosita
Meni se sa D to dešavalo do skoro četiri meseca, kad se PROREDILO, a prestalo onda kad je pocelo natezanje oko cvrsteuser posted image . Sad? Dosta toga mogu da izignorišem sve dok uspeva da se nasisa. N je uobročen, on je beba koja je sama ukazala da može tako, a ja sam iskoristila. Stariji mi je mnogo češće sisao.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 9:49:07   
Misha i Ljisha
P je ujutru ladno sisao samo jednu siku. Znaci podoj u 4 jedna sika podoj u 7 druga i onda tokom dana sisa obe. Jer u toku noci mi se napune grudi i onda dam jednu da isprazni pa drugu. I redovno povrati u mlazu visak. I to dosta. A evo sad ovako naizmenicno. Jer kad zavrsi za ta dva minuta ja stisnem dojku ne ide nista, on nakon dva minuta kad krene da se dernja ja opet stisnem onu sto je prethodno sisao ide mleko, pa ga vratim i tako u krug.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 13:03:53   
Maslacak15
miso obrati paznju tj donesi odluku. To je cena flasice. Tj direktna posledica. Ako dobijaju redovno dohranu onda sledeci put manje sisaju . I onda se kolicina mleka neminovno smanjuje. To je princip kako je meni stalo mleko sa starijim sinom. Svaki put posle podoja flasica- rezultat je nema mleka.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 13:23:53   
Misha i Ljisha
Maslacak sve ja to znam. Evo ovaj podoj morali dohranu. I da kad kazem morali bukvalno je morali. Jer je opet poceo da se dernja kao lud. Prvo sam jutarnju taktiku da menjam sise non stop
Medjutim dojadilo mu valjda da vuce kao blesav i krenuo u najstrasniju dreku. Ovaj put je popio “samo “ 60ml. Kazu ako popiju bebe do 60 nije im ni trebalo. Znaci mozda mozda smo mogli bez dohrane i ovaj podoj pa opet na krace da mu dam al drao se i iskreno nisam mogla da ga slusam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 13:29:15   
Maslacak15
probaj par dana na krace da mu dajes. Iako je protiv tvojih principa, al da poguras sistem. Puno ti i spava nocu. Tako da ta kombinacija nocno spavanje+ flasica je jos zeznutija. Zelim ti dobre zivceuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 13:49:24   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

probaj par dana na krace da mu dajes. Iako je protiv tvojih principa, al da poguras sistem. Puno ti i spava nocu. Tako da ta kombinacija nocno spavanje+ flasica je jos zeznutija. Zelim ti dobre zivceuser posted image

ja sam na kraju zivaca. Bukvalno sam na kraju. dadoh mu danas kad god je trazio znaci na 2 je trazio pa je trazio na 3 i kad je trazio na ta 3 ja nisam imala dovoljno mleka. a nije sisoljubac od starta. Nista njemu sisa ne znaci,aman nista

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 13:51:19   
Rosita
Ljišo, a da mu uvedeš jedan noćni? Nije popularno, ali eto da navučeuser posted image . Možda on ipak stiče predstavu da ga čeka flašicauser posted image . Vidi, ako ne ide pređi na ad. Mislila sam da to neću izgovoriti, ali mučite se mnogo. Meni je D mnogo problema pravio ali je napredovao i nije kukao da je gladan. Njega sam dojila češće i daleko kasnije je uobročen.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 14:10:01   
jess021
Ljiso, mislim da je bio gladan jer si cesto menjala dojke, pa je sisao ti slabije, prednje, mleko.
Ja bi, da sam na tvom mestu, dojila sto cesce i ne bi brinula onda da nemam mleka.
Kao sto je Maslacak rekla sto vise dohrane, manje mleka.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 14:17:24   
Maslacak15
Ma jako je tesko ako je razmak izmedju dojenja veci od 8-9 sati. Svi smo razliciti ali to je puno vremena. Ionda jos razmak od 3 sata i povrh svega intervenisanje flasicom. Mene stvarno ne cudi da je zaskripalo. kazes sa D je bilo sve super, ali ona je manje spavala. da li si njoj davala isti broj flasica tu i tamo?
Meni je A nocu stvarno ko izmisljena, ali se probudi jednom posle nekih 6-7 sati u cugu, sisa i nastavi da spava jos 4 sata otprilike. Mislim kod tebe je najveci problem sto on toliko place i tesko je dati pravi savet.Sigurno je najvaznije da ostanes normalna. Mleko je uprkos svim pricama pre svega vrsta hrane za bebu. U nekim situacijama je flasica bolje resenje.

ako nastavljas da dojis moras da promenis nesto od onog gore sto ispisah. kombinacija je fatalna....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 14:23:40   
mama Jo
Joj Ljisho, cvrsti zivci zaista.... ali bice bolje!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 19:48:49   
Misha i Ljisha
Danas poppdne bolje sto se tice kolicine mleka a mnogo gore sto se tice gasova user posted image

U svakom slucaju cini se da je to smanjenje privremeno .
Nadam se sutra da ce biti ok. Podoj u 17 bez dohrane i nakon toga ostalo mleka u grudima user posted image ovaj vecernji isto ok prosao ako ne racunam kladicno stenjanje i rezanje bacakanje i prdenje na sisi.

Maslacak P ima 6kg i vise. Me treba mu nijedan nocni podoj nasa dr je rekla ako nece da sisa da mu dam vode. Nije 8h toliko drasticno vise od vasih 7. Plus racunaj da siskate cesce verovatno manju kolicinu dok P sisa na 3 uglavnom nekad na 2 i po sata preloaded dana, ne cesce. Nista ne fali P po ovom “nasem sistemu “. A i da je bilo koji drugi ne garantuje da onda ne bi bilo pada u kolicini mleka zbog obilne menstruacije. Danas mi je krvarenje u odnosu na juce znatno manje i evo bolja je situacija.

A za sutra se nadam klasicnoj vrisci na sisi.

Jess danas sam ga prebacivala naizmenicno na dva minuta po dojci da bi vukao jer u protibnom bi prestao da sisa i samo bi se drao.
Da ponovim P ce u ponedeljak imati puna dva meseca a ima preko 6kg uobrocen sa obe sise po podoju bez nocnog hranjenja ili eventualno jednog nocnog hranjenja koje je najcesce dohrana jer I dalje ne otvara usta da bi lepo sisao u polusnu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 21:00:57   
IvanaSK RR
Ljiso, drago mi je da je malo bolje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Dojenje i menstruacija
16.6.2018 21:49:10   
Rosita
Ma to je dasa i po, verujte na recuser posted image
Navijam da sutra bude dobro!
I meni je i pedijatar rekla da mu ne treba noćni podoj.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Dojenje i menstruacija
5.7.2018 20:28:27   
Misha i Ljisha
Danas 3 nedelje kako je proslo od menstruacije poslednje, pre toga na 23 dana. Izasle mi dve bubuljice i evo osecam da cu dobiti. Odlepicu. P je inace juce ceo dan odbijao da sisa, sisao samo ujutru. Danas Je imao cak 4 podoja sto je mnogo bolje nego juce. Ali ako sutra dobijem ja stvarno ne znam kako da se izborim sa dojenjem i sa njegovim sisanjem. Inace place on i kad pije na flasicu, zbog gasova ali se bar najede a kad place na sisi onda vristi i ne najede se. Ako ga nista ne muci lepo sika. Siz cu dobiti. Uf jos malo pa 3 meseca. Od treceg bi sve trebalo da podje na bolje nadam se.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Dojenje i menstruacija
14.7.2018 0:18:23   
Misha i Ljisha
Ovaj treci ciklus je malo bolji sto se tice dojenja ali je isto obilan. Ego lezim i stavih podmetac ispod sebe.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Dojenje i menstruacija
2.11.2018 10:20:28   
Dora89
Ogavna kombinacija dojenje+menstruacija. 😣
Ljišo, mislim da bebe u tom uzrastu mogu malčoce da manipulišu, bar je meni tako pedijatar rekla, u smislu da, ako kombinuju dojenje i dohranu, smara ih da sisaju i čekaju flašicu, jer iz nje lakše vuku mleko. Kao da čekaju da im daš flašicu i tako olakšaš posao. Tako da je to igra strpljenja, ko će duže da izdrži.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Dojenje i menstruacija
26.2.2019 22:25:06   
Bubamara14
!!! Mame, da li vam se desavalo da dobijete mens, jedan mesec, dva, pa treci preskoci?


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Dojenje i menstruacija
26.2.2019 22:37:44   
Sanidej
Meni jeste, u prvih par meseci posle porodjaja. Ipak treba uraditi i test za trudnocu.

(odgovor članu Bubamara14)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Dojenje i menstruacija
30.6.2019 23:19:30   
Rosita
Ja kao dobih 22.5. I evo prodje 40 dana, ništa. Sisa noću, ali mleko je drastično smanjeno, što je i ok. Više se uteši nego što sisa. Bebac 15 m. Ne znam šta da mislim, ne sumnjam na trudnoću, to ne, nego kad li će se to ustaliti... 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Dojenje i menstruacija
30.6.2019 23:24:34   
smeško
Rosi, ja je imam redovno, ali mi koza luduje, puna sam bubuljica ponekad. A ja nemam problematicnu kozu i nisam imala bubuljice ni u pubertetu.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Dojenje i menstruacija
1.7.2019 1:33:42   
dunja RR
Ja danas dobila, prvi put posle porođaja (4 meseca prošlo).
Doduše sada je krenuo pravi ciklus, imala sam u 2 navrata u prethodnih mesec i po neka mala krvuckanja, ali jako kratko je trajalo, tipa par sati, malo mrljanje.
I rozacea mi luduje na licu, kad god su krvarenja, pa i sada, sva budem u bubuljicama.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Dojenje i menstruacija
4.7.2019 11:06:04   
Duškić
Blago zenama koje ne dobiju duuugo nakon porodjaja.
Ja se sad setih kako sam bila besna kad sam dobila a taman prosla prethodna situacija.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here