|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 18:12:11   
Misha i Ljisha
citala sam temu od pocetka, vrlo je individualno od "beba nije ni skapirala" preko "smanjila mi se kolicina mleka" do "beba je odbila sisu". I ja sam sad na muci.

Nisam na dijeti imam 3 obroka i 2 uzine. Ni priblizno ne pazim kao sto bih trebala zbog IR. Ustvari ne pazim skoro uopste. Jedem banane user posted image prepune secera i kaloricne, jedem lesnike, mislim ne grickam i ne jedem beli hleb ali to je daleko od neke dijete

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 18:31:53   
IvanaSK RR
Slažem se, nista od grickalica i belog hleba ne bi ni dobila.
Da li je bilo ovako strasno i pre tri nedelje kad si dobila?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 18:34:51   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Slažem se, nista od grickalica i belog hleba ne bi ni dobila.
Da li je bilo ovako strasno i pre tri nedelje kad si dobila?

ni priblizno,cak mogu reci da je ono bila oskudna menstruacija.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 18:42:39   
vonavoj
Moje su obe osetile kad sam dobila i odbijale sisu...bile besne..ali su bile vece, 8 meseci..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 18:44:06   
Misha i Ljisha
i jesi nastavila da dojis? Ili su prekinule? Ja mislim da P ne odbija nego bas nema dovoljno mleka

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 19:34:55   
mama Jo
Pisala sam i ja da taj dan kad treba da dobijem i sutradan sisa toliko nervozno i malo.... ali sam joj davala koliko hoce! I sada kad joj dajem pirincanu kasicu sa mojim mlekom... u tim danima jeeeedva iscedim da joj napravim...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 19:47:25   
milicicak
Ljiso, ja sam prvi put dobila kad je T imala malo vise od 4 meseca, zvala sam mm-a sa poda sobe jer sam se onesvestila od malaksalosti, iz mene je islo kao sa cesme... Tih dana smo se natezale sa dojenjem i bilo je manje mleka ali je sisala do 14 meseci

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 20:02:59   
vonavoj
Moje su obe velike.bile i sve ostalo jele..

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 20:09:34   
Misha i Ljisha
Jaooo mozete misliti nase sisanje. Ionako nije dobar sisoje. Ja ga pustam da sisa i pola sata da bi se nasisao a danas bukvalno poslepodne (valjda je i umor ucinio svoje) 2 min sisao i poceo da pravi frku. Kazem ovo je bilo drugacije. Kad ga muce gasovi na sisi on stenje i rezi ali "ne odustaje od sise" a danas je pustio i poceo da se dernja. Ja stisla dojku ono dve kapi izaslo a obicno ide u mlazevima kad god stisnem i retko kad P isprazni dojke. Tako da sam dala dohranu posle tog podoja i popio je 100ml

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 20:44:00   
vonavoj
Meni se smanjilo mleko i bile su besne na sisi..ali ima zena koje normalno doje...sad ces videti kako reaguje na dohranu.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 21:19:03   
Rosita
Ljišo, želim da se brzo napune.
Nije tema, mama Jo, znam da nemaš zalihe, izmlazaš za kašice? Koliko izmuzeš za kašicu?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 21:23:31   
mama Jo
Ljisho, i meni su ti dani bili bas mucni za dojenje stvarno, ali kazem traje ta dva dana na pocetku.... prosto mislim da je mleko drugacijeg ukusa i da njima to onda smeta...

Rosita, da nemam ni kap u zalihama, a dajem joj i dalje samo pirincanu kasicu bezmlecnu pa iscedim svog mleka.... oko 100 ml recimo, ali ona nikada ne pojede toliko jos uvek. Obicno joj tu kasicu dam u popodnevnim satima oko 17-18h, i dam joj 2 sata posle sikenja pa verovatno onda i ne bude toliko gladna... jos uvek negde formiramo kolicinu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 21:50:29   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ljisho, i meni su ti dani bili bas mucni za dojenje stvarno, ali kazem traje ta dva dana na pocetku.... prosto mislim da je mleko drugacijeg ukusa i da njima to onda smeta...


Nazderala sam se eurokrema i plazme i nalila kao slon vode za vecernji podoj. Def mu ne smeta ukus. Sisao je ali mu opet nije bilo dovoljno. Bas sam mislila na tebe i tvoju nuzelu kad sam jela eurokrem. Mozda je bas fora u nuteliuser posted image jaoo e stvarno me mogla zaobici menstruacija bar na neko vreme. Bar ovih prvih meseci. I ovako ne mozemo da se uhodamo ovo nam je samo dodatna komplikacija. Videcemo sutra kakvo ce biti stanje. Ja ne mogu da mu dajem da sisa na svakih 15 min ili da visi na sisi posto je i ovako prepun gasova. To kod njega stvara samo jos goru situaciju. Placljiva je beba. I u porodiliatu ga oznacise kao "razdrazljiv" i definitivno jeste. On kad njace bas njace. Nadam se da necu morati sutra da ga dohranjujem posle svakog podoja.

Ako to bude slucaj necu da komplikujem sebi zivot tj ako se nastavi ta tendencija onda ce da predje skroz na ad i to je moja lonacna odluka. Ne pada mi na pamet posle svakog sisanja da se dere a da ja onda brzinski pravim dohranu kao sto je to bio slucan danas. Nit spustiti ga nit praviti dohranu sa njim u rukama. Znaci bude li to potrajalo vise od dva tri dana zbogom sisanje.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 21:59:14   
madre
Ljiso, znas i sama da drugačije ne moze navuci onoliko mleka koliko mu treba osim da mu dajes onoliko koliko on zeli... Dojenje pa dohranhivanje je po meni najtezaaa opcija! Uspostavljene laktacije je kod mene trajalo dva meseca, tek tada je bilo lakseuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:03:07   
Rosita
Madreuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:06:00   
Maslacak15
U nuteli je Spas to je moj motouser posted image Bez nutele i koka kole nebi nista uradila pa vi mislite sta vam je drago hahah. Uzgred se trudim da bude i po koji vitamin ali nutela ne sme da faliuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:08:43   
vocicana

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

U nuteli je Spas to je moj motouser posted image Bez nutele i koka kole nebi nista uradila pa vi mislite sta vam je drago hahah. Uzgred se trudim da bude i po koji vitamin ali nutela ne sme da faliuser posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:10:06   
mama Jo
Maslacak - jel stvarno tako mislis? 😊

Najozbiljnije, meni je sestra rekla kako je njoj neko rekao da mleko nadolazi od plazme i krema i sto vise tecnosti odjednom da se popije... i ja svaki put kad tako uradim grudi su mi prepune user posted image

Mozda i nije drugaciji ukus, li ipak tih dana divljaju hormoni pa sasvim sigurno nesto im ,,smeta"... ko ce to znati. A da te je mogla zaobici jos neko vreme - to definitivno!!!

Madre drago, lepo je ,,videti" te 😍

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:13:07   
IvanaSK RR
Madre user posted image
Ljiso, kupi desetak kilograma nutelle..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:21:55   
vonavoj
O da..i ja sam definitivno ili samo dojenje ili samo dohrana..nema i jedno i drugo. Nema svrhe.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:21:55   
Maslacak15
Ja ozbiljno jedem nutelu kasikom- svaki danuser posted image najozbiljnije. I onda se pitam sto ne idu kilogrami ali to je neka druga tema.....U svakom slucaju nutelu toplo preporucujem. Ali sa mlekom otkako smo savladali pocetno mucenje i ragade nemam problema. Doduse ja dojim na zahtev i to sigurno pomaze. Inace hormoni ne divljaju tokom menstruacije, hormona nema tokom menstruacije. I estradiol i progesteron su na najnizim vrednostima na pocetku ciklusa,tj dok traje krvarenje,
Ja treba da dobijem jako jako uskoro, osecam se poblesavela od PMSa ali nisam jos.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:24:12   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: madre

Ljiso, znas i sama da drugačije ne moze navuci onoliko mleka koliko mu treba osim da mu dajes onoliko koliko on zeli... Dojenje pa dohranhivanje je po meni najtezaaa opcija! Uspostavljene laktacije je kod mene trajalo dva meseca, tek tada je bilo lakseuser posted image

user posted image delimo misljenje. Najgora i najteza opcija. Zato i kazem. Skok u razvoju nije. A kazem stomak ga muci kapiram i ovo sisanje pa dohrana ne moze nikako da mu prija. Da mi visi na sisi...a kad da jedem iki bilo sta uradim? To nije opcija trenutno kaf moram do wc-a svako malo ako nista drugo da piskim i menjam ulozak. Pustila sam ga da navlaci i mislila sam da smo mirni do skedeceg skoka sa 3 meseca. I rekla sam ako preguramo 3 verovatno ce sisati dokle zeli kao i D, medjutim imamo problema od starta sa sisanjem i sve mi je verovatniji ishod da 3 meseca necemo izgurati. Ovo me je slomilo. Ja i ovako imam volne menstruacije i izrazen pms i sad jos ovako obilna menstruacija me dotukla.
P mi bas stvara muke oko sisanja. A nista nam ne ide na ruku vec samo otezava dodatnu situaciju.

Plus on danas nije visio na sisi doveka vec je uzeo da se dernja odmah kao blesav. Ja turam sisu njemu uzeo usta on povlaci pa se dernja. Tako da nije bio u raspolozenju ni da navlaci sebi mleko. Jaooooo

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 15.6.2018 22:29:21 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:33:51   
madre

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Doduse ja dojim na zahtev i to sigurno pomaze.

To je, sigurna sam, jedino vazno, ne mozemo reci da pomaze!
Ljiso, znaaaam koja je muka, ali samo sto se nije sredilo, samo jos malo strpljenja!


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:36:52   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Pa da..besni na sisi..razvaci je!

I ja nadjoj moj post iz 2015.kad sam J dojila..isto nije htela ni da sisa..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Dojenje i menstruacija
15.6.2018 22:38:03   
mama Jo
Bas mi je zao sto se tako mucite....
Vidi se da dajes sve od sebe stvarno... ja jesam za dojenje stvarno, ali ne po svaku cenu... ne znam sta da ti kazem, to najbolje ti znas sta da uradis, ali preseci i olaksaj vam svima. Opet ponavljam, trudis se maksimalno, li prosto nekada ne ide, postoje i druge opcjije ..

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here