|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.9.2011 18:51:43   
cele
Eto drage moje ni nas niko do sada nije uputio da se radi prolaktin,ali naš endrokrinolog kaža da je to jedan od faktora...Čak preporučuje da se tsh i prolaktin dovedu u normalu prije VTO ili inseminacije....

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.10.2011 16:49:10   
Jole84
Da li je nekome pomogo bromokriptin da smanji prolaktin? Pročitah negde da ga je neka cura pila 9 meseci user posted image Ja sam onda ludo optimistična,smatrala sam da ću da se izlečim za 2 meseca,eh pusti snovi user posted image
I da li ste imale kontraindikacije kao što su glavobolja,mučnine,promene raspoloženja..?

(odgovor članu cele)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.10.2011 18:15:06   
nina26
Jole, imas na pocetku teme dosta se pisalo o tome...Jeste taj lek pomaze da se zatrudni kod visokog prolaktina, e sad koliko ko pije je sve individualno, nemoj nikad da uporedjujes svoj organizam sa drugim.

Sto se tice kontraidikacija kod ovog odredjenog leka moze da izazove sve to sto si navela...Ako ti bude smetao, postoji i drugi lek Norprolac, koje su mnoge devojke pile kao i ja, bez ikakvih nus pojava.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.10.2011 21:03:40   
GRGA

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Kako je meni objasnjeno,sa prolaktinom iznad granica normalnog nema ovulacije,tako da ne moze doci ni do trudnoce. (kada kazem --nema ovulacije-- mislim na to da folikul dostigne potrebnu velicinu tj.da jajna celija sazri,kod mene je bio slucaj da raste do 13-14 mm i onda je pucao)
Inace prolaktin moze da se proverava bilo kog dana ciklusa, obicno prvo vadjenje bude najvise jer smo tad najaktivniji,a i samo postavljanje igle,cekanje-nervoza ga podizu.

Grga,nisam stigla da procitam bas sve detaljno,u tvom gradu ne rade analizu prolaktina u drzavnoj ustanovi?? Mene je moj doktor kod koga sam isla privatno uvek savetovao da odem kod ginekologa u drzavnoj ustanovi i trazim onaj mali uput za proveru dnevnog profila,da ne bih placala.I te privatne klinike materijal salju u drzavnu laboratoriju da se analizira..
Najbitnije je da ti se postavi igla-kanila bar pola sata pre prvog vadjenja, meni su proveravali prl cak i popodne, u 8:30h, 11h, 15h pa u 18h otrpilike...







Maki u mom gradu ...kobajagi rade,,,,,ali kobajagi i onda kada odes oni kazu alo curo nemoze to tako,,mora na zakazivanja...bal bala bla...i onda ti zakazu za 3 nedlje......pa cekas rezultate katastrofa,,i na kraju odustanes i odes privatno...Sve analzie do poslednjih placamo!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.10.2011 12:09:03   
Jole84
Interesuje me da li se nekoj desilo da kasni ciklus zbog terapije bromokriptinom?
user posted image user posted image
Ne zameritee,kidam se od smeha jer na svim temama postavljam to pitanje ne bih li utvrdila da l je lažna uzbuna user posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.10.2011 12:38:11   
Maslacak15
Caos Jole,

Bromokriptin bi trebalo da regulise ciklus, a ne da ga produzava i to vrlo dobro radi!!! Ako ti kasni a na terapiji si uradi test na trudnocu pa nas obraduj dobrim vestimauser posted image U slucaju da je visok prolaktin kljucni faktor koji je poremecen, bromokriptin moze jako da pomogne i da dodje do trudnoce!!!! Drzim fige

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2011 22:50:59   
labradorka
Devojke,treba da radim dnevni profil prolaktina ovih dana (4 x u toku dana) pa me zanima hoce me 4 puta bosti ili ima neki laksi  nacin?Radicu  u privatnom labu. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2011 22:53:12   
degu
labradorka mene su svaki put boli, ali obavezno pitaj da li mogu da ti uvedu braunilu, jer nekom je i samo bockanje stres. Hoće i od toga da skoči Prolakzin.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2011 22:54:12   
Alexis79
Instaliranje braunile je skoro pa obavezno za vadjenje prolaktina.
Jer samo bockanje moze da podigne vrednosti prolaktina.

Ako  im u toj laboratoriji to nije praksa ,slobodno trazi .Mada mislim da bi to vec trebalo da znaju.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2011 22:56:59   
Alexis79
labradorka i obavezno povedi racuna o ponasanju dan pred vadjenje user posted image .
Mislim na to da nema sex-a niti slicnog uzbudjenja,dobro se naspavaj i prvo vadjenje neka bude minimum 2 sata po budjenju.
Tog jutra nema tusiranja i nemoj da jedes nista masno(tipa burek,jaja ...) vec neku obicnu kiflu slobodno smes.



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2011 22:57:39   
labradorka
Ali zar nije i samo postavljanje braunile stresno?Bojim se da ce mi to biti jos odvratnije!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2011 22:58:54   
degu
Alexis, ja sam prošli put poslušala sve tvoje savete i odličan mi je bio profil user posted image
A to mi niko od DR-a, a ni sestre u labu nisu rekle, mnogo mi je značilo user posted image

Labradorka, to ti je manji stres i to samo pri prvom vađenju, a više se gledaju kasnije vrednosti.

< Poruku je uredio degu -- 8.11.2011 22:59:44 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2011 22:59:52   
labradorka
Aleksis ne brini,mnogo sam disciplinovana u ovakvim situacijama! user posted image Sve za dobar rezultat!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.11.2011 11:50:57   
labradorka
Devojke moj PRL je ipak povisen sto je pokazao i dnevni profil tako da mi je dr prepisala Dostinex, po 1/2 tablete 2x nedeljno.E sad,gde da ga nadjem'???Okrenula sam vise od 10 apoteka u NS i neeeemaaaa!POmagajte!user posted image

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.11.2011 16:54:37   
Maslacak15
Labradorka odlicno!

Ja sam najveci fan dostinexa na planeti trenutnouser posted image user posted image user posted image On je stabilniji od bromokriptina ima manje nus pojava. Volim ga jer mi je posle dve i po godine borbe da zatrudnim doneouser posted image posle mesec dana! to i tebi najiskrenije zelim. Nazalost ne mogu da ti pomognem gde da ga nadjes jer nisam u Srbiji. Ali verujem da kad su ti ga prepisali da ga ima na trzistu. user posted image user posted image

Svima ostalima jos jednom, a znam da se ponavljam- ne ignorisite Prolaktin, koliko vam god pricali da je on od prolaznog stresa, on je ogromna smetnja fertilitetu...

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.11.2011 17:38:36   
GRGA
Kada sam vadila hormone radila sam prolaktin i on je bio ok.....

Kada sam radila prolaktin profil prvi u 8h je bio ogroman..........

Dr je smao pregledala(cak malo duze)i rekla da je to okuser posted image user posted image ..Neke stvari me izrazito nerviraju,,,a to ej negde ti dr gleda ddlaku u jajetu,te ne valja ovo te stitna,prolaktin pi lekove..itd..

Na drugu pa satranu kazu da je sve ok...I onda kome verovati

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.11.2011 19:39:05   
labradorka
Cao Maslacak!Potpuno si u pravu sto se prolaktina tice!Medjutim pored toga mi imamo i los spermogram tako da smo se odlucili za vto.Doktorka misli da cu u naredna 2 meseca to da sredim jer svakako ne mozemo ranije ni uci u proces!Malo pre sam popila prvu dozu,osluskujem sebe i nadam se da nuspojava nece biti!! :)
E da,nasla sam ga jedva,prodaju ga ispod tezge jer izgleda jos uvek nije registrovan u Srbiji!Cean prava sitnica,6000 za 8 tabletica :) Koliko je dostinex napolju?
Pozzz

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.11.2011 20:15:14   
Maslacak15

Dostinex je i u Nemackoj podjednako skup, samo zdravstveno pokriva sve tj uz participaciju od 5 evra. Lek je jako jako efikasan, snizava prolaktin u roku od par dana i drzi ga na niskom nivou. Tako da mozes da racunas na to da ce ti problem Prolaktina resiti sigurno. Ne znam koliko je los spermiogram, ali vi budite vredni za svaki slucaj. Koliko ja znam spermiograme je tesko proceniti sa 100% sigurnosti, sta moze a sta ne moze tako da ko znauser posted image user posted image Srecno!

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.11.2011 8:02:26   
labradorka
Poslusacemo!ne bi moglo nista lepse da nas snadje od toga da uspe prirodno pre samog vto!
Pozdrav!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.11.2011 12:42:43   
*Maki*
IZVORNA PORUKA: labradorka

Devojke,treba da radim dnevni profil prolaktina ovih dana (4 x u toku dana) pa me zanima hoce me 4 puta bosti ili ima neki laksi  nacin?Radicu  u privatnom labu. 


Draga moja, malo sam zakasnila s odgovorom ali evo za sve ostale koji treba da rade dnevni profil prolaktina, pre vadjenja uzorka krvi za ispitivanje prl budi sto vise opustenija,prirodna :) Obavezno je stavljanje kanile-igle pola sata pre prvog vadjenja krvi i ta igla stoji u ruci dok se vadjenje krvi u toku dana ne zavrsi. Ta igla se stavlja pola sata pre prvog vadjenja upravo zbog toga da imas odredjeno vreme za opustanje pre prvog vadjenja krvi. Ako ti ne predloze to,sama trazi jer je svako ubadanje stresno samo po sebi i prl skace pa zbog toga nisu realni rezultati.
Nemoj da se bojis nije nista strasno,malo je neprijatno samo sto moras da nosis tu iglu u ruci dok se ne zavrsi sve,ne boli...samo je neprijatno.
Meni su 4-5 puta stavljali iglu i ko zna koliko puta u toku tih dana uzimali uzorke dok mi doktor nije odredio potrebnu dozu leka bromokriptin. Posle 2 nedelje mi je prl doveden u normalu a inace je bio 10 x veci od normalne vrednosti. Bromokriptin je odlican lek,u pocetku dok sam ga koristila osecala sam samo zamor,koristim ga godinu dana i sve dok ne zatrudnim i jedino sto mi smeta sto se jako tesko budim,osecam se neodmornom,ali ne smeta da obavljas svakodnevne aktivnosti...
Za sve sto te interesuje u vezi prl,slobodno pitaj,tu sam :) Mada su cure vec sve lepo napisale :)

Sto se tice bromokriptina,ja sam se dosta raspitivala o tom leku i uporedjivala ga s Dostinexom, uglavnom Bromokriptin brze regulise prl,nailazila sam na svakakve komentare o nus pojavama ja nista posebno nisam oset_ila ali svaki organizam je razlicit. Inace Bromokriptin kosta 300 dinara i uvek ga ima na trzistu,proizvodi ga Zdravlje-Leskovac


< Poruku je uredio *Maki* -- 20.11.2011 12:48:29 >

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.12.2011 18:32:36   
labradorka
Sutra ponovo kontrola prolaktina posle mesec dana Dostinexa!Drzite mi fige da je lek odradio svoje!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.12.2011 14:59:02   
labradorka
Moj prolactin  je sredjen!!user posted image
Posle mesec dana dostinexa pao je na donju granicu tako da cu sada da smanjim dozu leka na 1/4 umesto 1/2 koliko sam pila do sad!
Bas sam happy!!! user posted image

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.12.2011 16:44:11   
degu
Bravo Labradorkauser posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.12.2011 10:22:10   
*Maki*
Labradorka user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.12.2011 13:10:11   
labradorka
Hvala devojke!!!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here