|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Visok prolaktin (PRL)
2.2.2009 9:09:44   
Anoniman
Na rr.ba čitam žene imaju problema sa ovim. Ne znam šta je, možda neko drugi zna da piše više, možda nađem po nešto na netu posle...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.4.2009 23:40:08   
lucia
evo sta sam nasla kao preporuku veoma cenjenog endokrinologa kod nas

Najpre uradis prolaktin bilo kog dana menstrualnog ciklusa ujutru u 8 , zatim u 11 , i u 13 casova.
Onda budes srecan ako ti vrednosti ne prelaze 2000.
Ispod 2000 ne treba uzimati lek , jer mozes par celija koje rade pogresno da iziritiras i da formiraju tumor.
TJ ne treba se leciti unapred.....nego se boriti prirodno, manje stresa, kuvana hrana , sport, seks....sve normalno....

Iznad 2000 uvodi se lek.

Iznad 6000 se operise

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.4.2009 23:43:39   
lucia
to je hormon stresa, takodje moze biti povisen od pojedinih lekovaa, npr motilijum i klometol, ali i zbog tumora hipofize(zlezde koja ga luci u mozgu),zato obavezno treba otici endokrinologu. simptoma nekad nema ali mogu biti mleko u grudima, glavobolje,dobijanje na kilazi

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2009 11:48:56   
lucia
i jos da dodam da jaaaako utice na raspolozenje, hvata vas bezrazlozni osecaj depresije, do mucenja vam nije kao inace,ma sve je fujjj. jedva cekam da prodje. cak se i mleko u grudima pojavljuje..

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2009 11:52:38   
Ana RR
Joj Lucia, baš je to bezveze... Pa kako se to dovodi u normalu?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2009 11:57:13   
lucia
ne znam idem danas kod endokrinologa pa cu videti, grozan je osecaj, posto sam pila neke tablete za zeludac nadam se da je od toga posto one pojacavaju prolaktin.samo mi se place, uzasno sam neraspolozena maodvratno ,jeeedva cekam da prodje

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.5.2009 23:57:19   
lucia
smanjio mi se prolaktin a samim tim mi se pojacala zelja za seksom,juuupi opet sam ona stara! nema ni depresije vise

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.5.2009 0:03:20   
Sneža

IZVORNA PORUKA: lucia

smanjio mi se prolaktin a samim tim mi se pojacala zelja za seksom,juuupi opet sam ona stara! nema ni depresije vise

Samo sex žene spašavauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.5.2009 0:05:51   
lucia
sszs je nasa parola!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.5.2009 0:08:07   
Sneža

IZVORNA PORUKA: lucia

sszs je nasa parola!

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.5.2009 8:57:00   
Anoniman
Jao krenula sam da čitam sa kraja i loše pročitam "sszs dobrodošla!" i krenem da prelećem stranicu da vidim šta je taj neko napisao, i nema... user posted image  Tek onda sam pročitala kako valja. Stvarno sam debil! user posted image

Super lucia!!! user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:06:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: dadaa

juce sam dobila nalaze hormona i visok mi je prolaktin..doktorica me odah poslala kod neurologa..nemam pojma zasto i sada ne mogu da docekam da odem..


visok prolaktin moze ukazati na poremećaj rada hipofize, štitne žlijezde, kao i stres koji takođe moze biti uzrok povišenom prolaktinu, liječi se i antibebi pilulama kao i bromergonom, mislim da ima negdje tema


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:33:53   
gagana83
Dadaa,kolko sam videla u crticama tebi je prolaktin 856. Ne znam koje su normalne vrednosti al ja sam imala2663,sad bas gledam u papirima. Mislim da je bitno kog dana ciklusa se radi. Onda mi je doca rekao da ga ponovo proverim treceg dana ciklusa. E tad mi je bio1980 i receno mi je da nema potrebe za terapijom. Tog istog meseca sam zatrudnelauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:39:30   
dadaa
sve hormone sam radila na 21dc..tako su mi rekli..kojeg dana si ti radila

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:42:55   
gagana83
Ne znam tacno da ti kazem,znam da je prvi put bilo u drugom delu ciklusa a drugi put treceg dana.

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:46:35   
dadaa
ja sam se jako uplasila zato sto sam pre masec-dva imala tako jake glavobolje da to nije bilo normalno..primala sam infuziju 5 dana..onda sam isla i na MR i nalaz je bio ok..ali mene i dalje boli glava svaki drugi treci dan i cesto imam i mucnine..imam i neku terapiju ja za to ali ipak me je sada poplasilo zato sto je takav nalaz

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:50:21   
gagana83
Probaj negde na netu da pronadjes koje su normalne vrednosti prolaktina,ja mislim da je tebi samo blago povisen s obzirom na to da je meni bio 2663

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:52:44   
dadaa
ok hvala ti puno...user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:54:09   
gagana83
Nema na cemu user posted image

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 9:58:51   
Anoniman
Evo, na doktor.co.yu sam našla odgovor lekara ženi koja ima prolaktin 723.

Prolaktin je hormon koga luci prednji rezanj zlezde hipofize i glavna mu je uloga u stimulaciji mlecnih zlezdi u periodu dojenja. Medjutim, veliki broh tkiva u organizmu ima receptore na koje ovaj hormon moze da deluje.
Osim toga, postoji mogucnost njegove sinteze i van hipofize, kao neke imunoloske celije ili nervne celije.
Iako je nalaz povecanih vrednosti prolaktina najcesce zbog povecanog lucenja hormona zbog tzv. endokrinih tumora, sud o tome mora da da jedino Vas endokrinolog na osnovu detaljnog klinickog pregleda.
Vase vrednosti nisu mnogo iznad normalnih, koje mogu da zavise od nekoliko faktora, poput vremena davanja uzorka krvi (zna se da vrednosti variraju normalno u toku dana), same laboratorije i aparata na kome je analiza uradjena. Prema referentnim vrednostima Zavoda za laboratorijsku dijagnostiku Hexalab, koji ima nekoliko medjunarodnih sertifikata o kvalitetu gde je ukljucen i endokrinoloski deo, gornje granice vrednosti prolaktina kod zena iznose 652 mlU/L.

(odgovor članu dadaa)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 10:03:42   
gagana83
Prolaktin je hormon koga luci prednji rezanj zlezde hipofize i glavna mu je uloga u stimulaciji mlecnih zlezdi u periodu dojenja. Medjutim, veliki broh tkiva u organizmu ima receptore na koje ovaj hormon moze da deluje.
Osim toga, postoji mogucnost njegove sinteze i van hipofize, kao neke imunoloske celije ili nervne celije.
Iako je nalaz povecanih vrednosti prolaktina najcesce zbog povecanog lucenja hormona zbog tzv. endokrinih tumora, sud o tome mora da da jedino Vas endokrinolog na osnovu detaljnog klinickog pregleda.  Vrednosti 
zavise od nekoliko faktora, poput vremena davanja uzorka krvi (zna se da vrednosti variraju normalno u toku dana), same laboratorije i aparata na kome je analiza uradjena. Prema referentnim vrednostima Zavoda za laboratorijsku dijagnostiku Hexalab, koji ima nekoliko medjunarodnih sertifikata o kvalitetu gde je ukljucen i endokrinoloski deo, gornje granice vrednosti prolaktina kod zena iznose 652 mlU/L.
Ovo sam nasla na nekom medicinskom  forumu,neki doktor pisao.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 10:03:48   
dadaa
Tasha divna si..ja sada odoh kod doce..javim vam se veceras..ljubim vas

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.7.2009 10:06:11   
dadaa
gagana i ti si divna sada sam videla da si i ti pronasla...joj drugarice sta bih ja bez vas user posted image

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.9.2009 16:30:17   
bebolino
Ćao svima! Pročitala sam sve što ste pisale o visokom prolaktinu. I ja imam problem sa tim. U februaru sam radila analize hormona i svi su bili u redu osim prolaktina - 976, pnovila sam ga u junu i bio je čak -1681. Ginekolog me šalje kod endokrinologa i da uradim RTG glave da bi se iskontrolisala hipofiza. Još ništa nisam uradila od toga. Nemam nikakve probleme što se tiče ciklusa niti duge simptome što prate visok prolaktin. Inače pokušavam da zatrudnim i bojim se da to može uticati. Na bebi radim tek mesec dana i kada sam dobila u petak jako sam se razočarala.user posted image Naravno ići ću kod endokrinologa i uraditi sve što je potrebno jer neću da mi to bude prepreka da postanem majka. user posted image

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.9.2009 23:38:38   
mamce
Bebolino, ja takodje imam visok prolaktin 1032 mi je a ref vrednost je do 496 necega kod zena, doktor mi je dao bromokriptin koji pijem vec drugi mesec i ako sad dobijem treba da ponovo prekontrolisem prolaktin, ako ne dobijem onda jeeeeee....
Uglavnom sam citala po netu da se prolaktin dovodi u red terapijom i ostaje se vrlo brzouser posted image , ali obavezno idi kod endokrinologa.
Pozdrav.

< Poruku je uredio mamce -- 20.9.2009 23:39:33 >

(odgovor članu bebolino)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here