|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 17:28:33   
Guli
Ja se nadam da necu imati problema...evo cim budem porobla,javljam da li je uspelo!user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 17:35:04   
Jole84
Držimo onda palčeve da uspe brzo a pridruži nam se i na drugim temama user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Guli)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.3.2013 20:44:30   
lutkica33
DRAGE MOJE EVO DA VAS I JA POZDRAVIM NIJE ME BILO ODAVNO!!! POSTO SAM ISPILA MOJU TROMESECNU TERAPIJU (BROMOKRIPTIN), PRE NEKI DAN SAM KONTROLISALA PRL U 8H 11H 13H DOK NISU STIGLI REZULTATI MISLILA SAM DA CU PRECRCI OD ZNATIZELJE KAKO CE BITI?!? MEDJUTIM PO PRVI PUT U ZIVOTU ME JE BAS BILO BRIGA PA SAM CAK I SMIRENA BILA ZA DIVNO CUDO STO TO NA MENE I NE LICI BAR U POSLEDNJE VREME user posted image S OBZIROM DA JE MOJ PRL BIO SKORO 3000 PRE TERAPIJE VEROVALE IL NE SADA JE SPAO NA SVEGA 161 :) BAS SAM HAPPY user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.3.2013 10:21:03   
mine

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Pocela sam da pijem bromokriptin prvo uvece, a kad sam ga uvela ujutro haos... Pritisak pada, ne mogu glavu da podignem u sedecem polozaju, tako da sam izbacila jutarnju dozu i pijem samo uvece... I to 1/4 tablete i opet mi malo pada pritisak ujutro.
Pila sam samo tri veceri pre vadjenja krvi i da li je moguce da ima tako trenutno destvo i tako brzo? I da li prl utice na TSH?

ksenija, ne moze bromokriptin ovako brzo da deluje, pogotovo ne 1/4 .... Cak se i dostinexu daje 10-tak dana a bromokriptin oko mesec otprilike.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.3.2013 13:29:33   
Maslacak15
Mine nisi u pravu,

I bromokriptin i cabergolin moomentalno uticu na nivo prolaktina. U zavisnosti od toga koliki je poremecaj, zbog ciklicne prirode menstrualnog ciklusa moze da potraje nekoliko nedelja dok se ne odrazi na fertilitet. Ali je efekat rapidan obicno. Cabergoline ima samo duzi poluzivot trajanja i zato se uzima maksimum dva puta nedeljno, ali i bromokriptin jako brzo deluje. S obzirom da je Ksenijin prolaktin ionako bio malo iznad granice sigurno je terapija delovala u roku od nekoliko dana.Pozdravljam te.

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.3.2013 14:23:36   
mine
Onda endokrinolog koji tvrdi to, nije u pravu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.3.2013 14:29:43   
Maslacak15
Sigurno da nije,

Tj zavisi kako se interpretira. Ako je mislio generalno efekat na fertilitet onda to moze da potraje par nedelja. Zavisi u kom delu ciklusa pocne da se pije, pa kad se uspostavi farmakoloska ravnoteza i nivo prolaktina stabilizuje sto se kao sto rekoh desava relativno brzo, onda ostale komponente/ hormoni treba da odreaguju na novu situaciju. Tako da optimalna ovulacija ne mora da usledi odmah posle, pet dana nego tek sledeceg meseca... U tom smisilu moze da potraje. ali samo obaranje prolaktina je vrlo brzo i skoro trenutno i zavisi kao sto rekoh i koliko je bio povisen.

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.3.2013 9:55:28   
mine
Hm....moguce. meni je isto bio granicni pa sam trebala da cekam. Ne ne misli ovulaciju vec na bas obaranje vrednosti Mada ako je granicni i obori ga malo to ne mora ni da znaci da je lek...prolaktin je "varljiv"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.4.2013 14:46:48   
viking
Pa kako sad ovo? Meni u laboratoriji rekli da vadim ujutru, i malo mi je povišen, 560 je a ref. vrednosti od 40 do 530....
Prošli put nisam vadila ujutru i bio mi je 345.

IZVORNA PORUKA: ksenija81
Nema veze koji je dan ciklusa, bitno je da ne radis odmah cim ustanes.
On je najvisi kad se probudis, tako da pusti nek prodje 2 sada do vadjenja, ili uradi dnevni profil 8, 11, 13, 17h ili vec kako ti dr kaze.



< Poruku je uredio viking RR -- 5.4.2013 14:47:31 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.4.2013 18:00:58   
imperial
Devojke,da li je bitno da se prl radi od 2-4 dc,ili je svejedno,ja sam danas radila 6 dc i dosta je povišen 69,6 a ref vred.su do 19,5 gornja granica,sad se brinem ,neka mi neko odgovori,plizzzzuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.4.2013 10:06:30   
*Maki*
Prolaktin moze da se proveri bilo kog dana ciklusa draga.Nemoj da brines,ja sam imala 10 puta vecu vrednost od normalne i prolaktin sam sredila za nedelju dana terapijom bromokriptinom.Mislim da ce kod tebe ici manja doza ali obavezno uradi dnevni profil prolaktina

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.4.2013 15:40:54   
imperial
Maki,draga hvala ti,već sam počela da pijem bromokriptin i u utorak ću da ponovim prl,samo neznam da li da radim dnevni profil ili samo jednom....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.4.2013 16:52:01   
*Maki*
Znaš taj dnevni profil prolaktina je bitno da se uradi upravo da se vidi da li vrednosti prl variraju i koja doza da se prepise pacijentu i u koje vreme.
Prolaktin hoce da skoci i od stresa tj. straha,neugodnosti kada te bodu iglom,zato je najpravilnije da se pola sata pre prvog vadjenja prl postavi ona kanila,branula kako se vec sve zove igla u venu i onda se u odredjeno vreme samo uzme uzorak. Meni su proveravali 3 puta u 8h, 12h 15h tako nekako je bilo. Prvo sam bromokriptin pila polovinu ujutro i uvece,pa cetvrtinu ujutro,pola uvece,pa smo smanjili na cetvrtinu ujutro i uvece. Doktor je insistirao da to pratimo dok ne odredimo tacnu terapiju.Upravo zbog toga sam bila promenila jednog ginekologa koji mi je rekao da pijem celu tabletu ujutro i uvece,bez da mi radi dnevni profil.Kada je ovaj drugi doktor (sva sreca isla sam i privatno kod doktora) video sta je ovaj preporucio bas se iznervirao jer prevelika doza bromokriptina (tako mi je rekao) moze da zaustavi rad hipofize,pa je zato insistirao da se odredi tacna doza leka koju treba da pijem. Bromokriptin sam pila sve dok nisam zatrudnela,kroz obe vto.
Zbog svega toga bih ti preporucila da ipak odradis dnevni profil i malo se namucis oko toga kako bi znala koja ti terpaija odgovara.
Koju su ti dozu leka prepisali draga? Ne bih da te nesto plasim ili da te zbunjujem ali ti samo prenosim moje iskustvo,mislim da je doktor jako ispravno postupio.

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.4.2013 22:45:30   
imperial
Maki,iskreno da ti kažem počela sam da ga pijem na svoju ruku samo popola uveče da mi malo reguliše prl jer u sredu idem na drugu kom. pa da mi bude ok,a odmah posle toga idem kod doktora za pravu terapiju ,a ti si mi baš lepo objasnila sve što me je interesovalo,hvala ti punouser posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.4.2013 10:49:04   
*Maki*
Obavezno proveri prl makar neka bude to jedno vadjenje da vidis koja je vrednost posle koriscenja leka. Sretno draga moja,ako ti bilo sta treba tu sam,slobodno pisi i na p.p Drzim figeuser posted image

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.4.2013 14:01:58   
Nella79
Evo i mene drage moje!

Konacno uradila dnevni profil Prolaktina, rezultati su sledeci:

u 8h............... 83.39 ng/mL Referentne vrednosti
u 11H............. 79.74 ng/mL 5.18-26.53
u 13h............. 81.21 ng/mL
u 18h............. 82.82 IU/L

radjeno CMIA metodom

Deluje poprilicno visoko?! user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.4.2013 18:14:58   
imperial
Dosta ti je povisen,moj ti je savet kod doktora po terapijuuser posted image

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.4.2013 8:15:34   
Nella79
Naravno,
samo doktorka mi radi popodne od sledece nedelje, pa cu morati da cekam jos par dana.

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.4.2013 17:28:53   
*Maki*
Dosadna sam vise,ali moram Nella i tebi da kazem,meni je bila 10 puta veca vrednost od normalne i brzo smo to sredili bromokriptinom,ne brigaj,bice sve ok user posted image

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Visok prolaktin (PRL)
12.5.2013 22:10:09   
zece
i jas sum so visok prolaktinpricina e hipotireozata i veke dve godini pijam bromergon bez prekin i mam pieno i dostinex i nemase nekoe posebno podobruvanje isto deluvaa kako bromergonot sega se spremam za vto no poradi dijagnozata na mm astenozoospermija ni dadoa odobrenie od drzavata za vto

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.5.2013 0:05:23   
minimaxi
Cao ,ja sam nova na forumu i slabo se snalazim ... intersuje me,ako neko moze da mi pomogne ... u februaru sam bila kod endokrinologa i utanovljeno mi je da imam prl 28,dobila sam terapiju bromokriptin 2.5mg 1/2 tbl uvece...na kontroli,nakon 2 mjeseca,prl 22.5 i doktor mi povecava dozu bromokriptina na 1tbl uvece ... i tako ja popijem tableticu i sutradan dobijem menstruaciju,5 dana ranije (23.dan ciklusa) ... i sad me interesuje ako je neko imao slican problem,da li je to zbog promjene doze bromokriptina ili je mozda u pitanju bila trudnoca???

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.5.2013 23:18:38   
Jole84
Imam jedno pitanjce za Zece user posted image Kako beše mera za lek za mikroadenom,sećam se da si mi pričala ali nema mi je ta poruka. 40 oraščića mladih nabavila i tegla meda? Da l beše još nešto i kolko stoji pre upotrebe? Hvala unapred user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu minimaxi)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Visok prolaktin (PRL)
24.5.2013 13:59:47   
lutkica33
cao drustvo user posted image
ukoliko je nekome potreban bomokriptin slobobodno se javite da vam posaljem imam par kutija koje nisam iskoristila, meni vise nije potreban jer sam user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Visok prolaktin (PRL)
24.5.2013 19:33:36   
Maslacak15
Bravo lutkiceuser posted image Uzivaj u trudnociuser posted image user posted image

(odgovor članu lutkica33)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.6.2013 13:15:40   
lutkica33
hvala maslacak user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here