|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.5.2011 17:56:16   
caja 2
Cao i lijep pozdrav ..neznam odkale da pocnem al uglavnom danas sam dobila nalaz od prolaktina koji 920 a referetne vrijedosti su do 530 jesam lajik al vidim da je poviseno.........imala sam 5 spontanih pobacaja,bolujem od stitne zlijezde hipoteroza vec tri godine...sad sam presla privatno doktorici endokrinologu i ona mi je rekla da donesem nalaz prolaktina...koji sam ja vadila prije godinu i pol i bio je dobar....poslusala sam je i skupa sa hormonima stitne zlijezde izvadila sam i prololaktin...koji je takav kakav jest.....zanima me koliko sam mogla procitati da je to ajmo reci hormon stresa.....a vidim da je moguce i tumori hipofize...kako da ja otkrijem dal je stres u pitanji ili nesto drugo........jer prolaktin je 920 visok.....hvala vam unapred.....

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.5.2011 19:13:18   
mica slavljenica
Cajo, urdis magnetnu rezonancu hipofize i tako utvrdis da li ima tumor odnosno adenom hipofize. Ja imam piko adenom hipofize i koristim norprolac vec osam meseci i tako ce biti dok ne ostanem u drugom stanju. Sve u svemu nista strasno i sve se resava lekovima, a vecina ljudi cak i ne zna da ga ima sem ako se ne ispreci u kao problem u planiranju porodoce.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.5.2011 21:38:25   
Suncicabg
I meni je bio povisen, ali kad sam uradila PROFIL (3 puta se vadi krv na 2-3 sata) bilo je ok, uzima se prosecna vrednost. Kazu da je ponekad stresno i samo vadjenje krvi, pa se zato bode samo 1 i stavi se braunila, pa se "istace"

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.5.2011 21:41:56   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

u 8h 444,88
u 11h 294,63
u 13h 418,04
referentne vrednosti: 109,78-557,13
jel ok?



Odlicno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.5.2011 22:34:11   
Milka76
Sto se prolaktina tice, moja drugarica je posle par meseci terapije Bromokriptinom ostala user posted image  a imala je jako neredovan ciklus (ona je 72.godiste i sva je hepi zbog ovog).
Ja sam pila i Bromokriptin i Norprolak jer mi je u jednom momentu prolaktin bio 3880, pa sam radila i magnetnu ali je hipofiza ok. Na dnevnom profilu prosek je bio ok, trenutno ne pijem nsta, ali osecam da je opet siznuo - grudi me bole vec od sredine ciklusa pa sve dok ne dobijem.
Nikako da se smislim da uradim ove analize sve se nadam - samo ce se srediti...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.6.2011 22:34:47   
oljaa
Cao, drage moje! I ja imam problem sa povisenim prolaktinom. Povisen mi je, al ne nesto mnogo, tacnije 600.Doktorka rece da nije strasno, ali da ce mi ipak prepisati terapiju.user posted image user posted image
E, sad ono sto mene brine jeste ta terapija.Iskreno, dal je to neophodno s obzirom da nije mnogo povisen?????
Sve se bojim da ne zabrljam sto sa tim hormonima.Jooooooj....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Milka76)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 16:03:58   
mica slavljenica
E sad sam se bas smorila, javili mi iz apoteke da vise ne mogu da mi nabave norprolac, nema ga kod uvoznika i nece ga vise ni biti, Ne znam sta cu sad, verovatno ce mi doca dati drugu terapiju ali ne znam kako se drugi lekovi podnose. Na norprolac sam se super navikla i pije se samo jedna dnevno, sto je super. Sta vi drugarice moje kazete na to? Jel jos neka od vas pije norprolac ili neku drugu terapiju?

(odgovor članu oljaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 19:51:37   
nina26

IZVORNA PORUKA: mica slavljenica

E sad sam se bas smorila, javili mi iz apoteke da vise ne mogu da mi nabave norprolac, nema ga kod uvoznika i nece ga vise ni biti, Ne znam sta cu sad, verovatno ce mi doca dati drugu terapiju ali ne znam kako se drugi lekovi podnose. Na norprolac sam se super navikla i pije se samo jedna dnevno, sto je super. Sta vi drugarice moje kazete na to? Jel jos neka od vas pije norprolac ili neku drugu terapiju?


Mico gde zivis ? Ako hoces mogu da ti posaljem autobusom, ili donesem kad budem dolazila ?

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 21:27:16   
mica slavljenica
Ej Ninice divna si. Ja sam u Pancevu, ali sutra cu jos videti da li jos jedna apoteka moze da mi nabavi norprolac. Kupila sam jos jednu preostalu kutiju, tako da imam fore jos mesec dana, ali su mi u apoteci u kojoj sam ga do sada nabavljala rekli da ga uvoznik vise ne uvozi kod nas. Ti si u Atini? Ne znam kada dolazis? Mozemo da se dogovorimo, ako ne budem nasla lek da mi ga doneses pa da se nadjemo. Javljam sutra kakva je situacijauser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 21:37:55   
nina26

IZVORNA PORUKA: mica slavljenica

Ej Ninice divna si. Ja sam u Pancevu, ali sutra cu jos videti da li jos jedna apoteka moze da mi nabavi norprolac. Kupila sam jos jednu preostalu kutiju, tako da imam fore jos mesec dana, ali su mi u apoteci u kojoj sam ga do sada nabavljala rekli da ga uvoznik vise ne uvozi kod nas. Ti si u Atini? Ne znam kada dolazis? Mozemo da se dogovorimo, ako ne budem nasla lek da mi ga doneses pa da se nadjemo. Javljam sutra kakva je situacijauser posted image


Ja sam trenutno u Solunu, a za Bg cu pocetkom jula. Ako ti tada odgovara mogu da ti donesem.

Kako god javi sta si uradila.

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 21:44:09   
Milka76
Mico, jesi li koristila Bromokriptin? On se nesto uzima u pocetku jedna a posle se doza povecava, ne znam kako deluje na zeludac, ja nisam imala problema ali ga nisam dugo pila.
Da li neko zna kako utice povisen prolaktin na embrione posle VTO?

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 22:12:03   
nina26

IZVORNA PORUKA: Milka76

Mico, jesi li koristila Bromokriptin? On se nesto uzima u pocetku jedna a posle se doza povecava, ne znam kako deluje na zeludac, ja nisam imala problema ali ga nisam dugo pila.
Da li neko zna kako utice povisen prolaktin na embrione posle VTO?


Milka mislim da ne bi trebalo da ti bude povisen prolaktin pre VTO. Ja sam ga pila nekih mesec dana pre et kako bi ga normalizovala i posle nisam.

(odgovor članu Milka76)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 22:37:59   
Milka76
Da li mi verujes da sam mislila da ce samo sve da se sredi sa VTO, da ce nam uspeti iy prve, i tako svaki put.
A sad kad razmislim da sam trebala da napomenem dr da mi prolaktin mozda nije ok (jer su oni gledali samo one nalaze kao i komisija) mozdabi sve bilo drugacije. Ko znauser posted image

U svakom slucaju, sada imam vise informacija i necu olako preci preko bilo kog loseg nalaza i rezultata, sve ide na sto kod dr!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2011 23:50:15   
lidija 011
Mico mogu sjutra da ti se raspitam po nekim apotekama u Bg-u da li ga imaju i javljam ti ako ga nadjem.... Od koliko mcg pijes Norprolac?

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.6.2011 9:11:45   
mica slavljenica
Nina mila odgovara mi pocetak jula ako ga dotle ne budem nasla, imam dozu do pocetka avgusta. Javljam sta sam uradila.

Milka nisam uzimala bromokriptin, i cula sam da se tesko podnosi, danas idem kod doce pa cu videti sta on kaze, ali norprolac super podnosim.

Lidija, pijem od 75mcg, ako ga negde nadjes javi, ja stizem u roku od odmauser posted image .

Devojke hvala unapred divne steuser posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.6.2011 11:45:19   
nina26
Dogovoreno, vidi ako nadjes u Bgu, ako ne, donosim ti ja.

I ja sam koristila taj od 75mg, 1/4 tablete svaki dan.

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.6.2011 11:57:34   
Anoniman
Ja sam ovih dana radila papu (odlična je !) i žalila se doktorici kako eto moje dete već 17 meseci, ja jedva dojila mesec dana, a svaki mesec imam kolostrum ili malko mleka u grudima!!! Pomene ona meni prolaktin-ja dotad nikad čula.... Sad sam vas malo čitala, pa me zanima da li postoji šansa da ja zbog toga nisam uspela ostati trudna u poslednjih par meseci???
Btw doktorica mi je rekla da kad mi prođe sledeća menstruacija odem na UZ dojki kako bi se utvrdilo pravo stanje, inače menstruacije su dosta redovne (2-4 dana razlike), a kaže još da se višak ovog hormona zove još i stres hormon. Sad samo čekam da odradim UZ, pa da dobijem neku terapiju.....

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.6.2011 13:27:15   
nina26

IZVORNA PORUKA: n i n a

Ja sam ovih dana radila papu (odlična je !) i žalila se doktorici kako eto moje dete već 17 meseci, ja jedva dojila mesec dana, a svaki mesec imam kolostrum ili malko mleka u grudima!!! Pomene ona meni prolaktin-ja dotad nikad čula.... Sad sam vas malo čitala, pa me zanima da li postoji šansa da ja zbog toga nisam uspela ostati trudna u poslednjih par meseci???
Btw doktorica mi je rekla da kad mi prođe sledeća menstruacija odem na UZ dojki kako bi se utvrdilo pravo stanje, inače menstruacije su dosta redovne (2-4 dana razlike), a kaže još da se višak ovog hormona zove još i stres hormon. Sad samo čekam da odradim UZ, pa da dobijem neku terapiju.....



Jeste moguce je.

I ja sam imala redovne user posted image a bio je povisen prolaktin. To obavezno proveri, i to se da brzo resiti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.6.2011 0:19:15   
lidija 011
Mico, zvala sam danas par "jacih" apoteka u Bg-u i nema nijednauser posted image ... Sjutra cu se jos malo raspitati, ali ne uvoze ga vec par mjeseci... bas bzvz

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.6.2011 9:42:40   
mica slavljenica
Jao Lidija, ne znam kako da ti se zahvalim. I ja kopam po okolnim selima da nije slucajno ostala neka kutija. Ako u nekoj apoteci u Bgu ima bar neka kutija, ako slucajno naletis, kazi da je ostave, pa cu imati barem za neko vreme. U svim pancevackim apotekama bila je JEDNA cela kutijauser posted image , koju sam ja kupila. Da su mi bar rekli da ga nece biti, narucila bih ranije malo vise.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.6.2011 9:47:35   
Anoniman
Mico, imaš li mogućnost da nekako naručiš iz Mađarske??? Mi imamo Goodwill pharm apoteke po gradu i Humanus apoteku koje naruče lekove iz Mađarske ako su u deficitu... Ajd probam da ti nabavim telefone...

(odgovor članu mica slavljenica)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.6.2011 9:51:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: n i n a

Mico, imaš li mogućnost da nekako naručiš iz Mađarske??? Mi imamo Goodwill pharm apoteke po gradu i Humanus apoteku koje naruče lekove iz Mađarske ako su u deficitu... Ajd probam da ti nabavim telefone...


Humanus: 024/556-311
Goodwill pharma Subotica: 024/554-498
Goodwill pharma Mađarska-Segedin: +36 62 443 571

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.6.2011 9:59:25   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: mica slavljenica

E sad sam se bas smorila, javili mi iz apoteke da vise ne mogu da mi nabave norprolac, nema ga kod uvoznika i nece ga vise ni biti, Ne znam sta cu sad, verovatno ce mi doca dati drugu terapiju ali ne znam kako se drugi lekovi podnose. Na norprolac sam se super navikla i pije se samo jedna dnevno, sto je super. Sta vi drugarice moje kazete na to? Jel jos neka od vas pije norprolac ili neku drugu terapiju?


Ja sam pila norprolac skoro 8 meseci i super mi je pomogao.
Sad sam kontaktirala apoteku u kojoj sam radila i gde sam ga nabavljala .
Isti problem je kao i kod tebe.
S' tim sto oni imaju 10-tak kutija sa rokom maj 2011 i da to moze jos 6 meseci da se koristi  i rekli su mi da ako ti dr. bas njega preporucuje da je bolje da uzmes i tako nego nista.
Moja najbolja drugarica je farmaceut i bas sam je pitala ovo za rokove i ona mi je rekla da 6 meseci od tog roka koji pise na kutiji lek je jos uvek dobar.
Mene iskreno to malo zbunjuje user posted image

Cim dobije novu turu javljam ti ,jer znam kako je.
Meni je norprilac bas pomogao i dobro sam ga podnosila ,a neke druge zamene nisam

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.6.2011 13:02:22   
mica slavljenica
A najveca fora je to sto ja moram da ga koristim stalno, samo u trudnoci ne. Alexis, ako dobiju novu turu, javi, a ja cu da pitam docu to za rokove, stvarno nisam znala da su posle sest meseci jos uvek dobri i verujem da je tako ali kad su lekovi u pitanju nekako mi je frka. Hvala ti punouser posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.6.2011 13:05:19   
mica slavljenica
IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: n i n a

Mico, imaš li mogućnost da nekako naručiš iz Mađarske??? Mi imamo Goodwill pharm apoteke po gradu i Humanus apoteku koje naruče lekove iz Mađarske ako su u deficitu... Ajd probam da ti nabavim telefone...


Humanus: 024/556-311
Goodwill pharma Subotica: 024/554-498
Goodwill pharma Mađarska-Segedin: +36 62 443 571


Hvala ti mila, eto i to mi je mogucnost, a bas je mm pre neki dan isao u Suboticu, samo tada jos nisam znala da leka nece bitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here